AÖF. Sosyoloji Bölümü.

Merhabalar arkadaşlar,ben çalışmaya başladım.İktisada giriş ve psikolojiye girişten başladım ben.Ah tek derdim ders olsa daha çok çalışacağım ama,kızım 1.sınıfa gidiyor,onu okula götür getir,dersleriyle ilgilen,ev işi,yemek,misafir ağırlama falan derken ne zaman bir zaman aralığı bulabilirsem oturup çalışmaya çalışıyorum.:KK37:
Sizler başladınız mı,hangi yöntemlerle çalışıyorsunuz,paylaşalım burdan,bir faydamız olur birbirimize..

Ben yazdım fakat ilgilenen olmadı. Kendi kendime de yazışamayacağım için çekildim n'apim. :101: 1 ay önce başlamıştım çalışmaya. Yardımcı kitap aldım kendime, ondan da test çözüyorum. Sizler nasıl çalışıyorsunuz arkadaşlar? :26:

Bende yardımcı kitap alacağım,tavsiye ettiğin var mı acaba canım?

yardımcı kitap derken hangi yayınları aldın?

İnternette ufak çaplı bir araştırma yaptım ve "Murat Yayınları"nın iyi bir yardımcı kitap olduğunu öğrendim. Önerebileceğim yok maalesef, yazılanlara göre aldım ben de. Hem ders kitabımdan hem de yardımcı kitaptan çalışıyorum. Şimdilik iyi gidiyorum. Bu arada her gün en az 3 saat çalışıyorum.

daha önceden açıköğretim öğrencilerinin formasyon hakkı yoktu ..Ama aöf sosyolojinin büyük uğraşları sonucunda bölümümüze formasyon gelmiştir..Ve iyileştirme çabaları sürmektedir..
İlgili Yazı ;
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fa...kültesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri Bilgi Paylaşım Forum Sitesi yöneticileri olarak, 1,5 senedir sürdürdüğümüz mücadele nihayet meyvesini vermeye başladı. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Coşkun Bayrak hocamızla, bir süre önce yaptığım telefon görüşmesinden ve kendisine bu konu hakkında gönderdiğim e-postadan kısa süre sonra bizzat kendisinin bana gönderdiği e-postayı sizlerle paylaşıyorum.
AOFSOSYOLOJİ Forumları'na Hoşgeldiniz. Forum Sitesi yöneticisi Samet Beyaz

Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğrencileri
Bilgi Paylaşım Forum Sitesi AOFSOSYOLOJİ Forumları'na Hoşgeldiniz. Yönetimine

Bundan böyle Pedagojik Formasyon Öğretmenlik Sertifika Programlarına müracaat ve katılım için Örgün ya da Yaygın Açıköğretim Kurumlarından mezun olanlar ya da olmayanlar şeklinde bir ayrım yapılmayacaktır. Programlara kimlerin girebileceğine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 80 sayılı kararı (Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların, atamalarına esas olan Alanlar İle, mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin Esaslar) çizelgesinde yer alan Yükseköğretim Programlarından mezun olanlar, 3. ve 4. sınıfta okumakta olanlar ve sizin de belirttiğiniz Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji, Felsefe ve Türk Dili Edebiyatı Bölümlerinde okumakta olanlar başvurabilecektir. Ancak akademik ortalamanın en az 2,5 (yüzlük sistemde 65 notuna tekabül etmektedir) olması gerekmektedir. Bu nedenle Örgün ya da Açıköğretim Sisteminde okumak veya bu Programlardan mezun olmak, Pedagojik Formasyon Sertifika Programına başvuru yapılmasının önünde bir engel teşkil etmeyecektir. Açıköğretim sisteminde Sosyoloji, Felsefe ve Türk Dili Edebiyatı Bölümlerinden birinde öğrenim görmek Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen atamalarında bir engel oluşturmamaktadır. (Kredili Sistemin ve Sosyoloji Bölümü için bölüm dersleri arasında yeterli kredide Mantık dersinin olmayışı dışında) Ancak Açıköğretim Fakültesindeki tüm bölümlerin Kredili Dönemlik Sisteme geçirilmesi konusunda çalışmalar devam etmektedir. Bu koşulun dışında koşul eklemek isteyen Üniversiteler, YÖK’ün (Yüksek Öğretim Kurumunun) genelgesine aykırı hareket etmiş olacaklardır. Sonuç olarak Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji, Felsefe ve Türk Dili Edebiyatı Bölümü mezunları, Öğretmenlik Formasyon Belgesine sahip olduklarında ve Kamu Personeli Seçme Sınavında başarı gösterdiklerinde Öğretmen olarak atanabileceklerdir. Hepinize başarılar diliyorum.

Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğrencileri
Bilgi Paylaşım Forum Sitesi AOFSOSYOLOJİ Forumları'na Hoşgeldiniz. yönetimine

Prof. Dr. Coşkun BAYRAK
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi
Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı

arkadaşlar bu konuda böylece son buldu :KK52::KK52::KK52:
artık resmen öğretmen olabileceğiz :KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:
FORMASYON !

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren Formasyon Eğitimi Aşağıdaki Gibi Alınacaktır:
Eğer öğrenci iseniz; ağırlıklı not ortalamanız en az 2,5/4 ve alttan başarısız ders sayınız en fazla 2 ise, 5. Yarıyıldan itibaren başlayarak ve toplamda 4 yarıyıla yayılacak şekilde ek dersler (formasyon dersleri) alarak öğrenciliğiniz... sırasında aynı zamanda formasyon eğitimi alabileceksiniz

merhaba arkadaşlar ...ben açıkcası tam olarak başlayamadım çalışmaya..Sosyolojiye giriş ilk ünitedeyim hala.:KK59:

Arkadaşlar çalsmaya başladınız mı.. Neler yapıosunuz not alıyormusunuz bende psikolojiden başladım.. ama kitaptan çalstım.. AÖ. ders videoları pek yeterli bulmadım ben. Siz nler yaptınız paylaşalım yardımcı olalım birbirimize..:KK61:

sosyologların iş imkanları açıldı geçen gün memurlar nette yazıyordu
teknik hazırlık bişeysiyle birleşmiş bir de ek dersleri yükselmiş
umarım yanlış değildir:)

Son düzenleme:
kızlr ögrenci klavuzunda okumuştum açıkögretimin televzyon hzmeti de vr yazıodu ama araştırıorum hç sonç alamadm .. başına oturupta ders çalşmk çok zor gelio tv de ders gsterlmesi hepmz içn çok ii olur .. birde sınav tarhleri yne ögrenci klavuznda yazıor.. ara sınav trhleri :2-3 nisan .. yıl sonu sınv trhleri:28-29 mayıs .. bütnlme sınv trhleri:10-11 eylül ..

kızlr ögrenci klavuzunda okumuştum açıkögretimin televzyon hzmeti de vr yazıodu ama araştırıorum hç sonç alamadm .. başına oturupta ders çalşmk çok zor gelio tv de ders gsterlmesi hepmz içn çok ii olur .. birde sınav tarhleri yne ögrenci klavuznda yazıor.. ara sınav trhleri :2-3 nisan .. yıl sonu sınv trhleri:28-29 mayıs .. bütnlme sınv trhleri:10-11 eylül ..

evet canım bende tarihleri öyle diye biliyorum
bu arada ben daha başlamadım ama yarın falan artık başlıyacam inş. hızlı bi şekilde ilerlemem lazım çünki formasyon için notalrın yüksek olması lazım....

evet canım bende tarihleri öyle diye biliyorum
bu arada ben daha başlamadım ama yarın falan artık başlıyacam inş. hızlı bi şekilde ilerlemem lazım çünki formasyon için notalrın yüksek olması lazım....

aöf sosyoloji öğrencileri paylaşım platformu

Sosyoloji Lisans Programı Mezunları İş İmkanı
15-02-2010

SOSYOLOGLARIN ÇALIŞMA ALANLARINDAN BAZILARI ŞÖYLE SIRALANABİLİR:

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığına Bağlı SHÇEK:
Toplum Merkezleri
Çocuk ve Gençlik merkezleri
Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri
Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezleri
Kadın veya Erkek Konukevleri

Adalet Bakanlığına Bağlı Ceza Ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü:
Ceza İnfaz Kurumları
Gözlem ve Sınıflandırma Merkezleri
Çocuk Gözetim Eğitim İyileştirme Şubesi
Yetişkin Eğitim Şubesi /Yetişkin İyileştirme Şubesi
İnsan Hakları Şubesi
Denetimli Serbestlik Şubeleri

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Eğitim Araştırma Geliştirme Daire Başkanlığı:
Araştırma Şubesi
Proje Şubesi
Eğitimi Geliştirme Şubesi
Program Şubesi

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü:
Sağlığın Teşviki ve Geliştirilmesi Daire Başkanlığı
Sağlık Ocakları Daire Başkanlığı
Performans Yönetimi Kalite Geliştirme Daire Bşk / Kalite Ölçütleri Geliştirme Şb.Md.
Hastane Müdürlükleri ve Hastane Yönetimi

DPT (Devlet Planlama Teşkilatı)
TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)
Ticaret ve Sanayi Odaları
TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu)

Emniyet Genel Müdürlüğü:
Çocuk Polisi
Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı
Yabancılar Hudut İltica Dairesi Başkanlığı
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı
Terörle Mücadele Hareket Dairesi Başkanlığı
Egm. Asayiş Dairesi Başkanlığı
Suç Araştırma Ve Soruşturma Eğitim Şube Müdürlüğü (SASEM)

Kültür ve Turizm Bakanlığı:
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü
Tanıtma Genel Müdürlüğü

Gümrükler Genel Müdürlüğü

Belediyeler:
Belediye Personel Dairesi Başkanlıkları
Belediye İnsan Kaynakları Daireleri
Belediye Hizmetleri Planlama ve Kamusal Alan Programlamaları
Belediye Halkla İlişkiler
Şehir ve Bölge Planlama Büroları
Planlama/Yönetim/Yönetişim
Belediye Kadın Sığınma Evleri