Apartman hayatindan benim gibi nefret eden var mi ana mecburen oturnak zorunda kalan?

İyiyim ben komşularla selamlasiriz bazen azcik deliriyorum birazcık ben üniversiteli gençler var elimden geldiği kadar tolere ediyorum gürültüyü genç onlar mantığı ile ....bazen geliyorlar ama banada çok abartirlarsa balkona çıkıp bı esip gurluyorum sagolsunlar biraz sessizlik oluyorİdare ederek tolere ederek hoşgörülü olarak devam ediyoruz ....Yani kötü söz küfür kavga olmadığı sürece insan insanın halinden anladığı sürece problem yok....Çocuk oyun alanları konusunda haklısınız artık mazide kaldı özgür sokak oyunları .....Bahçeli evi peyzaj vs açısından maddi imkan yoksa ben silip supureceksem istemem ben dubleks bile pişmanlık valla yağmur sesi güzel oluyor yoksa in çık spor diye kandırıyorsun kendini .....Yani iyi hoş da bakmak gerek bahçeye ayrı eve ayrı benlik değil pek ben yaprak oynasa yamuk ya bu diye takabilirim hayatım temizlikle geçer o zaman .....Benim için zor....

pozitif yönleri de yok değil ,sitedeyim havuzu gym i güzel olanaklar hep güvenlikli olması, kalabalık olması sıkıntı ama yalıtım iyi olunca ses de olmuyor . müstakil evde oturunca da komşuluk ilişkilerinin garantisi yokki

Ben nedense bağ bahçe pek umursamam güzel binalar şehirleşme görmeyi severim o yüzden apartman hayatı hiç batmıyor bana. Tabii binanın durumuna konumuna bağlı. Lüls bina olsa, etrafındakiler de öyle olsa bence güzel bir görüntü

Benimde sık sık içinde boğulduğum düşünceler bunlar..
Ama çok şükür yaşlandığımda memlekette gidip oturabileceğim müstakil evimiz var.
Var da şu en güzel yaşlarımı bu beton yığıntılar arasında geçirmekten nefret ediyorum

Özellikle büyükşehirlerde artan nüfus herkesin müstakil yaşamasına imkân vermiyor maalesef, bu yüzden dikey yapılanma tercih ediliyor.

En azından bölgeniz kalburüstüyse, avam komşularınız yoksa, iki kişiden birinin sığınmacı olduğu bir yerde değilseniz; hâlinize şükredin derim.

Eviniz kendinize aitse satıp şehrin 20 dakika kadar uzağında kasabalardan birine ev yapıp müstakil hayat yaşayabilirsiniz. En azından Ankara’da var böyle imkan

Herkesin mesajını tek tek okuyorum.Hqdi her yer bina oldu diyelim şehre gri renk hakim.carpik urpuk binalar dip dibe hepsi estetik yok ilkokul okumamış müteahhitlerin kendi zevksizlikelrine göre diktileri binamsi yapılar.Allah sabır versin bizlere.

Eviniz kendinize aitse satıp şehrin 20 dakika kadar uzağında kasabalardan birine ev yapıp müstakil hayat yaşayabilirsiniz. En azından Ankara’da var böyle imkan
Iste sığınmacı kaçak ne ararsan var burada da şehrin biraz dışına mustakile taşınsak bu kez güvenlik sorunu olur mu diye dusunuyorum

Iste sığınmacı kaçak ne ararsan var burada da şehrin biraz dışına mustakile taşınsak bu kez güvenlik sorunu olur mu diye dusunuyorum
Yani şehrinizi bilmiyorum ama benim bahsettiğim tarzda kasabalar daha çok kendi insanlarımız oluyor aslında. Şehirden çok daha güvenli geliyor bana çünkü herkes birbirini tanımış oluyor. Ama tabi yüzde yüz güvenlik bekleyemeyiz. Bahsettiğim mesafelerde bir müstakil evimiz var yaklaşık 8-9 yıldır hiç bir güvenlik zaafiyeti olmadı. Maşallah deyim.

Evet ne yazık ki. Benzer durumdan ben de çocuklarımı parka götüremiyorum. Evimin dibinde park var üstelik…

Üst kattakiler insansa ben apartman hayatını çok seviyorum.temizlik takıntılı biriyim ve müstakil evde yaşayamam.gel villa verecez deseler de gitmem.apartman hayatı bana daha kolay geliyor,müstakil evin zorlukları çok fazla.

Oldum olası hic mütakil ev sevemedim. Börtü böcegi tozu pisligi bitmez
Ayrıca güvensiz gelir bana tek bi evde yaşamak .
7.katta oturuyorum ama bizim burdaki apartmanlar hep bahçeli yesilikli.havuzumuz kamelyamiz parkımiz var.herkes agac dikmis sebze ekmis.ben cok memnunum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…