Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Herkese dedigim dogru cikiyo da bi kendime care bulamadim 😂😂😂 bu pazartesi de ayni cikarsam kontrolde cikabilirim . Cok moralim bozuluyo yani . 100 gr bile inmiyo asagi . Zaten meyilliyim yoldan cikmaya 😂😂😂
:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Derlerdi inanmazdım ama bu kısım tam kırılma noktası. Bir de Koreli bir kadının videosunu izledim. Sabahları 1 muz ,1 bardak süt tüketiyordu. Akşamları 1 domates ,2 haşlanmış yumurta. 1 haftada 5 kilo verdi. Bunu ben de deneyeceğim. Biraz zor gibi ama su orucundan iyidir. :spor:

İyi günler ilk ve son öğünümü yazayım saat 11 de yedim. Saat 2 de de bir ara öğün yaptım.
5 yumurta sarısı ve 1 tam Haslanmıs yumurta (eşim sporcu olduğu için beyazlarını yiyip gerisini bırakıyor ziyan olmasın diye yedim
🙈)
50gr ketojenik kraker (kendim yaptım. Keten tohumu Ay çekirdeği kabak çekirdeği susam çörek otu tuz kajun baharatı ve yumırta akı ile)
8 tane zeytin
50gr kaşar peynir
25gr sucuk

Ara
25gr yuzde 85 kakaolu bitter çikolata
1 Türk kahvesi

Şimdilik 2 lt su. 4 e tamamlarım.

Selam kizlar. Bende aranıza dahil olmak istiyorum. İki oğlum var büyük beş yaşında küçük bir yaşında. Salı günü başladım diyete. 82.9 ile basladim. Ben 16/8 aralığı ile basladim. Bana çok uygun geldi. Sabah onda başlıyorum yemeğe akşam altıda birakiyorum.
Hedef iki ay içinde 70 kiloya inmek.
İnşallah başarılı olurum. Bebeğime emziriyorum bu arada.
Bugünkü menüm. Limonlu su
Saat onda iki yumurta iki kaşık lor peyniri bı domates bı dilim ekmek ısırgan papatya rezene çayı karışık. .
Öğlen birde bir ekşi elma on tane fındık.
Saat üçte bi tabak yoğurtlu cevizli havuç mezesi.
Sade kahve
Akşam mercimek çorbası bı kase arpa şehriye pilavı ayran

Bol su
.

Iyi akşamlar..deneme sürecine katılmak ıstiyorum..neler yapmam gerekli
Kk da çok eskiyim cook girdim cuma yarışlarına takımlarına vs başka diyetler yapsam da bana en uygun if..güzel kilolar vermiştim ama şişmanlık kaderim gibi yapıştı üstüme..yani diyetle zayıflama hayaliyle geçen en az bi 20 senem hatta fazlası vardir..şuan tükenmiş hissediyorun bıçak kemiğe dayanmis gibi hissediyorum..yine kendimi kk da bulmam tesadüf değil yani.😬
34 yaşında 2 çocuk annesiyim 86 kiloydum bu sabah..boy 164..gördüğüm en yüksek rakam 115 falan (ilk dogum)en düşük ise 76 civarı..
If Destekleyen diyetisyen arayışındayım ki hayatım boyunca diyetisyen eşliğinde kilo vermedim hiç.. belki bi süre sonra yardım alırım bilemiyorum
Hoşgeldin 🥰
Burada aktif bir şekilde çabalayan bir grubuz arkadaşlar yazmış sağolsun zaten beraberce veririz insallah 🙏🥰
yaaa üzüldüm şimdii neyse maydanoz nane yaparım artık çok teşekkür ederim..
Açlıkta onlar da bozar canım 🙈🥰
Bozmayanlar yeşil çay sade Türk kahve sade maden suyu ve su 🙈
Selam kizlar. Bende aranıza dahil olmak istiyorum. İki oğlum var büyük beş yaşında küçük bir yaşında. Salı günü başladım diyete. 82.9 ile basladim. Ben 16/8 aralığı ile basladim. Bana çok uygun geldi. Sabah onda başlıyorum yemeğe akşam altıda birakiyorum.
Hedef iki ay içinde 70 kiloya inmek.
İnşallah başarılı olurum. Bebeğime emziriyorum bu arada.
Bugünkü menüm. Limonlu su
Saat onda iki yumurta iki kaşık lor peyniri bı domates bı dilim ekmek ısırgan papatya rezene çayı karışık. .
Öğlen birde bir ekşi elma on tane fındık.
Saat üçte bi tabak yoğurtlu cevizli havuç mezesi.
Sade kahve
Akşam mercimek çorbası bı kase arpa şehriye pilavı ayran

Bol su
.
Hoşgeldin 🥰
Beraberce veririz insallah kiloları 🙏
Menü güzel sadece akşam çok karbonhidrat ağırlıklı hem mercimek hem şehriye
Birinden birini tercih etmek ve yerine mümkünse protein koymak aralıklı oructa çok işe yarar 🥰

Selam bu arada herkese 😍
Bu aralar çok yoğunum hersey birbirine girmiş gibi Düzen açısından 🙄
O sebeple çok giremiyorum yoksa aklım burada 😍

benim bugünkü menüm 18/6
12.30: 2 yumurtalı menemen Yeşil çay
15: 1 elma,10 badem, 1 bardak kefir
17.30: lor peyniri ve normal peynirli karışık salata, 5 kaşık zeytinyağlı pırasa(pirinçsiz)

yeşil çay, maden suyu, kahve ve bol su içtim
7 km yürüdüm

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Derlerdi inanmazdım ama bu kısım tam kırılma noktası. Bir de Koreli bir kadının videosunu izledim. Sabahları 1 muz ,1 bardak süt tüketiyordu. Akşamları 1 domates ,2 haşlanmış yumurta. 1 haftada 5 kilo verdi. Bunu ben de deneyeceğim. Biraz zor gibi ama su orucundan iyidir. :spor:
Bilemiyorim valla ama sanirim benim Motivem kirilmak uzere bu sabah da ayniydi 😣 hic bisey yapmak istemiyorum boyle olunca .

Hoşgeldin 🥰
Burada aktif bir şekilde çabalayan bir grubuz arkadaşlar yazmış sağolsun zaten beraberce veririz insallah 🙏🥰

Açlıkta onlar da bozar canım 🙈🥰
Bozmayanlar yeşil çay sade Türk kahve sade maden suyu ve su 🙈

Hoşgeldin 🥰
Beraberce veririz insallah kiloları 🙏
Menü güzel sadece akşam çok karbonhidrat ağırlıklı hem mercimek hem şehriye
Birinden birini tercih etmek ve yerine mümkünse protein koymak aralıklı oructa çok işe yarar 🥰
Öyle rast geldi. Emzirdigin için biraz daha rahat davranıyorum. Biraz alışsın bünyem daha dikkatli olucam

Hoşgeldin 🥰
Burada aktif bir şekilde çabalayan bir grubuz arkadaşlar yazmış sağolsun zaten beraberce veririz insallah
Hosbuldum çok teşekkür ederim..hesap vermeye tutarlı olmaya,bugün başlayıp yarın bırakmamaya çok ihtiyacım var burada bunu basaricam inş sizle🌸 şimdiden sizin gibi 5 ayda 20 küsür kilo vermiş olmayı hayal ediyorum🥰

Merhabalar

Hemen menu paylasimi yapayim
Sabah sade turk kahvesi
Oglen yemegi tam bir facia idi.. koz patlican corbasi ictim. Yaninda da guzel gorunen etli ufak bir wrap siparis ettim.. etmez olaydim.. basmislar icine barbeku sosu, sogani.. yarim biraktim yiyemedim..

Sonrasinda antep fistikli tadim bar, sade nescafe

Aksam izgara levrek, bol haslanmis brokoli, azcik zeytinyagli kereviz

Balik sonrasi asla vazgecemedigim sey.. cay ve helva.. minnacik tattim :))

Yarin sigarayi birakmak icin rezonans terapisine gidecegim..

Bana sans dileyin 🙏

Hic istemesem de soylemek bugunku menu
Sabah yumurta 2 wasa cesitli peynirler bide sogansiz coban salata ben kendine kahvalti salatasi diyorum . Aksam tavuk gogsu biberli ve yogurt . Buraya kadar hersey guzeldi saat 19 da yedigim cikolata ve keke kadar . Spor da yapamadim bugun benim oglus durmadi hala dis cikariyoruz 😣😣😣 dukan birasi kahve su ictim insallah yarin guzel sporumu yapcam dengelicem .

Merhaba, iyi geceler herkese. Dün karbonhidrat ağırlıklı beslenmemden ve sabahın 5 inden beri uyanık olmamdan dolayı bugünkü açlık dilimi zor geçti. Açlık penceresinin yarısından çoğunu uykuda geçiriyormuşum demek ki 😂😂🙈 18 saate tamamladım yine de.
07:30 şekersiz türk kahvesi
13:30 1 fincan filtre kahve
17:00 1 tane küçük mandalina
20:00 şehriyeli domates çorbası, 1 çorba kaşığı patates yemeği, yoğurtlu semizotu salatası, 1 tane galeta ve 1 tatlı kaşığı erik reçeli.

1 saat egzersiz ( bu sefer de Chloe Ting'in 15 günlük karın egzersizi programına başladım), bugün 2 litre su içemedim. Boğazımdan geçmedi resmen, hiç susuzluk hissi de yaşamadım. 1,5 litre anca olmuştur.

Merhaba, iyi geceler herkese. Dün karbonhidrat ağırlıklı beslenmemden ve sabahın 5 inden beri uyanık olmamdan dolayı bugünkü açlık dilimi zor geçti. Açlık penceresinin yarısından çoğunu uykuda geçiriyormuşum demek ki 😂😂🙈 18 saate tamamladım yine de.
07:30 şekersiz türk kahvesi
13:30 1 fincan filtre kahve
17:00 1 tane küçük mandalina
20:00 şehriyeli domates çorbası, 1 çorba kaşığı patates yemeği, yoğurtlu semizotu salatası, 1 tane galeta ve 1 tatlı kaşığı erik reçeli.

1 saat egzersiz ( bu sefer de Chloe Ting'in 15 günlük karın egzersizi programına başladım), bugün 2 litre su içemedim. Boğazımdan geçmedi resmen, hiç susuzluk hissi de yaşamadım. 1,5 litre anca olmuştur.
Afiyet olsun..çok az değil mi acikmiyor musunuz hem tek ogün hem bu kadar az olunca

Afiyet olsun..çok az değil mi acikmiyor musunuz hem tek ogün hem bu kadar az olunca
Geçtiğimiz günlerde tek öğün yaptığımda öğlen veya öğleden sonra uyanıyordum. Ben acıkana kadar saat 6-7 oluyordu zaten. :) Ama bu sefer güne çok erken başlayınca acıktım, biraz da zor oldu. Kahve gerçekten açlığı bastırıyor. Gün içinde yemek yapma fırsatım da olmayınca biraz zayıf kaldı menü ama doydu karnım yine de. Kendime yemek hazırlamaya üşenen birisiyim ayrıca, böylesi işime geliyor biraz da 🙂

Dün yazamadım.
11.30 kahvaltı klasik 2 dilim t. B ekmeği
Arada 1 armut mandalina
Akşam 17.30 6 kaşık pilav 1 tabak tavuklu sebze yemeği 2 bardak ayran salata. Bol su yeşil çay 2 bardak şekersiz çay. Spor yoktu rahatsızım biraz.

Geçtiğimiz günlerde tek öğün yaptığımda öğlen veya öğleden sonra uyanıyordum. Ben acıkana kadar saat 6-7 oluyordu zaten. :) Ama bu sefer güne çok erken başlayınca acıktım, biraz da zor oldu. Kahve gerçekten açlığı bastırıyor. Gün içinde yemek yapma fırsatım da olmayınca biraz zayıf kaldı menü ama doydu karnım yine de. Kendime yemek hazırlamaya üşenen birisiyim ayrıca, böylesi işime geliyor biraz da 🙂
Konu yemek olunca hiç usenmem hazirlamaya valla🤭
Zamanla alisiliyo tabi az yemeye ama bende bi şımarıklık oluyo zaten verdim ,veriyorum diye aç olmasam da yiyorum 🤦‍♀️

slma kızlar.bugunkü menümu de yazayim.gunde tek oğün yiyorum.onu da 12.bucukta.
dün oğlumun doğumgünü vardi.hicbisey yemedim.pastami da sabaha biraktim.

saat 12.30 da
1 kücük dilim yaşpasta
9 tane bumbo
4 tane biber dolmasi
avuc içi kadar somun ekmek

menüm çok saçmasapan oldu.bu yüzden erken yemeye karar verdim.
aksam yok.

Konu yemek olunca hiç usenmem hazirlamaya valla🤭
Zamanla alisiliyo tabi az yemeye ama bende bi şımarıklık oluyo zaten verdim ,veriyorum diye aç olmasam da yiyorum 🤦‍♀️
Sormayın o durum ben de var son bir iki gündür ama hedefime çok az kaldı :) Tek öğün beslenerek daha zahmetsiz, kolay, strese girmeden kilo verdiğimi gördüm bu hafta.

X