Aralikli oruc ile kilo verme yolculugum

Dairy_of_ezgi

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2019
75
71
34
Merhaba ben birkaç defa şok diyet deneyimlerimi yazmıştım buraya 🙈 sonuç hep hüsran kilo aynı dedim ki kendi kendime ezgi artık Kendine gel nasıl oKadar iradeszlestin yemeği hayatının merkezi haline getirdin bi silkelen 🤦‍♀️ 3 gün şok diyet yapıp 3 kg veriyorsun 4.gün 5 kg olarak geri geliyor yeter artık 2 yıl önce instagramda aralıklı oruç ile sağlıklı kilo verin diyen bi diyetisyenden yardım almıştım online olarak ama benim yine acelem vardı hızlı vermek istiyordum uygulayamadım 2 yıldır yo-yo diyetler yapa yapa yerimde saydım bazende kiloma kilo ekledim 😔
Artık öyle bir durum ki size kilolusun diyeni takmaz oluyorsunz hep yemeye devam ediyorsunuz forma gibi hergun siyahları giyip dolaşıyorsunuz bunlarda acitmiyor nasıl olsa yerken mutlu oluyoruz ☹ çok uzattım kusura bakmayın ama durum böyle dostlarım artık sağlıklı beslenme sürecini burda paylaşacağım gelin beraber başlayalım 😇

Yine ben çaresizce onca diyet denemelerine rağmen halen kilo veremeyen ben yemek beni nasılda esir almış 😥
Stres oldum ye mutlu oldum ye reglisin ye misafirliğe git ye ye ye ...
Nereye kadar ye çok üzgünüm istikrarsız olduğum için yemeğe esir olduğum için çok ama çok üzgünüm 😔
Kahveyi bile sade içemiyorum artık gözümu açıp gece uyuyana dek yiyorum 😰😰
Hep bahane artık psikolojik boyuta ulaştı fiziksel olarak çok kötü durumdayım
Yarın sabah aralıklı beslenmeye baslicam yeter artık kendimi tokatlayasim hirpaliyasim var kendine gel artık aynaya bak ne haldesin gör diyesim var çöp mideli toparlan artık hicbir iğneleyici söz acitmazmi canımı nasıl bir kabul edislik nasıl bi çaresizliktir bu

Yine ben çaresizce onca diyet denemelerine rağmen halen kilo veremeyen ben yemek beni nasılda esir almış 😥
Stres oldum ye mutlu oldum ye reglisin ye misafirliğe git ye ye ye ...
Nereye kadar ye çok üzgünüm istikrarsız olduğum için yemeğe esir olduğum için çok ama çok üzgünüm 😔
Kahveyi bile sade içemiyorum artık gözümu açıp gece uyuyana dek yiyorum 😰😰
Hep bahane artık psikolojik boyuta ulaştı fiziksel olarak çok kötü durumdayım
Yarın sabah aralıklı beslenmeye baslicam yeter artık kendimi tokatlayasim hirpaliyasim var kendine gel artık aynaya bak ne haldesin gör diyesim var çöp mideli toparlan artık hicbir iğneleyici söz acitmazmi canımı nasıl bir kabul edislik nasıl bi çaresizliktir bu
Beni anlatmissin.Uzulme gel beraber baslayalim.Ben borc oruclarima basladim ama reglim cok yakin.o zamanda aralikli oruc yapicam insaAllah.Baska dusuncelerimde var.Destek olalim birbirimize.Istermisin?

Çok mutlu olurum beraber yapalım çok üzülüyorumm çok 😪
Uzulme eninde sonunda yapariz.Ben hamileyken 14 kilo verdim.dogumdan cikinca 58 kiloydum o kadar guzel bi duyguydu ki aynalara bakmaya doyamiyodum ama oldu geri aldim.karantina filan mahvetti beni.istikrar yok.ama yarin bi tartilayim sende tartil baslayalim.ben oruca basladim ama reglim yakin.sen neler yapmayi planliyosun.

Bende 57 kg dum okadar mutluydumki ne istersem giyiyordum kndimi suçlu hissetmiyordum hiçbişey için ama şimdi öylemi kilolarım yüzünden herkes benden nefret ediyor sanki bisey olduğu zaman haklıysan bile suçluluk duyuyorum çok mutsuzum herşey kilolarım yüzünden neler neler denedim diyet psikolojisi beni batıran diyetteyim diye diye aldım bu kiloları o yasak bu yasak somra birden yemeğe saldırma nasıl olsa bugün bozdum günboyu yiyeyim yarın devam ederim gecenin 12 sine kadar yediğimi bilirim yarın yasak olduğuu için bu kısır döngü hep bu şekilde devam ediyor 😪😪
Aralıklı oruç yapmak en iyisi diye düşünüyorum çünkü yediğim saatler belli o saatte rahat bi psikolojiyle yiyorsun tabi abartmadan 16 ya 8 yapacağım ben 2 ogün şeklinde olacak tokluk penceresinde ac hissedersem arada bisey yerim diye düşünüyorum şuan için kısıtlamaya gitmicem saatleri oturtmak için yavaş yavaş sporuda eklerim insalah 🙏
Bereber yapacağımız için çok mutluyum sende yaz neler düşünüyorsun nasıl yapalim

Bende 57 kg dum okadar mutluydumki ne istersem giyiyordum kndimi suçlu hissetmiyordum hiçbişey için ama şimdi öylemi kilolarım yüzünden herkes benden nefret ediyor sanki bisey olduğu zaman haklıysan bile suçluluk duyuyorum çok mutsuzum herşey kilolarım yüzünden neler neler denedim diyet psikolojisi beni batıran diyetteyim diye diye aldım bu kiloları o yasak bu yasak somra birden yemeğe saldırma nasıl olsa bugün bozdum günboyu yiyeyim yarın devam ederim gecenin 12 sine kadar yediğimi bilirim yarın yasak olduğuu için bu kısır döngü hep bu şekilde devam ediyor 😪😪
Aralıklı oruç yapmak en iyisi diye düşünüyorum çünkü yediğim saatler belli o saatte rahat bi psikolojiyle yiyorsun tabi abartmadan 16 ya 8 yapacağım ben 2 ogün şeklinde olacak tokluk penceresinde ac hissedersem arada bisey yerim diye düşünüyorum şuan için kısıtlamaya gitmicem saatleri oturtmak için yavaş yavaş sporuda eklerim insalah 🙏
Bereber yapacağımız için çok mutluyum sende yaz neler düşünüyorsun nasıl yapalim
Ben sabah tartildim.68.1 geldim.suan orucum zaten.aksam guzelce iftar yapicam sahur olarak da bi kase yogurt cok iyi oluyo.2 haftadir cok dikkat etmesem de 1 kilo vermisim.bu de reglim yakin oldugu icin siskinlik var.kilo vermem durdu.

X