Aralikli Orucu deneyimlemek..

karabiber90

Guru
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2011
2
1
Diyet listelerine uymayan ve asla yapmamis biri olarak bu sistemi de kendime uyarladim, emzirmede 2. senem doldu aktif devam ediyorum emzirmege..
ARALIKLI ORUC 18/6 ( ne bulursam yiyorum hicbir kisitlama yok )
Baslangic; 6 agustos saat 19:00 da oruc baslangici bugun 10 gun oldu genelde saatler 1,2 saat oynadi, basta alismaya calisirken 12 ,6 oldu 13,7 oldu simdi 11,5 bana daha uygun geldi oyle ilerliyorum sadece bugun 11 de yemeyi baslatmama ragmen 15.30da bitirdim aradada boyle zorlamalarim olacak gibi..
Velasil aralikli oruca tam olarak 88 kg civari basliyorum ,aksilik bu ya tartim bozuldu ama odem attigimi hissederken yeni bi tarti almayi da bi dip not dusuyorum buraya, daha saglam ilerlemek adina..birde app uygulamasi indirdim onunla daha istikrarli oldugumu farkettim..herseyi yerken aralikli orucla nasil zayiflanir deneyi olacak bu, destekcilerimi bekliyorum , hadi bismillah..

Boy : 172
Kilo : 88.2
ilk hedef : 70 kg
Son hedef : 65 kg
app e girdigim olculeride ekliyorum;
Göğüs : 111.0 cm
Bel : 92.0 cm
Basen : 114.0 cm
Uyluk : 67.5 cm

Son düzenleme:
Diyet listelerine uymayan ve asla yapmamis biri olarak bu sistemi de kendime uyarladim, emzirmede 2. senem doldu aktif devam ediyorum emzirmege..
ARALIKLI ORUC 18/6 ( ne bulursam yiyorum hicbir kisitlama yok )
Baslangic; 6 agustos saat 19:00 da oruc baslangici bugun 10 gun oldu genelde saatler 1,2 saat oynadi, basta alismaya calisirken 12 ,6 oldu 13,7 oldu simdi 11,5 bana daha uygun geldi oyle ilerliyorum sadece bugun 11 de yemeyi baslatmama ragmen 15.30da bitirdim aradada boyle zorlamalarim olacak gibi..
Velasil aralikli oruca tam olarak 88 kg civari basliyorum ,aksilik bu ya tartim bozuldu ama odem attigimi hissederken yeni bi tarti almayi da bi dip not dusuyorum buraya, daha saglam ilerlemek adina..birde app uygulamasi indirdim onunla daha istikrarli oldugumu farkettim..herseyi yerken aralikli orucla nasil zayiflanir deneyi olacak bu, destekcilerimi bekliyorum , hadi bismillah..

Boy : 172
Kilo : 88.2
ilk hedef : 70 kg
Son hedef : 65 kg
app e girdigim olculeride ekliyorum;
Göğüs : 111.0 cm
Bel : 92.0 cm
Basen : 114.0 cm
Uyluk : 67.5 cm
Ara öğün yapıyor musunuz

Başarılar dilerim ama bence o yeme penceresinde ne bulursanız yerseniz istediğiniz sonucu ya alamazsınız ya da beklediğinizden çok daha zor olabilir.
Yemenin serbest olduğu zaman diliminde proteinden zengin karbonhidratın ve şekerin az olduğu dengeli beslenme yaparsanız çok daha sağlıklı olur ve kilo vermeniz kolaylaşır

Ben aralıklı oruçla kilo veremeyenlerdenim, sağlık için yapılıyorsa faydalı ama kilo vermek icin herkesin işine ysaramayabiliyor, zira bende baş ağrısı ve bağırsak tembelliği yapmıştı doktorum önermemişti bana ama siz daha önce yapmışsanız ve bünyenize uygunsa sonsuza kadar desteğim takipte olacağım :KK200:

Selam bende yeni başladım aralıklı oruca pek bisey bilmiyorum konuyla ilgili kafama göre yapmaya çalışıyorum akşam 8 den sabah 10 a kadar bisey yemiyorum sabah kahvaltı bir dilim ekmek haşlanmış yumurta peynir yeşillik çay acıktığımi hissedince bir Türk kahvesi sonrasında varsa çorba yoksa yoğurt saate göre akşam yemeği yada bir ara öğün daha yapıyorum ikinci günüm nasıl bir etki olacak merak ediyorum

X