Aranzda Doktor varsa bana yardmc olabilir mi?

ravzanur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2008
5.103
2
benim derdim bogazimdan.usutmuyorum ,soguk bisey icmiyorum ama bogazim acayip agriyo iltihap yok agiz kokusu yapiyo ama ben stres yasayinca hemen sisiyo ,,sizce n olabilir?yardimlariniz icin bastan tesekkurler

benim derdim bogazimdan.usutmuyorum ,soguk bisey icmiyorum ama bogazim acayip agriyo iltihap yok agiz kokusu yapiyo ama ben stres yasayinca hemen sisiyo ,,sizce n olabilir?yardimlariniz icin bastan tesekkurler
kizlar yardimci olabilecek kimse yokmu doktor dediysem belki benim gibi sorunu olupta cozum bulmus arkadaslarda olabilr .ramazandan sonra dr.gitcem allah izin verirsee

Canım geçmiş olsun.Genelde boğazımız üşütmekten soğuktan şişer ağrır bildiğim kadarıyla.Ama seninki farklı bir durum.Sanırırım boğaz kültürüyle anlaşılır.Birde nodül olabilir.En kısa zaman da uzmana başvurabilirsin.Yoksa eziyet olur.....opuyorumnanaktan

Canım geçmiş olsun.Genelde boğazımız üşütmekten soğuktan şişer ağrır bildiğim kadarıyla.Ama seninki farklı bir durum.Sanırırım boğaz kültürüyle anlaşılır.Birde nodül olabilir.En kısa zaman da uzmana başvurabilirsin.Yoksa eziyet olur.....opuyorumnanaktan
canim tesekkurler .ama bunu ben uzun zamandir kendimde takip ediyodum sinirlenince bogazim kuruyo ve hemen sisiyo..ramazanda gidemem ki .acaba yarin oruc tutmasamda gitsemmiki cunku bayagi rahatsiz ediyo yutkunamiyorum bile

bademcik iltihabı olabilir benim aklıma ilk gelen bu.bir iltihap war büyük ihtimalle orada kronik hale gelmiş tedavi görmemişçünkü koku yapması büyük ihtimalle bunu gösteriyor.ya da bazen kesecikler oluşur yemek borusunda cep gibi burada yemekler birikir ve koku yapar.muayene etmeden hiç bir şey kesin olarak söylemek mümkün değil bir sürü ihtimal war bu durumda.
bu arada ben tıp öğrencisiyim:)

farenjit de düşünülmesi gereken bir ihtimal bence (keşke doktor olsaydım canım ama malesef:)

canım benım ben doktor değilim ama sağlıkçıyım .
ılık şeyler tüketmelisin ağız kokunda dişlerdende olabilir ağız bakımını iyi yap dişlerini 3 kere fırçala sakız vs de kullanabilirsin.
muhtemelen faranjit oluyorsun.ağzını açıp baktığında boğazlarındakı kızarıklığı görüyorsan faranjtsin demektir.
geçmiş olsun..

canım benım ben doktor değilim ama sağlıkçıyım .
ılık şeyler tüketmelisin ağız kokunda dişlerdende olabilir ağız bakımını iyi yap dişlerini 3 kere fırçala sakız vs de kullanabilirsin.
muhtemelen faranjit oluyorsun.ağzını açıp baktığında boğazlarındakı kızarıklığı görüyorsan faranjtsin demektir.
geçmiş olsun..
yaa birden sisiyo ama biseye moralim bozulunca oluyo darlaniyorum hemen kizariyo bademciklerim...yardimci oldugun icin tesekkurler canima.s.

bademcik iltihabı olabilir benim aklıma ilk gelen bu.bir iltihap war büyük ihtimalle orada kronik hale gelmiş tedavi görmemişçünkü koku yapması büyük ihtimalle bunu gösteriyor.ya da bazen kesecikler oluşur yemek borusunda cep gibi burada yemekler birikir ve koku yapar.muayene etmeden hiç bir şey kesin olarak söylemek mümkün değil bir sürü ihtimal war bu durumda.
bu arada ben tıp öğrencisiyim:)
canim normalde iltihap yok gecen sene bu yuzden dr.da gittim tahlil yaptirdim bakteri felan cikmadi .hem agiz sagligina cok onem veren birisiyim duzenli dis fircalarim ama dedigim gibi uzuldugumde kizarip sisiyolar ..ayrica egitim hayatinda basarilar canimm...destegin icin sagola.s.

ravzanurcuym farenjit benim de uğraştığım bi rahatsızlıktır(meslek hastalığı diyelim)
kuzenimin de ciddi şekilde başı dertte ve o hep ne zaman moralim bozulsa bi de boğazım acıyor der,biraz depresif bi karakteri var,o yüzden hep hasta yatar.
biraz da ona dayanarak dedim faranjiti düşün diye.geçmiş olsun tatlım

ravzanurcuym farenjit benim de uğraştığım bi rahatsızlıktır(meslek hastalığı diyelim)
kuzenimin de ciddi şekilde başı dertte ve o hep ne zaman moralim bozulsa bi de boğazım acıyor der,biraz depresif bi karakteri var,o yüzden hep hasta yatar.
biraz da ona dayanarak dedim faranjiti düşün diye.geçmiş olsun tatlım
canim gecmis olsun .ramazandan sonra gidecegim allah nasip edersee.
bakalim insallah kotu bisey yoktur

X