Evliliğim düzelir mi bitmeli mi

Temiz bir şekilde yok sayacaksınız. Ağlayarak yaptığı o fesatlıklara kulak tıkayacaksınız. İki gün soğuk mu davrandı daha beterini yapacaksınız. İyilikten anlamaz nankör insanlar. Sizin eşinize ağzınızla kuş tutun yine yaranamazsınız. Yok sayıldıkça ‘noluyor’ olacak bak görün. Hareketine konuşmasına çeki düzen vermeye başlar. S.çarım tribine yani. Bir de ters köşe yapın bakalım aynı şımarıklıkları yapabilecek mi
Ne diyecegimi bilemiyorum gerçekten Max 5 yaş çocuk hareketleri bunlar. Bu adam baba olacak bir de yahu, yazık size ve bebeğinize. Acilen kendine çeki düzen vermesini, aksi halde farklı çözümler arayacağınızı hissettirmelisiniz diye düşünüyorum
Ne gibi ters kose fikir verebilir misiniz acik acik sunu yap bunu yap demenize cok ihtiyacim var🙏

Adam değişmemiş sadece sizin terkedebilme ihtimalinize karşı hamile kalmanızı bekleyip 2 yıl sabretmiş.
Hamile de olsam her turlu gidebilecegimin bilincinde
Ki gittim de zaten
O yuzden boyle cildiriyor zaten
O istiyor ki haklisin ailemle arama mesafe koyacagim boyle yaptiklari icin, en onemli sensin benim icin vb.
Ruyasinda bile goremez

Evet bende cok kez uyardim ozenmeyin biz geldigimizde dedim
Bi makarna yapin gecin dedim
Olur mu o kadar yoldan geliyorsunuz diyorlardi mangalina kadar yapiyorlardi
Bazen kendim gidiyordum kalmaya avmye gidiyorduk orda birseyler yiyorduk "tabi ben gelince ev yemegi ama sen gidince disarda yiyorsunuz" diye küsüyordu
Sunu yazinca bile midem bulandi
ay birlikte gidince AVMye gidilmiş olsa da "bi özenip yemek bile yapmadılar" derdi
der yani karşınızdaki insan çocuk gibi çünkü mantık aranacak şeyler demiyor ki...

vallahi dedim ya eniştem var bu model
yemin ediyorum 5 yaşındaki yeğenim ondan daha mantıklı, nedne-sonuç ilişkisi içinde cüme kuruyor.
hatta çocuk 3 yaşındayken babası için "ay valla babam da bıktırdı ya" diyordu :/

ay birlikte gidince AVMye gidilmiş olsa da "bi özenip yemek bile yapmadılar" derdi
der yani karşınızdaki insan çocuk gibi çünkü mantık aranacak şeyler demiyor ki...

vallahi dedim ya eniştem var bu model
yemin ediyorum 5 yaşındaki yeğenim ondan daha mantıklı, nedne-sonuç ilişkisi içinde cüme kuruyor.
hatta çocuk 3 yaşındayken babası için "ay valla babam da bıktırdı ya" diyordu :/
Kiyamam yaa: (
Iste kendi ettikleri yetmiyormus gibi cocuklarin da psikolojisini karakterini etkiliyorlar boyle 😤

Hamile de olsam her turlu gidebilecegimin bilincinde
Ki gittim de zaten
O yuzden boyle cildiriyor zaten
O istiyor ki haklisin ailemle arama mesafe koyacagim boyle yaptiklari icin, en onemli sensin benim icin vb.
Ruyasinda bile goremez

İki taraf için de aileler kırmızı çizgi olmalı bence.
Sevgi göstermek zorunda değil belki ama saygı göstermek zorunda.
Aileye olur olmaz laf söylemek, trip atmak onun haddi değil.
Böyle adamın ilk falsosunda alnını karışlamak lazımdı bana kalırsa.
Ailenizi uyarmak yerine evde öyle bir cıngar çıkarmalıydınız ki bir daha ailenize trip atmadan ya da ağzını açmadan 1 değil 1000 defa düşünsün.
Bence bundan sonraki süreçte ailenizleilgili laf edecek olursa sonunun nasıl biteceğinin mesajını güçlü bir şekilde verin.
Eğer mesajı almazsa sonuçlarına da katlansın.

Ne gibi ters kose fikir verebilir misiniz acik acik sunu yap bunu yap demenize cok ihtiyacim var🙏
Yok saymak. Net. Aileniz de gelip gidecek, size içlerinden gelen her şeyi alacak, sevip sarılacak. Gittiklerinde surat mı asıyor söylenmeye mi başladı, aynı şeyleri sar başa duymak istemiyorum deyip kestirip atın. Devam ederse oda değiştirin müzik dinleyin. Sırf o alınmasın diye ödün verdiğiniz her şeyi yapın. Daha önce yaptınız mı bilmiyorum, deneyin. Ailenizle beraber dönün hatta evinize, çıldırsın.

Yok saymak. Net. Aileniz de gelip gidecek, size içlerinden gelen her şeyi alacak, sevip sarılacak. Gittiklerinde surat mı asıyor söylenmeye mi başladı, aynı şeyleri sar başa duymak istemiyorum deyip kestirip atın. Devam ederse oda değiştirin müzik dinleyin. Sırf o alınmasın diye ödün verdiğiniz her şeyi yapın. Daha önce yaptınız mı bilmiyorum, deneyin. Ailenizle beraber dönün hatta evinize, çıldırsın.
Evliligimizin ilk yili ikimizde kuduz kopek gibiydik
Evde kirdik doktuk aileme karsi da dertlerini anlatti bagira cagira cektim gittim dönmedim geldi yalvardi olaylar olaylar
Hani mesela ailem geldiginde guleryuzlu olsa robot gibi olmasa onlar gittiginde tavrini gosterse okey ama onlar varken bile surat asabiliyor bende buna ayar oluyorum iste
Sonra gunlerce evde iki yabanci gibi oluyoruz kendi kendine soylenmeler kapilari carpmalar
Beni tahrik etmeye calisiyor katlanamiyorum

Eşinizin çocukluktan gelen değersizlik hissi var sanırım, ona kıymet verilince yadırgıyor ve bocalıyor. Ona verilen kıymeti haketmediğini düşünüyor. Ona kıymet verilmediğini düşündüğünde ise içindeki çocuğun ağzından isyan ediyor zamanında ailesine söylemek istediklerini size söylüyor. Terapi almadıkça düzelir mi pek sanmıyorum. Eğer imkanınız varsa bence ayrılın bu adam size de zarar.

Her şeyi anladım da böyle fesat bir adamla nasıl evlilik kararı verip bir de evlendiniz bunu anlamadım 🤔 yani yanlış anlamayın size hiç trip atmadı, normal bir ilişki geçirdiniz de devreye aile girince mi bu hâle döndü?

Son düzenleme:
Sorun bariz açık aslında ailesinden ilgi görmemiş olması tamam ama asıl olay ailenizin sizinle ilgilenmesini istemiyor. Siz tamamen ona kalın kimseye dayanmayın istiyor. Çünkü siz ona aitsiniz. İlgi gösterileceksede ona gösterilsin gibi saçma hastalıklı bir düşünce tarzı. Daha önce karşılaştım biliyorum sülalesi beni sevdi diye görüştürmedi mesela o kadar ona ait 😂 Acil psikatri görmelilerden ama eminim ne yapsanız ikna edemezsiniz. Çünkü ona göre kendisi normal.

Bence çocuklarınızı yani büyüğü ile küçüğü ya aynı anda büyütecek yada tüm enerjinizi doğurduğunuza vereceksiniz. Önemli olan sizde hangi güç var. Kendiniz ne istiyorsunuz.

Her şeyi anladım da böyle fesat bir adamla nasıl evlilikte kararı verip bir de evlendiniz bunu anlamadım 🤔 yani yanlış anlamayın size hiç trip atmadı, normal bir ilişki geçirdiniz de devreye aile girince mi bu hâle döndü?
Yok hic boyle seyler olmadi
Trip falan illaki atmistir ama hic uzamazdi ben daha cok mizmizlanirdim
Su halini gorsem topuklar kacardim
Evlenmezdim asla

Yok hic boyle seyler olmadi
Trip falan illaki atmistir ama hic uzamazdi ben daha cok mizmizlanirdim
Su halini gorsem topuklar kacardim
Evlenmezdim asla
Aa vallahi hasta o zaman. Siz arkadaşların yazdığı görmezden gelmeyi uygulayın. Sıpa gibi tepinip dursun olduğu yerde. Böyle salak hareketler için ne kadar taviz verirseniz o kadar azıtırlar. Küsme, trip, tavır hepsinin çaresi görmezden gelme ve hatta dalga geçme. Oturup derdine yansın deli 😒

Sorun bariz açık aslında ailesinden ilgi görmemiş olması tamam ama asıl olay ailenizin sizinle ilgilenmesini istemiyor. Siz tamamen ona kalın kimseye dayanmayın istiyor. Çünkü siz ona aitsiniz. İlgi gösterileceksede ona gösterilsin gibi saçma hastalıklı bir düşünce tarzı. Daha önce karşılaştım biliyorum sülalesi beni sevdi diye görüştürmedi mesela o kadar ona ait 😂 Acil psikatri görmelilerden ama eminim ne yapsanız ikna edemezsiniz. Çünkü ona göre kendisi normal.

Bence çocuklarınızı yani büyüğü ile küçüğü ya aynı anda büyütecek yada tüm enerjinizi doğurduğunuza vereceksiniz. Önemli olan sizde hangi güç var. Kendiniz ne istiyorsunuz.
Evlendigimde bi whatsapp kiz grubum vardi
Onu bile sorun etmisti
Kendi telefonu eline alir instagramda takilir videolari kaydirir ben elime aldigimda hemen yaa birak tamam bende biraktim hadi derdi
Ilgim tamamen onda olsun isterdi
Zamanla yendik o durumu ama icten ice o kiskancligi varmis demek ki ben gorememisim ya da o iyi kamufle etmis

Aa vallahi hasta o zaman. Siz arkadaşların yazdığı görmezden gelmeyi uygulayın. Sıpa gibi tepinip dursun olduğu yerde. Böyle salak hareketler için ne kadar taviz verirseniz o kadar azıtırlar. Küsme, trip, tavır hepsinin çaresi görmezden gelme ve hatta dalga geçme. Oturup derdine yansın deli 😒
Hayat akip gidiyor ve boyle sacmaliklarla ugrastigim icin cok ofkeleniyorum
Kac gun bosu bosuna streslenerek gecti mesela
Sebebi ne? Bos anlamsiz sebepler
Hayati zorlastirmak rahat batmasi vesaire
Şukretmek varken halimize boyle sacma seylerden kavga etmek cok agirima gidiyor
Daha da ofkeleniyorum ona

Hayat akip gidiyor ve boyle sacmaliklarla ugrastigim icin cok ofkeleniyorum
Kac gun bosu bosuna streslenerek gecti mesela
Sebebi ne? Bos anlamsiz sebepler
Hayati zorlastirmak rahat batmasi vesaire
Şukretmek varken halimize boyle sacma seylerden kavga etmek cok agirima gidiyor
Daha da ofkeleniyorum ona
Sen boşanmak için neyi bekliyorsun anlayamadım hala

Sagolun
Cok konustum
Gerek bagirarak gerek sakince her turlusunu denedim
Ben bagirinca bagirdi ben sakin konusunca iyice tepeme cikti
Yok tamam bundan sonra bu eve bi ekmek bile getirmeyecekler
Eger bundan sonra al kizim bunu da sana getirdik derlerse buyuk kavga cikaririm vesaire dedi
Bende dedim insanlarin agzindan cikacak laflari nasil suzeyim
Sen takmamaya calis napayim dedim
Sevmiyorsan da saygi duymak zorundasin onlarin da fitrati bu dedim art niyetli degiller dedim
Oyle olsalar kendi ailem de olsa uyaririm ben merak etme dedim
Ama her gorusmede sorun cikacak mi diye de diken ustunde durmak istemiyorum ben
Dogumdan sonra ailem daha sık gelir sonucta, her birinde gerilmek istemiyorum insanlar evimde kalmiyor bile ya bu kadar zor mu idare etmek anlamiyorum
Ben onun ailesini neden idare ettim o zaman bugune kadar? Kendimi kullanilmis hissediyorum
Cevap vermezsen ne oluo kudursun dursun kendi kendine? Suzecegin bisey de yok ki insanlar hediye getirio kotu laf mi soyluolar sanki idare edecegi de bisey yok ki? her defasinda sadece sana mi getiriolar ona da getiriolar bu kadar fesatlanacak ne var bunda nasi bi kafa yapisi varsa anlamak mümkün degil. Adeta takacak sey ario kendine.

Eşiniz nankör bir köpek, aileniz ise sizin şansınız. Maşallah. 5 yaşında çocuk gibi bir damata iyi dayanmışlar

Bu ne be kıskanç üvey kardeş gibi. At başından gitsin. Senin annen baban sana istediğini alır. O da b.k yesin. Okurken içim daraldı. Annen baban da almasaymış keşke ona bi şey hak etmemiş bence. Allah sana da sabır versin

X