Aras kargo ve gardrop magduru

Çok geçmiş olsun hak hukuk bilen iyi insanlarla karşılaştırsın Rabbim..
Trendyol gibi uygulamaları kullanın bence daha güvenilir iadesi var garantisi var ... o kadar para verdim demişsiniz.. gerçekten üzüldüm .. en azından gardrops ya da dolap gibi uygulamalardan fiyatı çok yüksek olan alışverişleri yapmamak lazım ..

Bana satıcı yalan söylüyor gibi geldi. Çünkü sizden ürünü aldığıniza dair uygulamadan onay vermenizi istemis. Normalde ürünü teslim alınca onay verirsiniz.
Bakalım nasıl bır surec beklıyor yalanda soylemiş olabılır. Urun yollanmıs aras kargo oyle dıyor ama ıcınde ne var ? onaylama ıcın cok baskı yaptı bu arada dedım gelınce onaylanması gerekıyor kargo takıp gozukmez gardrop yolladıgımı gormez felan dıye kandırdı malesef.

Çok geçmiş olsun hak hukuk bilen iyi insanlarla karşılaştırsın Rabbim..
Trendyol gibi uygulamaları kullanın bence daha güvenilir iadesi var garantisi var ... o kadar para verdim demişsiniz.. gerçekten üzüldüm .. en azından gardrops ya da dolap gibi uygulamalardan fiyatı çok yüksek olan alışverişleri yapmamak lazım ..
Kesınlıkle cok haklısınız ilk ve son olacak bu alısverısım.

Burayı okuyanlar için;
Uygulamalardan ürün alırken satıcıların çakallığına KANMAYIN!
Sizin hatanız kişinin bilgilerini vererek ürünün parasını kendisine, şahsına transfer ettiniz.
Gardrops da bir sürü ürün sattım, asla kimseye hesap numaramı vermedim veya aldığım hiçbir şeyde kişisel bilgilerini benimle paylaşmalarına izin vermedim.
Gardrops çalışma prensibi;
siz ürünü alırsınız, karşı taraf kargolar. İster ptt isterse aras vs ne isterse verir ve sisteme takip kodu girilir. Ardından size ürün gelir siz EĞER ONAY VERİRSENİZ para karşı tarafa geçer. Otomatik onay siz teslim aldıktan 3 gün sonra yapılır, ola ki bir sorun varsa ödeme ötelersiniz.
Size hesap numaramı verim, komisyon vs çok diyenlerden kaçın. İsterseniz dünyanın en güzel şeyi olsun asla almayın.
paranızı nasıl kurtarırsınız bilmiyorum gardrops size para iadesi yaptırsa bile sistemde gözüken meblağ kadarı yapılır yani yaptığınız havale boşa çıktı.
Tüketici hakem heyetine gitseniz bile çok fazla sonuç beklemiyorum maalesef.
buda burayı okuyan herkese ders olsun.
Uygulamalardan bir ürün alırken ödemeyi uygulamada yapın. Kişilerle muhatap olmayın, kimse sizin komşunuz, arkadaşınız değil güvenmek zorunda değilsiniz onlara.
ürün gelmeden ASLA ONAY VERMEYİN. Çünkü paranız uygulama hesabında tutulur, hatalı, sahte vb ürünse eğer kabul etmiyorum der iade edersiniz.
pahalı ürünleri 10tl 100tl ucuz diye uygulamalardan almayın. Varsın pahalı olsun birkaç lira gidin gerçekten arkanızda durabilecek muhatap bulabileceğiniz yerlerden alın

Burayı okuyanlar için;
Uygulamalardan ürün alırken satıcıların çakallığına KANMAYIN!
Sizin hatanız kişinin bilgilerini vererek ürünün parasını kendisine, şahsına transfer ettiniz.
Gardrops da bir sürü ürün sattım, asla kimseye hesap numaramı vermedim veya aldığım hiçbir şeyde kişisel bilgilerini benimle paylaşmalarına izin vermedim.
Gardrops çalışma prensibi;
siz ürünü alırsınız, karşı taraf kargolar. İster ptt isterse aras vs ne isterse verir ve sisteme takip kodu girilir. Ardından size ürün gelir siz EĞER ONAY VERİRSENİZ para karşı tarafa geçer. Otomatik onay siz teslim aldıktan 3 gün sonra yapılır, ola ki bir sorun varsa ödeme ötelersiniz.
Size hesap numaramı verim, komisyon vs çok diyenlerden kaçın. İsterseniz dünyanın en güzel şeyi olsun asla almayın.
paranızı nasıl kurtarırsınız bilmiyorum gardrops size para iadesi yaptırsa bile sistemde gözüken meblağ kadarı yapılır yani yaptığınız havale boşa çıktı.
Tüketici hakem heyetine gitseniz bile çok fazla sonuç beklemiyorum maalesef.
buda burayı okuyan herkese ders olsun.
Uygulamalardan bir ürün alırken ödemeyi uygulamada yapın. Kişilerle muhatap olmayın, kimse sizin komşunuz, arkadaşınız değil güvenmek zorunda değilsiniz onlara.
ürün gelmeden ASLA ONAY VERMEYİN. Çünkü paranız uygulama hesabında tutulur, hatalı, sahte vb ürünse eğer kabul etmiyorum der iade edersiniz.
pahalı ürünleri 10tl 100tl ucuz diye uygulamalardan almayın. Varsın pahalı olsun birkaç lira gidin gerçekten arkanızda durabilecek muhatap bulabileceğiniz yerlerden alın
Cok haklısınız cektıgım stresı bılemezsınız. hergun kargo merkezıne gıt yada aramaktan cok yorulduk esımle. Sızınde dedıgınız gıbı Gardrops da onaylattıgı ıcın gerı odeme dava acılmadan olmıcak muhtemelen. Inanın ben kandırıldım sız yapmayın hala satıcıya ulasmaya calısıyorum haftada bır merhaba dıyıp kendını haklı oldugunu soyleyıp kapatıyor. Karsı tarafa havale yaptıgımızdan kendı ısmını gorebıldık tek iyi sey su olayda.

Benı engellemıs gardropsta alısveris yaptıgım kısı gercekten dolandırıldım demek ki. Altta ektede benım yasadıgım seyı sız yapmayın dıye paylasıyorum. Malesef gardrops sız onayladıgınız için bısey yapamayız dıye mukemmel acıklama yapmıs. Durumumla yapabılceklerını yapmıs gıbı gozukmeye gerek kalmadan net cevap ugrasmıcaz. nerdeyse dıger dolap sahıbını tebrık edıcekler. Gardrops harıkasınız gercekten.

Eklentiler

• 36B33176-A5B2-408C-BE99-B139DED6BD81.jpeg
    36B33176-A5B2-408C-BE99-B139DED6BD81.jpeg
    100,7 KB · Görüntüleme: 244
Benı engellemıs gardropsta alısveris yaptıgım kısı gercekten dolandırıldım demek ki. Altta ektede benım yasadıgım seyı sız yapmayın dıye paylasıyorum. Malesef gardrops sız onayladıgınız için bısey yapamayız dıye mukemmel acıklama yapmıs. Durumumla yapabılceklerını yapmıs gıbı gozukmeye gerek kalmadan net cevap ugrasmıcaz. nerdeyse dıger dolap sahıbını tebrık edıcekler. Gardrops harıkasınız gercekten.
gerçekten adam saçma sapan bi yalan söylemiş siz de inanmışsınız malesef.dava açsanız bile bişey çıkmaz gardropsun da yapıcağı bir şey yok , alım-satım sürecin işleyişine dair açıklama sayfaları falan var hatta yani adamınki bariz yalan.geçmiş olsun.bir daha kimseye havale falan yapmayın.havale açıklamasına ne yazdınız?eğer tarih şu , bana şu ürün karşılığı yatırılan para, şu kargoyla gönderecek bu da onun karşığı x meblağ gibi bi havale açıklamanız varsa bir ihtimal uzun bir mahkeme sonucu geri alırsınız ama dümdüz bir havale yaptıysanız hiç kendinizi yormayın bir şey çıkmaz

Ah siz de yazmışsınız ürünü sorunsuz teslim alınca yapsam diye

Bence de artık bi şey çıkmaz ama.siz yine de uğraşın

gerçekten adam saçma sapan bi yalan söylemiş siz de inanmışsınız malesef.dava açsanız bile bişey çıkmaz gardropsun da yapıcağı bir şey yok , alım-satım sürecin işleyişine dair açıklama sayfaları falan var hatta yani adamınki bariz yalan.geçmiş olsun.bir daha kimseye havale falan yapmayın.havale açıklamasına ne yazdınız?eğer tarih şu , bana şu ürün karşılığı yatırılan para, şu kargoyla gönderecek bu da onun karşığı x meblağ gibi bi havale açıklamanız varsa bir ihtimal uzun bir mahkeme sonucu geri alırsınız ama dümdüz bir havale yaptıysanız hiç kendinizi yormayın bir şey çıkmaz
Canta dıye konuda yazdık havaleyı ya ınanılmaz tecrubesızdık mesajla sıkıstırdı. cok uzgunum gardropsta gozukucek sıze ulasmazsa gozukcek dıyede kandırıldım. Onayladıgımın sanıyesınde havale hersey gozukuyor. Umuyorum tuketıcı heyetınde sonuc elde ederız.

bari adamın profiline ürün değerlendirmesi yapın , yazın orda durumu da millet görsün
Ben urun gelınce yapıcam duye beklerken engellendım kesınlıkle hesabı goremıyorum ve yorum yazamıyorum. Marka bır urunu Antalya konyaaltından bırısi eger yollıcaksa urun almayın Ismını acıklamam yasak cunku.

Ben urun gelınce yapıcam duye beklerken engellendım kesınlıkle hesabı goremıyorum ve yorum yazamıyorum. Marka bır urunu Antalya konyaaltından bırısi eger yollıcaksa urun almayın Ismını acıklamam yasak cunku.
tüh ya inşallah sonuç alırsınız.elinizdeki konuşmaları saklayın, ürün altında konuşmanız varsa eğer başka bi hesaptan adamın profiline girip satılanlar başlığından kendi ürününüzün altındaki yorumların (eğer duruyosa) görüntüsünü de çekin.

tüh ya inşallah sonuç alırsınız.elinizdeki konuşmaları saklayın, ürün altında konuşmanız varsa eğer başka bi hesaptan adamın profiline girip satılanlar başlığından kendi ürününüzün altındaki yorumların (eğer duruyosa) görüntüsünü de çekin.
Mesajların ekran resmını ıyıkı cekmısım yazısmalarımın hepsı gardropsta sılınmıs cunku o nasıl oluyor anlayamıyorum. Telefon mesajlarımız aramalarım hersey bellı ama ıse yarar mı bılemıyorum ınsallah bu kotu ınsanlara cezasız kalmasın. Aras kargodada urunu yollayup gerı gıttıgı belli.

Siz ürünü teslim almadan onay verdiğiniz için böyle olmuş.Keşke bu konuyu araştırdıktan sonra adama cevap verseydiniz.Bildiğiniz dolandırmış sizi bence gardrops gibi uygulamalardan marka derdiniz yok ise alışveriş yapın .

Siz ürünü teslim almadan onay verdiğiniz için böyle olmuş.Keşke bu konuyu araştırdıktan sonra adama cevap verseydiniz.Bildiğiniz dolandırmış sizi bence gardrops gibi uygulamalardan marka derdiniz yok ise alışveriş yapın .
Malesef otle oldu. Inanın buyuk stres yasadım yasıyorumda. Sanssızlıgıma bana yollanan kargoda kayıp. suan umudum tuketıcı mahkemesının odeme yaptıgımı gordugu dekontlar. agustos ayında odemeyle ılgılı haber gelırmıs.

Merhaba ınanın 1 aydır kendıme gardroptan keske almaz olaydım dedıgım canta ıle ugrasıyorum. Gardrop uygulamasından aldıgım marka ve pahalı cantayı karsı taraf hemen odemesını yaparsanız daha da ındıricem fıyatını dedı. Tabıkı mutluluktan ve bır yandan endıse duyarak tamam dedım. Urun sıze geldı mi kısmı cıktı .... beyefendı ( ısmını paylasmayı cok istiyorum baska ınsanlarıda kandırmasın) onu onaylayın yoksa sıze yolladıgıö kod gardropta gozukmez dedı akılsız ben onayladım. Ptt degıl arasla yollıcakmıs. Benım hayatımın en streslı surecı basladı. Kendıme bırıktırdıgım parayla bır canta aldım kadınlar gunu hedıyem ılk defa. Aras kargoyu sureklı takıp ve arama halındeyım yuklu mıktarda bır para verdım ve gece uyuyamıyorum. Bır hafta ıcınde baska kargomu getıren aras kargo kargomun gerı cekıldıgını soyledı ve satıcıyı aradım yanlıslık oldu dedı. Dogru mu bilemıyorum. Sonra duzeltildi dıyen aras kargodan kısıde var duzeltılmedı dıyen de. Aras kargo tutarsız ve ne dedıgı bellı olmayan bır kurum malesef oncedende evden kargo alımında yasattılar. Kargo o saatten sonra kayıp oldu ve hala antalya plaj subesıne gıtmesı beklıyorum. Arkadaslar Gardroptan aldıgım urun kullanıcısını paylasıcam orjınal........ baslıyor ılerleyen gunlerde cunku sız benım gıbı hata yapmayın. Beyefendı hemen satarken telefona donus yaptı fakat sonraki surecte gunlerce acmadı. Halada sadece cuma yazar sonra bıtiri oda ıadesını yapıyorum der yalan konusur ve kapatır. Kargoyu gerı cektı Suan kargo gelırse ıade yapıcam dıyor. Bakalım dava acmaya hazırlanıyorum. Lutfen Gardrop gıbı sıtelerden alısverıs yapmayın aras kargo zaten hıc bır zaman sıstemı calısmayan ve kargonun nerde oldugunu bılmeyen bır sırket.
Tek hatan ürün gelmeden onaylaman. Bu yüzden şikâyet hakkın yok maalesef.

Tek hatan ürün gelmeden onaylaman. Bu yüzden şikâyet hakkın yok maalesef.
Adam benı kargo takıbınde urun sana gelmeyınce gozukucek dıye kandırdı. Bakalım tuketıcı heyetınde konustugum kısıler yuksek ıhtımal verılır dıye belırttı. Kargo kayıp sen para vermıssın kargo sırketı sana o bedelı oder dendı. Umut edıyorum oylede olur.

Adam benı kargo takıbınde urun sana gelmeyınce gozukucek dıye kandırdı. Bakalım tuketıcı heyetınde konustugum kısıler yuksek ıhtımal verılır dıye belırttı. Kargo kayıp sen para vermıssın kargo sırketı sana o bedelı oder dendı. Umut edıyorum oylede olur.
Yalan. Fazla da bişey bekleme. Onay verdiğin için ürünün gelmediğini de ispat edemezsin ama müşteri hizmetlerine yazabilirsin gardropsun. Ancak onlar tehditle falan kullanıcıdan alır paranı ya da ürünü.

Yalan. Fazla da bişey bekleme. Onay verdiğin için ürünün gelmediğini de ispat edemezsin ama müşteri hizmetlerine yazabilirsin gardropsun. Ancak onlar tehditle falan kullanıcıdan alır paranı ya da ürünü.
Gardrops ınanılma ılgısız zaten kalıp mesajlar dısında bısey yok.

X