Arkadaşımın eli sıkılığı beni çileden çıkarıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir kere lohusayken geldigimde sadece cay ve tatli hazırlamıştım ve ac olduğunu soyleyip baska bir sey var mi demisti. genelde is cikisi geliyor ve ac oluyor.
Siz böyle mükellef sofralar kurun o da sizi kullansın kusura bakmayın cimri falan değil adamına göre davranıyor. baktı siz zaten herşeyi yapıyorsunuz ne gerek var para harcamaya dedi belli ki.İnsan olan bebekli bi kadına sürekli yük olmaz utanır hadi çaya gelin sohbet muhabbet ederiz der.Bu arkadaşlık değil sırtınıza yük sadece

kadın doktor . size ve çocuklarınıza faydası çokmuş. sırf bu sebeple bile bu huyunu dert etmem ve bana geldiğinde güzelce ağırlarım. ne büyük nimet alında

ayrıca çok samimisiniz sürekli görüştüğüm yere her zaman eli dolu gidemem

kimsenin huyunu da değiştirmem. beğenmezseniz görüşmeyin

açıkçası çok abartıyorsunuz. bence kadının size faydası daha çok. hazırladığınız iki ikramın peşine düşmüşsünüz resmen ama onun bilgisinden ilgisinden faydalanmayı biliyorsunuz hangi dr gece evimize gelip çocuklarımıza bakıyor biz hastaneye acile gidiyoruz. bir gidinde gecenin 3ünde evdeki sağlam çocukla acillere. göreyim sizi

ayrıca arkadaşınıızı da almak zorunda değil. ben kendimi en yakınlarıma bile aldırmam ne gerek var millete yük olmaya bu yaşta

Valla size birşey soyleyim mi böyleleri sadece bize mi denk geliyor nedir bilmiyorum. Ben öğrenci halim ile okuduğum şehirde kuzenlerime giderken saksıda çiçekler kahve fincanları götürürdum . Okuduğum şehirde tanıştığım arkadaşım ile evlendim ne düğünümde hediye getirdi evime davet ettim gelmediler bile işimiz var deyip. Aynı şehirde bir arkadaşım var üniversitede çok yakın. Yani evime geldi ne hediye ne birşey. Ben onun hem iş yerine hediye götürdüm hem evine hediyeler götürdüm evine giderken saklama kaplari ceviz annemin yaptığı eristeler reçeller götürdüm ailesinden uzak eşi ile yesin diye . Ama bana bir tane hediyesi bile yoktur. Helali hoş olsun bizler alışkın değiliz. Geçen gün bu ceviz ve reçel götürdüğüm arkadaş ile ortak bir bekar arkadaşım var evine gitmiştim. Bana diğer arkadasimizin aldığı hediyeleri gösteriyor. Dedim sıkıntı bende galiba . Başkasına yapıyor demekki. Ben birşeylerin karşılığını beklemem kimseden ama kendimi enayi gibi görmüyor da değilim.
Sizin durumunuza daha cok sinir oldum burdaki arkadas hic degilse herkese cimriymis sizin arkadasiniz size deger vermiyor bir daha bir cop almayin o kisiye.

Batirmadim aslinda bu zamana kadar cok bozulsam da hiç imada dahi bulunmadim. Ama ben mesela fevri cikislari olan bir insandim. Baska bir arkadasim bu konuda uyardi beni ve artik cok daha temkinli tepkiler veriyorum. Ve bunun bana yeni iliski kurmamda baya faydasi oldu.
Cimri değil sadece. Cimri kendine harcamaz. Arkadaşınızsa devamlı sizden yemek yiyerek maddi manevi kullanıyor sizi üzgünüm.

Eli boş geldi zart zurt muhabbeti yapacak insan beni evine çağırmasın mesela ya. Çok daraltıyor beni insan ilişkileri ve nedenini bu konuyu okuyunca tekrar anladım. Kaç yıllık arkadaşlığınız var hep yardımınıza da koşmuş mesela. Cimrilik ya da belki o an düşünemiyor bilemedim ama çok abartılacak bir şey değil. Mesela kafede yemek yememiş bu sizi niye ilgilendiriyor ki herkesin cebi ayrı sonuçta. Size baskı yapmamış sonuçta yeme diye. Ya da evinize çağırınca niye mükellef sofra kuruyorsunuz bir olur iki olur her defasında olmaz ki. Gelince koyun bisküvi kek çay mis gibi. Yemekli davet ettiyseniz de abartmayın bir şeyleri. Siz ona gittiğinizde çayla tatlı koymuş bunu laf etmişsiniz e daha ne koyacak? Çayın yanına tatlı bana yeterli geldi mesela. Alıç konusunda da ben düşünemediğini hissettim. Belki o an yemek için istediğinizi düşündü. O kadar yakın arkadaşınız deseydiniz biraz daha verebilir misin çocuklara da götüreyim diye. Yılların arkadaşlığı için fazla kasıntı ve detaycısınız.

kadın doktor . size ve çocuklarınıza faydası çokmuş. sırf bu sebeple bile bu huyunu dert etmem ve bana geldiğinde güzelce ağırlarım. ne büyük nimet alında

ayrıca çok samimisiniz sürekli görüştüğüm yere her zaman eli dolu gidemem

kimsenin huyunu da değiştirmem. beğenmezseniz görüşmeyin

açıkçası çok abartıyorsunuz. bence kadının size faydası daha çok. hazırladığınız iki ikramın peşine düşmüşsünüz resmen ama onun bilgisinden ilgisinden faydalanmayı biliyorsunuz hangi dr gece evimize gelip çocuklarımıza bakıyor biz hastaneye acile gidiyoruz. bir gidinde gecenin 3ünde evdeki sağlam çocukla acillere. göreyim sizi
Cok sukur cok sik hasta olmuyor cocuklarim 2 belki 3 kere ilac kullanacak kadar hasta olmuslardir. Dr olmasından faydalandigim söylenemez. Benim babam 25 yillik doktor. Annem eczaci ve kardeslerimin 3u de doktor. Yani ilk telefona sarilip onu aramiyorum. Ama onun da gorusunu aliyorum. Ayrica ben de eczaciyim yani az cok bi fikrim oluyor. Ben gel demesem de kendi gelir. Nasil oldular diye arar sorar sagolsun. Cok suclayici bir uslubunuz var. Bu kadarini hak ettigimi düşünmüyorum ve sizi gormezden geliyorum.

Eli boş geldi zart zurt muhabbeti yapacak insan beni evine çağırmasın mesela ya. Çok daraltıyor beni insan ilişkileri ve nedenini bu konuyu okuyunca tekrar anladım. Kaç yıllık arkadaşlığınız var hep yardımınıza da koşmuş mesela. Cimrilik ya da belki o an düşünemiyor bilemedim ama çok abartılacak bir şey değil. Mesela kafede yemek yememiş bu sizi niye ilgilendiriyor ki herkesin cebi ayrı sonuçta. Size baskı yapmamış sonuçta yeme diye. Ya da evinize çağırınca niye mükellef sofra kuruyorsunuz bir olur iki olur her defasında olmaz ki. Gelince koyun bisküvi kek çay mis gibi. Yemekli davet ettiyseniz de abartmayın bir şeyleri. Siz ona gittiğinizde çayla tatlı koymuş bunu laf etmişsiniz e daha ne koyacak? Çayın yanına tatlı bana yeterli geldi mesela. Alıç konusunda da ben düşünemediğini hissettim. Belki o an yemek için istediğinizi düşündü. O kadar yakın arkadaşınız deseydiniz biraz daha verebilir misin çocuklara da götüreyim diye. Yılların arkadaşlığı için fazla kasıntı ve detaycısınız.
Yanlis okumussunuz. O bana gelmişti ben lohusaydim. O kadarini yapabilmistim. O soylemisti aciktim diye. Ben onun evinde yemek yedigimi hatirlamiyorum. Ama zaten calisiyor diye oyle bir beklentim hic olmadi. Icten soyluyorum bunu.

Cok sukur cok sik hasta olmuyor cocuklarim 2 belki 3 kere ilac kullanacak kadar hasta olmuslardir. Dr olmasından faydalandigim söylenemez. Benim babam 25 yillik doktor. Annem eczaci ve kardeslerimin 3u de doktor. Yani ilk telefona sarilip onu aramiyorum. Ama onun da gorusunu aliyorum. Ayrica ben de eczaciyim yani az cok bi fikrim oluyor. Ben gel demesem de kendi gelir. Nasil oldular diye arar sorar sagolsun. Cok suclayici bir uslubunuz var. Bu kadarini hak ettigimi düşünmüyorum ve sizi gormezden geliyorum.
az önce bunlardan bahsetmemişsiniz. o zaman huyunu sevmediğiniz arkadaşınıza niye minnet ediyorsunuz aileniz dururken. gece bile geliyor çocuklarıma bakıyor yazan sizsiniz. işsiziim ben ödeyecektim hesabı nerdeyse falan yazanda sizsiniz neyse

çocuklarım hasta olmuyor diye bile övünüyosunuz

zaten çokta hamaratsınız mükellef sofra kuruyorsunuz

siz mükemmelsiniz. şimdi oldu sanırım yorumumu beğenmişsinizdir

az önce bunlardan bahsetmemişsiniz. o zaman huyunu sevmediğiniz arkadaşınıza niye minnet ediyorsunuz aileniz dururken. gece bile geliyor çocuklarıma bakıyor yazan sizsiniz. işsiziim ben ödeyecektim hesabı nerdeyse falan yazanda sizsiniz neyse

çocuklarım hasta olmuyor diye bile övünüyosunuz

zaten çokta hamaratsınız mükellef sofra kuruyorsunuz

siz mükemmelsiniz. şimdi oldu sanırım yorumumu beğenmişsinizdir
Rutin nasilsin ne yapuyrosun diye konusurken haberdar oluyor genelde. Ve ilgileniyor ustune dusuyor saolsun. Cikista ugrar bakarim diyor. Ben de bahane ile gorusuruz diye tabii diyorum.ve hazırlık yapiyorum. Zaten gece boyu bebegim uyutmadigindan o da nobette falan oldugundan msjlarima cevap veriyor sorarsam. Kismeyi uykundan etmiyorum. Ben babamdan dolayi fazlasiyla hasassim dr larin emegine karsi. Gerçekten fazla provakatifsiniz. Ben diger yorumunuzu da beğenmiştim geri donup bakarsaniz like imi görürsünüz. Ama soylediklerinizi hiç hak etmiyorum. O yuzden ciddiye alamayacagim kusura bakmayin. Tesekkurler gene de vakit ayirdiginiz icin.

Yanlis okumussunuz. O bana gelmişti ben lohusaydim. O kadarini yapabilmistim. O soylemisti aciktim diye. Ben onun evinde yemek yedigimi hatirlamiyorum. Ama zaten calisiyor diye oyle bir beklentim hic olmadi. Icten soyluyorum bunu.
Mesela o acıktım diyebilmiş siz neden demiyorsunuz? Bence uzun süreli arkadaşlıklar bunu gerektirir. Diğer konular için yorumum aynı. Fazla kasıntılık içeriyor bunca senelik arkadaşlık için.

arkadaşınız sizi kullanıyor değil ki. çocuktan dolayı evde buluşan siz, mükellef sofralar kurup karşılık bekleyen siz ki arkadaşınızın bu konularda ince olmadığı aşikar. akşama diğer arkadaşı almasını bekleyen siz. sizin içtiğiniz kafede yemek zorunda değil. yani yaptıklarının size bir zararı yok. arkadaşınızdan gereksiz beklenti içindesiniz. kadın hesapları size kitlemiyorsa, sizin paranızı yemiyorsa ortada sizlik bir durum yok bence. çok rahatsızsanız görüşmeyin derim.
Biri bana git diğer arkadaşı da al diye emrivaki yapsa çok rahatsız olurum. Evim yakın diye almak zorunda mıyım belki farklı işlerim var belki geçerken bir yere uğrayacağım ya da tek gitmek istiyorum.

Mesela o acıktım diyebilmiş siz neden demiyorsunuz? Bence uzun süreli arkadaşlıklar bunu gerektirir. Diğer konular için yorumum aynı. Fazla kasıntılık içeriyor bunca senelik arkadaşlık için.
Yedigimiz ictigimiz ayri gitmez seviyesinde degil diye belirtmiştim ama dediginiz dogru belki de fazla kasiyorum.

ben sizi haklı buladım. çok beklenti içindesiniz. arkadaşınızı evinden almak zorunda değil. almadı diye cimride diyemeyiz. ee arkadaşınız yani her geldiğinde eli dolu gelecek diye bir kural mı var. bende elim hep dolu gitmem arkadaşıma. ki zaten siz hazırlık yapıyormuşsunuz zaten. ben şurda rahatsız olurdum. sadece hep sizde buluşulması.yakınsanızda söyleyin birazda sana gidelim. haftasonu filan ona gidin ben gelcem deyin madem yakınsanız. bende eskiden çok beklenti içinde olurdum. artık azalttım ve daha iyi böylesi.

arkadaşınız sizi kullanıyor değil ki. çocuktan dolayı evde buluşan siz, mükellef sofralar kurup karşılık bekleyen siz ki arkadaşınızın bu konularda ince olmadığı aşikar. akşama diğer arkadaşı almasını bekleyen siz. sizin içtiğiniz kafede yemek zorunda değil. yani yaptıklarının size bir zararı yok. arkadaşınızdan gereksiz beklenti içindesiniz. kadın hesapları size kitlemiyorsa, sizin paranızı yemiyorsa ortada sizlik bir durum yok bence. çok rahatsızsanız görüşmeyin derim.
kesinlikle böyle

ben olsam madem o o kadar sofra kurmuyor bende kurmam
haa çocuktan dolayı çağırdım mı yaparım bir mantı birde yanına turşu vs oh misss

kimi insan böyle varyemez
yapacak bişey yok

bu arada o simit su olayında ben çoktan demiştim sende ne kadar cimrisin heee diye
bu kadar samimisiniz hiç demediniz mi?

ben sizi haklı buladım. çok beklenti içindesiniz. arkadaşınızı evinden almak zorunda değil. almadı diye cimride diyemeyiz. ee arkadaşınız yani her geldiğinde eli dolu gelecek diye bir kural mı var. bende elim hep dolu gitmem arkadaşıma. ki zaten siz hazırlık yapıyormuşsunuz zaten. ben şurda rahatsız olurdum. sadece hep sizde buluşulması.yakınsanızda söyleyin birazda sana gidelim. haftasonu filan ona gidin ben gelcem deyin madem yakınsanız. bende eskiden çok beklenti içinde olurdum. artık azalttım ve daha iyi böylesi.
Hatırladım 2 sene once 1 kere dogum gunumde kahve icmeye ciktik. Herkes kendi odedi. Browni almis ona mum dikti üfledim. Unutmusum. Boyle boyle 12 sene gecirdik. Sanirim bakis acilarimiz farkli biraz. Ama yine de arkadasligimiz guzel. bozmaya degmez. Degismez de deniyor. boyle gidecek mecbur

kesinlikle böyle

ben olsam madem o o kadar sofra kurmuyor bende kurmam
haa çocuktan dolayı çağırdım mı yaparım bir mantı birde yanına turşu vs oh misss

kimi insan böyle varyemez
yapacak bişey yok

bu arada o simit su olayında ben çoktan demiştim sende ne kadar cimrisin heee diye
bu kadar samimisiniz hiç demediniz mi?
Şok olmustum. Oturdugumuzda ben ac degilim dedi. Ve uzun uzun sohbet ettik 3 saat. Ortasinda kendi yemegimden teklif de ettim. Istemedi. Yani aç olmasina ayri, parasi yuzunden simitle suyla gecistirecek olmasina ayri sasirdim.
Manti cok zaahmetli degil mi ya? Beni biraz asiyor manti. Ama tesekkurler tavsiyeniz icin ^^

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X