Arkadaşlar boşanmamiz kesinleşti..

YngYang

Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2020
217
127
25
Okuyanlar bilir okumayanlar da okuyabilir.
Eşim cumartesi belki bir umut barışıriz diye geldi. O da kendi gelmedi ben zorla getirdim. Bebegim 9 aylık olacak. Cumartesi ve pazar gezdik dolaştık ama eşim hiç yanaşmadı. Boşanma davasını kapatmayacagini ve yüzüğü takmayacagini söyledi. Bugün yine konuşmaya çalıştım olmadi. Bu saatten sonra duzelse bile ben istemiyorum. Seninle evli kalmayi istemiyorum dedi. Bosanacagim bilgasayar oynayip sabaha kadar uyuyacağım dedi. Seni istemiyorum falan dedi. Boşanma davasını cekismeli açmış. Anlasmaliya cevirecegimi söyledim. Boşanan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana destek olabilir mi?. Dilekçeyi nasıl yazarim ne yazabilirim. Bu evliliği en çabuk nasıl bitirebilirim. Bebeğim için psikolojik destek almalimiyim. Evimiz ve arabamiz var. Evi ben evlenmeden önce aldim ona dokunamaz. Araba için kredimiz var, bebeğimi aabah bakiciya biraktigim icin satmak istemiyorum. Satarsakta borcu kapatip bana araba almasini istiyorum nasil olacak. Psikoloja gitmelimiyim. Çünkü bu 3 ay içinde yaşadığım 2. Travma annem de babam da esim de beni terk etti. Ne yapmaliyim. Bebegimi iyi bir insan olarak yetistirebilir miyim. Bu kadar olayın ustesinden tek başıma gelebilir miyim. Ne olur yardim edin. Eşi daha önce deliler gibi aşık gibi davrnaipta bu hale gelen var mi. Nasil atlattiniz. Daha çok gencim 23, yasindayim. Bir daha birilerine nasil guvenebilirim. Eşimde bana zamaninda çok sözler verdi. Başkası da verse ne yapacağım. Ben eşime sonsuz guveniyordum anneme de babama da. Ne yapacağım şimdi Allah aşkına yardim edin.

Onceki konunuzu okudum cok genc yasta evlenmissiniz. Eşinizde muhtemelen cok gencti. 20 yas maalesef isteklerimizin, hayata bakis acimizin tamamen oturdugu bir yas degil. Kendimden pay biciyorum 20 yasinda bir iliskiden beklentimle 21 yasindaki beklentim ayni degildi, 23-24yasindan sonra dusuncelerim sabitlendi. Ben mi gec olgunlastim diye düşünürken cok samimi arkadaslarimla dusuncelerimi paylastigimda ayni durumda olduklarini gordum. Bana kalirsa problemlerinizin sebeplerinden birisi budur.
Ikinci ise her probleme ayni tepkiyi vermek, kirip dokmek istemeniz.
Ucuncusu hatta en buyuk sebep ailenizin evliliginizin ortasinda bulunmasi.
Psikologla gorusseniz sizin icin daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Kaygilariniz gayet normal, kucucuk bir bebekle yalniz kaldınız. Kim olsa gelecekten korkar. Eger ekonomik ozgurlugunuz varsa bir adim ondesiniz demektir. Sahip olamadiklariniza uzulmek yerine, sahip olduklariniza bakip sukretmek belki size iyi gelir

Boşanma konusu ne ki?. Yani böyle bir durumda adama yalvarmakta en büyük hata zaten. Cepte görmüş sizi. Onuda geçtim yaşın daha 23 ne ara evlendin , hamile kaldın. Yani bu kadar üzülmek için çok küçüksün. 30 a girince oturur gülersin bu haline geçer yani. Tabi yeni olduğu için ayrılık böyle hissetmen veya ayrılık üzüntüsü yaşaman da normal. Atlatmak için biraz zaman lazım. Ve asla asla eğer iki tarafta seviyor falan ise aramayın. 30 gün kuralı asla geri dönüş yapmayın. Erkek ayrılığı daha geç algılar. Ama sen israrla arar yok illa barışalım dediğin an sadece ayrılık kararını haklı çıkarır yetmez sülük olursun. Bacım bu kadar gurursuz olmayın ya. Yani konuyuda bilmiyorum şuan önceki konularını falan ama ayaklarını yıkasaydın bir de. Bir insan suçlu ise bırak suçuyla yüzleşsin . Kendine çocuğuna değer ver. Ve bana kalırsa sebeb ne olursa olsun bence kurtulmuşsun. Boşanmayı kabul et. Avukat tut. Bence yüz göz de olma yani. Çocukta olsa bahane etme çocuğunu en kötüsü de bu olur zaten. Walla ben onu bunu bilmem bu hayatta kim karşısındakini adam yerine koymuyor umursamıyorsa o değerli oluyor. Kıssadan hisse sana. Bu kadar yalvarıp ardından boşanma umrunda değilmiş gibi ol kendi hayatına bak onu kıskıhdırmak için değil kendin için yaşa hemen köle oluyorlar. Niye çünkü değerleniyorsun. O gelmese bile kendin için yap. Kendine yatırım yap. Ki kendin için yapman daha mantıklı. Sosyal medyada laf sokan birşeyler paylaşma orda burda geziyom bak şunu yapıyım yapmayın. Normal hayat akışını yaşa ama hayattan kopma. Arkadaş akrabaya konuyu açıp durmayın ya bir şekilde bitti hayırlısı ol de geç. Öbür türlü sadece kendini hatırlatıp kendini üzer üstene adamın egosunu doyurursun.

Terapi alın, mutlu olursunuz inşallah. Anne ve babanız öldü mü? Eşiniz tamamen bitirmiş artik önünüze bakin yaşınız o kadar genç ki üstesinden gelirsiniz

Annenizle birdaha görüşmeyin bu hale girmenizin en büyük sebebi O, eşinizi düşünüyor olsaydınız eşinizle anlaşamadığı sürekli tartıştıkları halde bir araya getirmezdiniz.
Esiniz sizin için çoğu şeye katlandı ama siz bunu akıl edemediniz çünkü size tapıyordu onun içinde benim için bunada dayanır dediginiz degilmi?
Yazık oldu ondan diyorum birdaha annenizle görüşmeyin.

Atlatacagim ama degil mi

Olur sandım. Doğru bir insan sandım. Hep söylerdim. Onu 40imda bulsam o yaşta evlenirdim

Konusu ne ki sayfasına giremedim . Boşanma nedeni nedir? Birde konu sahibi ev varsa avukat işini halledene kadar tapuya git hemen şerh koydur. Boşanmada herkez çirkinleşir. Bir an önce önlemini al.

Konusu ne ki sayfasına giremedim . Boşanma nedeni nedir? Birde konu sahibi ev varsa avukat işini halledene kadar tapuya git hemen şerh koydur. Boşanmada herkez çirkinleşir. Bir an önce önlemini al.
Bosanmayi ben dilekçe götürerek anlasmaliya cevirebilir miyim

Anlasmaliya cevirmeyi kabul etti. Nasil daha hizli bosanabilirim. Aailemi ben istemiyorum. Kayinvalidem yanimda kayinpederim de. Annemden babamdan çok onlara guveniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…