Arkadaşlar dün ailemi iftara çağırdım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Özet halinde yazdım daha bir sürü dedigi var tabi zaten kiloda almışsın dedi iyice ye dedi hepsini
Onu demedim yanlış anlamışsınız abimin getirdiği tatlıya bakamadım demişsiniz neden bakamayim ki çayı koydum döner bakarım misafir yanında mutfak toplayıp bulaşık yerleştirmem sadece masayı toplar tezgaha dizerim çayı koyar diğer ikramliklara geçerim gelen her ne ise kutulara bakarım mutlaka ama mutlaka kendi yaptığımın yanına o gelenlerden eklerim çok basit şeyler bunlar

Abimler ,annemi ve babamı sonra işte yemek yaptık eşimle tatlı yaptım. Onlarda eve bize geldiklerinde tatlı getirmisler ama bakamadım zaten çorbada yetismedi son 1 saatte yaptim sonra bulaşık çıktı vs derken kim ne getirmiş diye bakamadım yemekten sonra da çay yaptık yaptığım tatlıdan koydum sonra çerez koyalim mi? dedim onlarda yok gerek yok dediler .Giderkende anneme dedimki onun tatlı getirdiğini biliyorum da abimgilin ne getirdiğine bakamamistim tatlidanda koymadım koysa miydim ? Dedim. Sonrada iste kendim tatlı yapmıştım ondan koydum diye aklıma da gelmedi yok dedi annem neyse zaten tatlı yapmışın dedi. Ertesi gün bugün yani yazmış bana tatlilardan koymadın kalan yemekten evdeki abine koysaydın seni cimri demeye başladı. Eşin senden iyi dedi ama şunu soyleyim ne zaman ailem gelse eve onun için yapılan market alışverişi genelde ben ödüyorum tam o vakit eşimin de parasi kalmıyor ikimizde çalışıyoruz ayın 15 gunu o 15 gunu ben yardımcı oluyorum eve .Canım çok sıkıldı bu duruma takmiyim mi ?sizce .Nedense memnun edemiyorum annemi

Ay ben olsam çağırmam böyle birini.

Benim annemde bunun çok daha ağır versiyonu.ben çok dikkat etmeme rağmen .artık etmiyor konuşmuyorum o ayrı ama.
Size gelince tatlılardan konulabilir di o kadar yoğunluk ne yani millet 50 kişi agirliyor da sizin abarttiginjz durum olmuyor.koymak ksyemedim derseniz o ayrı tabi

Eve yemek göndermek benimde aklıma gelmezdi doğrusu boşverin takmayın madem

İkinci kez ikram edilmez zaten ilk kez mi misafir ağırlıyorsunuz? Sizin yaptığınız ve onların getirdiği tatlı aynı tabağa konup servis edilir.
Bende kaç mesajdır bunu anlatmaya çalışıyorum bende böyle yaparım doğrusu budur
Ha ortada memnuniyetsiz ne yapsa memnun olmayacak bir anne varsa o ayrı ama doğrusu budur bunu yap ki laf verme kimsenin ağzına
Abimin getirdiği tatlıya bakamadım diyor misal niye bakamayim ay bir tatlı kutusunu açıp bakmak 15 saniye sürer ışık hızında mi misafir agirlamis anlamadım ki

Bende kaç mesajdır bunu anlatmaya çalışıyorum bende böyle yaparım doğrusu budur
Ha ortada memnuniyetsiz ne yapsa memnun olmayacak bir anne varsa o ayrı ama doğrusu budur bunu yap ki laf verme kimsenin ağzına
Abimin getirdiği tatlıya bakamadım diyor misal niye bakamayim ay bir tatlı kutusunu açıp bakmak 15 saniye sürer ışık hızında mi misafir agirlamis anlamadım ki
Bilemedim tatlı koymayı aklıma gelmedi o an kendim tatlı yaptım diye

Öyleyse bile sonradan çayla diğerini servis ederdi. Çayı boş boş mu vermiş?
Demek ki, ben de çayla birlikte tercih ederim ama yemekte ortaya tatlı koyup çayı boş boş veriyorlar.
Sanki annesinin canı çekmiş vermemesi batmış gibi. Orada annesi de çıkarabilirdi tatlıyı tabaklara koyar ikram ederdi. Yabancı değil ki kendi kızı.

Annem eşimi benden iyi sanıyor oysa eşim annemlerin geleceği zaman maddi olarak destek sağlamıyor alışverişi ben ödüyorum diyor konu sahibi, yani eşim benden iyi değil ama annem ille de onu övüyor beni ise yeriyor yok kilo almışsın yok abinlere yemek koymadın yok tatlı koymadın diye diyor.

Belki sofraya kendi tatlısından koymuştur yenmeyince sonraki çay faslında onların getirdiğini koymamıştır nasılsa yemiycekler diye ben bu şekilde anladım yani.

Ki burda tatlı çok mühim bir mesele değil annesinin konu sahibi sorduğunda olsun sen de tatlı yapmışsın zaten diye yönlendirip ertesi gün neden koymadın diye sorması daha mühim. Çünkü art niyet var özellikle kusur bulmak istemiş aramış saydırmış kızına. Sevgisiz merhametsiz memnuniyetsiz bir anneyi ne yaparsan yap mutlu edemezsin ve seni böyle aşağı çekiyorsa modunu düşürüyorsa görüşmeni kısıtlayabilirsin.

Demek ki, ben de çayla birlikte tercih ederim ama yemekte ortaya tatlı koyup çayı boş boş veriyorlar.
Sanki annesinin canı çekmiş vermemesi batmış gibi. Orada annesi de çıkarabilirdi tatlıyı tabaklara koyar ikram ederdi. Yabancı değil ki kendi kızı.
Orası öyle tabi ama belli ki anne kız ilişkileri pek sıkı fıkı değil.

Annem eşimi benden iyi sanıyor oysa eşim annemlerin geleceği zaman maddi olarak destek sağlamıyor alışverişi ben ödüyorum diyor konu sahibi, yani eşim benden iyi değil ama annem ille de onu övüyor beni ise yeriyor yok kilo almışsın yok abinlere yemek koymadın yok tatlı koymadın diye diyor.

Belki sofraya kendi tatlısından koymuştur yenmeyince sonraki çay faslında onların getirdiğini koymamıştır nasılsa yemiycekler diye ben bu şekilde anladım yani.

Ki burda tatlı çok mühim bir mesele değil annesinin konu sahibi sorduğunda olsun sen de tatlı yapmışsın zaten diye yönlendirip ertesi gün neden koymadın diye sorması daha mühim. Çünkü art niyet var özellikle kusur bulmak istemiş aramış saydırmış kızına. Sevgisiz merhametsiz memnuniyetsiz bir anneyi ne yaparsan yap mutlu edemezsin ve seni böyle aşağı çekiyorsa modunu düşürüyorsa görüşmeni kısıtlayabilirsin.
Böyle bir anneyle yetismeyenler hiç anlamamış konuyu zaten. Son yıllar hariç annem hep böyleydi, benim dışımda herkes mutlaka daha iyiydi. Olay kadının cimri olması değil, haksız yere bir milyonuncu kez yine başkasının ondan daha iyi olduğunun vurgulanması ama bunun yanlış olması. Kadının hatası annesini ciddiye alıp takması, ben taksam ohooo. Annesi de bundan besleniyor zaten.

İlk kez değil ama yeni evliyim zaten aklıma gelmedi o tatlıları koymak zaten kendim tatlı yaptım diye
Ders olmuş işte. Anneniz yüzünüze söylemiş başkaları arkanızdan konuşur. Misafirin getirdiği tatlıyı ikram etmek görgü kuralıdır. Gerekirse kendi yaptığınızı ikram etmez getirileni ikram edersiniz.

Abimler ,annemi ve babamı sonra işte yemek yaptık eşimle tatlı yaptım. Onlarda eve bize geldiklerinde tatlı getirmisler ama bakamadım zaten çorbada yetismedi son 1 saatte yaptim sonra bulaşık çıktı vs derken kim ne getirmiş diye bakamadım yemekten sonra da çay yaptık yaptığım tatlıdan koydum sonra çerez koyalim mi? dedim onlarda yok gerek yok dediler .Giderkende anneme dedimki onun tatlı getirdiğini biliyorum da abimgilin ne getirdiğine bakamamistim tatlidanda koymadım koysa miydim ? Dedim. Sonrada iste kendim tatlı yapmıştım ondan koydum diye aklıma da gelmedi yok dedi annem neyse zaten tatlı yapmışın dedi. Ertesi gün bugün yani yazmış bana tatlilardan koymadın kalan yemekten evdeki abine koysaydın seni cimri demeye başladı. Eşin senden iyi dedi ama şunu soyleyim ne zaman ailem gelse eve onun için yapılan market alışverişi genelde ben ödüyorum tam o vakit eşimin de parasi kalmıyor ikimizde çalışıyoruz ayın 15 gunu o 15 gunu ben yardımcı oluyorum eve .Canım çok sıkıldı bu duruma takmiyim mi ?sizce .Nedense memnun edemiyorum annemi
Eve gelen pasta tatlı vs neyse ikram edilir.Siz tatlı yapmış olabilirsiniz ama getirilenide ikram etmek gerekir giderken bunu annenize söylemek saçma olmuş kadın ne deseydi?
Ama arta kalan yemekleri annenizin istemesi çok ayıp gerçekten cimri diye itham etmesi hoş değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X