arkadaslar hiç ummadiginiz anda eski erkek arkadasi dönen var mi??

Hmmm çok uzun zaman geçmeden dönmüş.

Eskisi gibi sevmiyorum kesinlikle, beni heyecanlandırmıyor artık. "Hoşlandığım biri var, ayarlar mısın bana" dese seve seve yaparım. O kadar hissizim yani. Ya da öyle sanıyorum, bir kez daha görmeden bilemem bunu.

Ama çok iyi biriydi, sohbetimiz güzeldi, beni çok mutlu ediyordu vs. Bu yüzden özlüyorum hala ve sadece arkadaş olarak görüşsek keşke diye düşünüyorum hep.

Zaman içinde değişen en önemli şeyler bunlar ve hiç acı çekmiyor oluşum.

Yalnız bazı insanlar var aradan 2 yıl geçmiş olsa da hala eski sevgiliyi düşünüp ağlayabiliyorlar. Onları asla anlayamıyorum. Bende olmaz öyle şeyler. Zaman her şeyi alıp götürüyor. Törpülüyor bütün heyecanları.

1,5 yıla kadar geri gelmiyorsa, sonrasında bir adım atması zor bence. Bir daha bir atraksiyon olmaz bizde. :))

Bu bahsettiğin belki de paylaşılanların getirdiği bir sevgi.
İnsan tabiki ister böyle anlaştığı bu kadar iyi zaman geçirdiği biriyle olmayı.
ama o acı olmadan zannetmiyorum ben dönüş olduğunu.
Ben öğrendim de o 8 ayda yaşadıklarını.
Eğer bu kadar çok acı çekmemiş olsaydı, çekmemiş olsaydım olmazdı tekrar.
Biz sesimizi duyduğumuz anda o kadar zamandan sonra telefonu açmamızla ağlamaya başladık :S

bi arkadaşım evlenmek üzereyken erkek arkadaşından ayrıldı.o dönemde bu kişi için ne kadar yanlış tanımışım diyordu.başkasıyla evlendi.sonra bi duydum boşanmış, 3 yıl sonra falan, o ayrıldığı erkek arkadaşıyla evlenmiş.gayet mutlular..

Olacağı varsa oluyor işte. Bu da güzel bir örneği.

Bu bahsettiğin belki de paylaşılanların getirdiği bir sevgi.
İnsan tabiki ister böyle anlaştığı bu kadar iyi zaman geçirdiği biriyle olmayı.
ama o acı olmadan zannetmiyorum ben dönüş olduğunu.
Ben öğrendim de o 8 ayda yaşadıklarını.
Eğer bu kadar çok acı çekmemiş olsaydı, çekmemiş olsaydım olmazdı tekrar.
Biz sesimizi duyduğumuz anda o kadar zamandan sonra telefonu açmamızla ağlamaya başladık :S

Ben ayrılığın 9. ayında bir gezide onun lafı geçince, azıcık onunla ilgili konuşulunca o kadar fenalaştım ki otobüsü durdurmak zorunda kaldım. Ölüyordum neredeyse. 1 yıldan sonra acı çok çok azaldı ve bitti tamamen. Ama asla adım atmadım o kadar seviyor olmama rağmen. Bazen acı çekilse bile kimse harekete geçmeyebilir. Belli bir kriteri yok bu işin. Olacaksa olur diyorum hep. Bakalım...

Ben ayrılığın 9. ayında bir gezide onun lafı geçince, azıcık onunla ilgili konuşulunca o kadar fenalaştım ki otobüsü durdurmak zorunda kaldım. Ölüyordum neredeyse. 1 yıldan sonra acı çok çok azaldı ve bitti tamamen. Ama asla adım atmadım o kadar seviyor olmama rağmen. Bazen acı çekilse bile kimse harekete geçmeyebilir. Belli bir kriteri yok bu işin. Olacaksa olur diyorum hep. Bakalım...

Bunda tamamen haklısın.
Çok acı çekiyor çok seviyor olmak tekrar başlayacağını göstermiyor.
Ben de aşkımdan ölüyordum her gün aklımdaydı.
Ama aramasa da asla aramazdım.

Bitmiş miydi hissettiklerin?
Evet tamamen bitmiş.Aslında ayrıldıktan 2-3 ay sonda bitmişti ama geri dönerse belki de tekrar hislerim başlayabilir sanıyordum, kendimden emin olamıyordum. Ama görüştük buluştuk ve anladım ki hislerim tamamen bitmiş. Onun hakettiği de buydu aslında. Peşinde olduğu insanın ona karşı bir şey hissetmemesi. Benden ayrılırken bana karşı artık bir şey hissetmesiğini söylemişti çünkü. Hatırlarsın belki yazıyordum burda o zamanlar. Ben senin hikayeni hatırlıyorum da seninki de dönmüş anlaşılan ama artık geç olmuş sanırım.

erkeklerden iyice soğuduğum,ve hiçbirşekilde güvenmediğim zamanda çıktı karşıma...
söyledimde ona...düşünmüyordum kimseyle görüşmeyi...
beni bir güzel ikna etti,öyle bir güvendirdi ki kendine...
hiç beklemediğim bir anda bir anda terketti beni..
bana ilanı aşklar eden,beni deli gibi sevdiğini söyleyen,en basitinden telefonlarımı bile aşkların en güzeli,aşkısının gülü diyerek açan adam;
beni sevemediğini söyledi.şaka yapıyor sandım ama gerçekmiş...15 gün oldu ayrılalı...ayrıldığımızdan beri bir kere aramadım,mesaj atmadım.
3 gün önce faceten yazdı bana,nasılsın nasıl gidiyor diye..
her giden geri dönmeye mahkumdur..heleki sebepsiz bittiyse...

ilişkiye başlamadan önce çok dua etmiştim rabbime,allahım nolur hayırlıysa olsun diye...
sonra birgün çok darlandım,sabaha kadar dua ettim allahım nolur hayırlı değilse bitsin diye,ve biz ertesi günü sebepsiz yere ayrıldık...
çok ama çok üzülüyorum bazen içim acıyor ama,bir yandanda allah duamı erken kabul etti,kısmetim değilmiş demekki diyorum....:KK43:

Evet tamamen bitmiş.Aslında ayrıldıktan 2-3 ay sonda bitmişti ama geri dönerse belki de tekrar hislerim başlayabilir sanıyordum, kendimden emin olamıyordum. Ama görüştük buluştuk ve anladım ki hislerim tamamen bitmiş. Onun hakettiği de buydu aslında. Peşinde olduğu insanın ona karşı bir şey hissetmemesi. Benden ayrılırken bana karşı artık bir şey hissetmesiğini söylemişti çünkü. Hatırlarsın belki yazıyordum burda o zamanlar. Ben senin hikayeni hatırlıyorum da seninki de dönmüş anlaşılan ama artık geç olmuş sanırım.

Hatırlıyorum, ayrılık sonrası rahatlama çabalarındaydık ikimizde sanırım burada :)
Yaptıkları insana dönüp dolaşıp geri döner derler ya, ona erken bile dönmüş.
Bundan sonra umarım ondan çok daha fazla seveceğin biriyle olursun.

erkeklerden iyice soğuduğum,ve hiçbirşekilde güvenmediğim zamanda çıktı karşıma...
söyledimde ona...düşünmüyordum kimseyle görüşmeyi...
beni bir güzel ikna etti,öyle bir güvendirdi ki kendine...
hiç beklemediğim bir anda bir anda terketti beni..
bana ilanı aşklar eden,beni deli gibi sevdiğini söyleyen,en basitinden telefonlarımı bile aşkların en güzeli,aşkısının gülü diyerek açan adam;
beni sevemediğini söyledi.şaka yapıyor sandım ama gerçekmiş...15 gün oldu ayrılalı...ayrıldığımızdan beri bir kere aramadım,mesaj atmadım.
3 gün önce faceten yazdı bana,nasılsın nasıl gidiyor diye..
her giden geri dönmeye mahkumdur..heleki sebepsiz bittiyse...

ilişkiye başlamadan önce çok dua etmiştim rabbime,allahım nolur hayırlıysa olsun diye...
sonra birgün çok darlandım,sabaha kadar dua ettim allahım nolur hayırlı değilse bitsin diye,ve biz ertesi günü sebepsiz yere ayrıldık...
çok ama çok üzülüyorum bazen içim acıyor ama,bir yandanda allah duamı erken kabul etti,kısmetim değilmiş demekki diyorum....:KK43:

Hiç kimseye güvenmediğin anda çıkıp kendine güvendiren bir insana sımsıkı sarılmışsındır diye tahmin ediyorum.
Ama iyiki erken farketmişsin diyorum.
Ve o kadar dua ettikten hemen sonra gelen bir ayrılık olduğu için ne kadar üzülsen de teselli oluyordur.

"Her gelen sevmez ve hiçbir seven gitmez" unutma. Bil ki; giden dönüyorsa sevdiğinden değil, kaybettiğindendir aslında!"
Nazım Hikmet

eski bir masal, umarım dediğin gibi olur çok sevdiğim biriyle mutlu olurum, umarım böyle ayrılık acısı yaşayan herkes mutlu sona ulaşır.

benimde 5 ay olmak üzere umudumu kaybettim artık.. ama eski duygumda kalmadı sanırım ama eğer ararsa ne olur bilmiyorum
Ben de öyleydim işte hislerimi kaybetmiştim ama geri dönerse belki tazelenir diyordum. Görüşünce kesin olarak anladım hiç bir hissim yok ve mutluyum. İlk başta tabi ki ne yapacağını bilemezsin ama zamanla anlarsın canım.Sizin nasıl olmuştu nasıl ayrıldınız kendi mi gitti beyefendi?

benide zamanında terk eden bir sevgilim, 10 ay sonra arayıp evlenmek istediğini, çok değiştiğini ve tekrar baışmak için elinden geleni yapacağını söylemişti. Bende söylediklerinde ne kadar ciddi olduğunu anlamk için kısa bir süre görüştüm, gerçektende çok çabaladı lakinn benim gönlüm geçtiği için yaptığı şeyler in gözümde pek bir değeri olmadı.

eski bir masal, umarım dediğin gibi olur çok sevdiğim biriyle mutlu olurum, umarım böyle ayrılık acısı yaşayan herkes mutlu sona ulaşır.

Ben de öyleydim işte hislerimi kaybetmiştim ama geri dönerse belki tazelenir diyordum. Görüşünce kesin olarak anladım hiç bir hissim yok ve mutluyum. İlk başta tabi ki ne yapacağını bilemezsin ama zamanla anlarsın canım.Sizin nasıl olmuştu nasıl ayrıldınız kendi mi gitti beyefendi?

ah canım ya bende öyleyim :KK43: bilmiyorumki... herşey harikayken bi anda bitti 4 sene peşimdeydi 8 ay görüştük snra okulu bıraktı bi anda.. ailevi sorunları varmış hayatı alüst olmuş doktora falanda gidiyormuş senide mahvedemem çok üzülürsün dedi ve bitti.. ama sanırım şu sıralar yaklaşmaya çalışıyo çakma faceden falan yazdı onun olduğuna eminim ama bitürlü itiraf edipte evet benim demedi..

[/QUOTE çok haklısın canımm benimkide 4. ayda geri döndü ve hiiçbişi olmamışş gibi davranarakkk bendee çoook sevdimm hala da seviyorumm ama onun böle hiç bişi olmamış gibi davranması sinirlerimi oynatıyo yanii..:mad: ama dedimm artık ben sanada senin sevginede güvenip inanmıyorumm dedimm..:S o da sen seni istemeye geldiğimiz zamana kadar inanmazsın artık bana diyo::)çook seviyorumm çook ösledimm diyo..:)bunları duymak çoook güzelll ama benii çook üzdüü bilmiyorummmm çoook karıştımmmm..:S:KK59:

çok haklısın canımm benimkide 4. ayda geri döndü ve hiiçbişi olmamışş gibi davranarakkk bendee çoook sevdimm hala da seviyorumm ama onun böle hiç bişi olmamış gibi davranması sinirlerimi oynatıyo yanii..:mad: ama dedimm artık ben sanada senin sevginede güvenip inanmıyorumm dedimm..:S o da sen seni istemeye geldiğimiz zamana kadar inanmazsın artık bana diyo::)çook seviyorumm çook ösledimm diyo..:)bunları duymak çoook güzelll ama benii çook üzdüü bilmiyorummmm çoook karıştımmmm..:S:KK59:

Sonunuz iyi olur inşallah canım. :nazar::KK69:

Eğer cidden senin için çaba gösterip de sana aşık olduğu, değer verdiği konusunda seni ikna edebilirse bir kere dahaşans vermekte fayda var. Sen de hala çok seviyormuşsun ki zaten 4 ay olmuş ayrılalı; çok zaman değil yani. Ama umarım her zaman tetikte olursun ve çok taviz vermezsin kendinden. Seni çok üzmüş sonuçta. Şimdi ne oldu da değişiverdi! Bunu düşünmek lazım. İnşallah gerçekten seni çok mutlu edebilir bu kez. Sakın onu çok sevdiğini ve onu çoközlediğini abartılı bir şekilde belli etme. Seni kırmış, üzmüş; önemsememiş ki terk etmiş üstelik. Bunları gözönünde bulundurarak yani tetikte olarak görüşmeye başla bakalım neler olacak. Başın hep dik olsun, kendinden emin ol ve onsuz yapamam gibi bir şeyi de düşünme hiç. Ona da hissettirme tabi ki. Ayrıca hiç kimsenin böyle istediği zaman terk edip, istediği zaman da hiçbir şey olmamış gibi geri gelip senin kafanı karıştırmaya hakkı yok! Bir kez daha seni üzmesine izin vermeden iletişim içinde olursun artık.

Son düzenleme:
Sonunuz iyi olur inşallah canım. :nazar::KK69:

Eğer cidden senin için çaba gösterip de sana aşık olduğu, değer verdiği konusunda seni ikna edebilirse bir kere dahaşans vermekte fayda var. Sen de hala çok seviyormuşsun ki zaten 4 ay olmuş ayrılalı; çok zaman değil yani. Ama umarım her zaman tetikte olursun ve çok taviz vermezsin kendinden. Seni çok üzmüş sonuçta. Şimdi ne oldu da değişiverdi! Bunu düşünmek lazım. İnşallah gerçekten seni çok mutlu edebilir bu kez. Sakın onu çok sevdiğini ve onu çoközlediğini abartılı bir şekilde belli etme. Seni kırmış, üzmüş; önemsememiş ki terk etmiş üstelik. Bunları gözönünde bulundurarak yani tetikte olarak görüşmeye başla bakalım neler olacak. Başın hep dik olsun, kendinden emin ol ve onsuz yapamam gibi bir şeyi de düşünme hiç. Ona da hissettirme tabi ki. Ayrıca hiç kimsenin böyle istediği zaman terk edip, istediği zaman da hiçbir şey olmamış gibi geri gelip senin kafanı karıştırmaya hakkı yok! Bir kez daha seni üzmesine izin vermeden iletişim içinde olursun artık.

inşallahh canımmm inan yüzz vermedimm ne dediyse soğul soğukk cevapp verdimm..öle de devam edecek...taki gerçekten sevdiğine tekrar inanana dek..konuştuğumuzda tutturduu aşkımm demezsen gitmemmm seni seviyorumm dmezsen gitmemm askerliği bi gün daha uzatırımm faln dedi(bahriyeli kendisii bitanemm bu arada)bende demiyorumm isterse uzat dedimm o da ben seni bir gün daha bekletmemmm aşkımm dedi..:S çook acayipp geliyo böle demesi hiç inandırıcı değill gibi..:Sbidee şeyy diyoo benii eskisii gibii çook sevebilecek misin diyo..:))askerden döndüğümde işe girsemm seni istesek senin fikrin ne olur bnmlee olur musun diyo...bende sana güvenmiyorum bilmiyorum neler olur dedimm..:KK43:(o da kendinden eminnn benn seni geri kazanıcam aşkımm ama sabretmemmiz gerek dedii..:KK43:üüüüüüüffff yaaa canımınn içii ne yapmaya çalışıyoo anlamadımmm varyaa allak pullak ettii..:KK43:((((((

[/QUOTE çok haklısın canımm benimkide 4. ayda geri döndü ve hiiçbişi olmamışş gibi davranarakkk bendee çoook sevdimm hala da seviyorumm ama onun böle hiç bişi olmamış gibi davranması sinirlerimi oynatıyo yanii..:mad: ama dedimm artık ben sanada senin sevginede güvenip inanmıyorumm dedimm..:S o da sen seni istemeye geldiğimiz zamana kadar inanmazsın artık bana diyo::)çook seviyorumm çook ösledimm diyo..:)bunları duymak çoook güzelll ama benii çook üzdüü bilmiyorummmm çoook karıştımmmm..:S:KK59:

100 olamadı gitti ya burdan anltymmı :)

tabisii canımmmmm..:))))))

8 aydır çıkıyoduk aşrı kskncm sanrm bunlttm bu knda ama oda çok bunalttmştı 1 ay süren bi gerginlik yaşadık hiç bşi yapmıyodu kurtrmk için istemiyorum yapmak dydu bıktım sıkıldım falan dedi.sonra sevmiyorum seni dedi bida kesinlikle olmaz.ağladm yalwardım mesajlarıma cevap bile vermedi .84 gün oldu ayrılalı .70 gündür falan sanrım belkide daha fazla süredir sessiz kaldım karşısına bile çıkmadım .benden haberde alamıyor.birinden hoşlandığını duymuştum ama .s onu ilk seven bendim kendi derdi hep çok özelsin bu yüzden diye annesiyle bile tanıştırmıştı ama demekki değilmişim.

8 aydır çıkıyoduk aşrı kskncm sanrm bunlttm bu knda ama oda çok bunalttmştı 1 ay süren bi gerginlik yaşadık hiç bşi yapmıyodu kurtrmk için istemiyorum yapmak dydu bıktım sıkıldım falan dedi.sonra sevmiyorum seni dedi bida kesinlikle olmaz.ağladm yalwardım mesajlarıma cevap bile vermedi .84 gün oldu ayrılalı .70 gündür falan sanrım belkide daha fazla süredir sessiz kaldım karşısına bile çıkmadım .benden haberde alamıyor.birinden hoşlandığını duymuştum ama .s onu ilk seven bendim kendi derdi hep çok özelsin bu yüzden diye annesiyle bile tanıştırmıştı ama demekki değilmişim.

bende benmkinin ilkiydimm canımm o da benmm için öle..:))ailesi falan biliodu.:)bnmkide askere gidiyorum seninle olamam git yuvanı kur unut diyip bitirmişti ama geri döndüü gerçekten seviyomu bilmiyorum ama döndüü.:) sende beklemeye devam et canımmm haber almasın senden ama arada facede falan resimlerini değiştirdir mutluymuşş gibi gözükk dimdik dur karşısında..:))))

X