arkadaşlar kaynanamla ilgili sıkıntıları merak edenler için açıyorum

denizzelda bence bu konuya çok fazla takılmadın mı?
Tamam çok hafife alınacakta bir mevzuu değil ama her insan
anlayışlı olamayabiliyor.
Bence burda görev konu sahibi arkadaşada düşüyor.
Anne bizim mahremimiz var, lütfen kapı çalmadan girme diyebilir.
O düşünemiyorsa eğer düşündürülmeli.
Bence biraz çözüm arnmalı sadece infazlarda bulunmamalı.
Arkadaşı bu yaptığınız yorumlarla dahada gaz getirebilirsiniz (herkes için diyorum)
Dikkat edin burda yırumlar facia ya da neden olabiliyor.
Lütfen esnek olmaya çalışın.

doğru yazmışsın arkadaşım.sağol.
kayınvalidenin asla gelinin yatak odasına girme gibi bir hakkı yok.girmemelide.şahsen ben girmem.gelinle öyle yatak muhabbetine de asla girmem.yakıştıramam kendime.
BU DAVRANIŞLARI ONAYLADIĞIM İÇİN TEPKİ VERMEDİM MESAJIMDA.
ama konu sahibinin çok abarttığını, düşünüyorum.kocaya evin mutluluğuna bu kadar yansıtmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.birde bahsettiğin gibi , kayınvalidesine verip veriştiren, yorumların senin de yazdığın gibi.daha kötü etkileri olacağını düşünüyorum.
BÜTÜN SÖYLEYECEĞİM BU.
bana veryansın edenler , etsinler, site sahibi, sanırım.küfürü, hakereti dikkate alacaktır.
benim sözlerim hakaretse, kayınvalide için yazılanlarda büyük hakaretler o zaman onlara da ceza verilmeliydi diyorum.

profilinizi inceledim siz bir kayınvaldesiniz hemde gelininizlede problem yasıyorsunuz ama sunu unutmayın ki herkesin yaşamışlığı farklıdır ne siz benm kayınvalidemsiniz nede ben sizin gelininizim ltfen kıyaslama yapmayarak yorum yapın

sorunlarımı burada , paylaştım sizlerle, bir çok yorum aldım.çokları özelden geldi.bu yorumlar beni rahatlattı o günlerde.zamanla gelinim de düzeldi,şimdi aramız çok iyi,bebişimiz doğacak ona hazırlık yapıyorum.
AMA O GÜNLERDE BANA GELEN MEİLLER SAYESİNDE BİRAZ İÇİN RAHATLADI, SIKINTIMI HAFİFLETTİ.düzeleceğimizi de biliyordum içimden.et tırnakdan geçmez.
bende o günlerde iyi niyetli mesajların, bana faydasını gördüğümden, burada sizlerinde iyi niyetli, sakinleştirici, sorunu düzeltici içerikli olmasını arzu ettiğimden,bir yorum yaptım.
BANA SARDIRIP HAKARET EDECEĞİNİZİ BİLE BİLE GÖZE ALDIM, VE YORUMUMU YAPTIM.
tarafsız bakmayanların hoşuna gitmemiş olabilir.

sorunlarımı burada , paylaştım sizlerle, bir çok yorum aldım.çokları özelden geldi.bu yorumlar beni rahatlattı o günlerde.zamanla gelinim de düzeldi,şimdi aramız çok iyi,bebişimiz doğacak ona hazırlık yapıyorum.
AMA O GÜNLERDE BANA GELEN MEİLLER SAYESİNDE BİRAZ İÇİN RAHATLADI, SIKINTIMI HAFİFLETTİ.düzeleceğimizi de biliyordum içimden.et tırnakdan geçmez.
bende o günlerde iyi niyetli mesajların, bana faydasını gördüğümden, burada sizlerinde iyi niyetli, sakinleştirici, sorunu düzeltici içerikli olmasını arzu ettiğimden,bir yorum yaptım.
BANA SARDIRIP HAKARET EDECEĞİNİZİ BİLE BİLE GÖZE ALDIM, VE YORUMUMU YAPTIM.
tarafsız bakmayanların hoşuna gitmemiş olabilir.

sorun hosa gidip gitmemek değil kardeşim sen hepimizi yargıladını söyledin...
hangi hakla ve kişilikle yaptın bunu anlayabilmiş değilim..cahil ceseratinize de hayran kaldım doğrusu...

eşinin yazdıklarını okudum..Açıkcası mantıklı da gelmedi.kendisinin doğru olduğunu düşünen insan buraya zaten girip,kendini savunmaz sonucta biz kimiz ki.kimse kimseyi tanımaz.?
kayınvalidesine bebeğini teslim etmek istememiş olabilir saygı duymalıyız.güvenmiyor demek ki.sizler olsanız güvenmediğinzi birine kaynanazda olsa teslim eder misiniz
yaa sabahtan beri azimle sabredip mesajlarını okuyorum ama çok yıkıcısın
ve bekarsın canım.
Evlenmeden daha böyleysen evlenmiş halini düşünemiyorum.
Senin yaptığın tek seni bağlar şuanda, ama konu sahibinin yaptığı davranış kendiyle beraber en az 3 kişiyi daha bağlar.
Bir yuva kolaylıkla kurulmuyor.
Mücadele gerek, emek gerek.Yaşamadıkların hakkında insanları yönlendirme çok hoş değil bu.

doğru yazmışsın arkadaşım.sağol.
kayınvalidenin asla gelinin yatak odasına girme gibi bir hakkı yok.girmemelide.şahsen ben girmem.gelinle öyle yatak muhabbetine de asla girmem.yakıştıramam kendime.
BU DAVRANIŞLARI ONAYLADIĞIM İÇİN TEPKİ VERMEDİM MESAJIMDA.
ama konu sahibinin çok abarttığını, düşünüyorum.kocaya evin mutluluğuna bu kadar yansıtmasının yanlış olduğunu düşünüyorum.birde bahsettiğin gibi , kayınvalidesine verip veriştiren, yorumların senin de yazdığın gibi.daha kötü etkileri olacağını düşünüyorum.
BÜTÜN SÖYLEYECEĞİM BU.
bana veryansın edenler , etsinler, site sahibi, sanırım.küfürü, hakereti dikkate alacaktır.
benim sözlerim hakaretse, kayınvalide için yazılanlarda büyük hakaretler o zaman onlara da ceza verilmeliydi diyorum.

Bende bu kısımda sana katılıyorum.
Tamam biz kadınlar duygularımıza hakim olamayıp patlayabiliyoruz ama
hep kötü taraftan bakmamlı.

Bende kayınvalidemle çok sorunlar yaşadım ve henüz 1,5 yıllık evliyim.Eşimde başka şehirde üstelik.
Belki yazılarımda okuyan olmuştur ilişimizi.
Ama bir taraf alttan almazsa ilişki çıkmaza girer.
Kolay kazanılmıyor hiçbirşey.
Ben eşimin ailesinden dolayı nerdeyse 1 yılımı iikimizede haram ettim.
Annen böyle, teyzen şöyle, kardeşin böyle diye.
Ne kadar boş olduğunu lüzümsuz gerildiğimizi şimdi gördüm.
Kayınvalidem iftira bile atmaya kalktı.
Ama dedim boşver kızım ya Ah alanın ahı kalmaz yerde.
İnsanım ben önce, onlar yaptıklarından utansın.
Biliyorum ki birgün herkes yaptığındn utanacak.sabrediyorum edebilidiğim yer kadar.
Artık eşime bu saçma konuşmaları yapmıyorum
ve gördümki lafsız hayat çok daha kolay, keyifli, huzurlu.
Saldırmak işteyene kapı açık.Bazı şeyleri onarmak içinde aynı şekilde.
Hayat 2 dudağın arasında şekilleniyor.
Bence allah rızası önemli.

Gözlemlediğim kadarıylada konu sahibi arkadaşım bu kadın melek olsa sana yaranmaz.
Çünkü sende çok tepkilisin ona.
Haklı olabilirsinde ama eşinin annesi o, çocuğunun ecdadı.
Yazıktır günahtır hepinize.
Germe kendini, hayatını çekirdek ailene haram etme.

ve bekarsın canım.
Senin yaptığın tek seni bağlar şuanda, ama konu sahibinin yaptığı davranış kendiyle beraber en az 3 kişiyi daha bağlar.
Mücadele gerek, emek gerek.Yaşamadıkların hakkında insanları yönlendirme çok hoş değil bu.

Bende bu kısımda sana katılıyorum.
Tamam biz kadınlar duygularımıza hakim olamayıp patlayabiliyoruz ama
hep kötü taraftan bakmamlı.

Bende kayınvalidemle çok sorunlar yaşadım ve henüz 1,5 yıllık evliyim.Eşimde başka şehirde üstelik.
Belki yazılarımda okuyan olmuştur ilişimizi.
Ama bir taraf alttan almazsa ilişki çıkmaza girer.
Kolay kazanılmıyor hiçbirşey.
Ben eşimin ailesinden dolayı nerdeyse 1 yılımı iikimizede haram ettim.
Annen böyle, teyzen şöyle, kardeşin böyle diye.
Ne kadar boş olduğunu lüzümsuz gerildiğimizi şimdi gördüm.
Kayınvalidem iftira bile atmaya kalktı.
Ama dedim boşver kızım ya Ah alanın ahı kalmaz yerde.
İnsanım ben önce, onlar yaptıklarından utansın.
Biliyorum ki birgün herkes yaptığındn utanacak.sabrediyorum edebilidiğim yer kadar.
Artık eşime bu saçma konuşmaları yapmıyorum
ve gördümki lafsız hayat çok daha kolay, keyifli, huzurlu.
Saldırmak işteyene kapı açık.Bazı şeyleri onarmak içinde aynı şekilde.
Hayat 2 dudağın arasında şekilleniyor.
Bence allah rızası önemli.

Gözlemlediğim kadarıylada konu sahibi arkadaşım bu kadın melek olsa sana yaranmaz.
Çünkü sende çok tepkilisin ona.
Haklı olabilirsinde ama eşinin annesi o, çocuğunun ecdadı.
Yazıktır günahtır hepinize.
Germe kendini, hayatını çekirdek ailene haram etme.

çok doğrusun canım.
ne kadar kötü de olsalar onlar aile, kan, can.
yarın öbür gün gene iyi olurlar bu sefer sen benim aileme bunları demiştin denir.
her zaman söyledim; melek gibi bir kayınvalidem vardı; nurlar içinde yatsın melek oldu.
ama kötü kaynana örneklerini aratmayacak yapıda bir kayınpederim var.
beni ve ailemi üzdüğü kadar kendi üzülse kalbi tekler, gider zaten.
ama ne olursa olsun kocama her bayramda her kandilde gene de ara derim.
atsan atılmaz, satsan satılmaz baba işte..
hiçbir hayrı dokunmamışta da olsa dünyaya gelmesine el atmış.

ve bekarsın canım.

Sen beni hic düşünme benim içinde endişelenme.Evlenmiş halimi merak edeceğine,,.sen kocama nasıl cilve yaparım diye endişelen yada ayy kaynananm kocama dişlerini fırcala dedi sinir oldum,kazağını cıkarttı bunlara tak sen olur mu...
bu daha mantıklı olur güzelim...(senin açından)

konunun seviyesinden bahsedeceğim ama bırakmadılar ki sağolsunlar.
kişi önce kendini bilecek sonra başkalarına dil uzatmaya kalkacak ama nerde herkeste o özeleştiriyi yapacak zeka
:nazar:

hımm, eşinin yorumlarını da okudum.

daha önceden hatırladığım kadarıyla eşinin ilk kez girip kk ya yorum yapışı değil bu caldion.

eşinin neden senin özeline bu denli inmesine müsade ediyorsun canım?
bir de konu ne olursa olsun abimiz cesaret edip yazıyor eşinden çekinmeden..

neyse asıl konumuza gelelim.

kayınvaliden iyi niyetli mi kötü niyetli burdan bu yazılanlarla bunları kestirmem zor gözküyor ama bazı yaptıklarından oğlunu hala küçük bebeği gibi gördüğü aşikar. oğlunu kreşten arkadaşıyla odasında evcilik oynuyor sanıyor olacak ki basıp giriyor odasına.
bu noktada minik bebeğine herşey olağan gelirken, sana olağan gelmemesi normal neticede sen kayınvalidene oğlunun ona baktığı gibi duygusal bakamazsın.
her ne kadar kayınvalideleri annemiz gibi benimsememiz gerekse de bir gerçek var ki onlar bizim annemiz değil.
kayınvaliden analdığım kadarıyla boynuzlu şeytan değil , sadece oğlunun artık büyüdüğünü kabul edememiş ve ona göre hayatına müdahil olmak istiyor. senin asıl sıkıntıların da burda başlıyor canım.
eşinin biraz empati yapıp seni anlaması ve bu doğrultuda annesine karşı kırıcı olmayan ikazlarda bulunması lazım.
kayınvalidenizin duygusal tavırlarının bedelini sen ödemek zorunda değilsin elbet..
bundan başka eşinin aileme hizmetçi olcaksın falan demesi, lohusa eşini boşanmakla tehdit etmesi çok çocukça ve kırıcı senin açından..
ama canım sen de ne olursa olsun biraz fevrisin. haklıyken haksız duruma düşürmüşsün kendini..
biraz daha sakin olabilirsin..
biraz inatsın sanki..
bak ne oluyor kendine ve bebeğine zarar veriyorsun.
belki daha sakin yaklaşsan eşin de seni anlayacak ve aradaki dengeyi kuracak..

çok doğrusun canım.
ne kadar kötü de olsalar onlar aile, kan, can.
yarın öbür gün gene iyi olurlar bu sefer sen benim aileme bunları demiştin denir.
her zaman söyledim; melek gibi bir kayınvalidem vardı; nurlar içinde yatsın melek oldu.
ama kötü kaynana örneklerini aratmayacak yapıda bir kayınpederim var.
beni ve ailemi üzdüğü kadar kendi üzülse kalbi tekler, gider zaten.
ama ne olursa olsun kocama her bayramda her kandilde gene de ara derim.
atsan atılmaz, satsan satılmaz baba işte..
hiçbir hayrı dokunmamışta da olsa dünyaya gelmesine el atmış.
Allah bu düşünceden ayırmasın insnları canım ne diyelim.
Haklısın ki atsan atılmaz satsan satılmaz.
Allah var yukarda, içini biliyor ya yeter.
Haa bazı arkadaşların fikirlerini duyunca
kendime şükrettim ki fesatlaştırmıyorum kalbimi.
Heralde gerçekten kötülük gören gelinlerin yerinde olsalar ne olurki
Allah dağına göre tipi veriyor demekki ?
Sen beni hic düşünme benim içinde endişelenme.Evlenmiş halimi merak edeceğine,,.sen kocama nasıl cilve yaparım diye endişelen yada ayy kaynananm kocama dişlerini fırcala dedi sinir oldum,kazağını cıkarttı bunlara tak sen olur mu...
bu daha mantıklı olur güzelim...(senin açından)

güzelim senin terbiyesizliğin hat safhada, senin gibilerini görüyoruzki 12 ay dayanmıyo bir kocaya !
Mantıklı davranışları senden öğrenecek değilim :nazar:
Benim takıntı mevzuularım seni hiç ilgilendirmiyor.
Benim cilvem seni ne ilgilendiriyo onu anlamadım kaydirigubbakcemile3
Kocam sen misin ki rahatsızsın bundan.
Eşim tarafından herzaman takdir edildim, iyiki senle evlenmişim
yoksa annemin dengesizlikleri ailemin yaptıklarını herkes çekeezdi diye.
Sen merak etme kocamla aramdaki mevzuuyu aklinialirimsmile
Yazık şimdiden kayınvalidene acıyorum :1no2:
Senin gibiler yapmadıkları yuvayı yıkarlar sadece.

YORUMSUZ YAZIYORUM
YAZIKLAR OLSUN
ANNE ne demektir şöyle bir silkinin arkadaşlar ve kendi annenize gösterdiğiniz inceliği birazda eşinizin annesine gösterin lütfen.
zamanında tuzlayarak büyüttüğü oğlunu hiç garipseyerek koca diye seviyorsunuz evleniyorsunuz.
size yakın olmak istemiş belki samimiyetin dozunu kaçırdığın anlamamış ama allah aşkına.
dinimizde erkek evlat, eğer bakıcı yoksa düşkünken, anasının altından almak zorunda.komşuma kızı yoktu oğlu hastanede aynen böyle altından alarak baktı.yıllardır da eşiyle hala evde bakıyor.
SORUYORUM
evlenince hemen kocanızın anası ortadan yok mu olsun, ölsün mü, torun sevgisi yaşamasın, mı
bence
konu sahibinin kayınvalidesi yumuşak huylu, aksine rahatsız olan gelin, yani bize dert yanan arkadaş, saldırgan, kocasının anasını kıskanan bir hallerde.
bizler çocuk doğurmadıkmı, büyütmedik mi, ne ümitlerle evlendirmedik mi.
gelin gelsin bizlere böyle duygular beslesin diyemi.
KONU SAHİBİ ARKADAŞI DA, ONA YORUMLARINDA DESTEK VERENLERİ DE KINIYORUM.
allah vicdan versin diyorum.
zamanı geldiğinde de kendileri gibi gelinleri olsun , yaptıklarının aynını görsünler diliyorum.

dinimizi her yerde bıçak gibi kullanmasak.
hem ne demek erkek evlat almak zorunda altını falan..
evlat evlattır..
kızı erkeği olmaz,vicdan sahibi her evlat kendi imkanları dahilinde ailesine bakar,bakmalıdır .
sanırım sizin kızınız yok.erkek evlat bir adım öndeymiş , o daha has evlatmış, kız evlat ise evlenip gidip,soyaddan çıktığı gibi aileden de çıkıyormuş gibi görüyorsunuz.

evlatlar arasına kız erkek ayrım koyan her türlü zihniyetten ürküyorum

naçizane...

konunun seviyesinden bahsedeceğim ama bırakmadılar ki sağolsunlar.
kişi önce kendini bilecek sonra başkalarına dil uzatmaya kalkacak ama nerde herkeste o özeleştiriyi yapacak zeka
:nazar:
sana nasıl katıldığımı bilemezsin canım benim :)
Doğru söz alkışlanır benim kitabımda alkisalkisalkis

güzelim senin terbiyesizliğin hat safhada, senin gibilerini görüyoruzki 12 ay dayanmıyo bir kocaya !
Mantıklı davranışları senden öğrenecek değilim :nazar:
Benim takıntı mevzuularım seni hiç ilgilendirmiyor.
Benim cilvem seni ne ilgilendiriyo onu anlamadım kaydirigubbakcemile3
Kocam sen misin ki rahatsızsın bundan.
Eşim tarafından herzaman takdir edildim, iyiki senle evlenmişim
yoksa annemin dengesizlikleri ailemin yaptıklarını herkes çekeezdi diye.
Sen merak etme kocamla aramdaki mevzuuyu aklinialirimsmile
Yazık şimdiden kayınvalidene acıyorum :1no2:
Senin gibiler yapmadıkları yuvayı yıkarlar sadece.[/QUOTE]

sen benim geleceğimle cok ilgileniyorsun ya seni ilgilendirmediği halde bende ilgi alanlarını dağıtayım dedim.yoksa hicte umursamıyorum hayatım boyunca da oturup millete ne suan nede 10 sene sonra ay nasıl cilve yapardım diye basitçe sorular sormayacak kadar karakter sahibi ve kendini bilen biriyim.bana hala burda yok kocam beni takdir ediyor,yok söyle diyor böyle diyor anlatıyorsun..ben bunla mı ilgielniyorum sence..demek istedimin de bu olmadığını da biliyorsun.sen hic kimseye acıyamazsın...senin gibilerde kendini cinsel bir obje yerine koyup millete bu tarz sorular sorar.
actığın konuları unutmadık.kaynanam kocama dişlerini fırcala dedi sinirlerimm bozulduu ayy canım kıyamam....tuvalet sifonunu da cekmediğinde kızıyor mu?
sen ne oldun ki millete acıyorsun benim geleceğim için endişeniyorsun..??
kocanla arandaki mevzu ile ilgilenmiyorum ama actığın konuları da burada konusabilirim..acmasaydın..fakat ben bu tarz konular acmazken sen benim hakkımda fikir yürütemezsin.anladın mı..??

gözlerin kör galiba, kocama nasıl cilve yapar diye bir konu açmadım.
Açana yorum yaptım.
Açtığım konu beni bağlar seni değil.
Kaldıki böyle bir konu açsam bile karaktersizlik değildir bu sen öyle görebilirsin
Burda çok arkadaş var o konuyu yakından takip eden !
Özel hayatımı ben sana dinle demedim
Kocamla ilgili yanlış anladıklarını düzelttim çünkü sen istedin
hayatıma dahil değilsin, zaten yargılayamazsın ama diyorum ya
yazık sanada senin alacak adamada.
Yaaşadıklarımı bilemezsin mücadelemide haliyle.
Açtığım konuda diğer arkadaşların nasıl davrandıklarını merak ettiğim içindi.
Eğer doğru dürüst okusaydın anlardın.
Gzöünde özür var galiba kendimi cinsel obje yerine neden koyayım?
Gözünle oku kızım okuduklarını.
Senin yazdığın yorumlarıda ben burada ortaya dökmeye bilirimde bu da benim karakterim.
Kuyruğu sıkışan böyle şeylere sığınır.
YıNE DE DıYORUM; EVLı DEĞıLSıN FAZLA KONUŞMA
Karakterin tartışılır ayrıca !

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınyazımsın, fazla ileri gitmiyormusun? Yani olumsuz anlamda demedim, fazla üstünde durdun hatta durdunuz...O anlamda diyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
ve son sözüm sana haddini bil !!!!
Benim sayfama girip araştırma yapan sensin
hatırlatayım !!!

konu sahibi arkadaş eşiyle kaybolmuş biz birbirimize düşmüşüz:))))))
sakin olun kızlar kırmayın birbirinizi

Alınyazımsın, fazla ileri gitmiyormusun? Yani olumsuz anlamda demedim, fazla üstünde durdun hatta durdunuz...O anlamda diyorum :)

teşekkür ederim canım uyarın için.
evet biraz gerildim ben.Konuyu kişiselleştirmeye gerekte yok.
Zaten bu topiğin kuralı galiba, çıkar yol yoksa saldıraya geç....
Teşekkürler canım yinede.
Kendime yakıştırmadığım hareketlerde bulunmayı bende istemem.

X