Arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum çok dardayım bir çıkmazın içine düştüm çıkamıyorum beni anlayan kimsem yok

Annenin korkusu ne olarak? Kendi ne yaşamış, geç evlenmiş kompleks mi yapmış bunu? Derdi ne yani seni neden uçuruma sürüklüyor göz göre göre.

çıkmazda falan değilsin, sana ne derse engelle gitsin. Annenden de engelle. Bitti de bu kadar basit. Komplikeleştirme işleri.

evli değilsin, çocuğun yok. Kimseden korkacağı bir şey yok. Ne çıkmazı allah aşkına.

Niye bu adam böyle diye hepsi mi aynı. Genellemeyin lütfen bende asker eşiyim gayette düzgün edepli anlayışlı bi eşim var çok şükür.

ben de o yoruma takılmıştım da neyse bişey demiyim dedim. Konuda o kadar saçmalık varken adamın mesleğine takılmak. Adam öğretmen olsa her şey güzel olacaktı sanki.

Annem özellikle beni asla anlamıyor konu şöyle Bundan 1 buçuk sene önce biriyle 5 aylık bir ilişkim oldu sosyal medyadan tanıştık hoş biriydi sohbeti güzeldi ciddi ilişki istediğini söyledi konuşmaya başladık başlar da mükemmeldi ama bana yaşını yanlış söylemiş yalan yani kaybetmemek için neyse dedim insandır olabilir zamanla daha çok yalan söylemeye başladı Suriye de askerdi o aralar uzman çavuş bana sürekli hakaret etmeye başladı küfürler ağır İtamlar çok kere ayrıldık barıştık ve en son darbe bana iftiralar attı ve beni aldattı aldattığını da kabul etti ayrıldık ondan sonra benim bir ilişkim oldu onunda oldu beni 1 sene boyunca hep aradı yalvardı istemedim sonunda yine birgün annemi aradı annemi ikna etmiş izne gelmiş ailemle tanışmaya gelecekmiş kendini toplarmış düzelmiş falan anne gelmesin diye anneme yalvardım içim rahat değil dedim dur gelsin bi görelim öyle karar verelim dedi buraya geldi bizde kaldı birkaç gün fena değildi evet biraz değişmiş gibiydi ama bana yine uff sıkıldım git basımdan falan diyordu anneme diyordum ki anne hislerim eskisi gibi değil birsey olmaz bekle düzelir falan gitti gitmeden önce de beni tembihledi dedi ki gidince işlerim olacak seninle çok ilgilenemem falan neyse gitti bizim cenazemiz oldu amcam vefat etti amcam bize çok kötülükler yaptı Buda bana şöyle dedi
Amcan öldü sanki üzüldün mü !
Sanki amcanı çok seviyordun da!
Amcanı bilmem ne yaparım !
aileni bilmem ne yaparım dedi
Bende bunu anneme söyledim annem yine düzelir alttan al genç toy dedi bende kaldıramadım size küfür etmesini kaldıramıyorum anneeeee ! Böyle dedim annem yine sus dedi arama bırak o seni arasın dedi
Dün aradı anneme beni 1 saat kötüledi annem de o kadar pozitif konuştu ki kendimi balkondan asagı atmamak için zor tuttum hep onu haklı beni haksız buluyor !
Adam şiddete meyilli
Bana sürekli sen bir yalancısın
Senin her lafın yalan
Kolpacısın
Yalanını bilmem ne yapayım diyor
Birde diyor ki ben sana hep iyi davranmak zorunda mıyım ben hiç sinirli olamaz mıyım !
amnem yine alttan al kızım dedim ki ya yeter yaptıklarından bıktım sana güvenemiyorum
Oda şöyle dedi sen namussuz birisin o zaman
Aramız da yüzeysel Birseyler geçti onları kıllanıyor bana namuslu olsan bhnları yaşayıp gitmezsin diyor
Daha önce çok kızla konuşmasını yakaladım
Çok kere konuştuk dediler ekran görüntüsü attılar
Bana arkadaşım dedikleri eski sevgilileri çıktı
Adama güvenemiyorum ya ilişki istemiyorum beni çok yoruyor ama annem tatlı dil yılank deliğinden çıkarır diyip duruyor ! İntiharın eşiğindeyim ya kendimi yada annemi öldüreceğim içim rahat değil şüphe işindeyim anne beni zorlama nolur diye ağlıyorum o an tamam diyor sonra diyor ki iyi çocuk sende kötüsün diyor öz annem bu benim ben ne yapacağım ya 😭😭😭
Herkes evlenmek zorunda degil size kötü muamele yapan birini asla hayatinizda tutmayin sonu hüsran olur. Iliskilerinizi anneniz dahil kimseye anlatmayin. Aklı selim herkes ne yapacağını bilir.

İlk olarak annen hiç normal değil ikinci olarak kızanlar olur belki ama askerle evlenme. Hele de bu tarz bir adamla asla. Hadi asker olmasını geçtim. Seven bekler falan fistan. Ama adamın karakteri düzgün olsa sana o lafları etmez. Annenin lafına gelirsen hayatının hatasını yapmış olursun gibi görünüyor( bu arada askerle evlenme dememe belki takılan olur diye eklemek istiyorum. Elbette iyi olan yok mu? Var. Ama bu son nesil sosyal medya sayesinde çok farklı durumlar içinde. Evlenmeden önce ki ev arkadaşımın sevgilisi askerdi. Sosyal medya üzerinden kirmadigi ceviz kalmıyordu. Bizim kız sürekli affettikce adam yardiriyordu. Beş parmağın beşi bir değil ama bu adam zaten normal kafada olmadığının sinyalini vermiş)

Annem özellikle beni asla anlamıyor konu şöyle Bundan 1 buçuk sene önce biriyle 5 aylık bir ilişkim oldu sosyal medyadan tanıştık hoş biriydi sohbeti güzeldi ciddi ilişki istediğini söyledi konuşmaya başladık başlar da mükemmeldi ama bana yaşını yanlış söylemiş yalan yani kaybetmemek için neyse dedim insandır olabilir zamanla daha çok yalan söylemeye başladı Suriye de askerdi o aralar uzman çavuş bana sürekli hakaret etmeye başladı küfürler ağır İtamlar çok kere ayrıldık barıştık ve en son darbe bana iftiralar attı ve beni aldattı aldattığını da kabul etti ayrıldık ondan sonra benim bir ilişkim oldu onunda oldu beni 1 sene boyunca hep aradı yalvardı istemedim sonunda yine birgün annemi aradı annemi ikna etmiş izne gelmiş ailemle tanışmaya gelecekmiş kendini toplarmış düzelmiş falan anne gelmesin diye anneme yalvardım içim rahat değil dedim dur gelsin bi görelim öyle karar verelim dedi buraya geldi bizde kaldı birkaç gün fena değildi evet biraz değişmiş gibiydi ama bana yine uff sıkıldım git basımdan falan diyordu anneme diyordum ki anne hislerim eskisi gibi değil birsey olmaz bekle düzelir falan gitti gitmeden önce de beni tembihledi dedi ki gidince işlerim olacak seninle çok ilgilenemem falan neyse gitti bizim cenazemiz oldu amcam vefat etti amcam bize çok kötülükler yaptı Buda bana şöyle dedi
Bende bunu anneme söyledim annem yine düzelir alttan al genç toy dedi bende kaldıramadım size küfür etmesini kaldıramıyorum anneeeee ! Böyle dedim annem yine sus dedi arama bırak o seni arasın dedi
Dün aradı anneme beni 1 saat kötüledi annem de o kadar pozitif konuştu ki kendimi balkondan asagı atmamak için zor tuttum hep onu haklı beni haksız buluyor !
Adam şiddete meyilli
Senin her lafın yalan
Kolpacısın
Birde diyor ki ben sana hep iyi davranmak zorunda mıyım ben hiç sinirli olamaz mıyım !
amnem yine alttan al kızım dedim ki ya yeter yaptıklarından bıktım sana güvenemiyorum
Aramız da yüzeysel Birseyler geçti onları kıllanıyor bana namuslu olsan bhnları yaşayıp gitmezsin diyor
Adama güvenemiyorum ya ilişki istemiyorum beni çok yoruyor ama annem tatlı dil yılank deliğinden çıkarır diyip duruyor ! İntiharın eşiğindeyim ya kendimi yada annemi öldüreceğim içim rahat değil şüphe işindeyim anne beni zorlama nolur diye ağlıyorum o an tamam diyor sonra diyor ki iyi çocuk sende kötüsün diyor öz annem bu benim ben ne yapacağım ya 😭😭😭
Ailendeki baska biriyle bu sekilde konus derdini anlat babana ablan abin varsa onlara senin canin daha kiymetli

ben de o yoruma takılmıştım da neyse bişey demiyim dedim. Konuda o kadar saçmalık varken adamın mesleğine takılmak. Adam öğretmen olsa her şey güzel olacaktı sanki.
Her meslekte kötü iyi var. Heleki askerlik gibi bi mesleği bir kişi üzerinden yermek aşırı sinirimi bozdu. -10 derece de eşim nöbette şuan millet sıcak yatağından ne kadar rahat atıp tutuyor. Psikolojileri nasıl?
Ne şartlarda çalışıyorlar?
Kaç saat çalışıyorlar?
Nelere şahit oluyorlar?
Bayramları seyranları var mı?
İçerdeki disiplin nasıl ?
O kadar yoğun tempo da kaçı sağlıklı?
Bu ve bunun gibi soruların cevaplarını bilmeyenler asker şöyle asker böyle. İyi içlerinden evlilik müessesesine değer verenler kendilerini işine ve ailesine adayanlar evlenmesin şu saydıklarıma bakınca evliliğe de sevgiye de hakları yok değil mi? Niye ? Çünkü içlerinde kötülerde var hepsi kötüymüş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Annenin telefonundan adamı engelle bir güzel kendinden de. Adamdanda ayrıl annene de o ayrıldı. Başkası varmış hayatında gibisinden konuş. Yani kendini kasıp intihar şiddet vs olaylarını düşünme bile. Kendi adımlarını sağlam at. Bundan sonra hayatına birini de alırken kırk kez düşün. Kolaylıklar dilerim 🙏

Zaten o adamla evlenirsen yine annenle yaşamaya devam edersin uzman çavuş ve sınırda sanırım eş götürülmeyecek bi yerde. O adamın psikolojisi de bozulmuş zaten belli. Her yerden engelleyin annenizin telefonundan da. Kaç yaşındasınız bu arada 18 mi

Takıntı haline getirmiş çocuğu çok deli dolu gayet dolu diye evet aynen böyle ama sinirli yönü hiç böyle değil bi sinirlensin gözü dönüyor
Anneniz mi takıntı haline getirdi siz mi?
Olay örgünüz hiç ülkemiz şartlarına uygun değil.
Bir yerlerde bir gariplik var gibi

Anneniz çıldırmış olmalı başka bir açıklaması olamaz sakın dinlemeyin annenizi.

Adam şiddete meyilli
Senin her lafın yalan
Kolpacısın
Annenız enterasan

Abla annem rahatsız üsteleyince kriz falan geçiriyor ben 27 yaşındayım 7 senedir evin tüm yükü bende annede benim baba da evin reisi herşeyi annem hasta oldu aylarca hastane de yattı herşey bana kaldı iş ev yemek bulaşık omuzum da hala çok yük var annem kötü değil ama sağlıklı düşünemiyor tartışmaya girsem benim yüzümden birsey olur diye korkuyorum

Annem rahatsız 7 senedir evin tüm sorumluluğu bende evi ben yönetiyorum annem sadece uyuyor geziyor falan yani herkes bana imreniyor ama annem nedense ısrarla torun istiyor evlen diyor bana
Kendi katlanmayacak ya dayakçı aldatan hanzoya, kendi doğurmayacak ya, bakmayacak ya ister tabi. İstiyorsa evlen doğur madem, bak kriz de geçiriyormuş. 😒 Hey Allahım. Beni göz göre göre ateşe atacak ana istediği krizi geçirebilir köşesinde ateşe atamadı diye, kılım kıpırdamaz. Anan hanzoyu eve alıyor, doğulu baban ile gardaşını ikna ediyor, baban rahmetli kardeşine küfür eden herifi evine sofrasına buyur ediyor falan. İnanmadım diyene de kızıyorsun.

Son düzenleme:
Adama derhal yol ver annene de söyle bakalım senin hayatını mahvetmeye mi çalışıyormuş böyle biriyle olmanı isteyerek?! Sakın ama sakın böyle biriyle annenin baskıları sonucu birliktelik kurmaya kalkışma şimdiden böyle sorunlu biri ilerde sana neler neler yapar. Bu durumdan kurtar kendini hemen.

X