Arkadaşlar nasıl evlenilir fikirlerinizi merak ediyorum

Yani su msji duyar kasmak icin falan degil en samimi duygularimla yaziyorum..egitim sistemi cokmus yahu..26 yasinda idealist bir genc hanim olmaniz gerekirken dert edip aglastiginiz sey korkunc..bunun icin mi egitim aldiniz siz..kendimi mi satayim ne yapayim yazmissiniz bir de...guya bunaldiginizi belli etmek icin baska cumle bulamadiniz mi..okumak cehaleti almis
-belki bir anlık sinirle yazdı
-belki gerçekten canına tak etti
-idealist olmadığına nasıl karar verdiniz? okumuş atanmış . Pandemi zamanı daha ne yapsın idealist olmak için? Dünyayı mı kurtarsın?
-iş güç sahibi birinin sırada evliliği düşünmesi gayet normal
-çevre baskısı gerçekten yok saymaya çalışsan da insanı yoran bir şey. :kahve:

Merhaba herkese. Bir kaç zamandır moralimi bozan bir konu var. Ben geçen yıl kendi memleketimden 1000 km uzak bir yere atandım öğretmenim 26 yaşıma yeni girdim. Bu zamana kadar kendimi hep derslerime verdim öyle evlilik vs pek düşünmedim ama her zaman hayırlısı olsun dedim hiçbir zaman kapıyı kapatmadım. Uzun zamandan beri Kimle görüşsem ailemden olsun çevremden olsun arkadaşlarımdan dostlarımdan vs. Yok mu seni isteyen, elini sallasan ellisi, neden evlenmiyorsun, yaşın geçiyor, kesin seni isteyenler vardır sen bir bahane buluyorsun millete kulp takıyorsun evlenmek istemiyorsun gibi şeyler söylüyor ama istisnasız herkes. Geçenlerde Babannem vefat etti başsağlığı dilemek için arayanlar oluyor, millet başın sağolsun, nasılsın ne var ne yok dedikten sonra başlıyorlar ne zaman evleniyorsun evlen aile ol annenin babanın aklı sende. Bende hep hayırlısı olsun diyorum. Ya Allahım delirecem beni soran soruşturan olsa isteyen olsa neden geri çevireyim? Bilmediğim bir şehirde yaşıyorum çevrem geniş değil olanlar da yaşlı kesimi etrafımda bekar kimse yok. Kimle nasıl evleneyim kendimi mi satayım anlamadım ki. Ben de hayırlı ise evlenmek yuva kurmak istiyorum, yalnız yaşamak kolay değil tek başına alış veriş yapmak, tek başına yemek yemek gece korkarak uyumak sanki çok kolay ama ne yapabilirim elim de değil nasıl evlenilir ne yapılır, beni isteyen çokmuş da ben millete kulp takıyormuşum kesin🙄 hani nerde ben niye görmüyorum. Geçen kuzenlerimle görüntülü konuştuk hepsi maşallah evinde çoluk çocuk sesleri geliyor yalnız değiller kapattık o kadar çok ağladım ki. İnsanın elinde olmayan şeyler için niçin ısrar ederler ki? Ya da ben mi bilmiyorum siz söyleyin nasıl evlenilir?
Evlenemediği için ağlayan da ne bileyim garip geldi bana.
Mesleğiniz var, yaşınız da çok değil neyin tribi bu?
Gezin, yiyin, için, hayatın tadına varın
Yarın, öbür gün evlendiğinizde eş, kvalide, peder, elti, görümce sorunlarıyla uğraşacaksınız. bu konuların üstesinden gelmek için bu konuların üstünde çalışın derim. Hepsi ayrı dert bu günlerinizi ararsınız

Evlenemediği için ağlayan da ne bileyim garip geldi bana.
Mesleğiniz var, yaşınız da çok değil neyin tribi bu?
Gezin, yiyin, için, hayatın tadına varın
Yarın, öbür gün evlendiğinizde eş, kvalide, peder, elti, görümce sorunlarıyla uğraşacaksınız. bu konuların üstesinden gelmek için bu konuların üstünde çalışın derim. Hepsi ayrı dert bu günlerinizi ararsınız
Evlenmediğim için değil milletin baskısından ağladım moralim bozuldu. Evlilik Meraklısı olsaydım zaten çoktan evlenmiştim okuyup atanmazdım.

Eğitimle insanın duygularının ne alakası var ki? Nice üniversite mezunları sapık tecavüzcü. Eğitim her şeyi düzeltiyorsa herkes okusun memlekette ne kötü kalsın ne olumsuz düşünen biri kalsın
Hic ugrasamayac
Kuzum egitim sistemi çökeli cok oldu fakat bu mevzu da degil ,ögretmenler evlenmek isteyebilir evlilik karsiti bir okul b yok,birinin uzerine ayni sorular defalarca sorulursa o kisi bunu takabilir, olabilir ayrica aglasin açılır rahatlar ,baki kalan da insanlik olsun
26 yasinda egitimli meslegi elinde akli basinda bir kadin bunlari problem etmemeli..nedir bu yahu neyi anlamak istemiyorsunuz acaba...

Yani su msji duyar kasmak icin falan degil en samimi duygularimla yaziyorum..egitim sistemi cokmus yahu..26 yasinda idealist bir genc hanim olmaniz gerekirken dert edip aglastiginiz sey korkunc..bunun icin mi egitim aldiniz siz..kendimi mi satayim ne yapayim yazmissiniz bir de...guya bunaldiginizi belli etmek icin baska cumle bulamadiniz mi..okumak cehaleti almis
Bir degil bin begenmedim de yapsaniz ben dogru bildigimi yazarim..hic de umursamam..

-idealist olmadığına nasıl karar verdiniz? okumuş atanmış . Pandemi zamanı daha ne yapsın idealist olmak için? Dünyayı mı kurtarsın?

Evet insanda buna sasiriyor..26 yasinda bir genc hanim ideal bir koca adayi bulamamis ne yapayim diye feveran ediyor..ben sanirim univ.mezunu olmanin bir yuksel okul bitirmenin cok seyler katmasi gerektigini dusunuyorum .cam guzeli gibi es bulamayip aglasmak garip geldi bana..

İnşallah karşınıza çok iyi biri çıkar. Kendiniz gibi bir öğretmenle evleneceksiniz sanki, konuyu okurken içime doğdu😊

İnsanlara böyle psikolojik baskı yaparak öyle yanlış kararlar aldırıyorki bu çevre baskısı. Bir zaman sonra karşına kim çıksa hiç senin tipin, huyun olmasada o kişide bir şekilde kafana yatacak şeyler uydurmaya başlıyorsun. Yani karşındaki yanlış kişi ama sen psikolojik olarak özgüvenini yitirtilmiş biri olarak, karşındaki kişide bulunmayan şeyleri bulmuş gibi yapıyorsun. Sonra bir şekilde evlilik olursa işte o zaman başlıyor aslında senin ne istediğin ve karşındakinin kim olduğu.
Ne yap et kimsenin baskısı altında kalmadan kafana uyabilen insanla bir birliktelik düşün.
Artık her şey dijital. İnternet ortamında bir şekilde tanışabileceğin kişiler mutlaka vardır şansını dene ama asla kendini denetme.
Hakkında hayırlısı olan olsun.

Evet insanda buna sasiriyor..26 yasinda bir genc hanim ideal bir koca adayi bulamamis ne yapayim diye feveran ediyor..ben sanirim univ.mezunu olmanin bir yuksel okul bitirmenin cok seyler katmasi gerektigini dusunuyorum .cam guzeli gibi es bulamayip aglasmak garip geldi bana..
İstediği şey “koca bulmak” değil de sevmek sevilmektir belki. Niye rahatsız etti sizi de isyan ediyorsunuz anlamadım. Okumuş olanların duygusunu okulda çekip almıyorlar. Demekki şu an hassas oldugu bir dönemde

Bu ara böyle çok konu açılır oldu. Bence pandemi yüzünden insan evde dura dura kendiyle ilgili şeyleri sorgular oldu. Bir de işe de gidemiyorsun bakıyorsun insanlar ailesiyle vakit geçiriyor. Dolayısıyla insan kendini yalnız hissediyor. Bir de insanlar sana niye sürekli evlenmiyorsun diye baskı yapınca hiç umursamayan insan bile bunalıyor. :kahve:

İyi de bunun eğitimle ilgisi yok ki. İsterse cerrah olsun. İnsanların yalnız kalma korkuları olabilir, veya çocuk sahibi olmayı istiyor olabilir. Evlenmek isteyenlere neden hemen baskı yapılıyor bu sitede, anlamıyorum doğrusu.

Banada hep evlen evlen diyorlardı evlendim daha bir kaç ayda çocuk soruları çocuk oldu ikinci ne zaman. İnsanların seninle paylaşacak hiçbir ortak konusu olmadığında klasik laf olsun torba dolsun hesabına dönüyor.

İstediği şey “koca bulmak” değil de sevmek sevilmektir belki. Niye rahatsız etti sizi de isyan ediyorsunuz anlamadım. Okumuş olanların duygusunu okulda çekip almıyorlar. Demekki şu an hassas oldugu bir dönemde
Yahu
Turkce var degil mi sizde..baslik bile nasil evlenilir..isteyen sorusturan yok nasil kismeti cikacak derdi bu bunu diyor..yahu size niye dert anlatiyorum..once bir okuyun

İyi de bunun eğitimle ilgisi yok ki. İsterse cerrah olsun. İnsanların yalnız kalma korkuları olabilir, veya çocuk sahibi olmayı istiyor olabilir. Evlenmek isteyenlere neden hemen baskı yapılıyor bu sitede, anlamıyorum doğrusu.
Ben kimseye baski yapmam msjlarim var mevcut burada..26 yasinda genc bir hanimin bu yakarislari garip geldi bana..tekrar okursaniz anlarsiniz..

Bu ara böyle çok konu açılır oldu. Bence pandemi yüzünden insan evde dura dura kendiyle ilgili şeyleri sorgular oldu. Bir de işe de gidemiyorsun bakıyorsun insanlar ailesiyle vakit geçiriyor. Dolayısıyla insan kendini yalnız hissediyor. Bir de insanlar sana niye sürekli evlenmiyorsun diye baskı yapınca hiç umursamayan insan bile bunalıyor. :kahve:
Gecenlerde bir hanim yazmisti 40 yasindayim evlenemedim bunalimdayim diye..o kisiyede yazdiklarim duruyor..uzulmemesini vs yazdim..msj var..burada ki genc hanim henuz 26 yasinda ve nasil evlenecegim kismetim yok isteyenim yok diye soyluyor..evet lafimin arkasindayim ..y.okul bitirmis bir kadin bunu dert etmesi garip..bir cumlede kendimi mi satayim yazmis ki sok oldum ..bu nasil bir cumle

Evlilik öyle bir şey değil ki ne bileyim herkes evleniyor diye millet soruyor diye evlenilmez. Doğru kişi çıkarsa evlenilir üstelik nasip bu işler.

Hiiiiiç takma kafana yaşın çok ideal bundan sonra karşına da iyi birileri çıkar hayırlısıyla . Kimseyi umursama . Senin yerinde olmak isterdim ne güzel meslek sahibi olup atanmışsın ☺️ Erkenden evlenip hayatın , maaşının , işinin tadını rahatça çıkaramadıktan sonra ne kıymeti var. Ha bir de ilk bulduğuna da atlayıp evlenme millet evlen diyor diye 😅

X