Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

aaaylin

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2023
158
18
26
Merhaba arkadaşlar. Ben bosanıyorum bı tane kızım var anlaşmalı bosanıyoruz. Nafaka Alıcam bide oturduğumuz evi kocam benden önce almış 3. Buçuk yıl oldu belki ama hala Kredisini ödüyo. Bana da düşmüyormu bu evden? Ben söyledim evin yarısı benim sat evi o da nereye satayım daha. Kredisi var dedi nasıl oluyo bu konularda hiç bilgim yok. Bosanma dilekçemde ne yazmam gerekiyor kızlar?

Merhaba arkadaşlar. Ben bosanıyorum bı tane kızım var anlaşmalı bosanıyoruz. Nafaka Alıcam bide oturduğumuz evi kocam benden önce almış 3. Buçuk yıl oldu belki ama hala Kredisini ödüyo. Bana da düşmüyormu bu evden? Ben söyledim evin yarısı benim sat evi o da nereye satayım daha. Kredisi var dedi nasıl oluyo bu konularda hiç bilgim yok. Bosanma dilekçemde ne yazmam gerekiyor kızlar?
Evi bana vermek istemiyo ne bilmiyorum.

alabilirsin evi. kredili evler de satılır gelen parayla borc kapatılır bankadaki ..kalan bölüşülür.

Avukat değilim ancak bildiğim kadarıyla evliyken ödediği kredi miktarında hak talep edebiliyorsunuz.

Bence iyi bir avukat tutup onunla bir yol izleyin, kulaktan dolma bilgilerle yanlış yol izleyip kaybedebilirsiniz

Avukat değilim ancak bildiğim kadarıyla evliyken ödediği kredi miktarında hak talep edebiliyorsunuz.

Bence iyi bir avukat tutup onunla bir yol izleyin, kulaktan dolma bilgilerle yanlış yol izleyip kaybedebilirsiniz
Avukat tutacak param yok. Nafaka veriyo o da evin kirasına yetiyo sadece

barodan adli yardımdan avukat desteği alabilirsiniz. ücretsiz. bi kaç belge istiyorlar başvurursunuz. yakınınızda avukat bürosu varsa kısaca büroya gidip bu sorunuzun cevabını da öğrenebilirsiniz. Benim bilgi alanımda değil.

alabilirsin evi. kredili evler de satılır gelen parayla borc kapatılır bankadaki ..kalan bölüşülür.
Evet. Diyo evin kredisi var 7 yıl ödeyecem nasıl satayım benim de bilgim olmadığı için bir şey değişmiyorum kendisi zaten her şeyi biliyo masAllah ama 1 kaç ay önce evi satmayı düşünürdü peki nasıl katacaktı? O zaman boşanma falan konusu yoktu.

Niye sadece kiraya yetecek nafaka istiyorsun ki kızın da varmış. Tazminatta alırsın. Sen on görüşme için bi avukata git on görüşmede ücret istemiyorlar. Ne isteyebilirsin ne isteyemezsin hepsini öğren. Anlaşmalı dilekçeye de yaz. Düğünde sana vermediyse oradaki takılan altınlara kadar hak talep edebiliyrosu.

Evi bana vermek istemiyo ne bilmiyorum.
Vermeyecekte bosandiktan sonra eve yazi gonderip sizi çıkartacak evlilik öncesi alınan mallarda hakkınız yok krediyi siz ortak odediyseniz ispat etmeniz lazim nafakada cok isteyin calisiyormusnuz

Ben olsam altinlarimi istiyorum evinde yarisina ortak olmak istiyorum derdim kiziniz var akilli davranin 5 krs vermeyecek ilerde belli. bosanmayi o istiyorsa şartlarımi yerine getir bosanmam diyin

evlenmeden önce aldığı için evde bir hakkınız yok diye biliyorum ama kredi ödendiği için belki farklı bir durum olabilir. Mutlaka bir avukatla görüşmeniz lazım bu konuyu.

Niye sadece kiraya yetecek nafaka istiyorsun ki kızın da varmış. Tazminatta alırsın. Sen on görüşme için bi avukata git on görüşmede ücret istemiyorlar. Ne isteyebilirsin ne isteyemezsin hepsini öğren. Anlaşmalı dilekçeye de yaz. Düğünde sana vermediyse oradaki takılan altınlara kadar hak talep edebiliyrosu.
Boşanmamızin sebebi beni defalarca aldattı. skaype siberalem vs. sanal seks yapmasi vacapda yazismalari bekarım evlenmek istiyorum demesi yanlız yaşiyorum falan yaziyo elektrik olursa evlenirim vs. hepsinin ispatı var bende hepsinin fotoğrafin çektim duruyo. Artık dayanamadim boşanma sürecindeyiz. inşAllah yakın zamanda biticek. Ama. Ondan hiç bi şey istemiyorum o kadar tiksindim ki ondan sadece arkama bile bakmadan koşmak istiyorum bı daha yüzünü bile görmek istemiyorum.

Vermeyecekte bosandiktan sonra eve yazi gonderip sizi çıkartacak evlilik öncesi alınan mallarda hakkınız yok krediyi siz ortak odediyseniz ispat etmeniz lazim nafakada cok isteyin calisiyormusnuz
Evet diyo senden önce aldım. Git ver mahkemeye diyo bakalım napicak benim evde esyalsrim var arkadaşlar onları nasil evdemi birakim? Peki benim kızima düşmüyormu evden yarısı ve ya bı oda kaç ay önce evi satmayı düşünurdu şimdi vaz geçmiş ne diyo ne satması kredisi var ee kredisi olan evler satilmiyormu? Hiç bilgim yok bı buçuk yaşında kızım var onunla da bir yere çıkamiyorum. Çocuğu bırakacak kimse yox ailem yurtdışında ne Arkadaş tanıdık kimse yok. Avukatla nasıl görüşme yapabilirim bürodan avukat. Vs bunlarla nasıl ugrasiyim piskoljim çökmüş vaziyette çok yorgunum 😞

Boşanma davasına kadar tedbir nafakası al. Bunun miktarı normal nafakaya göre az oluyor seni şu an geçindirmez ama al mutlaka. Kızına şu an ev falan düşmüyor ama onun için nafaka alacaksın. Evdeki esyaların ödemesini kim yaptı eşyalar ona göre pay ediliyor genelde. Muhakkak avukatla görüşmen lazım eşin bir sey vermeyecek belli senin o yüzden avukatla görüşmen şart

Evlilik öncesi edinilen malın yarısını alamazsınız. Ancak evli olduğunuz sürece ödenen kredi taksitlerinin bir miktarını alabilirsiniz. Onda da dişli bir avukat lazım

Ben olsam altinlarimi istiyorum evinde yarisina ortak olmak istiyorum derdim kiziniz var akilli davranin 5 krs vermeyecek ilerde belli. bosanmayi o istiyorsa şartlarımi yerine getir bosanmam diyin
Altın vardı çok değerli bir şey değildi o da satıldı. Eve ortak nasıl olayım? Diyo senden önce aldım. Nafaka da bu kadar vermiyorum istersen git mahkemeye ver.

Boşanma davasına kadar tedbir nafakası al. Bunun miktarı normal nafakaya göre az oluyor seni şu an geçindirmez ama al mutlaka. Kızına şu an ev falan düşmüyor ama onun için nafaka alacaksın. Evdeki esyaların ödemesini kim yaptı eşyalar ona göre pay ediliyor genelde. Muhakkak avukatla görüşmen lazım eşin bir sey vermeyecek belli senin o yüzden avukatla görüşmen şart
Evin eşyaları ödeme falan o yapiyo. Nafaka yetmiyosa boşan burda kal diyo.

Ev sizden önce alınmışsa sizin yarısı gibi hakkınız yok. Kızınızın da şu an yok. Anca evlilik sonrası ödenen taksitlerin bir kısmından dişli bir avukatla bir şeyler alabilirsin. Eşyalarını kurtarmaya bak. Tedbir nafakası bağlat boşanana kadar alırsın. Aldattığını ispat edebiliyorsan tazminat talep et.

Evin eşyaları ödeme falan o yapiyo. Nafaka yetmiyosa boşan burda kal diyo.
Siz evlenirken hiç bir şey almadınız mı, fatura var mı herhangi bir şeyi ödediğinize dair? Eğer her şeyi eşiniz yaptıysa bu konuda eliniz zayıf. Aldatma kanıtlarınız sağlam mı? O ben değilim, işyerindeyken telefonumu alıp başkası yazmış falan diyebilir mi? Ben yerinizde olsam öfkeyle kalkıp zararla oturmak istemem. Bebekle kolay değil kapıyı çarpıp çıkmak. Aileniz de burada değilmiş. Karı koca ilişkiniz bitmiş zaten, ev arkadaşı gibi takılın bir süre. Temizlik çamaşır yemek vs ya birini bulun ödesin ya da herkes kendi işini kendi görsün. Kolay değil biliyorum ama dediği doğru. Vereceği nafaka anca kiranızı karşılar. Adamda vicdan olsa çocuğunu mağdur etmez, el kadar bebeği varken gidersen git demez haysiyetsiz.

Yurt dışına ailenizin yanına gitme ihtimaliniz yok mu?

X