Artık hiç umudum kalmadı çok yoruldum...

seymanurkp

Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2023
386
94
26
Kızlar 1 senedir evliyim ve 7 aydır korunmuyoruz. Bu ay laboquik ovülasyon testi aldım hem 4 aralık hem de 9 aralık en pik günlerdi. Değerlendirdik, reglim şuan 5 gün geçti sabah ilk idrarla erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. Ovülasyondan bu yana bel ağrısı, su gibi akıntı, sırt ağrısı ve göz kararması yaşıyorum. Ama testi negatif görünce umudum kesildi artık. Normal de günü gününe hatta saati saatine oluyorum ama artık çok yoruldum. Doktora da gittik hiç bir sorun yok dedi neden böyle ya bende anne olmak istiyorum Allahım:KK43:

Kızlar 1 senedir evliyim ve 7 aydır korunmuyoruz. Bu ay laboquik ovülasyon testi aldım hem 4 aralık hem de 9 aralık en pik günlerdi. Değerlendirdik, reglim şuan 5 gün geçti sabah ilk idrarla erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. Ovülasyondan bu yana bel ağrısı, su gibi akıntı, sırt ağrısı ve göz kararması yaşıyorum. Ama testi negatif görünce umudum kesildi artık. Normal de günü gününe hatta saati saatine oluyorum ama artık çok yoruldum. Doktora da gittik hiç bir sorun yok dedi neden böyle ya bende anne olmak istiyorum Alla
Doktor belli bir süre istiyor zaten tam bir yılı doldurmanız gerekiyor. ama gerçekten doktordan doktora değişiyor bende ilk zaman boyleydim İstanbul'da oturuyorsan kartal arastirmaya git derim yine de muayeneni ol bakalım ne diyecekler infertilite bölümüne randevu alicaksin

Doktor belli bir süre istiyor zaten tam bir yılı doldurmanız gerekiyor. ama gerçekten doktordan doktora değişiyor bende ilk zaman boyleydim İstanbul'da oturuyorsan kartal arastirmaya git derim yine de muayeneni ol bakalım ne diyecekler infertilite bölümüne randevu alicaksin
canım ben çapaya gittim hormonlara felan her şeye bakıldı doktor ilk 1 sene olmaması normal dedi sonra ovülasyon takip ettim bu ay ben de . ama 5 gün gecikti sabah test yaptım cıkmadı olsa cıkardı demı :KK43:(

canım ben çapaya gittim hormonlara felan her şeye bakıldı doktor ilk 1 sene olmaması normal dedi sonra ovülasyon takip ettim bu ay ben de . ama 5 gün gecikti sabah test yaptım cıkmadı olsa cıkardı demı :KK43:(
Erken olduğu için bir şey yapmamışlar haklısın bana da dalga geçer gibi davranmislardi. Benim sorunum bilinmeyen infertilite malesef. ama mevsimsel geçişler de olabilir inan çok isterim stres yapiyosun o da etki yapabilir. Cuma ya kadar bekle olmadı bı kann tahlili ver bence

Umutlandırmak istemem ama belki idrara karışmamış olabilir. Yani eğer gecikmeniz bir kaç gün daha devam ederse direk kan testi yaptırın derim en doğru net sonuç bu olacaktır. Yani şimdi kan testi yaptırabilirsiniz ama çok erken olduğu için kana da karışmamış olabilir. Sonuçta yerleşmesi kana, idrara karışması belli bir süre alıyor. Dilerim gebesinizdir 🌱

Erken olduğu için bir şey yapmamışlar haklısın bana da dalga geçer gibi davranmislardi. Benim sorunum bilinmeyen infertilite malesef. ama mevsimsel geçişler de olabilir inan çok isterim stres yapiyosun o da etki yapabilir. Cuma ya kadar bekle olmadı bı kann tahlili ver bence
böyle belirsizlik çok kötü :KK43:( sizde durumlar ne suan

7 aylık denemede umutlarınizin tükenmesi sizcede senelerdir anne olmak isteyen kadınlarımıza, onlarca düşük, dış gebelik yaşayan anne adaylarına, tüp bebek aşılamadan elleri boş dönen çiftlere haksızlık değilmi? Daha çok çok yeni, bu kadar umutsuz ve mutsuz olmanız kendinizi boş yere strese sokuyor. Çok yoruldum yazmanizda garip, hangi hastane yolunu asindirdiniz? Kaç tane düşük yaptınız? Kaç doktordan eli boş çıktınız?

Umutlandırmak istemem ama belki idrara karışmamış olabilir. Yani eğer gecikmeniz bir kaç gün daha devam ederse direk kan testi yaptırın derim en doğru net sonuç bu olacaktır. Yani şimdi kan testi yaptırabilirsiniz ama çok erken olduğu için kana da karışmamış olabilir. Sonuçta yerleşmesi kana, idrara karışması belli bir süre alıyor. Dilerim gebesinizdir 🌱
Amin Allah razı olsun güzel dilekleriniz için :KK200: öyle yapacağım bir kaç gün bekleyip kan vereceğim

7 aylık denemede umutlarınizin tükenmesi sizcede senelerdir anne olmak isteyen kadınlarımıza, onlarca düşük, dış gebelik yaşayan anne adaylarına, tüp bebek aşılamadan elleri boş dönen çiftlere haksızlık değilmi? Daha çok çok yeni, bu kadar umutsuz ve mutsuz olmanız kendinizi boş yere strese sokuyor. Çok yoruldum yazmanizda garip, hangi hastane yolunu asindirdiniz? Kaç tane düşük yaptınız? Kaç doktordan eli boş çıktınız?
Bende geçiyorum hala o aşamalardan malesef ama kişiden kişiye değişir bence verdiği tepkiler. Yine de biz böyle yazmayalim bence insanlara umut olalım.

Elbette ki halime şükrediyorum ama herkesin beklentileri ve olaylara karşı tutumu farklıdır. Hiç bir sorun yok dendi bir kaç kere göründüm yeni evli olduğum içinde tedirgin oluyorum acaba olmayacak mı diye. Yani benim üzülmem için düşük yapmam mı gerekiyor? Bir sorun çıksa ona göre tedavi uygularım belirsizlik olduğu zaman emin olun insan daha çok çaresiz hissediyor. Hayatta herkes her olaya pozitif bakamayabilir :))

Zaten ben umut olsun
Bende geçiyorum hala o aşamalardan malesef ama kişiden kişiye değişir bence verdiği tepkiler. Yine de biz böyle yazmayalim bence insanlara umut olalım.
Zaten ben umut olsun diye yazıyorum. Yani henüz 7 ay neki elbet olur. En kotu bir sene denemek gerekiyor, sonrası bunun ilacı var iğnesi var, hormonu var. Yani şimdiden yorulduysa belkide tedavi olması gerekecek. Nasıl sabır gösterecek?

böyle belirsizlik çok kötü :KK43:( sizde durumlar ne suan
Benim şuan aşilama yoluyla tedavim başladı cuma kontrole gidicem bakalım nasip umutla bekliyoruz bebeğimizi 🙏☺️ pozitif olmak çok önemli böyle üzülerek stres yaparak malesef bir şeye varilmaya biraz sabır bekle sonra olmazsa araştırılsın eşinle birlikde gidin. Allah'ın izniyle gerekde kalmasın tabi

Elbette ki halime şükrediyorum ama herkesin beklentileri ve olaylara karşı tutumu farklıdır. Hiç bir sorun yok dendi bir kaç kere göründüm yeni evli olduğum içinde tedirgin oluyorum acaba olmayacak mı diye. Yani benim üzülmem için düşük yapmam mı gerekiyor? Bir sorun çıksa ona göre tedavi uygularım belirsizlik olduğu zaman emin olun insan daha çok çaresiz hissediyor. Hayatta herkes her olaya pozitif bakamayabilir :))
Halimize şükredin demedim. Düşük yapımda oyle anlarsiniz tarzındada düşüncem olmadi. Attığınız başlık hiç umudum kalmadı, artık çok yoruldum. Herhalde dedim 40 yaşında bir kadin, senelerdir anne olmaya çalışıyor.
Sizcede umudunuzu tamamen kaybetmek için 7 ay az değilmi?

Zaten ben umut olsun

Zaten ben umut olsun diye yazıyorum. Yani henüz 7 ay neki elbet olur. En kotu bir sene denemek gerekiyor, sonrası bunun ilacı var iğnesi var, hormonu var. Yani şimdiden yorulduysa belkide tedavi olması gerekecek. Nasıl sabır gösterecek?
Evet ben 2021 yılında bir hastaneye gittim tamm bir yıl gittim bana ne sebebini dediler başka bir şey her gittiğimde o çatala yatmak artık fobi olmuştu. O kadar acımasız ki bazıları sürekli testleri yenilediler tarih geçti vs smear testi vs şuan çok şükür başka bir hastanede aşılamaya başladık ve çok rahat bı şekilde çok şükür olmazsa Allah'tan hayırlısı diyecek bir şey yok

Halimize şükredin demedim. Düşük yapımda oyle anlarsiniz tarzındada düşüncem olmadi. Attığınız başlık hiç umudum kalmadı, artık çok yoruldum. Herhalde dedim 40 yaşında bir kadin, senelerdir anne olmaya çalışıyor.
Size göre az ama belki benim için çok şey ifade ediyor o 7 ay? Ben şuan ki buhranımdan ötürü öyle bir başlık attım. Söylediklerinizde çok haklısınız ama dediğim gibi herkes sizin gibi düşünmeyebilir. Yine de teşekkür ederim :)

Size göre az ama belki benim için çok şey ifade ediyor o 7 ay? Ben şuan ki buhranımdan ötürü öyle bir başlık attım. Söylediklerinizde çok haklısınız ama dediğim gibi herkes sizin gibi düşünmeyebilir. Yine de teşekkür ederim :)
Bana göre değil, doktorlara görede ideal olan 1 sene. Buhrana girmeyin, ben 34 yaşında 7 8 aylık denemede hamile kaldım. Yaşımdan dolayı tedirgin oldum başlarda ama sonradan akışına bıraktım ve oldu. Ne kadar çok stres yaparsanız o kadar çok zorlaşıyor. Ben hamile kaldığım ay günleri degerlendirmedim. Reglin bittiği günden baslayip bir gün durup bir gün iliskiye girdim. Sizde bu şekilde, yada yumurtalama günlerinde takiple ilişkiye girin, elbet olur. Olmazsada artık çok gelişti tıp, kimlerin bebeği oluyor, inanamazsiniz.

MLesef bende evliyken ilk aylarda olmayinca neden diyosun.. ve ister istemez hic olmayacakmi acaba dusuncelerine kapiliyosun malum cevre baskısı da olunca isterse bir ay olsun ister bir senede olsun planlanan birsey ertelenince insan bi strese giriyo ve her ay bir umut ve umudun yeşermesi, en azndan diyodum bı sıkıntı varsa çözelim ama sıkıntı ds yoksa ozmn diyosun kaderimde yok ve buna uzulmekde gayett normal, herkes anne baba olmayi ister , rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Merak etme birşeyim yoktur inşallah kendiliğinden hamile kalırsın bende 1 sene 2 aylık evliyim bir boş gebelik yaşadım 9. Haftada alındı geçen ayda 1 kimyasal gebelik yaşadım oda düştü o düşük ağrısı 5 gün boyunca doğum yapar vaziyette ve hastane hastane gittim ağrıya kimse birşey yapamadı ve üstüne enfeksiyon kaptım emin ol herhangi bir sorunun yoksa illaki tutucak korkma bence belirsizlik için şuan çok erken doktorlarda 1 sene diyor çünkü her anne adayı bir sene içinde illaki hamile kalıyor sonu iyi veya kötü umutsuzluga kapılıp stres yaparsan daha çok olmaz olumlu düşün hep bende mesela sağlıklı olsunda tutsun diye çabalıyorum umarım allah kucagımızı doldurur nasip gerçekten 😇

X