ARZU ZEYNEP imin gelişi

papatyam_83

civciv
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
1.272
421
41
aslında bebeğim 4buçuk ayı geçti ama burda anlatmak istedim doğumhikayemizi
daha doğrusu benim yanlışlarıma kimse düşmesin bana kulak versin istedim,,,çalışan bir anneyim son 3 haftaya kadar çalıştım yani temmuzda çalışıyodum ve eşime ısrarla o doğum öncesi 3 haftalık iznimde evde yanlız olmak istediğim söylüyodum ama o bebeğin gelişinin anlı bir mesel zannedipbir gün akşam eve geldiğinde yanımda mışıl mışım uyuyan bir bebek ve yanımda şerbetiimi içen komşular görmekten korktu galiba :)
izin vermedi ,,zaten yorgundum dinlenmeye ihtiyacım vardı yanılzlığa akşama kadar bacaklarım uzatıp yatmak kimsenin sesini duymak istemiyodum insan bişiyi bu kadar istememeli eve bi anda izne çıktığımın 3.gününden itibaren hem benim ailem hem eşimin aileesi doluştu delikafadulden inanılmazdı 5 artı 2 biz 7 kişi 2 oda bisalonda 7 kişi 3 hafta boyunca :1shok: benim bi de 4 yaşında bi kardeşim var yaramaz aman allahım nereye girsem insan varrr karnım burunmda sıcaak herkes sıkıldı e ben ağustosun ilk haftası doğum demiştim ne alemi vardı bi anda gelmenin torun kaçıo sanki lülülülülülü
nese torun hakaten içeri kaçtı kalabalıktan korktu galiba :teytey::teytey::teytey:
aslında haftasını bile doldurmamıştı ben geçeceğini hissediodum,,cünkü stresliydim ,,akşam eşim gelse de ikimiz yürüyüşe çıksak die bekler olmuştum tüm gün
geceleri resmen sancı bekler oldum e bekleye bekleye gelir mi yaani,,
normal doğumistiodumenbaşından,,buarada da 8 aydır gittiğimiz dr umuzun özel muananesini apattığın duyduk son ayolcak işmiydi,,başka dr a başladık falan hastanede bizimkine devam derken ik dr ikilemi çıkmıştı bi de derken 31 temmuza kendi dr um muaneye çağırmıştı hastaneye gittim o gün adam 8-9 sezeryan yapmış bebek çığlıları almış yürümüş koridoru nese eli ayağı eldivenli geldi dediki bana gel sezeryan yapalım seni de evi arayın çantanı falan getirsinler dedi hayır canım dedim hazır değilim ben nasıl hemen şimdi yani evet desem alacak daam beni amelyathaneye yok dedim ben normal istiorum,,
nese beni çatı muanesine aldı ilk kes çok rahattım o da çok rahattı öyle ki gel yarın suni sancıyla doğurrursun dedi,,,1buçu 2 cm açıklığım varmışşş,
o an bişi diemedim ama sanırım artık olsun da bitsin bebeme kavuşayım herkes evimi terketsin yeter artık bu stres dierekten hemen tamam tamam yarın gelioruz dedim
dışarda babama da demiş yarın torun gelir demiş.:))
allahhhhhhhhhhhhhhhhhhh ev arandı eşimin yanına uğrandı ben kurbanlık bir oyun gibi yarın çekeceğim suni sancı acısından hiçbir haberi olmadan onu düşünmeden bile sadece sevinçli heyecanlı bi şekilde o gece uyudum :CüvCüv: osn tekmeleri dinleyerek kızım yarın görüşürüz dierek...tabe suni sancı hemen tutar mı o gnü mü ikinci güne sarkarmı bilemeden

ertesi günü 1 ağustosta anneler eşim ben hastane yolunu tutar,,ben sancı odasına koyun misali alınır annemelinde kamera serum bağlanır yatılır beklenir beklenir hafif hafif belden giren ağrı yapılan şiddetlendirici iğne ile hatsafhaya ulaşır :)
farkında idim ama beni rahatlatan şey kuvetli nefes alıp vermek ama hu çeker gibi :)
annem başımda gülmemek için zor tutuyo kendini gül anne dıorum komiğim farkındayım
resmen ben hu çekiorum bi o yana bi bu yana arada duvarı tırmalayarak :=)
2saat falan sürdü sürmedi şiddetli hali ama ne şiddet :)
içimden hep bundan da ço acıyamazya ıkın duygu diyip duruodum derken ebeciim gencecik güzel tatlı dilli ebecim beni asıl odaya götürdü ordaki durum 5 dk yı geçmedi 2.avazda ıkınmada bebem çıktıııııııııııııııııııııııı -tatlicadiarzu-
ve inanın o an acayip rahatlıo insan sani duvarı tırmalayan başkası idi hiç acımamışdı sanki beebğiminkaşık kadar suratına 2 kere kordon dolanmış sancı esnasında sanırın cünkü bi gün önce ultrasonda çıkmadı böyle bişi zaten olsaydı hemen sez.derdi dr um..
canım yavrum ALLAHA ŞÜKÜR ıngayı da bastı o ana kadar annem elinde kamera.:)
işin komiği ben hu çekerken bi yandan da çek anneeeeeeeeeee bi daha ya olur ya olmaz çeeeeeeeeeeeeeeeeek die bağırodum :) gülermisin ağlarmısın
tabe benimhalim aynen kafamçokkarıştı buiken :)
alıp yatma odasına götürdüler bebeğmi verdiler kızımı hiç unutamam o anı :)
kocaman açtı gözleri bana bakıo ben de kızııııım hep konuşuyoduk seninle tanıdın mı sesimi dedim ööyle bakıo bana allahım bubana dikti gözleri şuna bakın büyük insan gibi dedim çok konuşuyodum ben karnıma çok .:)
ALLAH HERKESE NASİP ETSİN
HEE BİZİM KABİLE DAĞILDI TABE HEMEN EVDE ALDIM BİBAŞIMA BU SEFER
AİLELER NASIL DAVRANCAĞIN BİLEMEZ LÜTFEN RAHATLIĞINIZI DÜŞÜNÜN ONLR DA İYİLİK İÇİN TABE YAPIYO AMA ASIL YAPTIKLARI KÖTÜLÜKTÜ,,NESE
ÇOK ŞÜKÜR ŞİMDİ 4 BUÇUK AYI GEÇTİK ,,,,

Allah analı babalı büyütsün bebişini canım,doğum hikayelerini okudukça acaba ben de aynılarını yaşayabilecekmiyim diyorum yaa. İnşallah hepimiz bebişleri sağsalim kucağımıza alırız...

amin inşallah canım yaşarsın tabe insana imkansız çok uzak geliyo ama inan çok kolay ve güzel bir anı olarak kalıyo orkma sakın ha.)

Tebrikler.Çok güzel bir doğum hikayeniz olmuş bebeğinle.
Allah analı babalı büyütsün.
Sağlıklı büyüsün inşallah.

allah analı babalı buyutsun kızınızı.
isiminide arzu zeynep koymanıza sewındım
benımde adım arzu.
dua edın benımde bebeğim olsunnn

X