Hayal mi mucize mi?

Gerçek. Manevi olarak yükselmiş. Göz perdesi kalkmış. Doğru söylüyor kimseye söylemeyin.
Anneniz hasta değil
Hangi maneviyatta tarikat var
🤣
Kuranın neresinde tarikat var?

Hangi melek ınsana gelir? Kendinizi peygamber sandınız heralde sizi niye melek ziyaret etsın

Cinlerle haşır neşirse ha tamam, ıyı dalga geciyorlar teyzeyle o zaman.

abinize söylemeniz iyi olmuş, ikiniz ikna edip doktora götürün mutlaka.
bence gördüğüne kendini inandırmış kadıncağız, ama tabii ki gerçek değil.
bir an önce terapi ve ilaçlara başlamalı, ilerlerse sizi de tanımayabilir :KK43:

Ne mucizesi Allahaşkına, var bir problem. Buraya sormanız bile saçma. Böyle korku verici konular açmayın, evde sık sık yalnız kalanlar var aramızda.

Ne mucizesi Allahaşkına, var bir problem. Buraya sormanız bile saçma. Böyle korku verici konular açmayın, evde sık sık yalnız kalanlar var aramızda.
İstedıgı konuyu acabılır
Yasaksa mune kazen karar yetki mercii siz degıl
Baslıga hassas ıcerık dıye belirtmesi gerekirdi hepsi bu

Anne seni Bi tarikat lıderıyle tanıstırcaz Kendisı doktor deyip goturun🤣

O sekılde ikna olur 🤣

Ben de ne yorum yapacağıma kendim karar veririm, size danışacak değilim. İstediğimi yazarım, karar mercii siz değilsiniz
Ben sızın yaptıgınız gıbı '' boyle konular acmayın '' seklınde egoist yetkiyi ele almış bı yorum yapmadım sızeeee🤣🤣🤣🤣🤣🤣 aradaki farkı ilkokul Türkçe dersinin okuduğunu anlama konusuna dönüp tekrar ederek daha ıyı algılayabılırsınız 🤣🤣🤣🤣🤣

Ben sızın yaptıgınız gıbı '' boyle konular acmayın '' seklınde egoist yetkiyi ele almış bı yorum yapmadım sızeeee🤣🤣🤣🤣🤣🤣 aradaki farkı ilkokul Türkçe dersinin okuduğunu anlama konusuna dönüp tekrar ederek daha ıyı algılayabılırsınız 🤣🤣🤣🤣🤣
Siz yorumumun muhatabı değilsiniz. Beni uyarmak da size düşmedi.

Yazmışlar psikoz olabilir , demans olabilir.
Ne mucizesi gözünüzü seveyim. 🥲
Doktora götürün mutlaka. Hatta gerekirse önce siz gidin anlatın doktora sonra ona göre yol çizersiniz.

Merhaba kızlar. Şimdi normal hayatta kimse ile paylasamayacagim ama sizleri tanımadığım için paylaşmaya karar verdiğim bir durumdan bahsedeceğim. Kimseye söyleyemem çünkü anneme söz verdim ama söylemeli miyim karar veremiyorum.
Annem geçen gece bebeğime 2 saatliğine bakti. Akşam vakti idi. Annem tek yaşıyor babamı ben 6 aylık hamile iken kaybettik...Ağustosta...Annem 9 yaşından beri kapalı, namaz kılan, sürekli dua eden, hayatını eşi ve evlatlarına adamış, çok fedakar, aşırı fedakar, bi karıncayı bile incitmekten korkan şu an 78 yasinda bi kadın. Babamin sozunden asla cikmayan karsi gelmeyen ve babama yatalak iken 2 sene bakti annem. Babam vefat edince facede dua gruplarına üye olmuş , orda 1000 tane bu dua şu dua ülkemiz için diye yazıyorlar annem de onları görev adletmiş hepsini okuyor. Gece 3 te en gec 4te kalkip dualarını okumaya basliyor, tesbihlerini çekiyor namazı zaten hayatı boyunca hiç bırakmamış dualar ile günlerini geçiriyor.
Bu kadar detayı neden verdim anlatayım.
geçen gece anneme bebeği bıraktım 2 saatliğine, demiştim. Annem bugün bize geldi ve ağzından şunu kaçırdı.
-O gece de gelmezler gelmezler arkadaşlar geldi bebek varken, dedi.
-Hangi arkadaşlar, dedim.
-işte zikir yapan arkadaşlar ama ben yüzlerine bakmadım zikir seslerini duydum 5 kişi idiler siz bebeği almaya gelince dolabın içine nasıl sığdılar bilmiyorum, dedi.
-Dolaba mi girdiler , dedim.
-Evet gelirlerken de kapıdan gelmiyorlar bunu herkes göremez ben de soylememeliydim kimse bilmiyor zaten söylemem bi tek sana söylüyorum aslında söylemeyecektim söylersen feyz gider böyle şeyleri, dedi.
-Gelince napiyorlar ilk defa mı geldiler, dedim.
-Zikir çekiyorlar ben seslerini duydum hu hu Allah Allah diye zikir yapıyorlardı, siz bebeği almaya gelince hemen dolaba girdiler ama zaten gittiler siz bendeyken. sakın kimseye söyleme bunu yoksa feyz gider kızım, dedi annem.
Simdi bu hayal mi , gerçek mi , bu soruyu sormam da belki size saçma gelecek ama şimdi ben bu konuyu abilerime anlatsam doktora götürelim desem annem gelmez. Buraya geldiğinde bile vaaz dinliyor annem otururken. Sürekli ilahiler dualar sürekli evde de böyle. Babam vefat ettikten sonra vakti de olduğu için daha çok yöneldi. Martta ben işe başlayınca bebeğimi anneme bırakacaktım yarım gün yarım gün ama annem şu an iyi mi değil mi ayırt edemiyorum normal konuşmasında bisi yok facedeki dua gruplarından çıkalım diyorum musade etmiyor. Hayal mi görüyor Dr a gidelim desem gelmez bugün ne diyeceğimi ne yapacağımı şaşırdım bi de söz verdim kimse bilmeyecek diye ne yapmalıyım?
Yahu 78 yaşında kadın kendine bi dünya kurmuş, kurduğu dünyada mutlu huzirlu. Onu baskılar hayal olduğunu söylersen dahada çıkılmaz bi hâl alır. Takip edin eğer gercekten gelen giden yoksa kendi haline bırakın! Mutlu oldugu yerde...

Hanımlar lütfen polemiğe girmeyin ve konuya dini yorumlar yazmayın yasak, evet içerik dini öğeler barındırdığı için öyleymiş gibi görünse de dini değil bir sağlık sorunu, konuyu psikolojik bir sağlık sorunu olarak ele alarak cevap vermelisiniz.
👇

Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun 🙏🏻

Uzamış yas çoğunlukla depresyona evrilebiliyor, annenizde depresif yakınmalar var mı bilmiyorum, konuda bahsetmemişsiniz ama, eğer depresyonda ise, buna psikozun eşlik ettiği aşikar gibi duruyor.

Tabi bu bilgilerle net bir şey söylemek imkansız, ancak bu tablo aniden başladıysa. Öncesinde yakınması yoksa, farklı durumlar düşünürüz, ancak zaman içerisinde başlayıp arttıysa, gerçek bir psikoz olabilir gibi duruyor.

Mistik hezeyanları mevcut, muhakeme bozulmuş, bundan dolayı bebeğinizi emanet etmenizi en azından şu aşamada önermem.

Vasiyet vb, bu tarz durumlarda göz ardı edilebilir zira öncelikli olan sağlıktır. Ruhsal sağlık da buna dahil. Annenizin en kısa zamanda bir psikiyatriste görünmesi lazım.

( bir psikiyatrist olarak bunları söylüyorum)

Anneniz hem babanizin yasından hem de bu dua olaylarindan dolayi akli karismis bana da demans ya da alzeimer baslangici gibi geldi tabii ki tani koyacak olan doktorlardir mutlaka bir uzmana götürün ya da eger doktora gitmem diyorsa bir psikiyatrist ile online gorusme de sağlayabilirsiniz görüntülü
Doktor oldugunu söylemeden sohbet ettirebilirsiniz isin uzmani olan anlar zaten durumunu ona gore sizi yonlendirebilir

Anneniz kaç yaşında benim dedem de böyleydi surdan beni gözetliyor üç bacaklı bir şey diyordu.ama onun hastalığı ailzeimer dı.yasi da varsa ailzeimer belirtisi olabilir.

Hanımlar lütfen polemiğe girmeyin ve konuya dini yorumlar yazmayın yasak, evet içerik dini öğeler barındırdığı için öyleymiş gibi görünse de dini değil bir sağlık sorunu, konuyu psikolojik bir sağlık sorunu olarak ele alarak cevap vermelisiniz.
👇
Mune hanım nöbet çıkışıyım anca kendime gelebildim de siteye girdim, kusura bakmayın. Sizin vesilenizle şunu da ekleyeyim,

Bazı hanımlar dini / sosyokültürel değerler-inançlar çerçevesinde yorumlar yapmışlar, asla kötü niyet olduğunu düşünmüyorum ama,

Yapmayın hanımlar, size bir hastamdan bahsedeyim, şiddetli psikotik atak geçiren, ciddi mistik hezeyanları olan bir hastaydı. Kendisine yol gösteren hocaların ve bazı malum varlıkların olduğunu düşünüyordu. İlk başta bu şekilde başlayıp tablo iyice ilerlemiş, yakınları bu şekilde söylemişti. Sonra ⬇️

Hastam kendisinin günahkar olduğunu , bundan dolayı cezalandırılması gerektiğini, ancak kendisini öldürmesinin dinen günah sayıldığı için yapamadığını, bundan dolayı annesinden kendisini şehit etmesini istediğini söylemişti.

Talimat aldığı “ kişiler” ne derse onu yapıyordu, ilaç rengi kırmızı diye içmiyordu, doktora asla gelmek istememişti, yakınları en son hastanın kendilerine bıçak vererek kendisini “ şehit etmesini” istemesinden sonra bir şekilde ambulans çağırıp hastayı acile getirmişti.

Bakın bu durum da bahsettiğiniz nüveleri içeriyor, ama böyle bir şey olamaz. Muhakeme yitimi/bozulması, sizce sağlıklı bir durum mu?

Hastam ilk başta tedaviye çok dirençliydi , çok zor kontrol altına aldık. Serviste gece gündüz namaz kılardı, dua okurdu, çok fazla su harcardı. Yerde yatardı, yemek yemezdi. Serviste yatmasaydı asla tedavi olamazdı. Ancak şu an o kadar iyi ki. Her ay kendisini kontrole çağırıyorum, şükürler olsun ki oldukça sağlıklı, kendisi “ dini bütün biriyim ama yaşadıklarım hastalıktı, beni kurtardığınız için teşekkür ederim “ demişti.

Velhasıl kelam anlatılan durum normal değil. İlk yorumumda bahsettiğim gibi, deliryum veya depresyon olabilir, buna demans da eşlik ederse klinik iyice dirençli hale gelir. Bundan dolayı hanımefendinin annesinin en kısa sürede doktora götürülmesi gerekiyor.

Mune hanım nöbet çıkışıyım anca kendime gelebildim de siteye girdim, kusura bakmayın. Sizin vesilenizle şunu da ekleyeyim,

Bazı hanımlar dini / sosyokültürel değerler-inançlar çerçevesinde yorumlar yapmışlar, asla kötü niyet olduğunu düşünmüyorum ama,

Yapmayın hanımlar, size bir hastamdan bahsedeyim, şiddetli psikotik atak geçiren, ciddi mistik hezeyanları olan bir hastaydı. Kendisine yol gösteren hocaların ve bazı malum varlıkların olduğunu düşünüyordu. İlk başta bu şekilde başlayıp tablo iyice ilerlemiş, yakınları bu şekilde söylemişti. Sonra ⬇️

Hastam kendisinin günahkar olduğunu , bundan dolayı cezalandırılması gerektiğini, ancak kendisini öldürmesinin dinen günah sayıldığı için yapamadığını, bundan dolayı annesinden kendisini şehit etmesini istediğini söylemişti.

Talimat aldığı “ kişiler” ne derse onu yapıyordu, ilaç rengi kırmızı diye içmiyordu, doktora asla gelmek istememişti, yakınları en son hastanın kendilerine bıçak vererek kendisini “ şehit etmesini” istemesinden sonra bir şekilde ambulans çağırıp hastayı acile getirmişti.

Bakın bu durum da bahsettiğiniz nüveleri içeriyor, ama böyle bir şey olamaz. Muhakeme yitimi/bozulması, sizce sağlıklı bir durum mu?

Hastam ilk başta tedaviye çok dirençliydi , çok zor kontrol altına aldık. Serviste gece gündüz namaz kılardı, dua okurdu, çok fazla su harcardı. Yerde yatardı, yemek yemezdi. Serviste yatmasaydı asla tedavi olamazdı. Ancak şu an o kadar iyi ki. Her ay kendisini kontrole çağırıyorum, şükürler olsun ki oldukça sağlıklı, kendisi “ dini bütün biriyim ama yaşadıklarım hastalıktı, beni kurtardığınız için teşekkür ederim “ demişti.

Velhasıl kelam anlatılan durum normal değil. İlk yorumumda bahsettiğim gibi, deliryum veya depresyon olabilir, buna demans da eşlik ederse klinik iyice dirençli hale gelir. Bundan dolayı hanımefendinin annesinin en kısa sürede doktora götürülmesi gerekiyor.
Rica ederim ne kusuru, yoğun nöbetleri olan bir mesleğiniz var sürekli buraya zaman ayıramazsınız ki🤷‍♀️
Elbette ki yorum yazanların iyi niyetinden kimse şüphe edemez ama hem dini içerik yasak hem de konu sahibi annesinin durumunu doğru aktarabilmek için ayrıntılı yazmış ama bir sağlık sorunundan bahsediyor inançtan değil, lakin bizler söz konusu inancımız olunca yaşanılanın bir sağlık sorunu olduğundan ziyade kutsallarımız kısmına odaklanıyoruz, oysa siz benden iyi biliyorsunuz zira uzmanlık alanınız, bazı psikolojik hastalıklarda hasta sağlıklı olduğu dönemlerde en çok aklında olan şeyi takıntı yapabilir, bu korktuğu bir şey olabilir, inancı olabilir, aile ilişkileri olabilir, sevdiği birini kaybetmişse vefat edene duyduğu hasret olabilir.

Konu sahibinin annesi de inancı üzerinden belki bir takım korkular takıntılar geliştirdi, eşinin vefatı da belki geçmişten beri var olan bir hastalığın gün yüzüne çıkmasına neden oldu, ki konu sahibi de doğum sonrası depresyonda olabilir (Dogum sonrası depresyon) annesinin de kendisinin de en kısa sürede uzman yardımı alması gerekiyor.

X