Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Aşı yaptirmayanlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Iyi maşallah canim. Düzelir inşallah o da zamanla. Gaz sorunu tabi biter bu aylarda ama 6 ay sürende varmis sanırım.
Bizde iyiyiz şükür az sonra 4.ay aşılarını olacak
Ayy canım sağlıkla olsun kuzum.. İnşallah ateşsiz, güzel atlatır bugünü 😍🤲

Sen tecrübelisin artık bugünkü deneyimini paylaşırsın benimle

Ayy canım sağlıkla olsun kuzum.. İnşallah ateşsiz, güzel atlatır bugünü 😍🤲

Sen tecrübelisin artık bugünkü deneyimini paylaşırsın benimle
Canim amin inşallah 😍 10.30 Gibi oldu ve rotateq son doz da uygulandı. Hava yağmurlu ve soğuktu. Montunu giydirdim kapisonu taktım. Babasi bebek arabasıyla ugrasamam dedi kucağına aldı götürdü . Tabi sevindi zavallı gezmeye gidiyor zannetti.😁 Eve geldi gülüyor. Ağlamamış. Hic mi ağlamadı dedim yok dedi. Sonra bidaha sordum cok az ağlamış. Emzik vermiş esim susmuş . Oynadı bütün gün. Masallah. Biraz uyudu.
Bence ağrısı da yok. Suan icin ateşte yok.
Az evel mizildandi. Emzirdim .
Üzerinde sweatshirt eşofman altı var ayağında çorap yok üstünde örtü örtmedim ev iyi. Yani ateş açısından boyle yapayım dedim .
Ben zaten özel yerlerde hemşirelerin ne serum takabildigini ne iğne yapabildiğini ne kan alabildiğini gördüm. Yani benim şansıma oyle denk geldi geçen sefer bence enjeksiyonu yapan kişi de cocugu mahvetti ve menenjit cok cok ağır bir aşı bence.. bende geçen kan verdim ben guatr hastasiyim rutin kontroldu kanım pıhtı pıhtı oldu çöpe attı 2 tüpü ve diğer koldan aldi...

Insallah bugünü boyle iyi atlatırız 🤲 tabi bana uyku yok yine. Takipteyim🤲
Bir de doktoru değiştirdim önümüzdeki ay ve ya bu ay içerisinde baska doktora götüreceğim .. özel aşı defterini kapadım şimdilik yaptirmicam rota da bitti diğerlerini yaptırmama kararı aldim.

Canim amin inşallah 😍 10.30 Gibi oldu ve rotateq son doz da uygulandı. Hava yağmurlu ve soğuktu. Montunu giydirdim kapisonu taktım. Babasi bebek arabasıyla ugrasamam dedi kucağına aldı götürdü . Tabi sevindi zavallı gezmeye gidiyor zannetti.😁 Eve geldi gülüyor. Ağlamamış. Hic mi ağlamadı dedim yok dedi. Sonra bidaha sordum cok az ağlamış. Emzik vermiş esim susmuş . Oynadı bütün gün. Masallah. Biraz uyudu.
Bence ağrısı da yok. Suan icin ateşte yok.
Az evel mizildandi. Emzirdim .
Üzerinde sweatshirt eşofman altı var ayağında çorap yok üstünde örtü örtmedim ev iyi. Yani ateş açısından boyle yapayım dedim .
Ben zaten özel yerlerde hemşirelerin ne serum takabildigini ne iğne yapabildiğini ne kan alabildiğini gördüm. Yani benim şansıma oyle denk geldi geçen sefer bence enjeksiyonu yapan kişi de cocugu mahvetti ve menenjit cok cok ağır bir aşı bence.. bende geçen kan verdim ben guatr hastasiyim rutin kontroldu kanım pıhtı pıhtı oldu çöpe attı 2 tüpü ve diğer koldan aldi...

Insallah bugünü boyle iyi atlatırız 🤲 tabi bana uyku yok yine. Takipteyim🤲
Bir de doktoru değiştirdim önümüzdeki ay ve ya bu ay içerisinde baska doktora götüreceğim .. özel aşı defterini kapadım şimdilik yaptirmicam rota da bitti diğerlerini yaptırmama kararı aldim.
Maşallah canım benim iyi geçirmenize sevindim..Ağlamamış demek ki paşa maşallah ona👏🧿 o azıcık mızırdanması da nazar boncuğu olsun.

Canım biz de 6 sında 4. Ay aşılarımızı yaptırdık şükür bizim kuzu da da ateş olmadı fakat keyfi pek yerinde değildi şimdi iyi şükür. Fakat aşılar bağırsaklarını etkiledi gibi bir günde 5 defa kakasını yaptı bende hemen probiyotik damlasını verdim belki düzene girer diye..

Canım biz B ve A tipi menenjit aşılarını yaptırdık çok ağır geçmedi..Çocuktan çocuğa değişiyor olabilir. Bir de özel aşıları eğer ki özel hastanede yaptiriyorsak çocuk doktoru vurmalı hemşirelere bırakmamalı..

Bizim doktor iki Menenjiti de kendisi yaptı bir sıkıntı yaşamadık.

Bende menenjit dışında başka özel aşı yaptırmayı düşünmüyorum.

Şimdiki çocuklar eski çocuklardan daha zeki ozguvenli .
Bilinçli aileler, çocuklar ilgili şiddetten uzak sevgi dolu büyüyorlar eskiye oranla.
Eski insanlara bakarsaniz çoğuna otizm tanısı koyarsınız konuşmayı bilmezler çoğu çekingen kadınlar pasif .
Eski yüzyılda aşılar bu kadar ulaşılır değildi.
Şimdi ulaşması kolay diye mi bu kadar dislanir oldu?

Aşıya karşı değilim.

Ben ve tüm çevrem yaptırdı.
Hiçbiri otizm olmadı.
Hepsi sağlıklı ve zeki çocuklar.

Otizm e sebep olarak tv ve civayi gösteriyorlar.
O zaman balıkta yemeyin bol miktarda civa içeriyor balık.
Tv da izletmeyin.
Bunların hepsi bir kenarda dursun
Çocuğunuzun ilaçlardan olumsuz etkileneceğini düşünüyorsanız o aşıyı yaptırın üstüne hacamat da yaptırın. Kemik sulu çorbalar icirin.
Bağırsak probleminin de otizme sebep olduğunu söylüyor bazi doktorlar.

Bu bazıları hiç bitmeyecek.

Ama çocuğunuz bu aşısı yapılan herhangi bir hastalığa siz aşı yaptirmadiginiz için yakalanıp başına kötü bir şey gelmesini de istemeyiz diye düşünüyorum.

Bazi özel aşılar haricinde çoğu aşıyı yaptırdım.
İçim rahat vicdanim rahat

Maşallah canım benim iyi geçirmenize sevindim..Ağlamamış demek ki paşa maşallah ona👏🧿 o azıcık mızırdanması da nazar boncuğu olsun.

Canım biz de 6 sında 4. Ay aşılarımızı yaptırdık şükür bizim kuzu da da ateş olmadı fakat keyfi pek yerinde değildi şimdi iyi şükür. Fakat aşılar bağırsaklarını etkiledi gibi bir günde 5 defa kakasını yaptı bende hemen probiyotik damlasını verdim belki düzene girer diye..

Canım biz B ve A tipi menenjit aşılarını yaptırdık çok ağır geçmedi..Çocuktan çocuğa değişiyor olabilir. Bir de özel aşıları eğer ki özel hastanede yaptiriyorsak çocuk doktoru vurmalı hemşirelere bırakmamalı..

Bizim doktor iki Menenjiti de kendisi yaptı bir sıkıntı yaşamadık.

Bende menenjit dışında başka özel aşı yaptırmayı düşünmüyorum.
Teşekkürler canım. Masallah sevindim. Bizde de olmadi ateş. Yan etkilerinde var mıymış bağırsak etkilemesi ? Ama o etkiler de 1 haftada kaybolur diye tahmin ediyorum. Size de geçmiş olsun atlattınız 😚😍 evet o doktoru bıraktım valla simdi bekliyor ki enayi gelsin :) o enayi ben oluyorum:) para bayılsın benimde ticarethanem dönsün ama çok bekler :)
Artik büyüdüler cok ağlamazlar unuturlar bunlari hatta hic hatırlamayacaklar 😁 ama biz üzülüyoruz ister istemez :)

Doktor değiştirmekte iyi yapmışsın canım var mı kafanda hastane ve doktor ismi?
Araştırıyorum canim bir tanesi varmis ta alerji üzerine uzman. Genel olarak tanıları doğruymuş cok met ettiler, ama ondan da cekiniyorum simdi cocugun poposunda pisik var derim alerji der :) sonra derim kakasini yeşil yaptı cok beslenmekten olduğunu bilmez alerji der :) beni türlü testlere sokar falan :) tabi oyle bisey yokta misal olursa hani :) ben artık bu doktorların kanini biliyorum 😁😁 diyorum 1 yasına kadar götürmesem mi acaba.. çünkü bu konuda şansıma da pek güvenmiyorum şimdilik internetten bir doktoru takip ediyorum bakalim :)

Şimdiki çocuklar eski çocuklardan daha zeki ozguvenli .
Bilinçli aileler, çocuklar ilgili şiddetten uzak sevgi dolu büyüyorlar eskiye oranla.
Eski insanlara bakarsaniz çoğuna otizm tanısı koyarsınız konuşmayı bilmezler çoğu çekingen kadınlar pasif .
Eski yüzyılda aşılar bu kadar ulaşılır değildi.
Şimdi ulaşması kolay diye mi bu kadar dislanir oldu?

Aşıya karşı değilim.

Ben ve tüm çevrem yaptırdı.
Hiçbiri otizm olmadı.
Hepsi sağlıklı ve zeki çocuklar.

Otizm e sebep olarak tv ve civayi gösteriyorlar.
O zaman balıkta yemeyin bol miktarda civa içeriyor balık.
Tv da izletmeyin.
Bunların hepsi bir kenarda dursun
Çocuğunuzun ilaçlardan olumsuz etkileneceğini düşünüyorsanız o aşıyı yaptırın üstüne hacamat da yaptırın. Kemik sulu çorbalar icirin.
Bağırsak probleminin de otizme sebep olduğunu söylüyor bazi doktorlar.

Bu bazıları hiç bitmeyecek.

Ama çocuğunuz bu aşısı yapılan herhangi bir hastalığa siz aşı yaptirmadiginiz için yakalanıp başına kötü bir şey gelmesini de istemeyiz diye düşünüyorum.

Bazi özel aşılar haricinde çoğu aşıyı yaptırdım.
İçim rahat vicdanim rahat
Bende tam da bu sebeple yaptırdım aşıları..
Bu arada eski insanlar hakkında söylediklerinize 100 de 100 katılıyorum:)
Aslına bakarsanız televizyon tablet hakkında da kesin bir bilgi yok bazı amerika çalışmaları olumlu yönlerini de ortaya koymuş tv nin
Ha ben çocuğuna tv izletiyor muyum Hayir. Izletir miyim zannetmiyorum. Otizm den dolayı mi Hayir. Daha iyi vakit geçirmek daha cok konuşmak ve daha cok kitap okumak etkinlik yapmak için falan. Çocuklar gördüklerini yaparlar ve ben televizyon seyretmiyorum:)
Bilgisayarda da vakit geçirmiyorum bir ceptelefonu:) onu da çocuktan vakit kalınca yani uyuyunca alıyorum elime
Ha ben balıkta yemiyorum pek 🤦🏼‍♀️ ama çocuğuma balık yedirir miyim kesinlikle yediririm :)
Yani söyledikleriniz de haklısınız..
Ben 15 senedir neredeyse hiç hasta olmadım ne zaman atlet çorap giymeyi bıraktım hastalıktan kurtuldum diyebilirim. Hastalık dediğim grip falan. onun harici immun sistem bozukluğu var aşı dan olabileceğini söylüyorlar. Bir sürü ağrı cekiyorum.. Ama ben kendimdeki bu durumun aşı ile ilgili olduğunu pek düşünmüyorum cunku o eski insanlar beni cok fena besledi. Ve doktorlarin her dedigini yaptı. Doktor cocugunun boğazını kes iyilesir deseler keserlerdi . Dediginiz gibi biz daha bilincliyiz. Cok sukur 🤲
Aileme cok kızgınım da artik elden bisey gelmiyor
25 sene once olduğum asiya antikor oluşmuş aile hekimi cok şaşırmıştı değerime.
Ve ailemde veremden ölenler varmis. Bende yeni öğrendim. Bunlar üzücü seyler. Çocuklarımızı korumamız da zorlaştı.

Aşıyla ilgili son soyledikleriniz çok iddialı. Sigara koah yapmaz, sadece varolan koahı tetikler demek gibi bir şey bu çünkü sigara içen herkes koah olmuyor. Elbette kendi ailemiz için kendi çapında araştıran insanlar olarak her an savunma yapmak üzere koltukaltimizda kanıt dosyasıyla dolasmiyoruz ama bu tespiti neye dayanarak yaptığınızı merak ettim, varsa kaynağınız okumak isterim. Alerji konusunu size şöyle izah edeyim, haberlerden ve filmlerden görmüşsünüzdür mutlaka, Amerika'da yer fıstığı alerjisi mesela Türkiye'de olmadığı kadar yaygındır. Çünkü Amerika'da fıstık bol ve ucuz olduğu için aşı stabilizatörü olarak aşıların ilk yıllarında fıstık yağı kullanılıyor. Fıstık alerjisi yaygınlaşınca aşılarla ilişki ancak kurulabiliyor ve fıstık yağı kullanımına son veriliyor. Doğal olarak aşı olan tüm Amerikalılar fıstık alerjisi geliştirmemişti, çünkü her hastalık gibi başta genetik olmak üzere kişiye özel bir çok farklı unsur var hastalığı ortaya çıkaran. Şu durumda denebilir mi aşı fıstık alerjisi yapmadı var olan fıstık alerjisini alevlendirdi diye? Aşıların mantığı şudur, vücuda kontrollü patojen verirsiniz, antikor yanıtı oluşmasını beklersiniz. Istenmeyen durumsa şudur, aşıda sadece bakteri virüs bulunmaz, beyin kan bariyerini aşmayı sağlayacak bir çok yardımcı madde, raf ömrünü uzatan yardımcı madde ve aşıların kültürlendiği canlı organizmanın DNA parçası gibi kalıntılar da bulunur. Aşı yapıldığında vücut aşıyla gelen bütün maddelere karşı antikor yanıtı oluşturabilir çünkü vücudun doğal işleyişi ya ağızdan ya ciltten başlatılan sindirimle doğru suzgecleyebilir vücuda giren maddeyi. Doğrudan kan dolaşımına karışan şey vücut için her zaman patojen algılanma ihtimali doğurur. Örneğin civciv embriyosunda kültürlenen aşıdan sonra antikor yanıtı yumurtaya ya da tavuğa da gelebilir ve böylece yumurta ve tavuk alerjisi başlayabilir.

Doktor konusunda yazdıklarımı çok yanlış açıdan değerlendirdiniz. Konu başlığı aşı olduğu için sadece aşı bağlamında kararlarımın hiçbir doktor görüşünden etkilenmediğini çünkü söz konusu akademik çalışmaları bizzat okuyup karar vermeyi tercih ettiğimi söyledim sadece. Onun dışında gazete okur gibi günlük rutinimin bir parçası olarak bir çok farklı doktoru takip ederim. Çok değerli çalışmalara atıfla çok değerli bilgiler paylaşıyorlar. Fakat takip ettiğim doktorların ortak özelliği hekimliği patentli ilaç tacirliginden kurtarmaya çalışan erdemli algıladığım kişiler olmalarıdır. Bu vesileyle patentli ilaç kullanmadığımı da söylemiş oldum sanırım. Tıp ilaç patentlerinin alınmaya başlandığı son yüz yılda gelişmedi. Patentli ilacın tacirligini yapmayı reddeden gerçek tıp ise gelişmeyi yüz yıl önce bırakmadı. Yani şu an güya çok bilim sever insanların kocakarı ilacı diye itibarsizlastirmaya çalıştığı bitkiler, doğal mineraller insan bedeniyle uyumlu gerçek ilaçlardır. Sağolsunlar az sayıdaki fitoterapist doktor aracılığıyla zehirlenmeden bu ilaçlara ve güvenli kullanım bilgilerine ulaşma şansı yakalayabiliyoruz. Akupunktur, sujok, akupress gibi tedavi yöntemleri ise her zaman hayatımızın bir parçası. Tabi bunlardan medet ummak için en başta beslenmenin doğal olmasına özen gösteriyoruz. GDO'dan mümkün mertebe kaçınmak dahil. Allah herkesin evladını korusun ve doktora hastaneye muhtaç etmesin, olursa sadece acil durumlarda evladıma patentli ilaç tatbik edilmesine razı olabilirim. Ki zaten bu kadar yazdım ama konu bu da değil ki. Neden aşıların zararlarından bahsedebilmek için sağlık alanındaki diğer bütün tercihlerimi izah etmek durumunda kalayım? Benim doktor tercihimin, beslenme şeklimin literatürdeki çalışmaların sonuçlarıyla hiçbir ilgisi yok ki. Ben çalışmalardan haberdar fakat berbat yaşayan biri de olabilirim fakat bu yine bir çalışmadan bahsetmeme engel değil. Aşı karşıtlığının bir diğer problemi bu. Sizi tenzih ederek söylüyorum önce toplum sağlığı düşmanı cahiller ilan edilir, ardından dalga konusu yapılmaya çalışırsınız. Sabırla bir iki cümle ettikten sonra cahil iddiası kendiliğinden çürür ve bu sefer de ya bilim adamı sıfatınız ve sorumluluğunuz var gibi konuyu sizin kanıtlamanız beklenir ya da özel hayatınızdaki tercihlerinizle kendinizi kanıtlamak zorunda olduğunuz zannedilir. Oysa ben dahil bir çok aşı karşıtı sadece toplumsal duyarlılık sebebiyle kendi ailesi için emek verip, sorumluluk üstlenip ulaştığı bilgiyi paylaşıyor. Gerisi sizin bu başlıkta yapmaya çalıştığınız gibi önemsediği bilginin peşine düşüp kendi özel araştırmasını yapmak ve kendi kararını kendi vermek suretiyle ebeveyne düşüyor. Son olarak okumayı sevmiyoruz derken sizi hedef almamıştım, okunma ihtimali yüksek bir başlıkta emek verip yazdığım yazının daha çok kişiye ulaşmasını uzatarak engelleyecegimi bildiğimi ifade etmek istedim sadece.
merhabalar,

yazdıklarınızdan hayli araştırma yaptığınız belli oluyor. ben araştırma yapmak için doğru kaynakları bulamadım ve emin olamadığım için bebeğimin aşılarını şimdilik erteledim. zaten okul çağına gelene kadar bebeğin evden çıktığı yok. bu süre zarfında bol bol araştırmamı yapar ona göre aşı yaptırmaya veya yaptırmamaya karar veririm diye düşündüm.
yazıbızda sözünü ettiğiniz fitoterapist doktorların isimlerini yazar mısınız lütfen, ben de takip etmek istiyorum.

merhabalar,

yazdıklarınızdan hayli araştırma yaptığınız belli oluyor. ben araştırma yapmak için doğru kaynakları bulamadım ve emin olamadığım için bebeğimin aşılarını şimdilik erteledim. zaten okul çağına gelene kadar bebeğin evden çıktığı yok. bu süre zarfında bol bol araştırmamı yapar ona göre aşı yaptırmaya veya yaptırmamaya karar veririm diye düşündüm.
yazıbızda sözünü ettiğiniz fitoterapist doktorların isimlerini yazar mısınız lütfen, ben de takip etmek istiyorum.
Merhaba. Çok tebrik ederim kararınızdan ötürü. Şu kitabı mutlaka edinin, en sağlam araştırmayı yapmış olursunuz. Sadece bu linkte satışı var.

Instagram'da doktor hasan hüsnü eren, Bekir tok, eren çetin, Ömer saltan, filiz gökaslan, Konya'da İbrahim Yılmaz, Ankara'da Ahmet Çelik, ümit aktaş, diş hekimi Tuğba duymaz. Ayrıca @vitamingiller.hq ve @glutensizdunyacom hesaplarını da çok tavsiye ederim.

Merhaba. Çok tebrik ederim kararınızdan ötürü. Şu kitabı mutlaka edinin, en sağlam araştırmayı yapmış olursunuz. Sadece bu linkte satışı var.

Instagram'da doktor hasan hüsnü eren, Bekir tok, eren çetin, Ömer saltan, filiz gökaslan, Konya'da İbrahim Yılmaz, Ankara'da Ahmet Çelik, ümit aktaş, diş hekimi Tuğba duymaz. Ayrıca @vitamingiller.hq ve @glutensizdunyacom hesaplarını da çok tavsiye ederim.
çok yeşekkür ederim, takip ettim. kitabı da alacağım inş. kaynak bulmak gerçekten çok zordu. sağolun 🙏

çok yeşekkür ederim, takip ettim. kitabı da alacağım inş. kaynak bulmak gerçekten çok zordu. sağolun 🙏
Önceki mesaja yazmayı unutmuşum, homeoapti ve mizaç ilmini de mutlaka hayatınıza dahil edin, ilaçsız yaşam çok daha kolay olur. Homeopati için instagramda doktor neslihan gülmez, serdar büyüközer, eczacı esra bircan, mizac ilmi için eczacı fidan pesen ve mizac akademisi hesabını tavsiye ederim.

Önceki mesaja yazmayı unutmuşum, homeoapti ve mizaç ilmini de mutlaka hayatınıza dahil edin, ilaçsız yaşam çok daha kolay olur. Homeopati için instagramda doktor neslihan gülmez, serdar büyüközer, eczacı esra bircan, mizac ilmi için eczacı fidan pesen ve mizac akademisi hesabını tavsiye ederim.
Gerçekten ama gerçekten gözlerim yaşarıyor bilinçli insanlar gördükçe... Artık ben insanlara anlatamiyorum anlamamak için direniyorlar.. Allah razı olsun ben kızımın 4 yaşına kadar ki aşılarını tam yaptırdım. Kızım her sene hasta olurdu inanın bu sene grip oldu ilaç kullanmadım atlattık. İnanın ilaç kullandığımızda da kolayca atlatamıyoduk. Ben çok pişmanım... el kadar temiz bebeklerimize lütfen içeriğinde pisliklerden ibaret olan şeyleri enjekte ettirmek için acele etmeyin araştırın... 👏😔😔 Bu arada kızım 14 aylıkken yürüdü 4 yaşında konuşmaya başladı... ve hiperaktifti dinlemezdi göz kontağı kuramazdik... Şimdi çok şükür çok iyiyiz. Ve aşılarin zararları için gereken ne varsa bu sene yaptırmaya başlayacağım... Allah razı olsun siz gibi insanlardan

çok teşekkür ederim, hepsini takipteyim. iyi ki varsınız 💕

Merhabalar hanımlar 2 aylik bir bebeğim var ve 2.Ay aşısını gecen hafta kaçırdık. Sabah gitmemiz lazımmış ASM ye ancak bu hafta yapılabilir dendi akabinde rotavirus aşısı..
Ancak Düşüncelerim tamamen değişti aşılar ile ilgili
Ben çocuğuna hic asi yaptırmayan annelerin yorumlarını bekliyorum.
Ne gibi bir etkisi oldu yaptırmamanızın
Çocuğunuz su çiçeği ve ya herhangi bir rahatsızlığa yakalandığında nasil bir yol izlediniz

Ayrıca aşı yaptıranlar aşı sonrası çocuklarınızda ne gibi seyler oldu? Asi sonrası cocugu nöbet geçiren ve ya boynunu tutamayan ve ya otizm olan pek çok şey duydum da. Siz ne düşünüyorsunuz? Bir de otizmli cocuklarin kadavralarinda yüksek miktarda civa bulunmuş .
Yarar görmek isterken zarar görmek istemem herkes fikrini paylaşırsa sevinirim kavgasiz..
Çok merak ettim aşı yaptırdınız mi bebeğinize benimde kafam karışık ne yapacagimi bilmiyorum

4. aya kadar tüm aşılarını yaptırdım lakin içim hiç rahat değildi. Çok okudum çok araştırdım ve yaptırmama kararı aldım. Mesela insanlar menenjit aşısı yaptırınca bir daha menenjit olmayacaklarını sanıyorlar halbuki menenjite sebep olan yüzlerce bakteri virüs mantar var aşı sadece birkaçından koruyor. Zatürre de aynı şekilde. Bizim zamanımızda menenjit veya zatüre aşısı yoktu. Kızamık aşısı olmuşum ancak şu an kanımda kızamık antikoru yok zaten aşılar belli bi süre koruyor. Yetişkinlikte karşılaşırsam kızamık çok daha ağır seyrediyor. O zaman tüm insanların tekrar aşılanması lazım neden sadece küçük çocuklar diye sorguluyorum mesela.
Birisi yazmış aşıların içinde domuz veya embriyo olduğunu sanmıyorum diye ama malesef var zaten prospektüslerinde yazıyor. Neyse daha çok şey varda herkes araştırsın okusun. Herkesin kendi kararı herkes evladı için en iyisini ister. Kimse kimseyi suçlamadan önce bunu düşünsün. Ben aşı karşıtı değildim ama araştırdıkça bu noktaya geldim. Aşı meftunu olan doktorlar olduğu kadar aşı karşıtı doktorlar da var.
Bilmiyorum belki yine yaptırırm bazı aşılarını ama bu kadar küçükken değil. Ayrıca korona aşısı asla olmayı düşünmüyorum.
Bende iki kızımda tam aşıları yaptım şimdi o kadar pişmanım ki hamileyim tetanos aşısını reddettim doğacak olan bebeğime de aşı yapmayı düşünmüyorum

4. aya kadar tüm aşılarını yaptırdım lakin içim hiç rahat değildi. Çok okudum çok araştırdım ve yaptırmama kararı aldım. Mesela insanlar menenjit aşısı yaptırınca bir daha menenjit olmayacaklarını sanıyorlar halbuki menenjite sebep olan yüzlerce bakteri virüs mantar var aşı sadece birkaçından koruyor. Zatürre de aynı şekilde. Bizim zamanımızda menenjit veya zatüre aşısı yoktu. Kızamık aşısı olmuşum ancak şu an kanımda kızamık antikoru yok zaten aşılar belli bi süre koruyor. Yetişkinlikte karşılaşırsam kızamık çok daha ağır seyrediyor. O zaman tüm insanların tekrar aşılanması lazım neden sadece küçük çocuklar diye sorguluyorum mesela.
Birisi yazmış aşıların içinde domuz veya embriyo olduğunu sanmıyorum diye ama malesef var zaten prospektüslerinde yazıyor. Neyse daha çok şey varda herkes araştırsın okusun. Herkesin kendi kararı herkes evladı için en iyisini ister. Kimse kimseyi suçlamadan önce bunu düşünsün. Ben aşı karşıtı değildim ama araştırdıkça bu noktaya geldim. Aşı meftunu olan doktorlar olduğu kadar aşı karşıtı doktorlar da var.
Bilmiyorum belki yine yaptırırm bazı aşılarını ama bu kadar küçükken değil. Ayrıca korona aşısı asla olmayı düşünmüyorum.
Bende iki kızımda tam aşıları yaptım şimdi o kadar pişmanım ki hamileyim tetanos aşısını reddettim doğacak olan bebeğime de aşı yapmayı

Merhaba benim de bir aylik oğlum var.dogar doğmaz hepatit b ilk asisi yapıldı ve sunnet oldu.ama benm düşüncelerim araştırmalarım sonucu değişti asilarini yaptırmama kararı aldım.ama hepatit konusunda hala kararsızım.evet steril bir ortamda yapıldı ama yinede korkuyorum.kararsiz kaldım.ankarada bahsettiğiniz doktorlar bu konuda yardımcı olabilirler mi?

X