Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Aşı yaptirmayanlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Evet zaten o kullanıcı ve ona benzer birkaç kullanıcıya baktim ve aklım tamamen karıştı. Onlar hacamat yaptırıyorlar gördüm yorumlarda da. O videoları da gördüm vaxxed tv yi de izledim videoları youtube dan
Ben yaptırdım aşıları bugün. O kitabı da merak ettim alcam. Bilgiye her zaman muhtacız bilgi cok önemli.
Siz de yaptırmıyor musunuz aşı?

Kayınvalidenin olması çok iyi canım..Öyle yapabiliyorsan güzel dinlenirsin o zaman .
Zaten sabaha bir şey kalmadı..

Yok canım takip için oturmuyorum artık.. bizim bebiş bir aydır gece çok sık uyanıyor..Mesela az önce oynuyorduk şimdi tekrar daldı.Gündüz de 2- 3 saat civarı uyuyup uyanıyor ben de o sırada uyuyup dinleniyorum.
İnsallah bu saatleri döndüreceğiz hiç acelem yok.

Tabi canım anne sütü rahatlatır, ağrıyı alır.

Canım kaka olayı düzenliyse aşılardan dolayı olmuştur.
Bizim ki 3 güne bir kakasını yapıyor.Belki mama kullandığımız için.Gaz damlasını kullandığımdan beri kabız olmuyor rahatlatıyor çocuğu damlan varsa kullan canım gerçi düzenli kullanıyorsundur

Benim çocuğum yok. Tek başıma karar da veremem eşime söyledim tamam yaptırmayalım dedi ama yarın çocuğa bişey olsa herkes beni suçlayacak bu kadar cesaretli miyim bilmiyorum ama aşıra hiç güvenmiyorum ve özellikle Covid aşısına. Ha eski insanlara da bakınca aşı mi vardı. Diyecekler ki ölüyor o insanlar ama ölüm Allah’ın emri kaderi bir aşı belirlemez Allah’ın kaderi belirler. Mesela Aidin hanım sezaryana çok karşı ve ölüm şehadet ve size nasip olacak mi ki ? Ben galiba yaptırmıycam ama sadece aşı değil ki. Hadi aşıdan çocuğu koruduk pedofili var sapıklar var kendi çevremizdeki baskıcı insanlar var. Aşı iyi bişey olsa mecbur olmaz ki. Ben kulak enfeksiyonu geçirdim kullandığım ilaçlar asla fayda etmiyor hatta sürekli tekrarlıyor. İlaç içmekten tiksindim ama iyileşmiyor. Ayrıca aşı yapmayınca diğer ilaçlarda manasız geliyor. Sürekli hekim araştırmak gerekiyor. Facebook da Alaattin diye birisi var onu da tavsiye ederim

düzenli canim. Evet mamadan dolayı oyle oluyordur ben hic mama vermedim. Gaz damlası da hic vermedim. Yani gazini kendi çıkardı hep

O uyku saatleri döner aynen. Gece gündüzünü ayırt etmeye başlamıştır erkek mi cocuk? Erkek çocukları gelişimini daha erken tamamlarmış ne bileyim belki cocuk dış çıkaracaktır. Ben bunu düşünüyorum mesela. Ağzı falan salyalı
Beslenmek icin mi uyanıyor ki 2 3 saat uyuyup? Yoksa kendisi huyu mj oyle. Bazi çocuklar uyumayı sevmiyor. Mesela ben

Hacamat bende yaptırıyorum ama şuan coronadan dolayı bulaşır diye bir korkum var. Hacamatın inanılmaz faydası var. İnsan gerçekten kuş gibi hissediyor. Bide düzenli yaptırınca kalıcı hastalık diye birşey kalmıyor.

Nasıl yani ? Ölüm şehadet ile sezeryan in ne alakası var.
Evet sezeryan en kanlı ameliyatmis. Ve karaciğer de. Çünkü rahim en kanlı organ ve bu doğumda zarar görüyor ya da tüplerde yapışıklık olabiliyor (herkeste olacak diye bisey yok) deri 7 kat kesiliyor. Bu zor bir işlem. Dogum sonrası kılcal damar kopması olabiliyor. (Başıma geldi) sezeryan doğum yaptim.
Zaten covid aşısı güvenilir degil
Aşıların geçmişine bakarsanız bir aşı neredeyse 25 senede üretiliyor ortalama. 6 ayda ne aşısı üretecekler.
Grip aşısı da bana gereksiz geliyor her sene grip değişiyor. Mesela bu sene grip olanlar cok cok şiddetli oldular (belki de koronalardi)
Zaten ilaçlar da prozac etkisi var bazı ilaçları surekli kullanmak fayda etmiyor. Mesela bana bazı ağrı kesiciler hic fayda etmez.
Ama ben düşündüm yani cok ta düşünecek zamanım yoktu ama yaptırdım.
Bazi hastalıklar ölümcül
Insan bile bile bu riski alamıyor
Ha aşı olursun o hastalığa yakalanirsin belki ölmeyeceksin diye birşey yok ama en azından vicdan olarak rahat edersin.
Mesela soğan da zararlı. Epifiz bezine zarar veriyor ama yiyoruz. Iste hersey cok karışık. Ama bence doğru karar verdim ben.

O reklamları siz yanlış anlamışsınız. Eskiden eczanelerde antibiyotik reçetesiz veriliyordu. Grip ilacının etkilisi gibi yanlış bir kanaat hala toplumumuzda yaygın olarak var. Antibiyotik kullanmazsam benim gribim geçmez diyen birileri mutlaka sizin çevrenizde de vardır. Ben kışın çok duyarım bunu ve uyarma ihtiyaci hissederim. Çünkü gribi yapan virüslerdir. Antibiyotik ise bakterileri öldürür. Virus ile bakteriyi ayırt edemiyor hala insanlar. Dediğiniz örnekte Bogazda bir bakteri varsa o kalbe böbreğe de inip ölümcül sonuçlar doğurabilirdi. Mesela bir orta kulak enfeksiyonu sağırliğa kadar gider kulak için de göllenme olur. Kartal bebeği bilirsiniz haberlerden.. Kalp nakli oldu. Vücuduna giren minicik bir mikroptu kalp nakli olmasına neden. Benim eşimde çocukken aylarca hastanede yatmış böbrek enfeksiyonu nedeniyle. Sebep boğazda başlayan minik bir enfeksiyon. Göz ardı edilmiş böbreğe inmiş. Bunlar nadir örnekler değil. Yüksek ihtimalle olabilecek şeyler. Bakteri varsa antibiyotik şart maalesef.. Bende biliyorum özellikle geniş spektrumlu antibiyotikler bağırsak florasını bozuyor. Vücudaki yararlı bakterileri de öldürüyor. Ama prebiyotikler ile yerine konabilir. Zararları olabilecek neticelere göre devede kulak bile degil. Kafamıza göre ne ilaç kullanalım ne de kullanmayalım. Basit bir kan tahlili ile doktorunuz en doğru kararı verecektir. Ben ne doktorum ne de sağlık personeli. Yanlış anlamayın beni naçizane bildiklerimi paylaşmak istedim sadece.

Canım ne güzel senin bıdık kendi işini kendi hallediyor.
Evet Erkek canım bizimki de gazının büyük kısmını kendi çıkarıyor ama bir kısımda onu emmekten mahrum edecek kadar ona ağrı veriyor damlayı kullandığımızdan beri şükür daha iyi..

Canım bizimki gündüz iyi uyuduğu için gece sık uyanıyor, araya beslenmede girince kalitesiz bir gece oluyor ..

Seninkinin uyku düzeni nasıl?

Yok yanlış anlamadim neden yanlış anlayayım. Biliyorum bakteri ler sebep oluyor ama zaten bizim ülkemizde doktorlarda yanlis tani koyma olayi var.
Size basit bir örnek vereyim ne zaman hapşırsam oksursem burnum aksa hemen ailem bana sen nezle mi oldun grip mi oldun diyordu.
Ne yazık ki doktorlarda boyle diyor oysa ortaya çıkan sonuç alerjik rinit
Artık anlıyorum bende mesela 1 gün ya da 2 gun maksimum sürüyor geçiyor..

Mesela ben 2 ay önce doğum yaptim. Sezeryan ameliyatı olduğum için doktor antibiyotik verdi ve kullandım. Çünkü enfeksiyon gelişebilir.
Ondan once de 14 15 sene kullanmamistim
Kartal bebegi sosyal medyadan biliyorum ama hikayesini bilmiyordum..
Ama sanki o bebek iyilesmisti ya?

Iyi masallah işe yaradıysa cok iyi. Erkek çocukların da bir de kaka yapma sorunu var sanki kimden duyduysam bizimki çok ıkınıyor..
Yapiyor Ama öncesi bir tören.
Gündüz iste uyanık tutmak lazimmis bizimki de öyle

Gündüz uykuyu kaçırırsa akşam 10.30 u buluyor uyuması ve ben emzirmek için uyandiriyorum
Eğer gündüz uyumazsa her akşam 9 da uyuyor bazen 9.30

Masallah canım güzel alıştırmışsın..

Ben de uyku saatlerini ayarlayacağım bakalım.

Sünnetini ne zamana düşünüyorsun canım?. Ben 3. 4. Ay gibi düşünüyorum bakalım hayırlısı ..

Aslında bende öyle düşünüyorum ama korona dan dolayı ertelesem mi diye de düşünüyorum bir se ürolog mu yapacak bunu cocuk cerrahi mi bilemiyorum

Sen ürolog a mi yaptırcaksın canim. Çok canları yanmaz dimi...

Sen ürolog a mi yaptırcaksın canim. Çok canları yanmaz dimi...
Canım burda çok iyi bir çocuk doktoru var ayrıca sünnette yapiyor. Ona götürebilirim gidenler memnun fakat ben hamileliğim boyunca kan sulandırıcı iğne vuruldum o yüzden hemen sünneti düşünemiyorum etkisi çocuğa geçtiği için pek önermiyorlar .3.ay kontrolümüzde doktorumuza soracağım ne zaman öneriyor diye ona göre yaptıracağım.

Canım bu aylarda olurlarsa çok hissetmezler hemde gereksiz anestezi almamış olurlar. Hem de çocuğun bir sıkıntısı yoksa çabuk iyiyleşir.

Evet kalp nakli oldu. Ama nakil olmasına sebep olan kalp yetmezliği enfeksiyon nedeniyle gelişmiş.
Evet doktorlarda insan hata yapabilirler her meslek grubunda bu mümkün. Karşıyim demeyelim de antibiyotik kullanımı konusunda bilinçli olalım diyelim ama olur mu çünkü Allah korusun bunlar hayati şeyler. Bir sürü anne okuyor

Evet bende o şekilde duydum hem hatırlamayacak psikolojik olarakta bir travma olmayacak. Mesela esim ve arkadaşları diyor ben 10 yasinda oldun ben 7 yasinda oldum. Hatırlıyorlar bende 3.Ay kontrolünde sorcam hazır dönmezken emeklemezken hallolsun. Gerçi şimdi bendeki şans ben sunneti yaptırırım cocuk dönmeye başlar
Ben ama duramam valla esim ve annesi götürsün asiya bile ben götürmüyorum dayanamıyorum
Kan sulandırıcı cocuga geçiyor muymuş? Bende ilk 3 ay kullandım enox

Tabi canım az kaldı dönmelerini,daha hareketli hallerine ..O yüzden erken yaptırmak daha iyi .

Sen bir ay kullanmışsın etkisi geçmiştir canım ama yinede çocuk doktorunla paylaş ,sünnet ettireceğin doktorla da paylaş bilmeleri iyi olur

Benim bir arkadaşımın doktoru ona öyle söylemişti o zaman yaptıramadı sonra fırsatı olmadı şimdi çocuk 5 yaşında şimdi nasıl yaptiracaklarıni düşünüyorlar.

Merhaba arkadaşlar bexsero aşısını yaptıranlar var mı menenjitin B tipi mi neymiş dün oğlum bu aşıyı ve rota virüs aşısının 2.dozunu vuruldu ve uyanmak bilmeyen cocuk mizildanarak uyandı gece. Ateşi çıktı. Bugün öyle bir ağladı ki perişan olduk eşimle sanki çocuğun etini kesiyoruz esim neden bu aşıyı araştırmadın vurdurmayalim bir daha el kadar bebek diyor. 2.Ay aşılarında hepatit B de hic boyle birşey yaşamamıştık cok üzgünüm. Bir doktor ise bu asinin gereksiz olduğunu turkiyede menenjit olmadığını afrika ülkelerine gidenlere gerek olduğunu yazmış. ulasimiz sen naptın bu aşıyı duydun mu canim? Yaptırdın mi bebisine . Ben çok üzgünüm geceden beri 1 saat uyudum uyandım hel ateş-i de 38 i gördü malesef cok ağır bir aşı ymış sanirim diğer dozları vurdurmicam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…