Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Aşı yaptirmayanlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Canım Menenjit aşısını ben de bu hafta vurduracağim B tipi Turkiye de görüleni olduğu için vurdurmak lazım.

Ayrıca bu hastalikla ilgili kötü bir anım var o yüzden iyi ki vurdurdun.

Araştirdigimda yan etkisi olmadığını okumuştum. Fakat Rota virüsü aşısının yan etkileri çok fazla ..Tabi ikiside önemli aşılar biraz yan etkileri olabilir ama Bebeklerimizin sağlıği için.

Toparlar Bebişin . Üzülme sadece ateşine dikkat et calpol ver ıslak havlu ile de eklem yerlerini serinlet iyi olacak inşallah merak etme canım benim.

Diğer dozlarını da vurdur ..Vurdurmsmazlik etme..
Büyük ihtimal Rota virüsü aşısı çocuğu bu hale getirdi ama toparlayacak insallah

Gercekten mi. Ben diğerinden diye düşünmüştüm çünkü gecen ay boyle birşey olmadı.. 4 Ası vuruldu toplam saglik ocagindakiler ile birlikte. Tuh yaa. daha 1 dozu daha var bir de rota nin
Şimdi sen boyle deyince tedirgin oldum ya. Bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum hep arap ülkeleri afrika vs denmiş yani bizim ülkemizde hic menenjit vakası yokmuş falan. Çok arada derede kaldım vallahi

Haber et sende canim.. insallah bir yan etkisi olmayacak senin bebisine de.

Aşı karşıtları ve yanlıları için fikirlerini gözden geçirmelerine yardımcı olacak bir kitap önerisinde bulunayım ben de. Kitap sadece tıbbi literatüre girmiş hakemli çalışmaların Türkçe çevirilerinden ibaret. Yani okumaktan korkmayın, sadece bilimsel çalışma okumuş olacaksınız. Aşıların bu kadar tartışıldığı bir dönemde bir insanın hayatının sorumluğunu üstlenmeyi peşinen kabul etmiş anne babaların bu gibi konuları magazinel bilgi kirliliğinden arınık kaynaklardan okuduktan sonra karar vermeyi çocuklarına borçlu olduğunu düşünüyorum. Bir de en büyük aşı fonlayıcı bill gatesin innovating to zero adlı ted konuşmasını lütfen sindire sindire, her bir cümlesini düşüne düşüne izleyin.

Hiç öyle düşünme. Benim kayınpederim küçükken menenjit gecirdi. Menenjitten kaynaklı konuşamıyordu. Şimdi ise kekemelik kaldı onda.. aşı zaten o virüsün seyreltilmiş halu bağışıklık kazanmk için vücuda veriliyor. Eğer birgün o virüs ile karşılaşırsan bağışıklık o virüsü tanıyıp hemen onu ekarke etsin hastalığı hafif atlatsın diye yapılıyor. Aşı karşıtlığına sakın bakma.. Seen çocuğun için doğru olenı yapıyorsun. Hem çocuk bu.. hasta ola ola vücudu ve bağışıklığı direnç kazanacak. Nereye kadar koruyabilirsin ki..

Canım iyi geceler ..Nasılsın iyi misin? Senin oğluş nasıl ? İyidir inşallah

Canım biz yarın Menenjit aşısı için Doktora gideceğiz..İnşallah sıkıntısız atlatırız..

Canım Menenjit aşısını siz mi aldınız yoksa Hastaneden mı vurdular ?
Bir de fiyatı ne kadardı hatırliyor musun?

Biz yarın ödemeyi hastaneye yapacağız onlar ordan vuracaklar. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum.Deneyimlerini yazar mısın?

Benim kızamık aşım var fakat ben kızamıkgı o kadar agır gecirdim ki anlatamam ölcem diye bakmış ailem belkide bizim bagışıklık sistemimizden dolayıda agır geçiiriyoruz veya hiç geçirmiyoruz karışık bir konu kişilerin kendi seçimleri...

Merhaba canim.benim şükürler olsun iyiyim. Oğlum da iyi eski haline dondu ama ben benlikten çıktım ve cok pişmanım vurdurdugum icin..
Canim biz menenjit aşısını özel klinikte vururduk
Sana fiyatını ne desem yalan olur çünkü muayne+rota virüsü aşısı +meginkokok 965 lira gibi bisey ödedik. Muayne 200 TL.. gerisi aşılar.

Ben senin yerinde olsam vurdurmam. Ben diğer dozları vurdurmicam. Turkiyede meginkokok a bağlı menenjit 2005 senesinden beri gözükmüyor. Ilaç ismi yani aşının ismi bexsero. Zaten kendisi bir marka ve bence ticari bir aşı.. boyle bir salgın yok.
9.ayda baska tür bir menenjit aşısı var onu da yaptirmicam.

Hastanede vardır bu yoksa da temin edebilirsiniz.. Benim vurdurdugum 2018 senesinde cıkmış ..

Oğlum ateşlendi.. ertesi gün cok fena bir biçimde ağladı. Çok ağır bir aşı. Ama her çocukta aynı şey olacak diye birşey yok tabiki. Ve internette menenjit aşıları ile birlikte ateş düşürücü verilmesi gerektiğini okudum. Ne yazık ki bizim doktor boyle bisey demedi ve fitil reçete etti. Hâlâ unutamiyorum. Ayrıca özeldeki hemşirelerin hic düzgün aşı vurduğunu iğne yaptığını damar yolu açtığını bilmem. Oğlumun bacağında morlukta oldu. Ufak ama mercimek tanesinden ufak.. saglik ocağında boyle birşey yaşamadık.

Canım çok üzüldüm..Şimdi toparlanmasına çok çok sevindim.Minik kuzuyu Allah korumuş.
Canım evet biz bugün sabah vurdurduk B tipini ..Canım b tipi 3 doz a tipi 3 doz seklindeymiş Doktorumuz bugün A tipini de vurmak istedi ben ikisi zorlamasın diye 1hafta sonra vurduralim dedim

Acaba a tipini vurdurmasam mı ? B ' yı vurdurayım ama A da kararsizim o Türkiye de görülmüyormuş B tipi Turkiyede görülüyormuş. Dediğin gibi yeni bir aşı

Ateşi 38' e yaklaştı çocuğu soydum öyle yatırdım.
Hastanede aşıdan önce calpol verdiler bende Akşam 5 buçuk gibi verdim tekrar ateşi olursa 1 doz daha vereceğim.

Canım, Fitil ateş düşürmede daha iyi belki Doktorunuz o yüzden fitil vermiş olabilir.

Evet canim aşağı yukarı o fiyat sanirim ben tam net bilemiyorum ama hesaplayınca oyle bir sey çıkıyor.
Hayir B tipi görülmüyor. Meginkokok aşısı degil mi bu? 3 doz degil benim bildiğim 3+1 yani 4 doz diye okumuştum ama. vurdurma bence A falan
Bak özelde bazı doktorlar;ben arkadaşlarıma da sordum hic bahsetmemisler bu asi dan bile sadece rota uygulamışlar..

Rota bence mantıklı çünkü çocuklar hastanede yatiyor bu hastalıktan. Kreş anasınıfı cağında falan. Bilmiyorum ama vurdurma bence A ma. Hey Allah ım daha 4.ay aşıları da var. Yazik bu çocuklara.
Bizimde 38 oldu. Yanıyordu vücudu. Sabah bidaha ateşlendi aşının ertesi sabahı. Sonra şükür ateşlenmedi.
Ver canim calpolu ver. Geçmiş olsun .

Suanda nasıl?

Şu aşı karşıtları cahil cahil paylaşım yapıyorlar herkes böyle bir kuşku içine düşüyor 1 kez bile tereddüt etmeden tüm aşılarını yaptırdım kızımın bu doktorlar Tıp Fakültesini boşa okumuyorlar Laborantlar da az çalışmıyorlar Allah akıl fikir versin şu aşı karşıtlılara

Evet canım ya kafam çok karıştı..

Az önce ateşi düşmüştü..Şimdi başı yine sıcacık olmuş ben de Calpol verdim

Bu geceyi sağlıklı bir şekilde atlatalım da ..Aşıları iyice araştıracağım.

Canım sünneti ne zaman düşünüyorsun?

Valla benimde 30 kadar yaşım var rahim ağzı kanseri aşısını dahi oldum 20 yaşındayken ama o kadar çok şey okuyorum izliyorum ki kuşku icine düştüm ama sonuç olarak yaptırdım oğluma.

Hicbir zaman. Yani vazgeçtim. Büyüyünce kendisi karar versin diyorum. Onunda yararı da var zararı da var çünkü. 6 yaşına geldiğinde yine düşünürüm diyorum
☹☹☹
Insallah yarin öğlen gibi kendine gelir canim zaten ağlasa da ağrısından ağlar kuzucuk. Yarın akşama da neşesi tam yerinde olur insallah

Valla benimde 30 kadar yaşım var rahim ağzı kanseri aşısını dahi oldum 20 yaşındayken ama o kadar çok şey okuyorum izliyorum ki kuşku icine düştüm ama sonuç olarak yaptırdım oğluma.
Yok siz onları hiç okumayın ben bir kez bile okumadım çocuktum kızamık olmuştum yüzümde vücudumda bişeyler çıkmıştı hatırlıyorum şimdi aşı var çok şükür çocuklarımız böyle durumlar yaşamıyor

Canım daha iyi şimdi Ateşi yok artık..Uyudu tekrar ..Aşıdan beri biraz durgunluk var gibi toparlar inşallah..

Canım sizin doktor aşının hangi tipini vurdu B mi A mı ?

Canım daha iyi şimdi Ateşi yok artık..Uyudu tekrar ..Aşıdan beri biraz durgunluk var gibi toparlar inşallah..

Canım sizin doktor aşının hangi tipini vurdu B mi A mı ?
Amin insallah canim. Toparlar tabi Insallah. Şükür atlattınız. B tipi canim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…