Aşılama yapmalı mıyım? Aşılama olanlar bakabilir misiniz?

Dilos6342

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
1.273
803
Merhaba arkadaşlar polikistik overliyim 2 yıldır evliyim .iki defa yumurta takibi yaptık ikisi tuttu fakat düşükle sonuçlandı keseyi görüyoruz bi haftaya kanamam başlıyor düşük oluyor.rahim filmi çekmiştim rahim hafif sağa dönük demişti doktorum gebeliğe engel değil dedi bu şekilde deneyelim olmazsa histereskopi ile duzeltiriz demişti. Nitekim öyle oldu oldu hamile kaldım ama düşük oluyordu neyse 2 düşükten sonra histereskopi ile düzelttik genetik testi de yaptık düşüklerden sonra pıhtılaşma sorunum yoktu çok şükür genetik testimiz de temiz çıktı 3. Yumurta takibini yaptık bu ay fakat tutmadı tutmayınca doktorum aşılama önerdi eşimin sperm testi iyi çıkmıştı ama morfolojisi %2 olduğu için aşılama önerdi sperm testini de ta 2020 Aralık'ta yapmıştık ama çatlatma iğnesinin 14. günü adet oldum bu ay ara verelim kendiniz deneyin dedi olmazsa diğer ay aşılama yapalım dedi sizce yapmalı mıyım yoksa bir kez daha yumurta takibi mi yapmaliyim kafam çok karışık
Bende aşılama yaptırıcam kesinlikle deneyin derim. Ama aklıma takılan şu oldu benimde rahim sola dönükmüş hiç gebelik yaşamadım ama doktor sorun olmayacağını söyledi. Düşüklerin sebebi bu yüzden mi oluyormuş doktor bişey söyledi mi?

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
Bende aşılama yaptırıcam kesinlikle deneyin derim. Ama aklıma takılan şu oldu benimde rahim sola dönükmüş hiç gebelik yaşamadım ama doktor sorun olmayacağını söyledi. Düşüklerin sebebi bu yüzden mi oluyormuş doktor bişey söyledi mi?
İlk rahim filmi cektigimde hafif sağa dönük demişti gebeliğe engel değil demişti bu şekilde deneyelim bakalım olmazsa düzeltiriz demişti ilk düşüğü yaptım histereskopi yapalım dedi düzeltelim dedi yapmadım 2. Gebeliğim oldu yine düşük oldu doktorum sana düzeltelim dedi yapmadın bunu mutlaka duzeltmeliyiz dedi ve kabul ettim 2. Düşüğüm den sonra histereskopi oldum işte rahim şekil bozukluğu maalesef düşüğe sebep oluyorum okuduğum kadarıyla ve doktorumun ısrarla düzeltelim demesindennl anladığım bu

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
Endişenizi anlıyorum ama size tavsiyem doktorunuza güvenmek ve gerçekten aşılamadan hatta tüp bebekten korkmayın . Herkes en kısa en normal şekilde ister hamile kalıp çocuk sahibi olmayı ama 2 sene kısa bir süre değil zaman geçtikçe yumurta takibi ile boşuna zaman kaybettiginiz belki tüp bebeğe bile kalitesiz sperm ve yumurtalarlada girebilirsiniz ,ben hem tüp bebek hemde aşılama hemde diğer tedavi şekilleri (klomen,çatlatma iğnesi vs ) kullanmış denemiş biri olarak diyorum aklınıza ne takiliyorsa da doktorunuza rahatça sorun . Ve sizin tekrarlayan dusukleriniz var eğer doktor tüp bebeğe gerek olabilir dediyse bildiği vardır o yüzden siz aşamaları deneyin derimm
Canım nerede oturuyorsun doktor arayışındayim belki bi ihtimal doktor değişikliğine de gidebilirim o yüzden soruyorum

Dilos6342

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
1.273
803
İlk rahim filmi cektigimde hafif sağa dönük demişti gebeliğe engel değil demişti bu şekilde deneyelim bakalım olmazsa düzeltiriz demişti ilk düşüğü yaptım histereskopi yapalım dedi düzeltelim dedi yapmadım 2. Gebeliğim oldu yine düşük oldu doktorum sana düzeltelim dedi yapmadın bunu mutlaka duzeltmeliyiz dedi ve kabul ettim 2. Düşüğüm den sonra histereskopi oldum işte rahim şekil bozukluğu maalesef düşüğe sebep oluyorum okuduğum kadarıyla ve doktorumun ısrarla düzeltelim demesindennl anladığım bu
Gerçekten şaşırdım 2 doktor gördü ikisi de hiç böyle bişey demedi bana. Hiç gebe kalamadım ama şuan endişelendim gerçekten

Dilos6342

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
1.273
803
Bu arada geçmiş olsun tekrardan 🤲🏻 eşinizin problemini bilemiyorum ama ben eşim gelince Kasım aralık gibi aşılama yaptıracağım inşallah. Denemenizde fayda var ameliyatta olmuşsunuz inşallah bu sefer bebeğinizi kucağınıza almak nasip olur🤲🏻

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
Bu arada geçmiş olsun tekrardan 🤲🏻 eşinizin problemini bilemiyorum ama ben eşim gelince Kasım aralık gibi aşılama yaptıracağım inşallah. Denemenizde fayda var ameliyatta olmuşsunuz inşallah bu sefer bebeğinizi kucağınıza almak nasip olur🤲🏻
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun Rabbim isteyen dileyen herkese hayırlısıyla hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah 🙏 eşimin sperm testi yaptığımızda 2020 Aralık'ta normal çıkmıştı ki 2 defa gebelik oluştu sadece morfoloji düşük çıktı yüzde 2 ama şuan spermi ne durumda bilmiyoruz en son Aralık ayında yapmıştık aşılama eşime mantıklı geliyor aşılama istiyor da benim biraz kafam karışık bakalım hayırlısı artık

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
Gerçekten şaşırdım 2 doktor gördü ikisi de hiç böyle bişey demedi bana. Hiç gebe kalamadım ama şuan endişelendim gerçekten
Valla canım benim bildiğim bu şekilde doktorumdan da anladığım bu Rabbim iyi doktorlara denk getirsin hepimizi inşallah her doktorun kendine göre bi yöntemi var bazı doktorlar mesela morfolojiyi çok göz önünde bulundurmuyolar önemli görmüyorlar yani ileri hareketli sperm falan iyiyse morfolojiyi çok önemsemiyor ama bazı doktorlar da bunu göz önünde bulunduruyor mutlaka

Dilos6342

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
1.273
803
Valla canım benim bildiğim bu şekilde doktorumdan da anladığım bu Rabbim iyi doktorlara denk getirsin hepimizi inşallah her doktorun kendine göre bi yöntemi var bazı doktorlar mesela morfolojiyi çok göz önünde bulundurmuyolar önemli görmüyorlar yani ileri hareketli sperm falan iyiyse morfolojiyi çok önemsemiyor ama bazı doktorlar da bunu göz önünde bulunduruyor mutlaka
Evet canım gerçekten öyle. Herşeyin hayırlısı olsun dediğim gibi eşinin durumunu bilmiyorum başıma gelmedi ama inşallah Bi çözümü vardır

Dilos6342

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2020
1.273
803
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun Rabbim isteyen dileyen herkese hayırlısıyla hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah 🙏 eşimin sperm testi yaptığımızda 2020 Aralık'ta normal çıkmıştı ki 2 defa gebelik oluştu sadece morfoloji düşük çıktı yüzde 2 ama şuan spermi ne durumda bilmiyoruz en son Aralık ayında yapmıştık aşılama eşime mantıklı geliyor aşılama istiyor da benim biraz kafam karışık bakalım hayırlısı artık
Canım bir kere de olsa dene istersen. En azından denedim dersin. Ben erkek kaynaklı faktörlerde aşılamanın daha başarılı olduğunu duymuştum o yüzden dene diyorum sana. Eğer doktorunla anlaşamıyorsan iyice araştırıp anlaşabildiğin memnun kaldığın Bi doktorda yaptır benim fikrim. Çünkü bu sefer senin de kafan rahat olur güvenirsin

Sblgnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2020
1.686
800
30
Canım bir kere de olsa dene istersen. En azından denedim dersin. Ben erkek kaynaklı faktörlerde aşılamanın daha başarılı olduğunu duymuştum o yüzden dene diyorum sana. Eğer doktorunla anlaşamıyorsan iyice araştırıp anlaşabildiğin memnun kaldığın Bi doktorda yaptır benim fikrim. Çünkü bu sefer senin de kafan rahat olur güvenirsin
Evet canım haklısın bakalım hayırlısı neyse o olsun hepimiz için inşallah

mermaid3434

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
416
165
31
ben de bugün aşılama yaptırdım ve sedyede sadece 10 dakika yattım ve idarara sıkışık olduğum için 10. dakikada kalkıp hemen tuvalete gittim bi sıkıntı olur mu