Aşılama Aşılamadan sonra 10.gün belirtileri ve hamile olduğunu öğrenenler

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Melegim3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2021
127
84
27
Merhaba hanımlar acil yardımınıza ihtiyacım var.
Ilk kez aşılama yapıyorum. 6 yıllık evliyim 4 düşüğün var. Esimde de bende de hiç bir sorunum yok. Doktor aşılama yapalım. Dedi spermler yikandifi icin. Belki hep sağlıksız spermler yumurtayı dölllüyor ondan düşük oluyor diye. Gonal-F ile 10 gun 50 ml olarak iğne vuruldim.Sagda 2 tane 19 mm solda 1 tane 16mm olmak üzere 3 yumurta oluştu. Son gün 75 ml olarak iğneyi vurdum ve sabahı ovitrelleyi vurdum. 36 saat sonrasi asilama oldu. Yani ovitrellenin 12. Aşılamanın 10.günü. belirtilerim şu şekil
1.gün çok kaşık ağrısı oldu
2.gün gaz sancısı
3.gün felaket ötesi bel ağrısı ve hafif göğüs ağrısı
4.gün bel ağrım biraz hafifledi
5.gün çok fena ıstahim açıldı biraz alıntım oldu şeffaf kokusuz renksiz akşama kadar sürdü o alıntı
6.gün bel ağrım tekrar şiddetlendi gogsuleeom inanılmaz şişti ve ağrısı arttı.nezle oldum
7.gün baş ağrısı ve ağır nezle geçiriyorum bel ağrım arttı göğüslerime dokunamayacak hale geldim
8.gün nezle hafifledi ama bel ve şiddetli göğüs agrım hala aynı devam ediyor ve bazen soldan bazen sağdan gelen ve göbek deliğinin 4 parmak aşağısına kadar uzanan 10 saniyelik kramplar oluyor. Idrara çıkmam sıklaştı.
9.gün nezlem bitti gibi onun dışında 8.günde ki belirtilerim hala var.
10.gün bel ağrımve göğüslerim hala aynı git gide hassaslaşiyor . Ve bugün çok yorgun hissediyorum kendimi.
Benim gibi belirtileri olup hamile olan tedavisi tutan var mı. Umut olur musunuz? Ovitrellenin etkisi vücuttan atılmışmıdır test yapsam evde çıkar mi bilmiyorum.

Kendinizi çok takip ettiğiniz için herşeyi belirti olarak algiloyorsunuz adet belirtisi ile gebelik belirtisi aynı malesef belki usuttunuz nezle oldunuz . Stres yapmayın derim ama elimizde olan bişi değil malesef elinizde test varda yapin eğer çizgi cikmazsa ilaç vücuttan atıldı demek eğer çizgi çıkarsa iki günde bir tekrarlar koyulasmasini takip edersiniz

Öncelikle cevapladığınız için teşekkürler. Ama hani bilmiyorum ilk kez aşılama tedavisi görüyorum sadece bundan 2 ay önce 5 gün kLomen kullandım 1 yumurtan büyüdü 20 mm 6.gün ovitrelle oldum ertesi gün ve takiben 1 haftaya kadar gün aşırı ilişki vermişti doktorum. O zaman iyi hatırlıyorum ovitrelle 2 gün bende göğüs ağrısı hafif yapmıştı şiddetli kaşık ağrısı ama 3.gün geçti ki zaten o tedavide tutmamıştı. Ben bu belirtilerim hiç bir8ni o zaman yaşamamıştım. Bunda boyl3 olunca çok merak ettim bilgisi planlardan yardım istedim

Merhaba test yaptirdinuzmi acaba

Merhaba test yaptirdinuzmi acaba
Yok henüz ne idrar ne kan hiç bi test yapmadım. 11. Günüm bugün ara ara söyle saatte bir 10 saniye falan süren tuhaf sancılar çekiyorum dünden beri. Her şancı oldu mu wc ye koşuyorum adet mi oldum diye iç çamaşırım tertemiz çok tuhaf

Nezaman yapmayi düşünüyorsunuz.benim 7.gunum zaman gecmiyor 12.gunde yapacagm.

Ben duş aldim azonce belim cok kotu agriyor bide bende alt karin ağrısı falanda cok oluyor Korkuyorum.

Nezaman yapmayi düşünüyorsunuz.benim 7.gunum zaman gecmiyor 12.gunde yapacagm.
Çok korkuyorum negatifi görürüm diye çok. Çok yazı okudum çoğu kişi kanda 12.gün öğrenmiş evde ki testte bile varsa silik çizgi bike gören var . Elim ne teste gidiyor ne de ayaklarım kan vermeye gidiyor. Hank yoksa 2.kez yikilmayaym istiyorum bi yanımda kut kut atıyor meraktan zaman geçmiyor

Rabbim kimsenin emegini bosa cikarmasin bizimde insallah..Herseyin hayirlisi

Ben duş aldim azonce belim cok kotu agriyor bide bende alt karin ağrısı falanda cok oluyor Korkuyorum.
Rabbimin izni ile ınsalalh Isteyen herkese olmayan herkese ici sıra bizede hayırlı haberler vermeyi nasip etsin. Kazasız belasız sağlıklı hayırlı evlatlarımız olsun. Birbirimizi habersiz bırakmayalım olur mu cnm. Benim adım melis . Olumlu olumsuz ne olursa haber verelim. Sen Ne kullandın tedavi icin kaç yumurta gelişti

Gec fdollenme olmadiysa cikar diye dusunuyorum kanda ne zman kan vericeksiniz

Gec fdollenme olmadiysa cikar diye dusunuyorum kanda ne zman kan vericeksiniz
Geç dollenme olacağını sanmıyorum. Çünkü sağda ki iki yumurtam 20 mm aksami ihne vurdum asolama önceki bakıldığında çatlamıştı veçatladığı an aşılama oldu. Diğer yumurta 16 da kalmıştı. Ha Allahın işi bilinmez belki o iki yumurta da tutmadı aşılamadan 3 gün sonra o 16 plan kendi çatladı gebelik oluştu bilemiyorum. Hiç bi fikrim yok bi yanım yarın evde idrar testi yap diyor silik çıksa bile çok mutlu olurum

Gebe kalsam bile sevinemeyecegim.dogal yollarla kalabiliyorum ama kaybediyorm.3 kez bebegim karnimda öldu.ilk bebegim hatta 16haftalikti.rqhim agzi yetmezliginden dogum gibi oldu.Digerleri ise kalp atisi sorunu

Bude aşılama deneyelim dedik 3yumurtam oluştu

16 mm olani doktorlar yumurtadan saymiyor ama o sonradan buyup catliyor oda bir yumurta yani sadece asilamaya dahil olmadigi icin doktor size soylemiyor ha catlamayio kistte olabilir bekleyip goruceksin onu ins guzel sonuclar alirsin canim

16 mm olani doktorlar yumurtadan saymiyor ama o sonradan buyup catliyor oda bir yumurta yani sadece asilamaya dahil olmadigi icin doktor size soylemiyor ha catlamayio kistte olabilir bekleyip goruceksin onu ins guzel sonuclar alirsin canim
Canım çok sağol güzel dilek ve duan için amin inşallah rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın ınslalah

Gebe kalsam bile sevinemeyecegim.dogal yollarla kalabiliyorum ama kaybediyorm.3 kez bebegim karnimda öldu.ilk bebegim hatta 16haftalikti.rqhim agzi yetmezliginden dogum gibi oldu.Digerleri ise kalp atisi sorunu
Ah cnm bnm sanırım seni çok iyi anlıyorum ben . Benm de erken doğum hariç 3 düşüğün oldu . Biri 9 haftalikti ufak ni kaza geçirdim yüksek bi yerden düştüm karnında ezildi . Biri 17 haftalık tansiyondanndolayi gebelik zehirlenmesi oldu suni şancı ile dediğin gibi normal doğum gibi oldu idrar damarım patladı 5 gün hastanede yattım 3 operasyon geçirdim . Diğer düşüğüm yani son düşük tamamen bnm ihmalsizlhm gebe olduğumu bilmiyordum çok yeniydi günüm yeni geçmişti 7 gün. Ben unutmuştum takvime bakmayı ev aldık taşıma sürecinde hamile kalmışım haberim yok. Çok ağır şeyler kaldırdım çok iş yaptım tek başımaydım. Üstüne bide 10 gün daha geciktim. O zaman boyunca deli gibi iş yaptım adetim aklimdan öyle cıkmış ki günüm 2 hafta gecmis resmen. Taşınmam temizlik yerleşme bitti. Bi baktım kanamam ama ben ömrümde öyle acılı ağrılı kanama görmemiştim afedersin lavaboya gittim benden düşen pihtilar et parçası da görünce titredim. Tarihe baktım 16 günüm geçmiş acı dayanılmaz olunca acile gittik 6 hafta 4 günlük düşük yapiyprsun dediler o gece yatis verdiler direk ağızdan bo hap verdikleri gibi yarim saat sonra düşük oldu. Işte o zamandan beri 1 buçuk senedir hiç bir şekilde kalamadım piskolojim bozuldu o yüzden aşılama yaptık. Çok uzun oldu hakkınızı helal edin kafa şişirdim

Ben umut olayım o zaman sana ben 10. Gün idrar ve kan testi yaptırmıştım ve ikiside pozitifti. Şimdi 3 buçuk aylık ikizlerime hamileyim. Aşılama günü de dahil hep aşırı kasık ağrısı, gaz sancısı, aşırı bel ağrısı oluyordu bende. Ama öyle nezle ve bişey olmadı temmuz ayından bahsediyorum bu arada

Cok zor ilk gebeligimde 16.haftaya kadar hic dyrmayan kanamam vardi bebegin plesantasnda kan birikip bosaliyordu.herzaman hastanelerde yatiyordm..Hic unutamiyorum o günleri.Yeni evliydim evime eşime hasretlik birtaraftan.Birtaraftanda evladim icin savaşım..
Bazen acaba hic anne olamayacakmiyim diye düşünüyor insan..

Bize de dua et nolur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…