Gebeliğe Hazırlık Asilamadan sonra belirtisi olmayip hamile kalanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ben yumurta takibi 2 ay yaptirdim baktim olmuyor, hemen asilamaya basladim. 1.ay ilacla asilama oldum tutmadi, 2.sefer igneli oldum tuttu malesef düsük yaptim. 3asilamamida düsükten sonra 1 ay bekledim, yaptirdim ondan hamileyim suanda 2.asilamayi ara vermeden yaptirirsan tutma olasiligi 30-40% lara kadar cikiyormus, zaten ilaclarin etkisi gitmemis oluyor, ayrica tekrar igne ve hormon kullaniyorsun, tutma olasiligi otomatik yükseliyor. bunu doktoruma sordum oda dogruladi. dolayisiyla ben ara vermedim, ama tabi sen bilirsin yinede.
tamam canım 14. gün kan testine gelin dediler, kaldı 8 gün..

ilk gün kuru sancı gibi birşey oldu bayada şiddetli oldu ağrı, sonraki günler sakindim birde ilk 3 gün iğne beni baya halsizleştirdi kötüledim baya..ama şu an bişey ağrı falanda yok. crione jel verdiler kullanıyorum
Evet jel bende kullanmıştım rabbim gönlüne göre versin

ben yumurta takibi 2 ay yaptirdim baktim olmuyor, hemen asilamaya basladim. 1.ay ilacla asilama oldum tutmadi, 2.sefer igneli oldum tuttu malesef düsük yaptim. 3asilamamida düsükten sonra 1 ay bekledim, yaptirdim ondan hamileyim suanda 2.asilamayi ara vermeden yaptirirsan tutma olasiligi 30-40% lara kadar cikiyormus, zaten ilaclarin etkisi gitmemis oluyor, ayrica tekrar igne ve hormon kullaniyorsun, tutma olasiligi otomatik yükseliyor. bunu doktoruma sordum oda dogruladi. dolayisiyla ben ara vermedim, ama tabi sen bilirsin yinede.
Ay cnm allahım bebeğini sana bağışlasın inş birşey soracaktım sana hayırlısıyla yarın bende iğneli aşılama yaptıracağım progestan olarak hap mi jel mi kullandın bide testi ne zaman yaptirdin

Ay cnm allahım bebeğini sana bağışlasın inş birşey soracaktım sana hayırlısıyla yarın bende iğneli aşılama yaptıracağım progestan olarak hap mi jel mi kullandın bide testi ne zaman yaptirdin
Amin canim Allah razi olsun ve insallah en kisa zamanda sana ve tüm isteyenlere nasip etsin!Ben Progestan (200 mg) vajinadan sabah aksam kullandim. 12.gün idrarda pozitif cikinca 13.gün kan verdim canim.birde gebeligimi ögrenince progestan igne kullandim iki günde bir (2 doz) toplamda 5 defa.

Amin canim Allah razi olsun ve insallah en kisa zamanda sana ve tüm isteyenlere nasip etsin!Ben Progestan (200 mg) vajinadan sabah aksam kullandim. 12.gün idrarda pozitif cikinca 13.gün kan verdim canim.birde gebeligimi ögrenince progestan igne kullandim iki günde bir (2 doz) toplamda 5 defa.
Hmm tekrarlayan düşüğün mu vardı ki iğnece kullandın cnm

yumurta takibini sorucaktım canım nasıl yapılıyor, gittiğim yer devlet hastanesi, biz aşılama yaparsak yumurta takibi yapıyoruz dediler, özeldemi yaptırdın birde ne yapılıyor

yumurta takibini sorucaktım canım nasıl yapılıyor, gittiğim yer devlet hastanesi, biz aşılama yaparsak yumurta takibi yapıyoruz dediler, özeldemi yaptırdın birde ne yapılıyor
Evt Ben özelde yaptirdim.regl gününü 2.veya 3.gününde ilac kullaniyorsun,Ben letu kullanmistim Ama klomen kullananda cok var.daha sonra Doktor her 2-3 günde bir yumurtalarini takip ediyor ve yeterli büyüklüge geldiginde catlatma ignesi yapiliyor ve iliski öneriyor.

Kızlar merhaba belki hatırlayan olur topik ilk açıldığında buralardaydım. İlk aşılamadan sonra doktor 2. Aşılama için rahmin hazır olmadığını söylemişti ve 1 ay ara vermiştik. 2. Ay aşılama değil direk tüp bebek için arayışlara ve görüşmelere başladık. Ama tam o sırada hamile olduğumu öğrendim. Henüz 5 haftalık ve daha önce bir düşüğim olduğu için biraz tedirginim. Yinede gelip burada sizinle paylaşmak istedim. Hepinizin dilediği olsun. Rabbim en kısa zamanda hepinizin gönlüne ferahlık versin..

Kızlar merhaba belki hatırlayan olur topik ilk açıldığında buralardaydım. İlk aşılamadan sonra doktor 2. Aşılama için rahmin hazır olmadığını söylemişti ve 1 ay ara vermiştik. 2. Ay aşılama değil direk tüp bebek için arayışlara ve görüşmelere başladık. Ama tam o sırada hamile olduğumu öğrendim. Henüz 5 haftalık ve daha önce bir düşüğim olduğu için biraz tedirginim. Yinede gelip burada sizinle paylaşmak istedim. Hepinizin dilediği olsun. Rabbim en kısa zamanda hepinizin gönlüne ferahlık versin..
Tebrik ederim rabbim kucağına almayı nasip etsin stres yapma canım

Hanımlar benide alın aranıza. 12 günlük aşılama tedavimin ardından sonra bugünki kan testim negatif çıktı 🥺

Arkadaşlar merhaba ben mart ayında 3. Aşılamamı oldum. Gonal f 450 vermişti bana da. Bende pcos var. 20 martta kontrole gittim 16 mm civarındaydı pazartesi gel muayene edelim çarşamba aşılama yaparız dedi doktor. Pazartesi yani 22 martta gittim muayene etti ve yumurtaların çatlamış dedi heme aşılama yapalım dedi eşimi çağırdı. Şimdi beklemedeyim bugün 12. Günüm aşılamadan sonra ve çok korkuyorum negatifi görmekten. Kadınlarımda falan sancılar var bir de beyazımsı bir akıntım
Durumla ilgili yorumu olan var mı acaba?

Kızlar mrblar. Bu topikte hamile kalan çok olmuştu. Bende dahil. Ben düşük yapmıştım 6+4te. Düşüğün üstünden yaklaşık 3 ay geçti ve dün kanda hcg değerim 20.7 çıktı. Yumurtlamadan 14 gün sonra çıkan değer ama düşük gibi geldi bana. İlk bebeğimde düşük yaptığım için korkuyorum. Sizler kaçla öğrenmiştiniz hamileliğinizi?

X