aşk bitti, evlilik de bitti

alminam

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
4
0
42
Bundan tam bir yıl önceydi.Muhteşem bi düğündü düğünüm, prens gibiydi kocam.
Liseli aşıklar gibi dans ettik tüm gece boyu, sarıldık ağladık,güldük yine sarıldık...
Ve evli bulduk kendimizi...Yüksek bi uçurumdan aşağıya atıyorlardı sanki bizi.Çevremizde alakasız bin tane uğultu, anne baba kardeş dost akraba hatta arkadaşlarımızın uğultuları arasında düşüyorduk...
Bir yıldır hep düştüm ben onla birlikte.Düşerken nası olduysa 90 dereceden fazla bi açıyla açıldı aramız,bağırsam da ağlasam da sevsem de onu duymuyor görmüyordu beni...Bin tane uğultu vardı yalnızca...duyduğumuz buydu...
Şiddetle yere çakıldım dün gece...Kalbim tuz buz oldu.Uğultuların esiri olmuş bu dev elli yaratık benim kocam olamazdı...
Canımı yakmak istiyordu, ama içim acıyordu her vuruşunda.Keşke elinde ölsem diye yalvarıyordum içimden Allah'a, ama ölmedim işte...
Aşk bitti, evliliğimiz de bitti.Paramparça eve dönüşünü bekliyorum konuşmak için.Ölmek için dua ediyorum...Artık ondan nefret ediyorum.

arkadaşım yazdıklarına çok üzüldüm ne diyebilirim bilemiyorum.
maalesef bazen ilişkilerde birşeyler kopuyor farkına bile varmadan düzeltemiyor insan.ama şiddet o bambaşka birşey erkekler bunu kendilerini ifade etme ve üstün gösterip baskı kurmak için kullanıyorlar.ben karşıyım asla aklım almıyor böyle bir iletişim yolunu.ama sana ne diyebilrim.umarım görüşmeniz sakin ve saygılı bir şekilde geçer.üzüntünü isteklerini ve sevgini anlatabilirsin eşine.her ne olursa olsun birbirinizi kırmadan incitmeden acıtmadan olsun.üzüntünü paylaştığımı söylemek istiyorum sadece....ama ayakta durmalısın kendin için kendine saygın için...önce sen çünki sonra diğerleri gelmeli bu hayatta.

Bence sorunlarınızı kötü anların hala sıcak olduğu şu sıralar konuşmayın, biraz zaman geçsin, sonra birlikte evlilik danışmanına gidin, sorunlarınızı birlikte çöüp çözemeyeceğinize göre sonra karar verirsiniz ne yapacağınıza, ama unutma ki
sonuç ne olursa olsun sen değerlisin, o yanında olsa da olmasa da.

paylaştıgın hislerine yorum yapmadan geçemedim... Seni öyle iyi anlıyorum ki...

Söyleyecek çok şey var aslında... bi kere asla ve asla güçsüz de olsan ona karşı bunu hissettirme... kendini ne kadar kötü hissetsende karşısında DİK durmaya çaba göster... ve bundan sonra devam etme kararı alsanda... tekrar bunu yapmasına izin vermeyecek şekilde konuş... bunu ona hissettiir...

Affetsende... unutmaya çalışsanda... bu yaranın bir daha asla kapanmayacagını biliyorum... kimbilir belki kapanır ama eskisi gibi asla olmaz... ne de olsa bir yara açılmış ve zamanla kabuk bağlamış olacak... ama güçlü olmalısın...

Ve karar vermeden önce çok iyi düşünmeni öneriyorum.. Öfkeyle kalkan zararla oturur diye bir laf var... sonradan pişman olacagın bir karar almamaya çalışmalısın....

Unutma... Senden daha zor durumda olan insanlar var dünyada.. Böyle güç bul.. hiç bir şey Dünyanın sonu değil....:wink:

Bazen yaşamaktan bıktıgımız ..usandıgımız zamanlar oluyor.. dünya üzerimize çöküyor gibi olur.. ancak bu sonsuza kadar sürmez... zamanla farklı duygular alır yerini.. bu günlerinide öyle düşün... geçecek diye düşün... ve güçlü ol arkadaşım...

Umarım en kısa zamanda gün doğar pencerene....

Sevgiler....

Alminam canım benim çok etkilendim ama sağlık olsun diyorum iyiki çocuğun olmamış canım o zaman daha zor olurdu silkin ve kendine gel hayatın sonu değil hiç üzme kendini aşk zaten geçici bir duygu ama bunu maalesef gençlerimiz anlamıyolar illa yaşamaları gerekli.bundan sonraki hayatın mutluluk içinde geçer umarım

canım ne diyebilirimki,sen kendin için en iyisini yapacaksındır zaten..güçlü ol kendine olan saygını sakın yitirme ve unutma ne olursa olsun yaşamaya mecbursun......

canım yüreğin paramparça olmuş senin allah yardımcın olsun sabır versin sana ,hayat bazen hoş olmayan şeyler yaşatıyor bizlere malesef ne konulursa önümüze yaşıyoruz öylece kırık dökük ,ama yıkılma be canım hele hele asla güçsüz olma olsan bile bunu eşine hissetirme ,çünkü seni güçsüz görmek hoşuna gidebilir ve bu işleri dahada kötüye götürür umarım eşin sorunlu bir dönemdedirde bu dönem çabuk geçer her şeyin hayırlısını versin allahım ne olur yıkılma hayat her şeye rağmen yaşamaya değer çünkü sen değerlisin çünkü bir canın var ve kadınsın sende kendine değer ver ve yaşa oldumu tatlım:üzgünüm:

Alminam Allah Yardimcin Olsun Güzelim,yaşadiklarini öyle Bir Anlattin Ki Yüreğim Ciz Etti.allah Sana Tüm Bu Olanlara Dayanma Gücü Versin

ne kadar üzüldüm desem de biliyorum aslında faydasız bazı kelimeleri sarf etmek, üzülme demek, çünkü biliyorum ki ben ne kadar üzülme desem de sen bunu yaşadın ve mutlaka ki için acıyor ama yaşam işte, bize öyle oyunlar oynuyor ki, belki senin yaşadıklarını yaşamadım ama hiç bir aşkın sonsuz olmadığını bilecek kadar yaşadım aşkı... Sadece şunu söyleyebilirim zaman her şeyin ilacı gerçekten. Hakkında hayırlısı olsun canım ve umarım her şey güzel olur senin için.

Bir kez daha bana yalnız olmadığımı hatırlattığınız için teşekkür ederim, hiç bir şey düşünemiyordum ve yardıma ihtiyacım vardı.
Her kelimeniz bana güç verdi inanın.Ve dün gece o büyük konuşmayı yaptım eşimle.Bu hoyrat sevginin ikimize de zarar verdiği konusunda hemfikir olduğumuzu anladık.Ben hala onun ellerine ve gözlerine baktıkça o geceyi hatırlıyorum ve ondan bir kez daha nefret ediyorum.Ama bildiğim birşey var ki (yani şu an mantıklı düşündüğümde) şiddet gören küçük kız çocukları gibi kaçıp gitmiycem.Zaten gidebileceğim tek bir yer var o da annem.Ona şu an bu üzüntüyü yaşatamam, ve de geri dönen bir kadının çekileceği sorguyu kaldırabilecek kadar güçlü değilim şu an.
Bu olanların ardından çocuk gibi ağlayışı ve af dilemesi onu daha da küçülttü gözümde.Ve şimdi daha da sıkı basıyorum yere.Düşmedim... eğer bu tiksinti durumu sona ermezse istanbulda kendi hayatımı kurucam ve öyle çıkıcam bu evden.şu an şimdi değil.Ve onun yalvaran yüzüne en büyük tokatı bu şekilde atmış olucam.
aynı evde iki yabancıyız, daha çok ne acıtabilir ki bi erkeğin içini...
Tekrar teşekkür ederim hepinize, acıma, yalnızlığıma ortak olduğunuz için...
hepinizi ayrı ayrı öpüyorum, sevgiler...

alminam,
kendini daha iyi hissetmene çok sevindim.evet artık daha güçlüsün yazdıklarından bunu bende hissedebiliyorum.çok zor bir işi başarıyorsun kendinle gurur duymalısın.herşey gönlünce olsun canım.ihtiyacın olduğunda biz burdayız...

allah yardımcın olsun acını paylaşıyorum.zaman her şeyi nekadarda değiştiriyo değilmi.bu noktaya gelmenizin bi sebebi olmalı yani biranda san böle nasıl davranabilir.ama işte erkekler güç kavramının altında kendi imzalarını görmek için bu yollara başvuruyolar.işallah güneş doğar ve herşeyi unutursun

Yazdıkların çok derinden üzdü beni.Bu sitede öyle değerli düşünen ve elinden geldiğince destek olmaya çalışan arkadaşlarım var ki söylenmesi gereken herşeyi söylemiş canım.Yaralar ilk başta çok acır ama zaman her yaranın ilacıdır.Aramıza hoşgeldin....

nedendir bilemiyorum ama yazını okuyunca gözlerimden yaşlar süzüldü bir sürü evlilikk problemi okudugumu biliyorum ama senin sözleirn kadar yaralamadı beni hiç kimsenin sözleri. evli diilim belki yaşım senden de küçük ama bende bir bayanım aşkıda yaşadım dibine kadar sevgiyide hiç kimse bu şekilde olsun istemezdi umarım hayat sana bu acıları unutturacak mutluluklar versin herşey geçiyor zaman jandarcın dediği bigi sadece zaman

Canim Yaşadiklarina çok üzüldüm Ben De Zaman Zaman Sorunlar Yaşadim Eşimle Ama Hiç şiddet Düzeyine Ulaşmadi Sana Diyecegim şu Cok Güçlü Ol Ve Asla Ona Muhtaç Oldugunu Hissettirme Eger 1 Erkek Onu Hissederse Seni Bitirir Seni Kaybetme Korkusunu Kaybettirme Eger Bu Olay Bir Daha Yaşanirsa Seni Kaybedecegini Bilsin....biseyler Düzelmeden Asla Cocuk Düiünme O Zaman Işte Elin Ayagin Baglanir!!!ayrilma Konusunda Bence Acele Etme Ona Bir şans Ver Ama Bu Arada çalişiyormusun Bilmiyorum Ama Kendine 1 Gelecek Kurmaya çaliş Ki Ona Bagimsiz 1 Birey Oldugunu Hissettir Inşallah Olmaz Ama Bir Gün Ayrilma Karari Alirsan Ayaklarin üstünde Durmak Zorundasin Yanindayiz Bunu Unutma Yalniz Degilsin

canim almina
yasadiklarina cok üzüldum hem kadin hem es hemde 3kiz annesi olarak
allah yardimcin olsun kendi ayaklarinin üstünde dur yazini okurken cok agladim
inanki icim yandi yanliz olmadini unutma

sana sadece dünya dönüyor diyorum güzelim.toparlanmak için sana sadece biraz zaman lazım

almına canım gun olur devran doner bunu sakın unutma ıkı aıle arasında yaşananlar sızı bu duruma getırmemelı bende aynıyım yanı ıkı aıle konuşmuyorlar gun geldı ıstenmeyen sozler duydum,gun geldı bende hakaretlere maruz kaldım o bana hergun konuşuyordu ben ıse ayda bır ama onun sevıyesıne ınerek degıl tabı şimdı sana desem cok mutluyum ınanırmısın ınan canım ınankı cok mutluyum aile konusunda ne o bana bır tek kelıme nede ben ona bır tek kelıme etmıyoruz artık,bu başarımı once allahıma ve bızlere verılen sabıra ve ve cok sevdıgım bırıcık yengeme borcluyum.tabıkı gunu geldı olmaz bu iş dedım,gunu geldı olmek ıstedım,gunu geldı cocugum ıcın dedım ve sonunda kendım ıcın dedım.bu adam benı sevıyordu bende onu pekı neydı aramızı sogutan bırbırımızı severken aramızda bırebır problem yokken nedır anlaşamadıgımız.ıyı duşun canım bır zaman sonra anne baba da sana care olamıyor.ıstersen bır dene yazdıklarımı fakat şiddet devam ederse kı sanmıyorum o zaman hıcbır mucadeleye gerek yok canım benım.ınan senın ıcın cok uzuldum dılerım allahtan herşey ama herşey hayırlısıyla,gonlunce dıledıgınce olsun sevgılerımle arkadaşım

X