Aşk hayatı ve evlilik

Yani bende bilmiyorum seviyorım benim ağzımdan çıkan her isteğimi hevesim kalmasın diye yapan biriydi hatta gel ikimizin olacağı x bir ülkeye gidelim bile dedi seviyorum ama ailem de ağır basıyor gurbet nasıl olur bilmiyorum
Insallah dönmez sana. Allah hepimizin cocuklarini senin gibilerinden korusun!!

Merhabalar içimdekileri buraya dökmek istedim kafam karışık çünkü. Olayın başından başlarsak ben yurtdışında yaşıyorum erkek arkadaşımda Türkiye’de yaşıyor aynı zamanda akrabamızdı. 8 yıldır bir ilişki yaşıyorduk o gidiyordu ben geliyordum. Bu yaz söz ve nişan yapmak için geldik ailecek kendiside üniversiteyi bitirdi askerde olduğundan izne geldi. Ama benim bazen git gellerim oluyordu acaba Türkiye’de yapabilir miyim diye kendisi ile konuştuğumda eğer alışamazsam gidebileceğimizi söylüyordu. Kendisi maddi manevi bugüne kadar ne istediysem yaptı o konuda sorun yoktu. Neyse isteme gününe kadar teyzemle konuştuğumda burda yapamazsın seviyorsa gelir vs diyip kafamı karıştırdı (kendisi bizim olmamızı istemiyordu) aynı zamanda bütün hazırlıkları benim istediğim şekilde yapmıştı fakat ben istemeye bir gün kala gelirsen gel yurtdışına yoksa bitsin dedim bitirdim. 3 gün sonra tekrar mesaj attı burda yapamazsan gideriz diye gerekirse erteleyelim biraz burda bizim için ev aldık falan dedi ama ben artık istemiyorum yazıp engelledim ve iznim bitti döndüm kendisi de şu an yüksek ihtimalle Libya’ya görev yerine döndü. Ne yapacağımı bilmiyorum doğru mu yaptım yanlış mı ama her istediğimi yapan beni el üstünde tutan adam artık yazmıyor. Eminim perişan bir haldedir. Sizce yanlış mı yaptım?

Kafam da git gel oluyor du ama herşeye tamam diyordu hatta kendisi pilot adayı idi benim için vazgeçti

Sen ne şımarık ne bencil bir insansın. Allah kurtarmış adamı verilmiş sadakası varmış. İnşallah çok severek de evlenir senden önce amin

Bazı hemcinslerimin bu şımarıklıkları beni bitiriyor. Neden özellikle evliliğe hazırlık sürecinde her şeyin sizin istediğiniz şekilde olmasını istiyorsunuz. Sonuçta ikinizin hayatı ve ikinizin de istediğinin olması gerekmez mi? Nerde yaşayacağınız konusu nisandan 1 gün önce mi aklınıza geldi? Siz ülke değiştirmek istemiyorsanız eş adayı da sizin için ülke değiştirmek istemeyebilir. Evlilik erkeğin kadını memnun etmeye çalışması değil, ya da tam tersi değil. Bu anlayışla evliliğe adım atacaksaniz başlamadan bitmesi daha hayırlı olur

Uzun zaman sonra gelen edit yarın nişanlanıyorum çok heyecanlıyım
Kusura bakmayın ama nişanlanacağınıza inanmadım. Çünkü konunuz ve ara sıra yapmış olduğunuz güncel gelişmeler (ailemi aradılar, eşyaları vermiş filan) burada bile insanların ilgisini çekmek üzerine yazılmış. Siz son derece ilgi düşkünü birisiniz ve yazmış olduğunuz bu iki satırlık mesaj dahi konunuzu okuyan insanların ilgisini uyandırmaya yönelik. Kimle nişanlanıyorsun, o çocukla barıştıysan nasıl barıştın, çocuk yurtdışına gelmeyi kabul etti mi? Soruları sorulsun diye yazılmış tamamen.

Bu nasıl bir söz kızlar bız kızlar bırlık olmamız gerek
Birinin cinsiyeti benimle aynı diye niye birlik olayım ya
Konu sahibi dengesiz bencil şımarık kalp kırmaktan insan hayatı harcamaktan zevk alan biri
Benim böyle biriyle ne işim olur ister kız olsun istet erkek esas olan insan olmak değil mi
Buyrun siz kızlar birlik olun

Kusura bakmayın ama nişanlanacağınıza inanmadım. Çünkü konunuz ve ara sıra yapmış olduğunuz güncel gelişmeler (ailemi aradılar, eşyaları vermiş filan) burada bile insanların ilgisini çekmek üzerine yazılmış. Siz son derece ilgi düşkünü birisiniz ve yazmış olduğunuz bu iki satırlık mesaj dahi konunuzu okuyan insanların ilgisini uyandırmaya yönelik. Kimle nişanlanıyorsun, o çocukla barıştıysan nasıl barıştın, çocuk yurtdışına gelmeyi kabul etti mi? Soruları sorulsun diye yazılmış tamamen.

Ben inanıyorum, konu sahibesi gibi aklı bir karış havada tipler hemen birini buluveriyor , aklı başında insanlar gibi ölçmek tartmak yok. Konu sahibesinin yeni kurbanına Allahtan sabırlar ve bol şans diliyrum:bicak:

Ben inanıyorum, konu sahibesi gibi aklı bir karış havada tipler hemen birini buluveriyor , aklı başında insanlar gibi ölçmek tartmak yok. Konu sahibesinin yeni kurbanına Allahtan sabırlar ve bol şans diliyrum:bicak:
Doğru söylüyorsunuz. Çevremde ne kadar naif olgun kadın var ise bekar. Erkeklere de böyle kadınlar müstahak aslında tok gözlü ne istediğini bilen kadınlara kötü davranıp böyle şımarık kadınların önlerinde paspas oluyorlar.

X