Asker eşi olan ve tayini Kıbrıs a çıkan var mı?

Yildizc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2018
47
10
Kızlar eşim uzman ve bugün tayinimiz açıklandı Kıbrıs Alevkaya ya gidicez. Kibrisa giden var mı önerileriniz nelerdir ne yapmalıyız yardımlarınızı bekliyorum 🙏🙏

Kaçakcinin köşkü geldi aklıma. Balayına gitmiştik ne güzel yerdi kalesi balıkçıları apostopolos klisesi. Gezecek yer çok şanslısınız

Kaçakcinin köşkü geldi aklıma. Balayına gitmiştik ne güzel yerdi kalesi balıkçıları apostopolos klisesi. Gezecek yer çok şanslısınız
Ya cok guzel gezmeye tatil e güzelyurt mağusa çok harika yerlerde yaşamak için nasıl olucak o çok düşündürüyor beni 😔

abim askerligini kibrista yapti
askerleri sevmiyorlar ve cok pahali gunduz hayat bitik orda hayat geceleri basliyor esnaf gunduzleri dukkan bile acmiyormus trafik tersten akiyormus
abim askerden geldiginde 1 hafta falan uyuyamamisti beni geri cagirirlarsa diye 😁😁😁

Benim erkek arkadaşım Kıbrısta yapmış askerliğini. Hala durup durup ne kadar keyifli geçtiğini, tesislerinin güzelliğini filan anlatır. Subay tesisleri daha da güzelmiş. Yazları biraz sıcak ve bana göre yerel halkı dışardan gelenlere karşı bi tık soğuk ama hiçbirşey olmasa bile çatışmasız, risksiz bir bölge. Hayırlı olsun şimdiden.

Bir süre Kıbrıs'ta yaşadım.
Büyükşehirde yaşamaya alışkın biri olarak aşırı derecede sıkıldım diyebilirim.
Ama ufak bir şehirde yaşıyorsanız belki kolay uyum sağlarsınız.

Kıbrıs’ta bizim ama ne bilim vatanımdan başka bi yerde yaşadığımı düşünemedim. Şaşırdım da Kıbrıs’a da mı tayin çıkıyor diye.
Bilemiyorum belki de gitsem severim
Dezavantajları illaki var. Mesela gıdalar tr den geliyor. Askeri kantinde ay sonuna doğru raflar bomboş oluyo :) sonra biraccık pahalı. Ama bi denizi var tertemiz ya

Kıbrıs’ta bizim ama ne bilim vatanımdan başka bi yerde yaşadığımı düşünemedim. Şaşırdım da Kıbrıs’a da mı tayin çıkıyor diye.
Bilemiyorum belki de gitsem severim
Benim eşim suriyedeydi bir bir buçuk yıl ordan katara gitti bir yıl olucak şimdi de kıbrıs biz türkiye yüzü göremedik daha sırf türkiye diye düşünme somali sudan yemen her yere görevlendirme çıkabilir

Benim erkek arkadaşım Kıbrısta yapmış askerliğini. Hala durup durup ne kadar keyifli geçtiğini, tesislerinin güzelliğini filan anlatır. Subay tesisleri daha da güzelmiş. Yazları biraz sıcak ve bana göre yerel halkı dışardan gelenlere karşı bi tık soğuk ama hiçbirşey olmasa bile çatışmasız, risksiz bir bölge. Hayırlı olsun şimdiden.
Halkın çoğunluğunu ingilizler oluşturuyor orda hala sömürge havasi var biliyorum soğuklar biraz ama tesislerin güzel olması haberi beni sevindirdi çatışmasız ama doğuda ki operasyonlara takviye birlikler kibristan gidiyormuş 🙄 artık hayırlısı hakkımızda teşekkür ederim iyi dileklerin için canim 🙏🙏

X