Erkek İnfertilitesi Aspermi( meni çıkışının çok az ya da hiç olmaması)

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Buono

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2019
16
4
41
Arkadaşlar merhaba,
Azospermi ile ilgili forumda cok yazı var ancak aspermi ilgili çok az bilgi mevcut. Eşimde meni çıkışı cok çok az ama içinde yeterli soerm sayısı var .. buna rağmen 2,5 yıldır hiç gebelik oluşmadı. Bir kez aşılama yapıldı yine sonuç alamadık. Benim durumumda olanlarla tecrübelerimizi paylaşalım mı?

Kızlar kimse yok mu bu durumda olan? Bi tek biz miyiz:KK43:
Merhaba benim eşimde de sperm sayısı 0 hiç yok hormon fiziki muyane ve ulturason normal ama sperm testinde sperm yok Bizde yeni öğrendik siz nasıl Bi tedavi görüyorsunuz biz daha başlamadık genetik sonuçlarını bekliyoruz

Kızlar kimse yok mu bu durumda olan? Bi tek biz miyiz:KK43:
Arkadaşlar merhaba,
Azospermi ile ilgili forumda cok yazı var ancak aspermi ilgili çok az bilgi mevcut. Eşimde meni çıkışı cok çok az ama içinde yeterli soerm sayısı var .. buna rağmen 2,5 yıldır hiç gebelik oluşmadı. Bir kez aşılama yapıldı yine sonuç alamadık. Benim durumumda olanlarla tecrübelerimizi paylaşalım mı?
Siz meninin içinde yeterli sperm oldugunu nasıl öğrendiniz biz bilmiyoruz doktor meni de sperm olabilir de olmayabilir de diyor

Siz meninin içinde yeterli sperm oldugunu nasıl öğrendiniz biz bilmiyoruz doktor meni de sperm olabilir de olmayabilir de diyor
Meniye sperm testi yapildi ordan biliyoruz..ama volum yeterli degil.. antibiotik ve geri bisalmayi obleyecek bi ilac ile vitamin verdi doktor.. ama volumde pek bi artis olmadi simdi doktor psa sonuclarini gormek istedi..Siz sperm testi yaptirdiysaniz doktor nasil bilmiyoruz demis anlamadim?🙄

Tamam ben sizi yanlış anladım ben sizde sperm testinde hiç sperm yok olarak anladım sonra başka bi testle sperm oldugunuzu anladığınızı düşünmüştüm bizim sperm testinde hiç sperm yok sayımız 0 volüm ph lokösit normal sınırlarda hormonlarımız fiziki muyane ulturason normal genetik sonuçlarını bekliyoruz genetik iyi gelirse ancak tese ile sperm olup olmayacağını anlarız demişti doktor bize. Sizin sperm varsa volümün az gelmesi etkiliyor mu o kadar bir sperm yeterli diyorlar döllenme için meni az gelse de sperm varsa yeterli olmuyormuymuş.

Tamam ben sizi yanlış anladım ben sizde sperm testinde hiç sperm yok olarak anladım sonra başka bi testle sperm oldugunuzu anladığınızı düşünmüştüm bizim sperm testinde hiç sperm yok sayımız 0 volüm ph lokösit normal sınırlarda hormonlarımız fiziki muyane ulturason normal genetik sonuçlarını bekliyoruz genetik iyi gelirse ancak tese ile sperm olup olmayacağını anlarız demişti doktor bize. Sizin sperm varsa volümün az gelmesi etkiliyor mu o kadar bir sperm yeterli diyorlar döllenme için meni az gelse de sperm varsa yeterli olmuyormuymuş.
Simdi anladim probleminizi! Evet farkli problemler:KK43: valla bizde 1 damlada 10 milyon sperm ile asilama yapildi yine de tutmadi.. ve urolog kesinlikle volumle alakali dedi.. uretilen meninin ancak 50 de biri yumurtaliklara ulasiyomus.. bir damla meniden hic biri gitmiyo galiba yumurtaliklara, hepsi yolda takiliyo:KK43:

bizde de azospermi cıktı.
sperm sayısı sıfır.
hormon testi yapıldı sonuclar cok iyi çıktı, ama sadeve prolaktin hormanu yuksek cıktı.
Doktor bu sonuclara göre vucudunuz sperm üretiyor ama prolaktin yuksek oldugu icin bi yerde tıkanıklık vardır dedi.
Sizin prolaktin yuksek mi?
Bizi endokrinoloji bölumune yonlendirdi.
ilaçla 1 ayda deger duser, tıkanıklık sorunu gidebilir bir daha sperm testi verirsiniz dedi. O sorun cozulurse dogal yoldan bebek olur dedi.
Belki sizinde böyledir? Bu deger kaç sizde?

bizde de azospermi cıktı.
sperm sayısı sıfır.
hormon testi yapıldı sonuclar cok iyi çıktı, ama sadeve prolaktin hormanu yuksek cıktı.
Doktor bu sonuclara göre vucudunuz sperm üretiyor ama prolaktin yuksek oldugu icin bi yerde tıkanıklık vardır dedi.
Sizin prolaktin yuksek mi?
Bizi endokrinoloji bölumune yonlendirdi.
ilaçla 1 ayda deger duser, tıkanıklık sorunu gidebilir bir daha sperm testi verirsiniz dedi. O sorun cozulurse dogal yoldan bebek olur dedi.
Belki sizinde böyledir? Bu deger kaç sizde?
Bizde prolaktin 10.97 canım referans aralığı 2.64-13.13 aralığın içinde yüksek demedi doktor normal dedi fsh 4.53 lh 2.83 testesteron 3.63 hepsi refarans aralıgın içinde ve doktor hepsi normal sorun yok dedi endokrolonoga da yönlendirmedi sperm üretimini hormonlara göre üretiyor diyemem dedi genetik sonuçlarına göre tese yapalım diyor siz hangi doktora gittiniz inşallah böyle kolay yoldan çözülür bizimki de

Bizde prolaktin 10.97 canım referans aralığı 2.64-13.13 aralığın içinde yüksek demedi doktor normal dedi fsh 4.53 lh 2.83 testesteron 3.63 hepsi refarans aralıgın içinde ve doktor hepsi normal sorun yok dedi endokrolonoga da yönlendirmedi sperm üretimini hormonlara göre üretiyor diyemem dedi genetik sonuçlarına göre tese yapalım diyor siz hangi doktora gittiniz inşallah böyle kolay yoldan çözülür bizimki de
canım bizim 1 yıldır olmuyordu bende sıkıntı cıkmadı esim gitti urolojiye dr cok ilgilendi bizimki bayaa yuksekmis ve engellermis. Netten baktım kısırlık yapabiliyormuş sizinki güzel cıkmıs sonuc.
genetik sonuclara nasil bakılıyor bize hic bahsetmedi dr.
Birde ultrason cekilcek.
Suan icin belirli doktorumuz yok, sonucları toplayıp gidecegiz şyi bir yere

canım bizim 1 yıldır olmuyordu bende sıkıntı cıkmadı esim gitti urolojiye dr cok ilgilendi bizimki bayaa yuksekmis ve engellermis. Netten baktım kısırlık yapabiliyormuş sizinki güzel cıkmıs sonuc.
genetik sonuclara nasil bakılıyor bize hic bahsetmedi dr.
Birde ultrason cekilcek.
Suan icin belirli doktorumuz yok, sonucları toplayıp gidecegiz şyi bir yere
Bizim ulturasonda da sorun yok canım küçük Bi varikosel vardı etki etmez dedi ulturason ve hormon iyi olunca direk genetik yapalım dedi doktor demek ki sizde genetikden süplenecek bir şey yok Genetik de sorun çıkmazsa tese ile bakarız dedi tıkanıklık olabilir tese ile anlayabilirim diyor tıkanıklığı ameliyatla anlarım diyor size tıkanıklıgı nasıl anlayacağını söyledi mi biz antalya da memoriala gittik genetik 1 ayda açıklanıyor onu bekliyoruz iyi gelirse İstanbula da gitcez oradaki doktorlardan fikir alıcaz

Bizim ulturasonda da sorun yok canım küçük Bi varikosel vardı etki etmez dedi ulturason ve hormon iyi olunca direk genetik yapalım dedi doktor demek ki sizde genetikden süplenecek bir şey yok Genetik de sorun çıkmazsa tese ile bakarız dedi tıkanıklık olabilir tese ile anlayabilirim diyor tıkanıklığı ameliyatla anlarım diyor size tıkanıklıgı nasıl anlayacağını söyledi mi biz antalya da memoriala gittik genetik 1 ayda açıklanıyor onu bekliyoruz iyi gelirse İstanbula da gitcez oradaki doktorlardan fikir alıcaz
bize o hormon fazlalıgı tıkanıklık yapmıs olabilir dedi. bunu anlamak icin o doktora yonlerdirdi 1 ay sonra sperm testinde anlasır ondan mı degil mi diye dedi sanırım sonrasında bakmayı düşünüyor.
Birde ultrasonla bakılacak iste.
haaa bide esim yıllar once kistten ameliyat olmus yumurtalıklarından, bi sıkıntısı yok suan hersey iyi geçmis ama biz sorduk ondan mı tıkandı acaba diye sanmıyorum diyor doktor.
ben öyle dusunmustum.
Biz Ankara’dayız. 2-3 iyi doktor var bakalım hangisine gidecegiz belli değil

bize o hormon fazlalıgı tıkanıklık yapmıs olabilir dedi. bunu anlamak icin o doktora yonlerdirdi 1 ay sonra sperm testinde anlasır ondan mı degil mi diye dedi sanırım sonrasında bakmayı düşünüyor.
haaa bide esim yıllar once kistten ameliyat olmus yumurtalıklarından, bi sıkıntısı yok suan hersey iyi geçmis ama biz sorduk ondan mı tıkandı acaba diye sanmıyorum diyor doktor.
ben öyle dusunmustum.
Benim eşimde hiçbir şeyden ameliyat olmamış bu konuda hiç sıkıntı yaşamamış fiziki olarak yumurtalık büyüklüğü falan normal tıkanıklık varsa neyden bilmiyoruz doktor ameliyatla anlarız dedi araştırmadan ameliyat olmayalım dedik Kaan aydosa gidin ben randevu aldım şubatın son hastasına çok yoğun o arada da İstanbula gidelim dedik şu anda sebebi yok ya her şey normal görünüyor ama sperm sayısı 0 tedavsi olmaz diye çok korkuyorum rabbim yüzümü güldürür inşallah

Benim eşimde hiçbir şeyden ameliyat olmamış bu konuda hiç sıkıntı yaşamamış fiziki olarak yumurtalık büyüklüğü falan normal tıkanıklık varsa neyden bilmiyoruz doktor ameliyatla anlarız dedi araştırmadan ameliyat olmayalım dedik Kaan aydosa gidin ben randevu aldım şubatın son hastasına çok yoğun o arada da İstanbula gidelim dedik şu anda sebebi yok ya her şey normal görünüyor ama sperm sayısı 0 tedavsi olmaz diye çok korkuyorum rabbim yüzümü güldürür inşallah
ameliyatsız anlasılmıyor mu bu yahu?
iyi olmus görunun bi kaç doktora hemen karar vermeyin.
Allah yardımcımız olsun

ameliyatsız anlasılmıyor mu bu yahu?
iyi olmus görunun bi kaç doktora hemen karar vermeyin.
Allah yardımcımız olsun
Bende anlamadım ki ameliyatsız niye belli olmuyor birden fazla doktora gidicez hepsi tese derse o zaman yaptıralım dedik amin rabbim yardımız olsun inşallah

ben öyle dusunmustum.
Merhaba , uzun süredir foruma giremedim. Bizim problemimiz hala çözülmedi. Kaan Aydosa gidelim diyoruz ama emin olamıyorum . Siz hangi doktora gittiniz? prolaktin değeriniz neydi ? Tıkanıklık açıldı mı? Bizim prolaktin değeri üst sınırda. 13 doktor hiç bir şey demedi o değere:KK43:

Merhaba , uzun süredir foruma giremedim. Bizim problemimiz hala çözülmedi. Kaan Aydosa gidelim diyoruz ama emin olamıyorum . Siz hangi doktora gittiniz? prolaktin değeriniz neydi ? Tıkanıklık açıldı mı? Bizim prolaktin değeri üst sınırda. 13 doktor hiç bir şey demedi o değere:KK43:
Merhaba. Prolaktin hormonu 37 cıkmıştı endokrin doktoru ilac ile normal seviyeye düşürdü.
Daha sonra bizi bırakmadı doktor ilaç ve iğne verdi 3 ay ilac, 3 ay igne kullandı esim ama bi faydası olmadı.
Doktor degistirdik. Basta Kaan Aydos’a gidelim dedik ama daha sonra vazgectık.
Bizim doktorumuz Ahmet Hakan Haliloğlu.
Agustos ayında gittik biz.
Genetik test istedi, tekrar hormonlara bakıldı.
Cok guzel sonuclar dedi 6 haftalık igne ve hap verdi.
3 haftamız kaldı sonra kontrole gidecegiz.
Daha bi sonuc elde edemedik, zaman gerekiyor

Merhaba. Prolaktin hormonu 37 cıkmıştı endokrin doktoru ilac ile normal seviyeye düşürdü.
Daha sonra bizi bırakmadı doktor ilaç ve iğne verdi 3 ay ilac, 3 ay igne kullandı esim ama bi faydası olmadı.
Doktor degistirdik. Basta Kaan Aydos’a gidelim dedik ama daha sonra vazgectık.
Bizim doktorumuz Ahmet Hakan Haliloğlu.
Agustos ayında gittik biz.
Genetik test istedi, tekrar hormonlara bakıldı.
Cok guzel sonuclar dedi 6 haftalık igne ve hap verdi.
3 haftamız kaldı sonra kontrole gidecegiz.
Daha bi sonuc elde edemedik, zaman gerekiyor
Cook tesekkurler cevabiniz icin.. insallah en kisa sürede. cozulur problemlerimiz.. biz de Hakan beye gitmistik 3 ay tedavi uyguladik ama sonrasini getiremedik esim sıkılıyor uzun tedaviden:KK43: bir de Kaan beyi deneyeceğiz
ama yine ilaç falan diyecek muhtemelen..

Arkadaşlar merhaba, prolaktin değerini her doktor ciddiye almaz, söz konusu Azosperm ise eğer prolaktini düşünmeden önce bakılacak arastırılması gereken çok fazla tahlil var. Kadın da yada erkekte doktorlar prolaktin üzerinde çok çok fazla durmazlar.
ayrıca tıkanıklık illa tese ameliyatında anlaşılır diye birşey yok. Anal dan camera ile içeri girilir nerde ne tıkanıklık var tespiti yapılır. Lütfen lütfen doktorlarınızın her söylediğine aldanmayın. Azosperm ise mevzu çok dikkatli olalım ..

X