Astrolojiyle ilgilenenlerin buluşma noktası

Whole sign en eski ve helenistik donemden beri kullanilan bir ev sistemidir ve bu haritada tabii ki asc, dsc, mc, ic dereceleri isaretlidir. Dogum haritasi wholesign sistemde daha nettir. Placidius sistemdeki gibi ev cizgisine 5 derece yakinsa sonraki evde sayilir seklinde kafa karistiran yorumlar yoktur. Linkte hocamin konuyla ilgili bilgilendirici ve karsilastirmali orneklere de yer verdigi yazisi var. Kendisi placidius olarak egitim almis uzun yillar placidius sistemle calismis son yillarda ise whole sign sistemle calismaya devam etmektedir. Okumanizi tavsiye ederim. Hakan Kırkoğlu D.F.Astrol S - ISAR CAP - Tüm Burç Ev Sistemi
Automn ile ayni fikirdeyim. Farkli astrologlar daha farkli ev sistemleriyle de calisiyorlar. Her ev sisteminin kendine gore daha zengin ve dezavantajli taraflari var.

iki farklı kişiden klasik astroloji eğitimi aldım. bizlere öğrettikleri doğum haritası "o" anın haritası olduğu için eski zamanlarda da astrologların el ile yaptıkları ölçümleri placidus sistemine göre aldıkları şeklindeydi. özellikle o dönemlerde astroloji halktan ziyade kral ve soylular için kullanıldığından, doğru yönlendirmek için kesinlikle whole sign kullanmıyorlarmış ki gezegenlerin ev yerleşimleri yanıltıcı olmasın.
örneğin mars'ın 1. evdeki anlamı ile 12. evdeki anlamı çok farklı sonuçlar doğuruyor.

bizim hocalarımız çalışacağınız ev sistemini siz seçebilirsiniz dediler mesela. ben açıkçası yukarıdaki yaklaşımı mantıklı bulduğumdan whole sign'ı tek baz alınan sistem olarak düşünmüyorum. fakat yorumlama yaparken ona da göz atmak bazı haritalarda faydalı olabilir tabi ki.

deneyimlerle de şekilleniyor olabilir. ben daha çok yeniyim. belki 1000lerce haritadan sonra fikrim değişir :)

5 derece kuralına dahil değilmiş. belki doğum saatini yanlış rektifiye edilmiştir, 29 drc değil de daha geride ise 1. evde sayılabilir belkide.

12.ev yerleşimleri bana daha çok uyuyor zaten, yukarılarda da demiştim kişisellerin 12.evimdeki yerleşimleri ve stelyumla alakalı pek çok öngörüyü de deneyimledim. whole sign sistemine göre 1.evde olduklarını görünce bakayım kendimden bir şeyler bulacak mıyım dedim ama yok. Güneş 12.ev de pek bana uymuyor...

12.ev yerleşimleri bana daha çok uyuyor zaten, yukarılarda da demiştim kişisellerin 12.evimdeki yerleşimleri ve stelyumla alakalı pek çok öngörüyü de deneyimledim. whole sign sistemine göre 1.evde olduklarını görünce bakayım kendimden bir şeyler bulacak mıyım dedim ama yok. Güneş 12.ev de pek bana uymuyor...

aa pardon ben yanlış anladım o zaman demek. whole sign daha çok uyuyor gibi algıladım.

aa pardon ben yanlış anladım o zaman demek. whole sign daha çok uyuyor gibi algıladım.

Belki de ben net ifade edemedim ☺️ 12.ev stelyumu deyince insan çok kötü şeyler yaşayacağını düşünüyor ama bende öyle olmadı. Daha çok kendimi net ifade edememek gibi etkilerini yaşıyorum. O yüzden acaba haritamın whole sign’a göre yorumu daha mı çok uyacak dedim biraz inceledim. Ama placidus daha çok örtüşüyor benimle ☺️

X