Astrolojiyle ilgilenenlerin buluşma noktası

Merhaba kızlar, nasılsınız?

Forumda dolaşırken neden astroloji ile ilgili bilgi alışverişi yapacağımız bir topic olmasın diye düşündüm. Elbette ki temel bilgisi olan kişilerden bahsediyorum :) Ne yazık ki hiç bilmeyene astrolojiyi anlatmak bizim haddimize değil, harita yorumlamak da...

Ama konuya hakim olan hanımlarla kendi konumlarımızı, açılarımızı, transitlerimizi tartışmak isterim :) Mesela aranızda yükseleni 29 derece olan kimse var mıdır? Ya da satürn döngüsünü yakınlarda deneyimlemiş olanlar, satürn size neler getirdi neleri götürdü? :) gibi gibi...

Şu an baktım ay ikizler burcunda büyüyormuş sanki tesadüf değil, umarım birçok şey öğreneceğimiz keyifli sohbetler yapacağımız bir konu olur...
Bencede cok guzel bır topik olmuş :) ay banada bılgı verin ben kac derece oluyorum 🤣cok seviyorum astrolojıyı inanıyorum da ama burcumun ozellıklerındn baska pekte bısey bilmiyorum. Arada acıp okuyorum arastryorum ama boyle sohbet babında cok daha eglencelı oluyordur eminim 😍
Bu arada ben YAY burcuyum neredeyse butun ozelliklerını tasırım.ama bu burcun eeen meshur ozelligi olan PATAVATSIZ asla degilim🤣ona dobra dobra diyelim 🤣

Dış görünüşüm kesinlikle “aa artemisia’dan asla zarar gelmez çok saf birine benziyor”, ama içim “😈

Fedakar değilim fazla, son yıllarda kendimi önplana almayı başardım bence bilinçli bir şekilde bencilleştim ve mutluyum da bundan dolayı 🤗

Kişisel özelliklerime bakarken başağı okumam gerektiğini biliyorum zaten artık bu tarz yorumlara bakma ihtiyacı da hissetmiyorum, son astroloğum 45 dakika kişisel özelliklerimi anlattı ve tek bir falso yoktu kendimi dinlemeye doydum 🤓

Teraziye bakıyorum derken kastettiğim hani satürn kova transitinin burcunuza etkisi videoları falan var ya. Benim satürn kova 5.evime düşüyor. Başak yükselen videosunda ise kovadaki satürnün 6.ev transitini anlatıyor. Başak yükselen olsam da bu durumda başağı dinlersem yanılmış olurum. Bunu anlatmak istemiştim 🤗
Bu placidius ev sistemi kullanan astrologlarin onerisidir. Asc derecen 29 derece oldugu icin bir ev sonrasindan saymani mantikli bulmuslar. Son derecelerdeki bir asc ve ya gezegeni 1 sonraki evdeymis gbi varsayarak yorumlarlar. Ama transit yorumlari dinlerken yukselen burcun ne ise ona gore sayip dinlemek lazim. Yani yukselenin basak oldugu icin kova 6. Evine duser. Bu da cok daha eski, net ve klasik 1 yontem olan whole sign ev sistemine gore daha sagliklidir.

Bu placidius ev sistemi kullanan astrologlarin onerisidir. Asc derecen 29 derece oldugu icin bir ev sonrasindan saymani mantikli bulmuslar. Son derecelerdeki bir asc ve ya gezegeni 1 sonraki evdeymis gbi varsayarak yorumlarlar. Ama transit yorumlari dinlerken yukselen burcun ne ise ona gore sayip dinlemek lazim. Yani yukselenin basak oldugu icin kova 6. Evine duser. Bu da cok daha eski, net ve klasik 1 yontem olan whole sign ev sistemine gore daha sagliklidir.

Aslında bu hep kafamı kurcayalan bir konuydu biliyor musunuz, bir ara epey araştırdım da. Nedense placidusu doğru kabul edip whole sign’a göre incelemedim bir daha ne haritamı ne transitlerimi. Ama şimdi tekrar bakacağım belki de bir çok şeyi farklı gözle görüp aydınlanma yaşarım 🤗

Benim 5.evde gerceklesti ve kocamla kavga edip ayrilmaya karar verdik 😬
Bunu okuduğuma üzüldüm, umarım geçici bir durumdur ya da aldığınız karar en hayırlısıdır

Aslında bu hep kafamı kurcayalan bir konuydu biliyor musunuz, bir ara epey araştırdım da. Nedense placidusu doğru kabul edip whole sign’a göre incelemedim bir daha ne haritamı ne transitlerimi. Ama şimdi tekrar bakacağım belki de bir çok şeyi farklı gözle görüp aydınlanma yaşarım 🤗

Bunu okuduğuma üzüldüm, umarım geçici bir durumdur ya da aldığınız karar en hayırlısıdır
Aynen 1 ara ben de cok arada kaldim ve astrolojiden sogudum bu yuzden. Ama 20 yillik astrolog olan hocam placidiusu birakip whole sign sisteme gecmis belli 1 zaman sonra. Vardir 1 bildigi dye dusunuyorum :))

Aynen 1 ara ben de cok arada kaldim ve astrolojiden sogudum bu yuzden. Ama 20 yillik astrolog olan hocam placidiusu birakip whole sign sisteme gecmis belli 1 zaman sonra. Vardir 1 bildigi dye dusunuyorum :))
Ins. Ama baya sikintili 1 durum :/

B Biresekiz 🙋🏻‍♀️ merhaba
Şu evlilik yılı olayına bende baktım ama sonucu bulamadım rica etsem yardımcı olabilir misiniz?
Burcum ikizler
Yükselen oğlak
Oğlak zıt gezegen yengeç ve 7. Ev
Yengeç Etkileşimli gezegeni ay
Ay ne zaman yengeçte o kısmı kaldı 😊

X