Astrolojiyle ilgilenenlerin buluşma noktası

Kizlar retrifikasyon icin onerebileceginiz bir astrolog var mi? Yaptirsam mi diye dusunuyorum. Dogum saatimi 12ye dogru olarak biliyorum. Hep 12 olarak alirdim evlerin burclari acisindan da bana uyumlu gelirdi. Ama solari biraz karistirinca farkettimki 12ye 15 kala ile 10 kala arasinda bile asc den baska bazi farklar var.

B Biresekiz merhaba, haritamı whole sign’a göre çıkartınca 12.ev stelyumum 1.eve taşındı 😄 bu bayaaa fark yarattı şu an benim için. Bu yerleşimlerle örtüşen birçok durum vardı yaşadığım, şimdi baştan düşüneceğim her şeyin üzerine...
Bir de bu sekilde bak baaklim. Sonra bana da anlat hangisi daha cok calisiyor :)

Kizlar retrifikasyon icin onerebileceginiz bir astrolog var mi? Yaptirsam mi diye dusunuyorum. Dogum saatimi 12ye dogru olarak biliyorum. Hep 12 olarak alirdim evlerin burclari acisindan da bana uyumlu gelirdi. Ama solari biraz karistirinca farkettimki 12ye 15 kala ile 10 kala arasinda bile asc den baska bazi farklar var.
Ben birkac astrolog onerebilirim.

Selam kızlar 😁 bu gezegenlerin mevcut konumlarını, hangi burçta olduğunu vs nasıl görüyoruz?

Burda o tarz şeyler okudum bende bir bakayım neymiş dedim ve sizi yetkin gördüm sonuca ulaşamayınca sordum 😊
İlginiZ için teşekkürler şartlandırmayım kendimi 😊
Aslinda astroloji evlilik tarihini tahmin edemez. Ancak evlilik icin guzel 1 tarih onerebilir. Ama insanlar cogunlukla saturn 1.ev transitlerinde, 10.ev transitlerinde, 7.ev transitlerinde evlenir de bosanir da :)))

Aslında bu hep kafamı kurcayalan bir konuydu biliyor musunuz, bir ara epey araştırdım da. Nedense placidusu doğru kabul edip whole sign’a göre incelemedim bir daha ne haritamı ne transitlerimi. Ama şimdi tekrar bakacağım belki de bir çok şeyi farklı gözle görüp aydınlanma yaşarım 🤗

Bunu okuduğuma üzüldüm, umarım geçici bir durumdur ya da aldığınız karar en hayırlısıdır

Whole sign ruhun haritasidir. Yasanilacak olaylari verir ama kiminle ve ne konuda (ev) yasanilacagi placidus daha cok verir. Ikisi de bana gore cok calisiyor. Zaten karsilastirdiginda sorunlu evler cok degismiyor. Mars vardi diyelim bir evinde placidusta hoop o gidiyor guney ay dugumu geliyor whole sign da gibi.

Kesinlikle yaptirmalisiniz.

Aslinda astroloji evlilik tarihini tahmin edemez. Ancak evlilik icin guzel 1 tarih onerebilir. Ama insanlar cogunlukla saturn 1.ev transitlerinde, 10.ev transitlerinde, 7.ev transitlerinde evlenir de bosanir da :)))
Merak ettiğim bir konu da şu : Ayın hareketleri ile borsa arasında nasıl bir ilişki olabilir? Şöyleki ayın hareketleri ile borsa tahmini yapan insanlar görüyorum. Umarım sorum konu dışı değildir B Biresekiz

Merak ettiğim bir konu da şu : Ayın hareketleri ile borsa arasında nasıl bir ilişki olabilir? Şöyleki ayın hareketleri ile borsa tahmini yapan insanlar görüyorum. Umarım sorum konu dışı değildir B Biresekiz
Ayin hareketlerine gore borsa tahmini duymadim. Borsa tahmini icin 5.ev ve yoneticisi dikkate alinir. Turkiye borsasi icin Turkiyenin 5.evi ve yoneticinin aldigi transitlere gore yorum yapiliyor.

Whole sign ruhun haritasidir. Yasanilacak olaylari verir ama kiminle ve ne konuda (ev) yasanilacagi placidus daha cok verir. Ikisi de bana gore cok calisiyor. Zaten karsilastirdiginda sorunlu evler cok degismiyor. Mars vardi diyelim bir evinde placidusta hoop o gidiyor guney ay dugumu geliyor whole sign da gibi.

whole sign harita doğulan andaki anın haritasını tam olarak yansıtmadığı için ben çok güvenemiyorum. evlerin giriş dereceleri (özellikle de asc, dc, ıc ve mc) kritik olduğu için placidus takip etmek daha doğru bana göre de.

B Biresekiz merhaba, haritamı whole sign’a göre çıkartınca 12.ev stelyumum 1.eve taşındı 😄 bu bayaaa fark yarattı şu an benim için. Bu yerleşimlerle örtüşen birçok durum vardı yaşadığım, şimdi baştan düşüneceğim her şeyin üzerine...

12. evdeki gezegenler 1. ev girişinde kaç derece uzaktı ? belki 5 derece kuralı ile zaten 1de sayılıyorlardır ?

12. evdeki gezegenler 1. ev girişinde kaç derece uzaktı ? belki 5 derece kuralı ile zaten 1de sayılıyorlardır ?
Placidusta bu şekildeydi, 12.ev girişinde

0AE9F31C-26DB-4373-9526-8158E2C7C4A3.jpeg

whole sign harita doğulan andaki anın haritasını tam olarak yansıtmadığı için ben çok güvenemiyorum. evlerin giriş dereceleri (özellikle de asc, dc, ıc ve mc) kritik olduğu için placidus takip etmek daha doğru bana göre de.
Whole sign en eski ve helenistik donemden beri kullanilan bir ev sistemidir ve bu haritada tabii ki asc, dsc, mc, ic dereceleri isaretlidir. Dogum haritasi wholesign sistemde daha nettir. Placidius sistemdeki gibi ev cizgisine 5 derece yakinsa sonraki evde sayilir seklinde kafa karistiran yorumlar yoktur. Linkte hocamin konuyla ilgili bilgilendirici ve karsilastirmali orneklere de yer verdigi yazisi var. Kendisi placidius olarak egitim almis uzun yillar placidius sistemle calismis son yillarda ise whole sign sistemle calismaya devam etmektedir. Okumanizi tavsiye ederim. Hakan Kırkoğlu D.F.Astrol S - ISAR CAP - Tüm Burç Ev Sistemi
Automn ile ayni fikirdeyim. Farkli astrologlar daha farkli ev sistemleriyle de calisiyorlar. Her ev sisteminin kendine gore daha zengin ve dezavantajli taraflari var.

Gunaydin herkese:) henuz temel seviyedeyim ama solar return'e merak sardim. Bildiginiz gibi gunesimin oldugu yer dogum tarihim olarak varsayiliyor. Bu yuzden her ev o ay yasayacaklarimi mi gosterir? Yoksa aylardan bagimsiz haritayi genel 1 senede olabilecekler seklinde mi yorumlamaliyim?

X