Börekler Avcı Böreği-Piyale Galete Unu Sponsorluğunda

Elif_Eylul

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
114.967
557.070

Çok lezzetli bir börek ile karşınızdayım. Malzemelere geçelim

• Börekler İçin:​

• 2 adet hazır yufka
  • 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  • İç harcı için:​

• 200 gram orta yağlı kıyma
  • 1 adet orta boy kuru soğan
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 2 su bardağı ince bulgur(sıcak su ile şişmemiş hali için 1 su bardağı)
  • 1/2 su bardağı dövülmüş ceviz içi
  • Maydanoz(doğranmış)
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • Börekleri kaplamak ve kızartmak için:​

• 2 adet yumurta(çırpılmış)
  • 1 su bardağı galeta unu

Avcı Böreği Tarifi Nasıl Yapılır?​

• Kıymalı iç harcı için; kuru soğanı küçük parçalar halinde doğrayın. Bol suda yıkayıp fazla suyunu süzdürdüğünüz ayıklanmış maydanoz yapraklarını incecik kıyın. Ceviz içini keskin bir bıçak yardımıyla kıyın.

• Kapaklı küçük bir kaseye aldığınız köftelik ince bulgurun üzerini örtecek kadar sıcak su ekleyin. Kapağını kapatıp şişmesi için kısa bir süre bekletin.
  • Soğanları ekleyip, soğanlar diriliğini kaybedene kadar kavurma işlemini sürdürün.
  • Soğanların üzerine kıymayı, tuz ve karabiberi ekleyin ve kavurma işlemine devam edin.
  • Kavrulan kıymanın üzerine ceviz, şişmiş ince bulgur ve doğranmış maydanozu ekleyip karıştırın ve ocağın altını kapatın.

• Yufkaları dörde bölün ve her birini fırça ile yağlayın.
  • Yufkanın geniş kısmına kıymalı harçtan ekleyin ve önce kenarlardan katlayarak rulo haline getirip kapatın.

• Yumurtaları geniş bir kapta çırpın. Elenmiş galeta ununu düz bir tabağa alın. Hazırladığınız avcı böreklerini öncelikle çırpılmış yumurtaya ardından galeta ununa bulayın.
  • Kızgın yağda kızartın ve sıcak olarak servis edin, sevdiklerinizle afiyetle yiyin.

Sunuma geçebiliriz afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
En en en sevdiğim boreklerden kendileri herkes bir pacanga birde avcının pesindeydi ufak bir atak ile kapmışsın böreği filizko ama hakkını vermişsin, çok güzel olmuş gerçekten ben alsambelki böyle sunamazdım, ellerine sağlık başarılar dilerim canım filizko

Çokkk teşekkür ederim canım elifim

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor tadıda öyledir eminim bol şans diliyorum

Av mevsimi gelmiştir. Ben gidene kadar tepsi kırıntıları bile temizlenecek ahhh ah bilerek mi yasak günde yapıldı avcı böreği
Sunum da börek de harika . Bebeğim ellerine sağlık yiyenlere afiyet olsun. Yarışmada başarılar dilerim.

Ablam sen gelcem.de ben sana neler yapmam
Çok teşekkür ederim canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…