Avrupa'da tüp bebek yaptıranlar buraya

H Huhhu senin soruna cevaben;
etz elisabeth tillburg ivf labına gittim, mmc veldhovendan oraya yönlendiriyorlar.
keşke hollandadan başka tecrübeli arkadaşlar da olsaydı.
8 sağlıklı yumurta ile başlayan serüvenim 5 döllenmiş yumurta ile devam ederken bir üzğlmüştüm, 1 transferden sonra bugun itibari ile yalnızca 1 donmuş embriyom olduğunu öğrendim, moralim baya bozuldu. Başka lab olsa daha iyi olur muydu. Beni transfer sonrası apar topar ayağa kaldırmaları normal mi? Aklımda deli sorular. Kızlar siz de tecrübelerinizi anlatırsanız sizde nasıl bekletiyorlar mı transferden sonra kaç yumurtadan kaç sağlıklı embriyo elde ettiniz ?

etz elisabeth tillburg ivf labına gittim, mmc veldhovendan oraya yönlendiriyorlar.
8 sağlıklı yumurta ile başlayan serüvenim 5 döllenmiş yumurta ile devam ederken bir üzğlmüştüm, 1 transferden sonra bugun itibari ile yalnızca 1 donmuş embriyom olduğunu öğrendim, moralim baya bozuldu. Başka lab olsa daha iyi olur muydu. Beni transfer sonrası apar topar ayağa kaldırmaları normal mi? Aklımda deli sorular. Kızlar siz de tecrübelerinizi anlatırsanız sizde nasıl bekletiyorlar mı transferden sonra kaç yumurtadan kaç sağlıklı embriyo elde ettiniz ?
Ben türkiyede transfer olduktan sonra yarın saat yatırdılar ama bence bi numarası yok yatmanın .

Merhaba canim oncelikle insallah saglikla hamile kalirsin. Bende 23 ocakta igneye basladim 26 ocakta tekrar randevum var yumurtama bakicak doktor. Doktorum cok olumlu konustu olucak diye bekleyecegim islemleri gordukce buradan paylasacagim 💐💐

Kizlar merhaba ignemi oluyorum hala 3 yumurtam olmus birisi catlayacakmis doktor catlamamasi icin baska bir igne daha verdi.heeyecanla bekliyorum sonuclari. Sizde sureclerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Merhaba arkadaşlar ben Türkiyede denedim iki defa transfer oldum negatif 3.transferi deneyeceğim olmaz ise fransada deneyeceğim

Merhaba arkadaşlar ben Türkiyede denedim iki defa transfer oldum negatif 3.transferi deneyeceğim olmaz ise fransada deneyeceğim
Merhaba canim eger Gente yakin tarafinda kaliyorsaniz doktorumu onerebilirim cok kisi memnun ondan.ne zaman basliyorsunuz? Turkiyede yaptirmak zahmetli ve masrafli degilmi ?

Merhaba canim eger Gente yakin tarafinda kaliyorsaniz doktorumu onerebilirim cok kisi memnun ondan.ne zaman basliyorsunuz? Turkiyede yaptirmak zahmetli ve masrafli degilmi ?
Teşekkürler haute savoie da kalıyorum orada chal pma da bir randevum var bir ay ileri atacağım başlama randevusu vermeleri de biraz sürer türkiye de herşey ile hesaplarsak 1000 1500 euro arası tutuyor fransada raporum var sigortaya yazıp istemeyi denecegim remboursement

Almanyada görüşme tapam arkadaşlar . Embriyo koruma yasasını söyledimi tüp bebek merkeziniz? Yaşam koruma hakkı diye embriyo oluşmaya başlayınca dondurması yasak oluyormuş . O yüzden opu işleminden 24 saat içinde döllenenlerin hepsini donduruyorlarmış .

Teşekkürler haute savoie da kalıyorum orada chal pma da bir randevum var bir ay ileri atacağım başlama randevusu vermeleri de biraz sürer türkiye de herşey ile hesaplarsak 1000 1500 euro arası tutuyor fransada raporum var sigortaya yazıp istemeyi denecegim remboursement
Rica ederim canim. Uyguna yaptirmissiniz Turkiyede. Eger hemen baslama imkanin varsa basla. Ben adetimin geldigi an ariyorum bir iki saat sonra doktor hemen gel diyor gidiyorum ve basliyoruz surece oyle aylar sonraya randevu vermiyor. Sizde sigorta nasil isliyor? Ne kadara maloluyor?

Kizlar ben de 6 kez denedim hem Almanyada hem Turkiyede. Malesef hepsi negatifti. Hatta son denememin sonucunu da dün aldım..
Benim artık umudun kalmadı.. son bir dondurulmuş embriyo kaldı onu deneyeceğiz. Onu da öylesine deniyorum inancım kalmadı artık...

Kizlar ben de 6 kez denedim hem Almanyada hem Turkiyede. Malesef hepsi negatifti. Hatta son denememin sonucunu da dün aldım..
Benim artık umudun kalmadı.. son bir dondurulmuş embriyo kaldı onu deneyeceğiz. Onu da öylesine deniyorum inancım kalmadı artık...
Sizin sorununuz neydi canım ?

Yani açıklaması ne oluyor ? Bizzimkiside erkek infertilesi.
Yani hareketliliği yavaş, spermler ileri gitmiyor ve şekil bozukluğu da var
Doktorlar normal yolla zor olur diye direkt tüp bebek tedavisine başlamızı önerdi ama 4 senedir ondan da bi olumlum sonuç alamadık malesef.. sizdeki sorun ne ?

Yani hareketliliği yavaş, spermler ileri gitmiyor ve şekil bozukluğu da var
Doktorlar normal yolla zor olur diye direkt tüp bebek tedavisine başlamızı önerdi ama 4 senedir ondan da bi olumlum sonuç alamadık malesef.. sizdeki sorun ne ?
Oligoasthenotetanospermi . Ama bu şekilde olup okadar hamile kalan kişi tanıyorumki . Siz nerede denediniz ? Türkiyede burada neler önerdiler bilmiyorum ama tek doğru yumurta tek spermle buluşması gerek . Kendinizi bırakmayın yaşınız kaç ? Uzun süre ve çok kez denediniz diye üzerinizde bi yorgunluk var ama 5/6 cıda olan insanlar biliyorum .

1 kere türkiyede denedik. Geri kalanlar Almanya’da iki ayrı klinikte.. Türkiyede pek memnun kalmadım açıkçası robot gibi muayene oluyoruz kan veriyoruz ilaçlarımızı alıyoruz çıkıyoruz
Otomatiğe bağlamışlar artık o kadar çok hasta çift varki..
Almanya’da da ilk denediğim klinik tam bi kabustu. Ordan hiç bahsetmek istemiyorum ama şuan Hamburg’da FCH kiliniğinde deniyoruz
Doktorumuzdan memnunum ama tutmuyor işte şans meselesi galiba artık bilmiyorum
Doktorun tek dediği değerlerin iyi görünüyor sadece beklemelisin... ama artık 6. Denemeden sonra insan da sabır kalmıyor
Yaşım 30 bu arada.
sizin kaçıncı denemeniz ? Nerde tedavi oluyorsun?

1 kere türkiyede denedik. Geri kalanlar Almanya’da iki ayrı klinikte.. Türkiyede pek memnun kalmadım açıkçası robot gibi muayene oluyoruz kan veriyoruz ilaçlarımızı alıyoruz çıkıyoruz
Otomatiğe bağlamışlar artık o kadar çok hasta çift varki..
Almanya’da da ilk denediğim klinik tam bi kabustu. Ordan hiç bahsetmek istemiyorum ama şuan Hamburg’da FCH kiliniğinde deniyoruz
Doktorumuzdan memnunum ama tutmuyor işte şans meselesi galiba artık bilmiyorum
Doktorun tek dediği değerlerin iyi görünüyor sadece beklemelisin... ama artık 6. Denemeden sonra insan da sabır kalmıyor
Yaşım 30 bu arada.
sizin kaçıncı denemeniz ? Nerde tedavi oluyorsun?
Ben türkiyede ilk denemeyi bahçecide yaptım . Doktorumdan memundum . Ama şuanda çok zor orada tedavi yürütmek pandemiden dolayı . Burada Kinderwunsch kliniğinde 25 de bir görüşme yaptık şimdi bi başka daha görüşmemiz olacak ona göre seçeceğim . Burada kanunlar biraz farklı . Opunın ertesi günü direk donduruyorlarmış ( yasalar gereği ) sonrasında çözdürüp bakılıp bekletiliyormuş . Taze transfer ise ona göre yol izleniyormuş . Ekstra bazı şeyler önerdi . Bende şuana kadar ezber yaptıklarımı yazabilirim size isterseniz . Mesela genetikler yani ( karyotyp) bakıldımı ? Bu önemli , veya ngs ile bakıldımı hiç ? Sperm sorunu olduğu için dna hasarı olabilir baktırdınızmı ?

Ben türkiyede ilk denemeyi bahçecide yaptım . Doktorumdan memundum . Ama şuanda çok zor orada tedavi yürütmek pandemiden dolayı . Burada Kinderwunsch kliniğinde 25 de bir görüşme yaptık şimdi bi başka daha görüşmemiz olacak ona göre seçeceğim . Burada kanunlar biraz farklı . Opunın ertesi günü direk donduruyorlarmış ( yasalar gereği ) sonrasında çözdürüp bakılıp bekletiliyormuş . Taze transfer ise ona göre yol izleniyormuş . Ekstra bazı şeyler önerdi . Bende şuana kadar ezber yaptıklarımı yazabilirim size isterseniz . Mesela genetikler yani ( karyotyp) bakıldımı ? Bu önemli , veya ngs ile bakıldımı hiç ? Sperm sorunu olduğu için dna hasarı olabilir baktırdınızmı ?
Evet genetiğe bakıldı
Era testi de yaptı doktorumuz
Ama ngs bakılmadı galiba onu araştırmam lazım..
teşekkür ederim paylaştıgın için ..
neler önerdi doktor
Eşim sadece bi kaç vitamin kullanıyor onun dışında bi kere saraçoğlunun kürlerini denemiştik
Türkiyeye gidince almıştım ama bi faydası olmadı. Almanya da oldugumuz içinde devamını alamadım malesef

Evet genetiğe bakıldı
Era testi de yaptı doktorumuz
Ama ngs bakılmadı galiba onu araştırmam lazım..
teşekkür ederim paylaştıgın için ..
neler önerdi doktor
Eşim sadece bi kaç vitamin kullanıyor onun dışında bi kere saraçoğlunun kürlerini denemiştik
Türkiyeye gidince almıştım ama bi faydası olmadı. Almanya da oldugumuz içinde devamını alamadım malesef
Bizim Türkiyedeki doktorumuz ileri hız için Proxxed plus öneriyor ( en az hepsi 3ay ) teatrio , ve İmpyrl bunlsr hergün birer tane ve bir yemek kaşığı keçiboynuzu özü ( doğal sıkım) çörek otu yağı ( soğuk sıkım )
Hepsi düzenli en az 3 ay kullanmalı hatta opu gününe kadar . Era kanıtlanmış bişey değil şuan için galiba . Ama sperm dna hasarı , Sperm FİSH . Erkekte azf a azf b azf c bakılması lazım . Ayrıca y kromozumu . Şöyleki erkek infertilesinin sebebi anne rahmine düştüğünde y kromozomumda deluzyon olbiliyormuş bunuda genetikte göremiyorlar sırf ona bakmaları gerekiyor . Burada erkek infertilesi diye bize PICSI önerdiler ve spermde bozukluk testi + kalsiyum suyu ve embriyo yapıştırıcı . Ben çok araştırdım yanlış anlamayın çok bilmiş gibi gözükmek istemem ama çok fazla okudum çok araştırdım .o yüzden bunlsrı yazıyorm belki bişey atlanmıltır diye . Tüp bebek sektörü mağlesef ticari biraz . Bu yüzden bizlerin daha dikktli olması gerekiyor

X