avukat arkadaşlardan acil yardım !!!!

BenMuge

Guru
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
383
9
sizden bir konuda yardım istiyorum cep telefonuma tehdit ve hakaret mesajları alıyorum. savcılığa bildirmeyi düşünüyorum hattın sahibi başkası bana msj gönderen başkası hattın sahibi mi mahkemelik olur?? ve mahkeme sonucunda ne olur?? lütfen bilgi verin bana. senağlama

Savcılığa gidin ve şikayetçi olduğunuzu bildirin. Savcılıkça cep telefonunuzda bulunan sms ler tutanağa geçirilecek ve soruşturma başlatılacaktır. Soruşturma sırasında söz konusu cep telefon şirketinden hattın sahibi hakkında yazılı bilgi istenir. Hattın sahibi belli olduğunda şüpheli olarak savcılıkça ifadesi alınır. Ancak siz savcılığa gittiğinizde hattın x kişi olduğunu ancak size sms leri çeken şahsın k şahsı olduğunu söylemişseniz, size sms çeken k şahının şüpheli olarak ifadesi alınır. Bu kişi hakkında Sulh Ceza Mah. de hakaret ve tehdit suçundan dava açılmadan önce sizden uzlaşamak isteyip istemedğiniz savcılıkça sorulacaktır. Uzlaşmazsanız savcı davanızı açar. Sms leri silmediyseniz ve savcılıkça da bu hakaret ve tehditi içeren sözler tutanağa geçirilmişse mahkemece tanık delili olmaksızın sanık hakkında sabıkası olup olmaması/ mahkemedeki tavrı dikkate alınarak adli para cezası yada hapis cezası verilir.

X