Ayak bileği kireçlenmesi

deryadenizzz

Guru
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2012
1.341
3.174
Merhabalar benim ayak bileğimde geçirdiğim üst üste 2 kere kemik iliği ödemi sonrası kireçlenme oluştu. Yürürken eklemim ağrıyor, uzun öesafe yürüyemiyorum, ayağımı tam kullanamıyorum. Doktor ilerlerse ameliyatla bileğimi donduracağını söyledi. Bu durumu yaşayan var mı çok canım sıkkın, psikolojim bozuldu maalesef.

Benim dizimde sağ tarafta kireçlenme olduğu soylendi topalliyordum agridiginda başka bir doktor sıvı azalması var dedi iğne önerdi yaptırmadım araştırdım istemedim başka bir doktora daha gittim o spor ile kasları güçlendirmek gerektigini söyledi onu dinledim spor özellikle güçlendirici spor yapiyorum düzenli olarak tamamen geçmedi isede çok çok iyi durumda ....Sizde bir kaç doktordan daha görüş alın derim tabiki bilek diz farklı bölgeler ayakta ....Bir kaç uzman görüşü almadan harekete geçmeyin geçmiş olsun

Benim dizimde sağ tarafta kireçlenme olduğu soylendi topalliyordum agridiginda başka bir doktor sıvı azalması var dedi iğne önerdi yaptırmadım araştırdım istemedim başka bir doktora daha gittim o spor ile kasları güçlendirmek gerektigini söyledi onu dinledim spor özellikle güçlendirici spor yapiyorum düzenli olarak tamamen geçmedi isede çok çok iyi durumda ....Sizde bir kaç doktordan daha görüş alın derim tabiki bilek diz farklı bölgeler ayakta ....Bir kaç uzman görüşü almadan harekete geçmeyin geçmiş olsun
Ben prp yaptırıyorum sizde ondan bahsediyorsunuz sanırım yaptırmanızı öneririm çok iyi geliyor. Dizle ayak bileği kireçlenmesi farklı maalesef spor olarak yüzme harici önermiyor doktor yapamıyorum diğer sporları.

Fizik tedavi mümkün değil mi? Bir de ayakta yapılmayan sporlar var mesela matta yapılan pilateste oturur vaziyette ayağı bacağı esnetmek mümkün öyle olmuyor mu?

X