Ayak parmağında şişlik ve uyuşukluk

Sabah acile gittim ve röntgen çekildi, elle muayene de yaptı doktor.
Kırık çıkık vs yok, dolaşımsal sıkıntı yok ama parmağım şiş ve kıvıramıyorum, yürürken de hafif ağrı oluyor baskı oldukça. Romatolojiye ya da nörolojiye gidin dendi birkaç gün bekleyip şişlik geçmezse gideceğim.
Ben yaşadım, senelerce sağ ayağımın orta parmağı uyuşuk kaldı.
Doktorlar da sağolsun güldüler, pek ciddiye almadılar.
Şuan konuyu okuyunca farkettim, daha iyi gibi his, geçmiş gibi.
Ama geçenlerde sol bacağımın arkasına oldu aynı şey.
Popodan dize kadar arka bölge uyuşuk, geçmiyor da😂

Ben yaşadım, senelerce sağ ayağımın orta parmağı uyuşuk kaldı.
Doktorlar da sağolsun güldüler, pek ciddiye almadılar.
Şuan konuyu okuyunca farkettim, daha iyi gibi his, geçmiş gibi.
Ama geçenlerde sol bacağımın arkasına oldu aynı şey.
Popodan dize kadar arka bölge uyuşuk, geçmiyor da😂
Bir aydır çekiyorum bende parmak hiç inmedş hep şiş, arada ayağım da şişiyor ve uyuşma elektrik çarpması hissi ağrı oluyor ara ara ve hareket kısıtı var o bölgede bugün tanı kondu enfeksiyon kaynaklı kireçlenme çıktı. Antibiyotik yazdı 2 hafta sonra kontrole gideceğim. Umarım şişlik iner ilaç kullanımı ile ayakkabı giyince sıkıntım artıyor benim, şu an işteyim ve ayakkabıyı çıkarıp öyle takılıyorum yoksa akşamı edemem bu ayakla :KK66:
Size de geçmiş olsun bence iyi bir ortopediste ya da romatoloji uzmanına gidin Mr çekilin benimde Mr da çıktı yoksa tüm tahlillerim temizdi ve röntgende sıkıntı yoktu.

Romatoid artrit gibi görünüyor maalesef acilen vakit kaybetmeden mhrsden romatoloji alanına randevu alın direk alamazsınız sanırım randevuyu dahiliyeye alın o sizi direk romatolojiye yonlendiricektir bende Ra hastasıyım ordan biliyorum

Romatoid artrit gibi görünüyor maalesef acilen vakit kaybetmeden mhrsden romatoloji alanına randevu alın direk alamazsınız sanırım randevuyu dahiliyeye alın o sizi direk romatolojiye yonlendiricektir bende Ra hastasıyım ordan biliyorum
dahiliye oradan ortopedi ye gittim. dahiliye birşey bulamadı, ortopedi enfeksiyoz artrit şüphesi ile antibiyotik verdi 2 hafta kullandım ama geçmedi. akabinde üniv hastanesi olduğu için hocamız görecek deyip beni beklettiler 1 hafta bende özelden romatolojiye gittim. orada reaktif yada spondiloartrit olabilir dedi, kalça-pelvik-akciğer röntgeni ve hla b27 kan testi yapıldı ve tedaviye başlanması için ilaç verdi ama ilacın etken maddesine alerjim var o nedenle ilaca başlayamadım. bugün konuşup doktorla başka ilaç verirse tedaviye başlayacağım.
Birde klamidya testi ve dna amplikasyon testi istedi onları yaptıracağım. Ben geçen kış göz iltihabı da olmuştum hepsi bağlantılı dedi.
Baya ilgilendi falan ama henüz tam bir tedavi uygulanamadığından şişlik -hareket kısıtı vs. devam ediyor.

Merhaba geçmiş olsun benim de bazı şikayetlerim var korkuyla bekliyorum dahiliye randevu aldım romatolojiye yönlendirsin diye.. Her yerim ağrıyor çok yorgunum nefes nefese kalıyorum ağzımda acı tat var diz kapaklarım ani harekette kırılacak gibi el bileklerim güçsüz sizde bunlar mı oldu zor bi hastalık mı anksiyete panik atagım var ölcek miyim diye saçma sapan düşüncelere girdim

Bir aydır çekiyorum bende parmak hiç inmedş hep şiş, arada ayağım da şişiyor ve uyuşma elektrik çarpması hissi ağrı oluyor ara ara ve hareket kısıtı var o bölgede bugün tanı kondu enfeksiyon kaynaklı kireçlenme çıktı. Antibiyotik yazdı 2 hafta sonra kontrole gideceğim. Umarım şişlik iner ilaç kullanımı ile ayakkabı giyince sıkıntım artıyor benim, şu an işteyim ve ayakkabıyı çıkarıp öyle takılıyorum yoksa akşamı edemem bu ayakla :KK66:
Size de geçmiş olsun bence iyi bir ortopediste ya da romatoloji uzmanına gidin Mr çekilin benimde Mr da çıktı yoksa tüm tahlillerim temizdi ve röntgende sıkıntı yoktu.
Şu anda aynı durumu yaşıyorum.Cok zor kimse anlamıyor beni ortopedi ve romatolojiye gittim

Şu anda aynı durumu yaşıyorum.Cok zor kimse anlamıyor beni ortopedi ve romatolojiye gittim
Benim tanım kondu romatoid artrit.
crp ,sedimantasyon değerlerim hep normal, romatoid faktör testim negatif.
HLA B27 gen testim pozitif ve filmlerde görünen enformasyon var.
İlaca başladım geçti sıkıntım ama ilaç yan etki yaptı ,bıraktım, şimdi farklı parmakta aynı sıkıntılar boy gösterdi iğne tedavisine geçeceğim.
Ayrıca gluten hassasiyetim varmış onu da test ile öğrendik.
Detaylı bir romatoloğa gidin ve kalça, akciğer filmi, sorunlu bölgeden MR çekimi ve saydığım kan testlerini muhakkak yaptırın.

Tanıyı doğru koymuşsunuz , bende geçte olsa tanı aldım. İlaç alıyordum ama yan etkisinden ötürü bıraktım doktor onayı ile. Şimdi iğne tedavisine geçeceğiz.

Benim tanım kondu romatoid artrit.
crp ,sedimantasyon değerlerim hep normal, romatoid faktör testim negatif.
HLA B27 gen testim pozitif ve filmlerde görünen enformasyon var.
İlaca başladım geçti sıkıntım ama ilaç yan etki yaptı ,bıraktım, şimdi farklı parmakta aynı sıkıntılar boy gösterdi iğne tedavisine geçeceğim.
Ayrıca gluten hassasiyetim varmış onu da test ile öğrendik.
Detaylı bir romatoloğa gidin ve kalça, akciğer filmi, sorunlu bölgeden MR çekimi ve saydığım kan testlerini muhakkak yaptırın.
Dediğiniz testler benimde normal ama HLA B27 bakılmadi neden acaba sorunlu bolgede mr çekildi ortopedi temiz dedi ama romatoloh görmedi.Simdide kemik kanserine taktım acaba ortopedi anlamiyormu dedim.sorunlu bölgeden rontgenler cekildi

Tanıyı doğru koymuşsunuz , bende geçte olsa tanı aldım. İlaç alıyordum ama yan etkisinden ötürü bıraktım doktor onayı ile. Şimdi iğne tedavisine geçeceğiz.
Çok geçmiş olsun, yan etkisi olmayan başka bir ilaca geçin o hastalığın ilerleyen safhaları çok çok kötü oluyor, tedaviyi aksatmayın...

Dediğiniz testler benimde normal ama HLA B27 bakılmadi neden acaba sorunlu bolgede mr çekildi ortopedi temiz dedi ama romatoloh görmedi.Simdide kemik kanserine taktım acaba ortopedi anlamiyormu dedim.sorunlu bölgeden rontgenler cekildi
tahlillerinizi romatolog muhakkak görsün, dediğim gibi daha detaylı filmlerde çekilsin .
kemik kanseri gibi bir durum olsa röntgende çıkardı benim bir dönem kemik ağrılarım çok olurdu hala da arada ağrır onun için bir ara ortopediye gitmiştim oradan biliyorum. birşey çıkmamıştı çok şükür.

sizde mi RA hastasısınız?
Yok ben soruyu görünce gut hastalığı geçirmiştim onda da eklemlerde şişme oluyor ağrı oluyordu l, ama sizinki baskaymis. R.a. hastası bir yakinim var... İleri safhada doktora gitti, geri dönüşü olmayan bir durumdaymis şuan

X