ayak ustu kararmasi

-Murphy

.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mart 2020
3.036
6.029
34
Benim hem dizimde hemde ayağımda vardı bende çok otururum ayağımın üzerinde birde iş yaparken hep dizlerimin üzerinde dururdum. Şimdi öyle yapmamaya çalışıyorum ve sürekli nemlendirici sürüyorum. Kalmadı gibi bişey öneririm

L O L

5.ci takım Bş.85.5 Güncl.74.0Hedef 68
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
5.882
13.172
herkeste olacak diye birsey yok muhtemelen. ama dikkat ettim mesela ben hep bagdas kurarim ve asagida kalan ayagimda tam olarak yere temas esen bolgede var kararma. o yuzden oldugunu dusunuyorum
Olablr canm
Bnde namaz kılıyorum dizlerimde var kararma
Cilt açıcı kremler var onlardan kullanabilirsin sanırm deriyi yeniliyor

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :94 Kg. Şimdiki Kilom :74.0 Kg.

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
10.181
18.304
ayagimda ust yan kisimda epey buyuk bir bolum kararmis ve sertlesmis durumda. nasir desem nasir degil anlamadim. estetik acidan tam bir rezalet. ben genellikle ayagimi altima alaraj otururum yuzden oldugunu tahmin ediyorum. basina gelen coxum bulan varmi?
Oturusunuzu değiştirin ve piling yapın hemen ardından nemlendirin ve bunu sürekli yapın. Ben de sürekli bebeğimin altını değiştirirken duruş pozisyonumdan kaynaklı oldu. Ben geçirmeye çalışmıyorum ama ilerlemesin diye bunları yapıyorum ve işe yarıyo. Tabi aynı duruşu yapınca yine oluyo. Ben degistiremem çünkü en rahat öyle yapıyorum

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.360
11.960
Arkadaşım senin doktora gitmen lazım şeker olabilir karaciğer olabilir oturuş falan değil bu
karacigerimde hemonjiom var o yuzden surekli takip ediliyor zaten hemonjiom boyutu buyuyec3k mi diye. sekerimi de surekli olcuyorum aclik tokluk aclik 75 civari tokluk 90-100 araliginda. insulin direncim var ama ilaclarimi duzenli kullaniyorum kan degerlerime de yeni bakildi,
bu daha cok kozmetik birsey gibi nasirlasmis gibi ayni zamanda ordaki deri sert ve kalin

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :58.9 Kg.

Kkubra96

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2017
114
67
24
Bende hamilelikten dolayı oturarak namaz kıldım benimde ayaklarımın üstünde kararma oldu geçer inşallah

Huzurlu poncik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2020
4
1
22
Merhaba aynı sorunu daha ufak ama sertleşip beyazlamis halini yaşıyorum doktorada gittim ayakkabı seçiminizden olabilir veya naylon karışık çorap giyiyorsaniz sürtünmeden dolayıda olabilir benim ki namazda oturuş şeklinden dolayıymış destek alarak kalktığım elimdede var çünkü boynuzlasma ve nasırlaşma olarak tani konuluyor krem verdi doktorum sürülen bölgenin derisini kaldırıp yeniliyor tabiki düzenli kullanımda ben pek düzenli kullanamdim ama faydası var .

Lizzie35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2016
100
33
26
Benim hem dizimde hemde ayağımda vardı bende çok otururum ayağımın üzerinde birde iş yaparken hep dizlerimin üzerinde dururdum. Şimdi öyle yapmamaya çalışıyorum ve sürekli nemlendirici sürüyorum. Kalmadı gibi bişey öneririm
Kremin adını alabilir miyim acaba

classoptik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
14
1
Uresal forte kremi bir araştırın derim yıllar önce kullanmıştım topuk bilek nasırlaşmış deri için yumuşatıp soyan bir krem. Doktora gidemiyorsanız bile herhangi bir eczaneye sorabilirsiniz.

mel_dem

Guru
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
811
1.353
ayagimda ust yan kisimda epey buyuk bir bolum kararmis ve sertlesmis durumda. nasir desem nasir degil anlamadim. estetik acidan tam bir rezalet. ben genellikle ayagimi altima alaraj otururum yuzden oldugunu tahmin ediyorum. basina gelen coxum bulan varmi?
Benimde ayni sekilde bende o ayagimi altima alirim otururken.Ablaminda oyleymis oyle yapmayi birakinca gecmis