Aylık mutfak elılverişine nekadar harcıyorsunuz?

Geçen sene haftalık 200 yetiyordu bize. Aylık 800. Şimdi 300 anca kurtarıyor. Aylık 1200🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

online almasak da ayni marketin gercek magazasindan alacagimiz icin fiyat farketmiyor ama evet her sey oldukca pahali.
Anladım demek istediğinizi, siz halihazırda marketlerin internet sitesinden bahsediyorsunuz, evet aynı fiyatlar, haklısınız.

2 kişiyiz 700 civarı harcıyoruz
Resmen bilmiyorum ne kadar harcadığımızı, normal kahvaltılık, kuruyemiş, pazar alışverişi, baklagiller... vb ne kadar gidiyordur ki en az? Eşimle ben yiyoruz, 3 kişiyiz ama bebeğimiz ek gıdaya geçmedi 😂

Biz iki kişilik bir aileyiz ama 500 ve üstü buluyordur ya .. hayat pahalı çünkü her manava gitmeye 100 kusur veriyoruz market de aynı ya .. paranın değerini bırakmadılar ki

Resmen bilmiyorum ne kadar harcadığımızı, normal kahvaltılık, kuruyemiş, pazar alışverişi, baklagiller... vb ne kadar gidiyordur ki en az? Eşimle ben yiyoruz, 3 kişiyiz ama bebeğimiz ek gıdaya geçmedi 😂
Eşim eve para bıraktığı için biliyorum ben de. Her şeyi o paradan aldığım için. Ama aileden aileye değişir bu miktar yani benim çok harcadığıma siz az, sizin çok harcadığınıza ben az harcıyor olabilirim. Yine de 700 ün altında 1 ayı geçiren varsa helal olsun doğrusu

Eşim eve para bıraktığı için biliyorum ben de. Her şeyi o paradan aldığım için. Ama aileden aileye değişir bu miktar yani benim çok harcadığıma siz az, sizin çok harcadığınıza ben az harcıyor olabilirim. Yine de 700 ün altında 1 ayı geçiren varsa helal olsun doğrusu
Teşekkür ederim

Merhaba hanımlar aylık mutfak alışverişine nekadar harcıyorsunuz merak ettim?
Biz 3 kişilik bi aileyiz eğer deterjan grubu almadıysam 500 civarı gidiyor ( sebzeler meyveler haftalık alınıyor ayrı)
İşin içine deterjan girerse 700ü buluyor
Sizlerin nekadar gidiyor merak ettim
5 kişiyiz 4000 tl mutfak masrafımız var

valla şöyle diyim.. biz de 3 kişiyiz.
aylık pazar harcaması 1000 tl ye yakın. hele yazın kışlık hazırlama döneminde o ay bunun da üzerine çıkıyor.
peynir, tereyağ, zeytinyağ, et, kuruyemiş vb katınca 2000 civarı oluyor.
Gerçi şöyle düşününce bizimde 2000 gidiyor
Market harici eşime extra çok şey aldryorum

valla şöyle diyim.. biz de 3 kişiyiz.
aylık pazar harcaması 1000 tl ye yakın. hele yazın kışlık hazırlama döneminde o ay bunun da üzerine çıkıyor.
peynir, tereyağ, zeytinyağ, et, kuruyemiş vb katınca 2000 civarı oluyor.

Pazar cok tutuyormus bence. Tabi herkesin beslenme sekli farkli. Biz 4 kisiyiz. Hatta corona yokken temizlikci abla da 5 gun bizde.
Maksimum 70 80 tutar haftalik.

Aylik 50 tereyagi 100 zeytinyagina gidiyor.
Haftalik 30 süte
Haftalik 75 civari peynire

Yogurt kuruyemis et bakliyat dusununce yine dunya para ediyor 😣
Ozellikle balik...

Pazar cok tutuyormus bence. Tabi herkesin beslenme sekli farkli. Biz 4 kisiyiz. Hatta corona yokken temizlikci abla da 5 gun bizde.
Maksimum 70 80 tutar haftalik.

Aylik 50 tereyagi 100 zeytinyagina gidiyor.
Haftalik 30 süte
Haftalik 75 civari peynire

Yogurt kuruyemis et bakliyat dusununce yine dunya para ediyor 😣
Ozellikle balik...

Merhabaa 1 ayda ne kadar terayağ tüketiyorsunuz. Kg olarak? Benim terayağ kültürüm yoktu, şu 4-5 ayda edindim. Çok mu kullanıyorum acaba diye kendimi sorguluyorum da. 😀

X