Aylık mutfak elılverişine nekadar harcıyorsunuz?

Merhabaa 1 ayda ne kadar terayağ tüketiyorsunuz. Kg olarak? Benim terayağ kültürüm yoktu, şu 4-5 ayda edindim. Çok mu kullanıyorum acaba diye kendimi sorguluyorum da. 😀

Genelde 1 kg
Ama 2 3 kere kurabiye yapiyorum ortalama 250ser gram ona gidiyor.

Sebze yemekleri, makarnalar, tavuk yemekleri ve salatalara sadece zeytinyagi
Pirinc pilava sadece tereyagi
Omlet, corbalar, bakliyatlar, bulgur, balik ve etlere zeytinyagi tereyagi karisik kullanıyorum.

Margarin hic almam. Aycicek sadece cok nadir kizartma ve bazi hamur isleri icin, mesela pogacayi baska yag ile sevmiyorum.

Yani kurabiye olayina girmesem 250 gr gibi.

Genelde 1 kg
Ama 2 3 kere kurabiye yapiyorum ortalama 250ser gram ona gidiyor.

Sebze yemekleri, makarnalar, tavuk yemekleri ve salatalara sadece zeytinyagi
Pirinc pilava sadece tereyagi
Omlet, corbalar, bakliyatlar, bulgur, balik ve etlere zeytinyagi tereyagi karisik kullanıyorum.

Yani kurabiye olayina girmesem 250 gr gibi.

Bende poğaça kurabiye tarzı şeyler çok yapıyorum haliyle 1 kiloyu buluyordu. Acaba çok mu gidiyor diye kendimi sorguluyordum. 😀 Teşekkür ederim. 💜 İyi forumlar 🙋🏼‍♀️💕

Eşim de diyo markette çok mu harcıyoruz ne. Korona karantina diyeli çok harcadık hakaten. Dedim napim hacı ev borcu öde araba borcu öde kalanını da dibine kadar harcarım hakkımız. Marketler de uçuk ayrıca anormallik bizde değil.

Merhaba hanımlar aylık mutfak alışverişine nekadar harcıyorsunuz merak ettim?
Biz 3 kişilik bi aileyiz eğer deterjan grubu almadıysam 500 civarı gidiyor ( sebzeler meyveler haftalık alınıyor ayrı)
İşin içine deterjan girerse 700ü buluyor
Sizlerin nekadar gidiyor merak ettim
Haftalık herşey icinde400_500tl arası oluyor 4kisiyiz evde bunun içinde et tavuk fazla yok.

Pazar cok tutuyormus bence. Tabi herkesin beslenme sekli farkli. Biz 4 kisiyiz. Hatta corona yokken temizlikci abla da 5 gun bizde.
Maksimum 70 80 tutar haftalik.

Aylik 50 tereyagi 100 zeytinyagina gidiyor.
Haftalik 30 süte
Haftalik 75 civari peynire

Yogurt kuruyemis et bakliyat dusununce yine dunya para ediyor 😣
Ozellikle balik...

valla en sıradan sebzenin meyvenin kilo fiyatını düşününce o para cidden gidiyor pazara :)

valla en sıradan sebzenin meyvenin kilo fiyatını düşününce o para cidden gidiyor pazara :)

Tabii o da var pazar ve fiyatlar her yerde farkli :)

Bizim burda acayip pahali ama yakinda uygun semtler var.

Patlican 3
Semizotu 2.5
Kabak 2
Havuc 3
Kivircik 1.5
Gecen persembe olan fiyatlardi.
Ne alirsam aliym 70 80i gecemez burda 🤗

Patlican 3
Semizotu 2.5
Kabak 2
Havuc 3
Kivircik 1.5
Ankara'da patlican6tl, kabak 5tl, kıvırcık 4tlhavuc 5tl.

Ankara'da patlican6tl, kabak 5tl, kıvırcık 4tlhavuc 5tl.

Buraya gore fazlaymis.
Gerci ben istanbulda kadikoyun lüks bi semtinde yasiyorum cilek ancak 22 24 bandina düstü. Domates 15-18 arasi.
Ama aracla 5 dk mesafede baska bir ilcenin bir semtindeki pazari tercih ediyorum cok uygun. Ben de burdan alsam 1000 tl gider tabi.

Patlican 3
Semizotu 2.5
Kabak 2
Havuc 3
Kivircik 1.5
Bizim de pazar alışverişimiz 60-70 maksimum. Ama geçen sene 30-40’ı aşmıyordu. Ah gerçek enflasyon...🤦🏻‍♀️

Buraya gore fazlaymis.
Gerci ben istanbulda kadikoyun lüks bi semtinde yasiyorum cilek ancak 22 24 bandina düstü. Domates 15-18 arasi.
Ama aracla 5 dk mesafede baska bir ilcenin bir semtindeki pazari tercih ediyorum cok uygun. Ben de burdan alsam 1000 tl gider tabi.
Çocuklar evde yanlız kalmasın diye evin yakınından alıp geliyoruz,araçla bir yere gidemiyoruz çoğunluğunun da öyle şuan zaten.Allah sıkıntı darlik vermesin herkese geçim zor artik.

X