Aynı evde iki düşman. Ben karılık yapmıyormuşum

Pembegomlek seninle daha oncede konusmalarimiz oldu.
Hep huzurunu dusunmeni gaza gelmemeni biraz sabirla daha iyi bir evliligin olacagini soylemistim ama isler cigrindan cikti
Ben burdakilerin aksine tum hatayi esinde gormuyorum ztn teorik olarak ikili iliskilerde bu mumkun degil. Aranizdaki delik bence ilk zamanlar kapanabilecekken kocaman cukur olmus dusen bogulacak.
Inatlasma sakin ol hayatina bak ailesinin yaptiklarinida gormezden gel onlar seni dusunmese o borcuda odemezdi bu aile sana tamamen karsi degil kendilerince yanlisla dogruyla bsyler yapiyorlar.
Bebegin buyusun toparlansin esinin ailesi o bebege bakamaz senin isin gucun arkanda kimsen yok bebek hasta brz disini sık ayrilirsan daha iyi bir hayat beklemiyor.
Orgu ormek iyi geldi demistin
Bebek buyudukce baharda disari cikarsin
Olabildigince sartlarini imkanlarini kuvvetlendirmeye calis..
Allah yardimcin olsun..

Babannem tutumlu bir kadın yokluk gördüğü için sürekli mal yiyecek saklar.
Isınmak için elektrikli sobayı bile yakmaz. Katkatkat giyer battaniyeyle oturur.. Oysa bu çocuğun sıcağa ihtiyacı var..
Tam da bu yüzden babaanneye gidin buz gibi bir babadan ne hayır görecek.. . Sizin yerinizde olsam o adama minnet etmek yerine soğuk ve açlığa dayanirdim ...

100 bin tl borcu nereye yapmış? Üstü başı neden toz toprak içinde geliyor?
Ben bunlara takıldım. Burnuma kötü kokular geliyor ve bu ileride sizin de başınızı ağrıtır. Yarın öbür gün adamlar dayanabilir kapınıza, çocuğunuzla tehdit edilebilirsiniz.
Kredi kartı borcu olacak bir mebla değil ne yapmış diye sorgulamaya devam ettiniz mi?

Pembegomlek seninle daha oncede konusmalarimiz oldu.
Hep huzurunu dusunmeni gaza gelmemeni biraz sabirla daha iyi bir evliligin olacagini soylemistim ama isler cigrindan cikti
Ben burdakilerin aksine tum hatayi esinde gormuyorum ztn teorik olarak ikili iliskilerde bu mumkun degil. Aranizdaki delik bence ilk zamanlar kapanabilecekken kocaman cukur olmus dusen bogulacak.
Inatlasma sakin ol hayatina bak ailesinin yaptiklarinida gormezden gel onlar seni dusunmese o borcuda odemezdi bu aile sana tamamen karsi degil kendilerince yanlisla dogruyla bsyler yapiyorlar.
Bebegin buyusun toparlansin esinin ailesi o bebege bakamaz senin isin gucun arkanda kimsen yok bebek hasta brz disini sık ayrilirsan daha iyi bir hayat beklemiyor.
Orgu ormek iyi geldi demistin
Bebek buyudukce baharda disari cikarsin
Olabildigince sartlarini imkanlarini kuvvetlendirmeye calis..
Allah yardimcin olsun..
Ailesiyle sorunum yok.
Evden çıktığını ailesine haber veriyorum diye bana kinlendi açıkçası. Ailesiyle iyiyim o benim aileme karşı iyi değil onuda takmıyorum artık. Suanki durumumda çocuğu alıp gitmek kolay olan ama mantıklı olmam gerekiyor.
Iki ay sonra okula devam edicem. Oğlumun durumu iyiye gidiyor.cigerindeki uyumak küçülmüş.
Kan değerleri b12 sı çok şükür iyi.
Ele avuca geldi gören 10 aylık

Gonul iliskileri tek tarafli olmuyor.
Sizi kirmak istemem ama en azindan olani gorun ve kendinizi zorlamayin diye yaziyorum esiniz sizi sevmiyor gozukuyor.
Soyledikleri de klasik bahaneler amac kendi sucunu size atmak.
Siz de onu kendiniz gibi zannedip icten samimi durust davraninca cevaplarini ciddiye aliyorsunuz ama anlattiklari bahane ne yazik ki biz durustsek bu karsidaki de durust olucak anlamina gelmiyor.
Baskalariyla konustugunu soylemis belki ileri gitmistir veya gidicektir.
Bir de ailesi konusunda karsiniza aldiysaniz ek bir kini olabilir erkekler aile mevzunu cok takiyor.
Bazi seyleri kabul edip sindirmek daha az acitir.
Allah yardimciniz olsun.
Konuştuğunu kabul etmiyor. Ama farzet konuştum konustumsa yattım mı diyor.
Bende dediklerine inanmıyorum. Ve evet kendim gibi sanıyorum. Adam olmayacak bir adama kocam dediğinm için pişmanım.

Geçmiş olsun öncelikle.
Anladığım kadarı ile eşinizle sizin aranızdaki ilişki tamamen sarsılmış düzeltmek için çabaladığınızda da biriey değişmiyor. Gidebilicek bir yeriniz de yok.
Şuan en makul olan ilişki terapistine beraber gitmeniz bunun için ikna etmeniz ve yapabiliyorsanız ailesiyle de görüşün annesiyle dertleşin o az çok konuşup derdi neymiş anlar.
asla kabul etmiyor.
Annesine bile biseyinu anlatmaz.
Ancak ayrılırsak diyeceği şeyi az çok biliyorum.
Karılık yapmıyor.
Annesi üvey annesi doldurdu.
En başından beri istemiyodu.
Gibi şeyler der.

Ilişki terapistine gidelim dedim ben deli miyim niye gideyim ne var ilişkimizde demişti.
O da beni sevmiyor ama sevdiğini söylüyor sevmediğini iddia edince ben

100 bin tl borcu nereye yapmış? Üstü başı neden toz toprak içinde geliyor?
Ben bunlara takıldım. Burnuma kötü kokular geliyor ve bu ileride sizin de başınızı ağrıtır. Yarın öbür gün adamlar dayanabilir kapınıza, çocuğunuzla tehdit edilebilirsiniz.
Kredi kartı borcu olacak bir mebla değil ne yapmış diye sorgulamaya devam ettiniz mi?

Yakın çevreden babasının adına almış.
Erkek kardeşi takip etmiş ama kumar değilmiş.
Orsan alıp oraya vermiş diyor kv.
Eşine bildiğini söyleme dedi.
Babası üzerine gidiyormuş.
Borç ödüyormuş kp ama esim bir turlu boecum var demiyormus.

Üstü başı toz içinde gelmesi de arabaya sürttüm dedi.
Ama o da yalan.
Işte yalan söylediği ve hiçbişey söylemedikleri için kv kp korkuyor bize de bisey yaparlar diye borçları ödemiş hep

Daha 21 yaşında eğitimini tamamlamadan saçma sapan adamlarla evlenip bi de çocuk yapan kızlar niye yapıyorsunuz bunu kendinize?Önce kendinizi garantiye alsanız keşke sonra hep çovuk var diye katlanıyorsunuz.Bir şekilde okulunuzu bitirin kenarı para atın sonra yol verin bu adama zaten maddi manevi bir hayrı yok böyle adamdan eş olmaz.

Konuştuğunu kabul etmiyor. Ama farzet konuştum konustumsa yattım mı diyor.
Bende dediklerine inanmıyorum. Ve evet kendim gibi sanıyorum. Adam olmayacak bir adama kocam dediğinm için pişmanım.

asla kabul etmiyor.
Annesine bile biseyinu anlatmaz.
Ancak ayrılırsak diyeceği şeyi az çok biliyorum.
Karılık yapmıyor.
Annesi üvey annesi doldurdu.
En başından beri istemiyodu.
Gibi şeyler der.

Ilişki terapistine gidelim dedim ben deli miyim niye gideyim ne var ilişkimizde demişti.
O da beni sevmiyor ama sevdiğini söylüyor sevmediğini iddia edince ben

Elinizi vermiş kolunuzu kaptırmışsınız, herkesin sevgi gösterisi farklıdır bazıları göstermez ama hissedersiniz.Ve bi kadın olarak yaşamanız gereken bir çok şeyi yaşayamıyorsunuz.
Para biriktirmeden ziyade sizi borca sokmasın tek temennim sanırım çalkşamıyorsunuz da şiddet yoksa ev arkadaşı gibi çocuk için bir süre daha görmezden gelip kendiniz için bir hayat için planlamalar yapmalısınız.
ALLAH yardımcınız olsun.

Daha 21 yaşında eğitimini tamamlamadan saçma sapan adamlarla evlenip bi de çocuk yapan kızlar niye yapıyorsunuz bunu kendinize?Önce kendinizi garantiye alsanız keşke sonra hep çovuk var diye katlanıyorsunuz.Bir şekilde okulunuzu bitirin kenarı para atın sonra yol verin bu adama zaten maddi manevi bir hayrı yok böyle adamdan eş olmaz.
Inan çok pişmanım. Öyle pişmanım ki kendime çok kızıyorum.
Artık psikolojik ve duygusal olarak iyi hissetmiyorum.
Aynı durumu cocugumda yasicak onu düşündükçe kahroluyorum

Elinizi vermiş kolunuzu kaptırmışsınız, herkesin sevgi gösterisi farklıdır bazıları göstermez ama hissedersiniz.Ve bi kadın olarak yaşamanız gereken bir çok şeyi yaşayamıyorsunuz.
Para biriktirmeden ziyade sizi borca sokmasın tek temennim sanırım çalkşamıyorsunuz da şiddet yoksa ev arkadaşı gibi çocuk için bir süre daha görmezden gelip kendiniz için bir hayat için planlamalar yapmalısınız.
ALLAH yardımcınız olsun.

Bana kredi çek demişti araba alalım milletin karısı çekiyor demişti ama ben kabul etmedim.
Çalışmıyorum ama sigortalı gözüküyorum o yüzden kredi çıkar demişti...
Şiddet yok.

Ailesiyle sorunum yok.
Evden çıktığını ailesine haber veriyorum diye bana kinlendi açıkçası. Ailesiyle iyiyim o benim aileme karşı iyi değil onuda takmıyorum artık. Suanki durumumda çocuğu alıp gitmek kolay olan ama mantıklı olmam gerekiyor.
Iki ay sonra okula devam edicem. Oğlumun durumu iyiye gidiyor.cigerindeki uyumak küçülmüş.
Kan değerleri b12 sı çok şükür iyi.
Ele avuca geldi gören 10 aylık

Bak dunku dertlerin bugun cozuldu ailesi ile de kotuydun ama zamanla yola girdi
Asil zor olan cikip gitmen yanliz issiz gucsuz bebek buyutmek zor olan hakkinda hayirlisi neyse o olsun

Merhaba hanımlar. Buraya yazıp yazamama konusunda oldukça düşündüm. Yaşadığım olaylara sağlıklı bakamadığım için doğru kararlar veremedigimi hissediyorum.

Esimle aramız uzunca bir süredir kötü. Gerçi ona göre sadece " babannemlere gittiğimde ve annemle konuştuğumda sorun çıkıyor."
Oysa aylardır süren en basit sarilmanin opmenin olmadığı lütuf ve gereksiz sayıldığı eleştirilerin suçlamaların benim tarafımdan oluşturulan kiskancliklarin bulunduğu bir evliliğin içerisindeyim .

Kocam sabah işe genellikle geç gitse de (9 10) akşamları da yine 10 buçuk 9 buçuk gibi eve geliyor. Gelince yemek tv. Oyun sigara için balkon, bi saat tuvalet.
Haliyle yüzünü gören cennetlik . Oğlunu bile reklam aralarında seviyor mesela.

Bende bu durumdan şikayetçiyim.
Duygusal cinsel maddi ihtiyaçlarımı karsilamayip sadece calisan ama kirayı faturaları bile ödediğini söylerken bize ev sahibi tarafındn ödenilmedigini öğreniyorum. Yalan ve iletişimsizlik çok fazla.
Ben sarılmaya yakın olmaya çalışsam beni iter. Yastığını duvarın en dibine yaklaştırıp sırtını döner. Böyle istenilmedigini sevilmediğini dusunur insan.

Dun aksam artik gina geldi. Konusmaya calistim. Normalde konusmaya calisinca konusmuyor susuyor ne alaka gibi seylerle gecistiriyordu.
Dünde açık açık konuştum. 2 hafta ayrı kaldığımız süreçte bile başkasıyla konuşan bir insansın. 14 aydır bisey yaşamıyoruz ne yapiyosun dediğimde zorlaya zorlaya böyle bir istek duymadığını kendi içinde söyledi. Tedaviyi konuştuk gerek yok dedi. Ben başkası olmadığına ve sevilsigime inanmiyorum dedigmde baskasiyla "o zaman konussam da altima mi aldim . Seni sevmediğimi nerden cikardin "ded . iinsan sevdiğine sarilmadan en basiti yanağını bile öpmeden nasıl durur. Fırsatını bulup konuşan eline fırsat geçince yatarda dediğimse yemin etti öyle bisey yapmadığını.
Sorun benim karılık yapmamammis. ( evle ilgili çocukla ilgili onla ilgili her şeyi yapmaya çalışıyorm.. kendisiyle ilgili her konuda beni itiyor.)

Ve güvenini kırmammis. ( kocam olacak adam geçen sen3den beri ailesinde gizli 100 tl 'ye yakın borç yapmış. Ve ailesi bunu bana duyurmadan ödemiş. En son oğlumun ceyreklerini de aldi verecekti 2 hafta sonra sözde ama vermedi. Bir süre sonra 700 lira da istedi vermeyince oğlumu ve eşyaları alıp beni terketti gece . 1 buçuk saat sonra ailesi arayınca döndü. Annesiyle ertesi gün konuşunca esimin bir ise bulaştığını ama anlatmadığını dışarı çıkınca haber ver takip edelim dedi. Bende mantıklı buldum. Çünkü geceleri beni bırakıp yarim saatliğine dışarı çıkıyor.. e geçen sefer çıktığında üstü başı toz içinde geldi gece eve. Ailesi de endiselenip geldiler. Ben başımıza bisey geleceğinden korkuyorum. O da bu yuzden vana guvdnmiyor.)

Karılıgin içeriği nedir dediğimde açıklama yapmıyor. Bende bana bahane bulduğunu düşünüyorum. Bari konuşmuyor yazsın diye kağıt kalem getirdiğimde ise bana dediği laf yazayimdda binaya mı asacaksin. Sen iyi niyetli değilsin demek oldu. Oysa ben bu evliliği düzeltmek için uğraşıyorum düzelmesin mı dediğimde sen her şeyi yıktın deyince ve sürekli annemin beni doldurduğunu düşünüp aileme hakaretler edince çıldırdım.
Kendime hakim olamadim.
O ise sessiz kaldı.
Bağırdım cagirdim kavonozu atacaktım kafasına neredeyse ama yapmadim. Psikolojimden çalıyor bu yaptıkları.

Öte yandan gidiyorsan git bunla korkutma beni en başından beri boşanmak niyetin. çocuğu sana verirlerm diyerek tüm yaptıklarımi çöpe atan biri oldu.
Artık eskisi gibi bisey olmaacsgini boşanmak istese ağzının olduğunu ama hala burda oturdugunu söyledi.

Annemi ertesi gün arayıp huzurunu kaçıracağını annemin bana koca bulduğunu benimde eşime son kez sans verdigimi düzelmezse çekip gideceğimi söyledi bendi kendine.

Içim ona karşı soğudu. Ama niye hala çabalıyorum bilmiyorm..

Suanki mevcut duruma göre kıyaslama yaptığımda
Boşanıp çocuğuma bakamicak babannemin sıcak ve besini olmayan evine gitmek ve onun lafını çekmek mı

Şuan sıcak en azından besini olan ve çocuğuma ben okuldayken bakılacak bir yerde yaşamak mı
Diye düşündüğümde ikinci seçenek da makul.
Zaten birbirimizden bir beklentimiz kalmadi.

Her şeyi görmezden gelip kendime cocuguma bakacağım.

Bana bu konuda öneriniz nedir.
Psikolojik destekte almak istiyorum.
Tecrübelerinizden yararlanmakta .
ya baska biri var yada madde bagimliligi cok duyudummm....

Kocanizdan alacaginiz nafakayla babaannenizin evine yiyecek de alirsiniz, isinirisniz da. Siz bosanmak,rahatinizi bozmak istemiyorsunuz bahane ariyorsunuz.

X