Aynı evde iki düşman. Ben karılık yapmıyormuşum

Kuzuum:cry:
Bugün okuyamamıştım sohbeti yeni görüyorum senin konun olduğunu ... niye boyle oldunuz ki ... bastan veri varmiydi problemler :110:

Içimden arayıp sormak gelmiyor artik
Önceden arardım.
Ama iyice değişti.

Elden bişey gelmemesi çok kötü... kavga etmek didismek yerine huyuna mi gitsen bişeyleri öğrenmek için. Belki destek olmuş gibi yapsan işe yarar. Tabi bilemiyorum ne seviyedesiniz de kurtarmak için biseyler yapılamaz mi artık

Elden bişey gelmemesi çok kötü... kavga etmek didismek yerine huyuna mi gitsen bişeyleri öğrenmek için. Belki destek olmuş gibi yapsan işe yarar. Tabi bilemiyorum ne seviyedesiniz de kurtarmak için biseyler yapılamaz mi artık

Sabrediyorum artık başka bişey yok... huyunda gitmeyecek bişeyde yapmıyorum.
Geceye kadar evde tek basimayim.
Bana bir eşyamı kaldirirsan yemek hazirlarsan Allah belanı versin demişti.
Ben ona rağmen topladım her yeri.

Kurtarılmak icin tek taraflı çaba yetmiyor malesef...
Bakalım hayırlısı umarım düzelir

Sabrediyorum artık başka bişey yok... huyunda gitmeyecek bişeyde yapmıyorum.
Geceye kadar evde tek basimayim.
Bana bir eşyamı kaldirirsan yemek hazirlarsan Allah belanı versin demişti.
Ben ona rağmen topladım her yeri.

Kurtarılmak icin tek taraflı çaba yetmiyor malesef...
Bakalım hayırlısı umarım düzelir

Kac yaşında eşin.

Muhtemelen kumar oynuyor. Kira yatırmayıp borç yapması, yalan söylemesi ve karşısındaki insanı suçlayarak kendini aklamaya çalışması bana bunu düşündürdü. İleri derecede bağımlı ise cinselliğe ve iletişime ihtiyaç duymuyor olması da normal. Tahminim doğru ise yapılacak bir şey yok kendi istemediği sürece.

Gelelim sizin ne yapacağınıza. Öncelikle böyle bir profilden herhangi bir beklentiniz olmasın. İlgi, sevgi, cinsellik vs. Yok sayın adamı. Şu anda ayrı ev tutup oğlunuza bakacak gücünüz yoksa, bir zaman belirleyin kendinize. Bu zaman içinde olabildiğince birikim yapmaya çalışın. Gerekirse ekstra çıkarın. Çocuğu doktora götüreceğim şu kadar tutuyor deyin mesela. Mevcut miktardan fazlasını söyleyip kalanı kenara atın. Hiç gurur yapmayın şuna ihtiyacım var para ver deyin ama kenara atın. Çalışabilecek duruma geldiğinizde en azından belli bir miktar paranız olsun. Kaldıysa eğer takı ve altınlarınızı onun ulaşamayacağı güvenli bir yere kaldırın.

Çocuğunuza odaklanın. Hiç boşuna psikolojinizi de bozmayın. Onu bir ev arkadaşı gibi düşünün. O evin masraflarını karşılıyor, siz de evin işlerini hallediyorsunuz. Beklentinizi sıfırlayın ki mutsuz olmayın. Biliyorum zor ama üste çıkmak için sizi manipule etmeye çalıştığında "yav he he" deyin geçin. Ruh sağlığı önemli, siz bir annesiniz öncelikle. Kolaylıklar diliyorum.

tatlım ne diyeceğimi bilemedim ( ilk sayfayı okudum )
okulunu bitirip mesleğini eline alana kadar sabret derim kazancın olana kadar kendi evinde kimseye boyun bükmeden oturursun, hem belki yaptıklarının farkına varır
işin çok zor konuşmayan paylaşmayan bir eş ve sevgi de yok sabredebilirsen az daha katlanmaya çalış
mümkünse fazla muhatab olma dırdır edip kendi sinirlerini yıpratma
kayınvalidenle aranı sıkı tut ondan bilgi almaya çalış
allah kolaylık versin dayanma sabrı versin ,evliliğin inşşallah sonunda da düzelir yoluna girer
(acaba mafyadan felan borç mu aldı, kumara mı bulaştı)

Muhtemelen kumar oynuyor. Kira yatırmayıp borç yapması, yalan söylemesi ve karşısındaki insanı suçlayarak kendini aklamaya çalışması bana bunu düşündürdü. İleri derecede bağımlı ise cinselliğe ve iletişime ihtiyaç duymuyor olması da normal. Tahminim doğru ise yapılacak bir şey yok kendi istemediği sürece.

Gelelim sizin ne yapacağınıza. Öncelikle böyle bir profilden herhangi bir beklentiniz olmasın. İlgi, sevgi, cinsellik vs. Yok sayın adamı. Şu anda ayrı ev tutup oğlunuza bakacak gücünüz yoksa, bir zaman belirleyin kendinize. Bu zaman içinde olabildiğince birikim yapmaya çalışın. Gerekirse ekstra çıkarın. Çocuğu doktora götüreceğim şu kadar tutuyor deyin mesela. Mevcut miktardan fazlasını söyleyip kalanı kenara atın. Hiç gurur yapmayın şuna ihtiyacım var para ver deyin ama kenara atın. Çalışabilecek duruma geldiğinizde en azından belli bir miktar paranız olsun. Kaldıysa eğer takı ve altınlarınızı onun ulaşamayacağı güvenli bir yere kaldırın.

Çocuğunuza odaklanın. Hiç boşuna psikolojinizi de bozmayın. Onu bir ev arkadaşı gibi düşünün. O evin masraflarını karşılıyor, siz de evin işlerini hallediyorsunuz. Beklentinizi sıfırlayın ki mutsuz olmayın. Biliyorum zor ama üste çıkmak için sizi manipule etmeye çalıştığında "yav he he" deyin geçin. Ruh sağlığı önemli, siz bir annesiniz öncelikle. Kolaylıklar diliyorum.
Ailesi kumar oynamıyor dedi takip etmişler.
Ama oynasa sa bana söylemezler zaten.
Benim için detaylı yazmışsın çok teşekkür ederim.
Şuan için bende öyle düşünüyorum.
Eve hediyeyle gelmiş sanırım. Annesi mı yoksa kendisi mı aldı bilmiyorum. Bugün öğrt. Günü diye sanırım.

Ev arkadaşı gibi düşünmeye başladım ama zorlaniyorum.
Kocam ama kocam değil.
Çok zor bir durum...

tatlım ne diyeceğimi bilemedim ( ilk sayfayı okudum )
okulunu bitirip mesleğini eline alana kadar sabret derim kazancın olana kadar kendi evinde kimseye boyun bükmeden oturursun, hem belki yaptıklarının farkına varır
işin çok zor konuşmayan paylaşmayan bir eş ve sevgi de yok sabredebilirsen az daha katlanmaya çalış
mümkünse fazla muhatab olma dırdır edip kendi sinirlerini yıpratma
kayınvalidenle aranı sıkı tut ondan bilgi almaya çalış
allah kolaylık versin dayanma sabrı versin ,evliliğin inşşallah sonunda da düzelir yoluna girer
(acaba mafyadan felan borç mu aldı, kumara mı bulaştı)

Okul bitinceye kadar sabredecegim2 bende senin gibi düşünüyorum...

Kimseye borç konusunda açıklama yapmıyor.
Babası kardeşleri ile ortak çalışıyor.
Bir ev parası ödemişler.
Bankaya 10 bin borcu varmış katlanmış işte

Insanlardan 5 bin 10 bin almış. Aile işleri olduğu için babasının adına istemiş.

Birde hediye getirmiş eve. 11 de geldi.

Böyle mevzular döndükçe arada sevgide kalmamıştır ki... yine iyi dayanıyorsun.. ben olsam yapmam işini falan.Allah yardımcın olsun canım. Bi yol bulur kurtulursun inşallah. Bide çocuk var.. umarim başı düşündüğünüz gibi belada değildir...

Inşallah canım
Bana hediye almış öğretmenler günü diy
Hem bir oyuncak ayı.
Hemde ici çikolata dolu kutulardan almış 3 tane

Rahatımı bozmak istemiyorum
Evet.
Ama boşanmak istiyorm.

Bozma zaten rahatını B Bugunneselibirgun okulunu oku çocuğunla ilgilen ,şuan en iyi şartlar bu senin için , okul bitip işe girdiğinde yeniden karar verirsin ,şimdi hiç rahatını bozma ,böyle konuşanlarada prim verme hiç nafakaymış sanki çok para bağlanacakta :) ağzı olan konuşuyor , gitseb baksan kendi daha beter durumdadır burda sana ayrıl nafaka al der atar tutar , sen akıllı bir kızsın bazı hatalar yapmıs erken evlenmişsin ama oda doğacak bebeğinden dolayı kaderinmiş bence şöyle düşün bu geçici bir süreç ilerde okulun bittiğinde herşey daha iyi olacak hem belki sen saldığında o sana gelir kaçan kovalanır hesabı ..

Ailesi kumar oynamıyor dedi takip etmişler.
Ama oynasa sa bana söylemezler zaten.
Benim için detaylı yazmışsın çok teşekkür ederim.
Şuan için bende öyle düşünüyorum.
Eve hediyeyle gelmiş sanırım. Annesi mı yoksa kendisi mı aldı bilmiyorum. Bugün öğrt. Günü diye sanırım.

Ev arkadaşı gibi düşünmeye başladım ama zorlaniyorum.
Kocam ama kocam değil.
Çok zor bir durum...

Tahmin edebiliyorum zorluğunu. İki yıl önce ben de boşanmaya kesin karar verip sadece çalışabilecek zamanı beklemeye karar verdiğimde çok zorlanmıştım. Nefes alması bile rahatsız ediyordu. Ben bir şekilde boşanma fikrinden vazgeçtim ara ara yoklasa da. Kolay değil eminim ama başka seçenek yok. Diğer türlü daha zor emin olun. Değiştirmeye çalışmak, beklenti içinde olmak. Ailesi sana kumar oynuyor demez zaten. Evlilikte dört büyük günahtan biri kabul edilen şeyi neden söylesinler ki.

X