AYNI EVİN İÇİNDE KEDİ VE KUŞ SORUNU

Konuştum kedi ile aynı yerde olmayacağını sadece bir haftalığına bir kuşa baktığımızda bile kuşun sesini duydukça kapıdan ayrılmıyordu ilk fırsatta odaya girmeye çalışıyordu. Bu konuşmalarıma rağmen alırsa mecburen deneyimlemek zorunda kalacağız gibi.
bir kere anneannemlerdeydim, kuşlarımızı da götürmüştük oraya yavrular filan vardı. sokak kedileri eve giriyordu orda, besliyordu anneannem. o kedilerden biri bizim yavrulardan birini almış gidiyordu agzından aldım, çok travmatik bir durumdu benim icin, cok korkmustum.
kedinin tabiatı bu yapacak bişey yok, en ufak boşlugunuzda sizin de basınıza aynısı gelir. arkadaslarınızdan akrabalarınızdan kuş seven varmı, onların kuslarını sevsin ya da seven varsa onlara kuş hediye alsın, hevesini oyle gidersin dısarıda sevsin yani.

O olaydan sonra kedimi bir daha asla annemlere bırakmadım çok sevseler bile vermiyorum tamamen bende yani konumuzla da alakası yok bu arada.

Bakın konunuzun ne ile alakası var bilmem ama konularınızin yarısı eşinizle anlasamadiginiza dair konular. Taraflardan biri geçimsiz mi yoksa karşılıklı bir inat mı var bunu da bilemem ama bu kadar her konuda anlasamamanizin bir sebebi olmalı. Oturun eşinizle sakince konuşun. Cunku boyle devam ederseniz bu konuyu çözseniz başka bir sorun çıkacak. Böyle devam ederseniz hem evliliğiniz hem sizler yipranirsiniz. Mevzu kuş, kediden daha büyük gibi.

Benim annemin evde kuşu bahçede de kedileri var. Kediler bazen kuşu cam kenarında bile korkutuyorlar. Resmen kapalı cama doğru atlıyorlar. Bana göre kedi olan eve kuş almak hiç mantıklı değil, kedi kuşa zarar verdiğinde eşinizle aranız açılabilir. Hatta eşiniz kedinize kin bile besleyebilir.

X