Ayrı ulaşım aracı uygulaması: Kadınlar İngiltere'de de mi ikinci sınıf olacak?

Yine parti savunuculuğuna, yine din eşittir ahlak olayına gelmiş konu. Çürütelim o zaman.

Japonya'da devlet adamları adları bir suça karışırsa, iftira olsa dahi istifa ediyorlar direkt, kimi intihar bile ediyor.
Okuma yazma oranı %100. Dünyanın en güvenilir 3. ülkesi, suç oranı inanılmaz düşük.
Ve Japonya %98 ateist. Hani din? Hani dinin sağladığı güzel ahlak. Aksine ateist olunca vicdanlarıyla hareket ettikleri için bu güzellikleri.
Sadece 1 konuyu dine, partiye bağlamadan geçebilseniz keşke. Her alanda mecbur muyuz bunları okumaya? Ülke sandığınız gibi %99 Müslüman değil, kabullenin artık.
dine kim getirmiş konuyu pardon ????

Taciz her yerde maalesef. Kadının rızası var demişler mi, kadın açık giyinmiş denmiş mi, kadın alkollüydü denmiş mi bunlara bakmak lazım. Demiş mi efendim Japonya'daki her hangi bir yetkili?
Hangi şehirdi o; köyüne cami yaptıran hacı gibi küçücük çocuğa tecavüz etmiş mi ben inançlıyım diyen bir Japon? Ya da köydeki 11-12 kişi sıra sıra tecavüz etmişler mi?
Taciz var diye gelmeyin bana, şu yazdıklarıma evet diyorsanız onun kaynağı ile gelin.
elbette. yazdiklarina da katildigimi soyledim ya.
Ama ben tacizi de kucumseyecek degilim.
bunu da, Japonya'nin da son derece ataerkil bir toplum olmasina bagliyorum. Bizim gibi vahim degiller, o ayri.

Hanımlarrrr,
ülkeleri karıştırdınız sanırım, haber İngiltere'yle ilgili. Siyasilere dine vb girmeye gerek yok.

Kaldı ki bizim ülkemizde de olsa fark etmez, tacizcilerin caydırıcı cezalar alması şart, yoksa bunun sonu yok, yaya kaldırımlarını da mı ayıracağız? Taciz sadece toplu taşıma araçlarında değil ki, yolda yürürkende sorun yaşıyor kadınlar.

Kakao ve Ben Kakao ve Ben evinizde güle güle sağlıkla huzurla oturun inşallah, valla ben eskiden çekinirdim, toplumda kadın hak etmiştir algısı vardı çünkü, baktım olmuyor, Tırnaklarımı çıkardım, sessiz kalırsan daha çok azıtıyorlar.

Hanımlarrrr,
ülkeleri karıştırdınız sanırım, haber İngiltere'yle ilgili. Siyasilere dine vb girmeye gerek yok.

Kaldı ki bizim ülkemizde de olsa fark etmez, tacizcilerin caydırıcı cezalar alması şart, yoksa bunun sonu yok, yaya kaldırımlarını da mı ayıracağız? Taciz sadece toplu taşıma araçlarında değil ki, yolda yürürkende sorun yaşıyor kadınlar.

Kakao ve Ben Kakao ve Ben evinizde güle güle sağlıkla huzurla oturun inşallah, valla ben eskiden çekinirdim, toplumda kadın hak etmiştir algısı vardı çünkü, baktım olmuyor, Tırnaklarımı çıkardım, sessiz kalırsan daha çok azıtıyorlar.

Tesekkurederim guzel dileklerin icinnn

Üff şu erkekler toptan evlere kapatsak daha kolay olur ya. Sadece kadınlar calıssın, kadınlar dısarı cıksın. Oh...

Erkekleri ahlaklandırıp, kadınları güçlendirmek artık ne kadar imkansızsa...

Keşke böylesi şeylere ihtiyaç duyulmasa... Ütopik istekler...

bence taciz icin diye dusunmemek lazim is saatlerinde metroda balik istifi gibi giderken insan yapisacak bir kadin ariyor. ten tene degecekse en azindan kadin olsun diyorsun.
surekli rahat kalabalik olmayan tasitlarda boyle bi uygulama luzumsuz tabii

X