Ayrı yataklar - Vajınusmus

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar uzun suredir siteyi takip ediyorum vajınusmus konusu hakkında her seyı okudum yazanlara paylaşanlara cok tesekkur ederım. Ben de kendı bı derdımden bahsetmek istiyorum biraz uzun olcak özur dilerim sımdıden . 11 aylık evlıyım. Severek evlendik 3 senelik sevgililık sonrasında. Esini nıkah masasında kaybedenler varya galiba ben onlardanım. ılk olarak esim evlendıkten sonra aılesıne karsı onları bırakıp gelmıs hissine kapıldı evet cok asırı sacma ama o duyguyu ılk gunden itibaren yogun yaşadı anlamaya calıstım tamm olabılır dedım sonra bu his gectı gercekten de eve alıstı 1 ay sonra bu sıkıntıyı yasamadık. (Bu arada aynı mahalledeyız kayınvalıdemlerle) Ama Esim bana ılk gunden itibaren alısamadı. İlişkiye gıremedık Ilk tebrubesızlık sonucta dedık olur dedık olmadı. Sonra vajınusmus oldugumu anladım tabı 3.haftamda . Bunu tetikleyen cok sey oldu bence. esimle hıc yan yana yatamadık mesela. Nedeni yataga alısamaması. (Kendı evınde hep yerde minderde yatardı yatagı vardı son 2 senedır ama yıne de yerde yatmaya devam etmıs) alısamadı hep icerde oturma odasında yerde buldum gece ya da sabah kalkınca onu. Yataga alısamadığını soyledı hep 1 hafta gectı 10 gun gectı 1 ay gectı alısamadı 10-11aydır hala yan yana yatmıyoruz. 3 kez filan belkı aynı sabaha yatakta beraber uyandığımız. Onda da hep uyuyamadım dedı. (Onun yuzunden bende alısamadım artık ıstemıyorum bıle) Tetikleyen Baska seyler de oldu tabi. Bırbırımızın duzenıne zor alıstık yaklasik 4 ayda fılan . Daha dogrusu onda duzen yoktu. Gece 4 5 gıbı yatardı uykum yok derdi bazen nolur dıye yalvarırdım yatalım diye bazen de o umursamıyor ben de umursamam derdım.Basta eve alısamadı sonra pandemıden dolayı iş olmadı gec yattı hep. Esnek calısma bıtınce duzen daha ıyı oturdu uyku duzenımız.ama o 5 6 ayda Benım uyku Duzenım kalmamıstı sinirimden sabahtan aksama ,geceden sabaha burda vajınusmus baslıgında arastırmaktan ınternetten bıseyler bakmaktan aglamaktan artık... 3 kez doktora gıttım Bu arada ilki psikolojik dedı gecti 2.sınde daha rahattım vajınusmus degılsın rahat ol sadece sıkıntı yok dedi ama vardı ılıskı de kasıyordum. Esimle Deniyorduk tabı ama hıc bı zaman deneme amaclı gelmedı yanıma hadi yapalım aşalım bunu vs demedı. Hep ben kostum hadı yapalım deneyelım diye . Uzulunce ben o da uzulurdu nasılsa olur takma kafana sıkıntı degıl vs gıbı. Gercekten hıc ustume gelmedı sorun etmedı ama keske bıraz etseymıs dıyorum. Tek basıma dusunmekten arastırmaktan aglamaktan cok yoruldum. Sureklı ben istiyordum ilişkiye girelim diye dusunsenıze tam tersi olması gerekirken. Bu arada tabıkı tartısımalar oluyor neden yanımda yatmıyorsun vs gıbı ya da evle bizle ilgili Baska şeylerden sıkıntı cıkabılıyordu. Bu ilişki olunca sanki her sey duzelecek gıbı geliyordu bana oncelerı ama anladım ki eşim oyle bırı degıl. Bıraz kafasına gore yasıyor evde gercekten tek yasıyor gıbı davrandı baya bı sure ben yokmusum gıbı degıl de hep bireysel takılıyordu evde baslarda (bazen tabıkı bireysel takılınacak ama hıc yenı evli gıbı olamadık ) . Yani bız bu işi aşsak da eşim yanımda yatmaz bılıyordum artık. Ben olmuyor dıye uzuldukce o o an yardımcı oluyor ama Yani nasıl desem sadece tatmin oluyor. Beraber bıseyler yasıyoruz ama onemlı olan bu sorunu aşmak degıl mı nereye kadar ben zevk alamadan yapıcam. Neyse ıste arkadaşlar ben artık nasıl yaklasmam gerektıgını bılmıyorum. Basta hoş gördüm tamm dedım alısır dedm olmadı. Ustune gıttım belim agrıyor yatamıyorum vs dedı tamm dedım. Hadı basta alısamadı. Yaz geldi sıcak dıye yatamıyorum dedi. Hadı tamm buna da tamm dedım. Kıs gelsın söz diyor. Ama hıc bır sekılde bı girişimi yok. Ne ilişkiye ne yan yana yatmaya. Bu arada, arada tabıkı birliktelik yasıyoruz ben cagırmadan kendısı haftada 1, 10 gune bır gelırse gelıyor. Cunku artık yoruldum. Bir Ay once anladım ki yok olmuyo ben hadi hadi demekten bıktım. Boyle yapmayı da istemezdım ilgilenmeyi severım cunku gercekten de isteyerek yaptım hep her seyi. İlgili davrandım hep cekınmedim hıc. ama baktım tek basıma mucadele edıyorum bıraktım. Bu arada tedavı olsana dıyecek olanlar ıcın ben tedavıyı 5.aydan berı oluyorum dılator seti ile. Arada psikolojik olarak yıpranmalarım ıle bıraksam da devam ediyorum . Özel Doktor ıcın maddi gucum yok (5-6 bin) ama burdakılerin yazıları ile dılator seti alıp yaptım hala yapıyorum. Artık cok yoruldum nasıl yaklasmam gerektıgını bilmiyorum anlatmak istedim sadece.( Bu arada eşimle gecımsızlığim kavgamız kotu sözümüz vs yok sadece kafasına gore yasamak ıstıyor sorun burdan cıkıyor hep. Ben bu sorunu vajınusmusu açmasam evde arkadas gıbı yasar gıderız onluk hıc problem degıl cıdden) uzun oldugu ıcın kusura bakmayın, tesekkur ederım sımdıden.
sizin değil eşinizin tedavi olması gerekiyor acilen ya böyle bir sorun var niye kızın başını yakıyorsun çok zor işin Allah kolaylık versin canım ama eşin değişmez bence zaman kaybetme

Roller karışmış. Eşin yeni gelin moduna girmiş. Anasının babasının bir evin bir kızı gelin gittiği eve alışamamış. Eşinin durumu bu. Sende bir şey olmadığına yemin edebilirim ama ispatlayamam. Hiçbir kadın kendisiyle yan yana bile yatmayan adamla ilişkiye girerken kendisini rahat bırakamaz. Bu güven meselesi. Boşanmak için illa geçimsizlik olması şart değil. Karı koca olamamışsınız boşanmak için yeterli bir sebep. Gidip tedavi olmazsa bu seçeneği düşün yoksa bu adamdan bir cacık olmaz

Yani sanki adam kahvede okey oynarken tutup kolundan getirdin nikah masasına oturttun da evliliğe alışamadı.. 3 yıllık sevgililikten bahsediyoruz adamın yanıp tutuşması lazım aynı evde olmak için. Hiç mi 3 yıl konuşmadınız bunları hiç mi alışmadınız ne bileyim

Yaa yorumu sımdı gordum kusura bakma araya kaynamıs. Cok cok ısterım o gruba girmeyi bı de boyle deneyeyım. İnan hıc takmıyorum bu sorunumun yanında o soylenenler hıc bısey yani umrumda bıle olmaz . Yasayan bilir cunku. O gruba almanı isterim 🌸

a
Whatsapp grup yasak değil mi 😱
Bence burası Wp grubundan çok daha iyi milyon yenen kadın var yardımcı olanda öyle

Bana sorarsanız (eşinizi tabi ki tamamen haklı görmemekle birlikte) ilk başta çok aceleci davranmışsınız bazı konularda ve kendinizi üzmüşsünüz. Birbirimizin düzenine alışamadık 4. aya kadar demişsiniz mesela. 2 sevgili de olsanız bir evin içinde yaşamak çok farklı bir durum. Siz uzun zaman olarak görüyorsunuz ama 4 ay kısa bir zaman bile sayılır bu konuda. Ya da yatak konusunda bekarken de yatağı vardı ama yerde yatardı diyorsunuz ama hiç eşinize hadi bu gece kendimize güzel bi yer yatağı yapıp birlikte uyuyalım dememişsiniz. Veya o 5e 6ya kadar uyanık kalırdı uyuyalım dediğim halde uyumazdı diyorsunuz. Birlikte yatağa gitmeniz şart değil ki.

Vajinismus konusu yorum yapabilecek kadar bilgim olan bir konu değil inşallah bir an önce çözersiniz o sorunu da.

Bu arada bazı yer yatağı örnekler atayım sizin için
Ne güzel önerilerde bulunmuşsunuz. Yalnız konu sahibinin bahsettiği yatak bu yataklar olsa eşi evlenirken ben böyle yatakta yatabiliyorum böyle alalım derdi. Mesele yatağın yüksek-alçak olması değil. Konu sahibinin dediği gibi tipler ya direk halının üstünde çok sert yerde yatıyor ya da ince yün döşekte. Bu fotograftakilerin yayları var. Hazır yatakların içindeki yaylarda yatamıyorlar.

Eşinin seni gerçekten sevdiğini düşünüyor musun? Birini sevip böyle bir şey değil insan sevdiğiyle evlenince böyle yaşamaz

Aslında elinin penısın de sert baya semsert oluyor dediginiz gıbı. Ama sanırım ılişkıye mı yetmiyor anlamadım yani anlatamadım da şuan hemen sertlesır mesela uayrıldugında. Normal halinı de biliyorum. Gözle görülür fark olurdu demı sertlesme sorunu olsa. Normal hali ile ılıskı sırasındaki hali farklı cunku.
Semsert ve dimdik olması gerekiyor normal halinden farklı normalde yumuşak olur deodorant şişesi gibi semsert olması gerekiyor tam giriş anında sertlik kayboluyorsa girmez. Bu arada ben de sizin gibi tek başıma aşmaya çalışmıştım bana bu konuda hiç yardımcı olmamış kaçmıştı ama çözünce kendisi artık sürekli istiyor. Belki de bu vajinismus sorunu sertleşme sorunu yaşanınca psikolojik olarak uzak tutuyolar kendilerini bu konudan reddediyolar bilinçli olmadan o yüzden siz bi bunu çözün biraz cinsellik yaşayın bakalım devam edecek mi diğer sorununuz (benim naçizane fikrim)

Yok yok esimin sorunlu oldugunu kabul ediyorum. Cinsellikte evet ben kasıyorum dıye sorunu kendimde aradım ama eşimin galesızlıgı takmaması tamamen buyuk bir sorun zaten. Psikolojik olarak kendını gerı cekmesı vs her seyı etkiliyor. Tesekkur ederım ınsallah hallederız
Yeni evlenen erkek heyecanlı olur diye bi genelleme yapılması doğru değil Vajinismusu da yaşayan bilir Evlendik ve eşim de ben de çok heyecanlıydık ama yapamadık yapamadıkça ikimiz de birbirimize yaklaşmamaya gayret ettik ikimiz de isteğimizi kaybettik heves kalmamıştı bu durumu yaşayan herkesin psikolojisi de aynı değil kimi erkek de vardır hevesini kaybetmeyen bu durumda...

Sjsjhd sen neden sinirlendın arkadasım. Kesın cozum olmadıgını diyenler de var o yızden kullanmak ıstemedım. Tedavimi oluyroum Baska sey onersen ona da tesekkur edıcem bu onerıne de teşekkur ettım.
Canım alkol malkol boş ben alkol kullanıyorum deli gibi sarhoş oldum yine olmadı boşver şnşnşnşn bide kas gevşetici önerenlere çok gülüyorum googlea biz yazsalar düz kas nedir çizgili kas nedir diye. vajinal kaslar düz kastır ve kas gevşeticiler düz kaslara etki etmezler çizgili kas dediğimiz bacak eklem gibi kaslar için kullanılır kas gevşeticiler. Düz kaslar bilinçaltıyla ilişkilidir istemsiz kaslardır kas gevşetici bende işe yaradı diyen de psikolojik etkisinden olabilir ama tıbben bu mümkün değil. Az biraz tıp bilgisi lütfen başlık sahibini yanlış yönlendirmeyin.

Ne güzel önerilerde bulunmuşsunuz. Yalnız konu sahibinin bahsettiği yatak bu yataklar olsa eşi evlenirken ben böyle yatakta yatabiliyorum böyle alalım derdi. Mesele yatağın yüksek-alçak olması değil. Konu sahibinin dediği gibi tipler ya direk halının üstünde çok sert yerde yatıyor ya da ince yün döşekte. Bu fotograftakilerin yayları var. Hazır yatakların içindeki yaylarda yatamıyorlar.

Dediğiniz tarzda daha ince yaysız yataklar da vardı aslında benim baktığım görseller arasında ama ben biraz daha kendi gözüme hoş görünenleri seçtim. Konu sahibi biraz daha araştırarak hem kendi hem eşi için daha uygun olanını bulabilir bence

Merhaba arkadaşlar uzun suredir siteyi takip ediyorum vajınusmus konusu hakkında her seyı okudum yazanlara paylaşanlara cok tesekkur ederım. Ben de kendı bı derdımden bahsetmek istiyorum biraz uzun olcak özur dilerim sımdıden . 11 aylık evlıyım. Severek evlendik 3 senelik sevgililık sonrasında. Esini nıkah masasında kaybedenler varya galiba ben onlardanım. ılk olarak esim evlendıkten sonra aılesıne karsı onları bırakıp gelmıs hissine kapıldı evet cok asırı sacma ama o duyguyu ılk gunden itibaren yogun yaşadı anlamaya calıstım tamm olabılır dedım sonra bu his gectı gercekten de eve alıstı 1 ay sonra bu sıkıntıyı yasamadık. (Bu arada aynı mahalledeyız kayınvalıdemlerle) Ama Esim bana ılk gunden itibaren alısamadı. İlişkiye gıremedık Ilk tebrubesızlık sonucta dedık olur dedık olmadı. Sonra vajınusmus oldugumu anladım tabı 3.haftamda . Bunu tetikleyen cok sey oldu bence. esimle hıc yan yana yatamadık mesela. Nedeni yataga alısamaması. (Kendı evınde hep yerde minderde yatardı yatagı vardı son 2 senedır ama yıne de yerde yatmaya devam etmıs) alısamadı hep icerde oturma odasında yerde buldum gece ya da sabah kalkınca onu. Yataga alısamadığını soyledı hep 1 hafta gectı 10 gun gectı 1 ay gectı alısamadı 10-11aydır hala yan yana yatmıyoruz. 3 kez filan belkı aynı sabaha yatakta beraber uyandığımız. Onda da hep uyuyamadım dedı. (Onun yuzunden bende alısamadım artık ıstemıyorum bıle) Tetikleyen Baska seyler de oldu tabi. Bırbırımızın duzenıne zor alıstık yaklasik 4 ayda fılan . Daha dogrusu onda duzen yoktu. Gece 4 5 gıbı yatardı uykum yok derdi bazen nolur dıye yalvarırdım yatalım diye bazen de o umursamıyor ben de umursamam derdım.Basta eve alısamadı sonra pandemıden dolayı iş olmadı gec yattı hep. Esnek calısma bıtınce duzen daha ıyı oturdu uyku duzenımız.ama o 5 6 ayda Benım uyku Duzenım kalmamıstı sinirimden sabahtan aksama ,geceden sabaha burda vajınusmus baslıgında arastırmaktan ınternetten bıseyler bakmaktan aglamaktan artık... 3 kez doktora gıttım Bu arada ilki psikolojik dedı gecti 2.sınde daha rahattım vajınusmus degılsın rahat ol sadece sıkıntı yok dedi ama vardı ılıskı de kasıyordum. Esimle Deniyorduk tabı ama hıc bı zaman deneme amaclı gelmedı yanıma hadi yapalım aşalım bunu vs demedı. Hep ben kostum hadı yapalım deneyelım diye . Uzulunce ben o da uzulurdu nasılsa olur takma kafana sıkıntı degıl vs gıbı. Gercekten hıc ustume gelmedı sorun etmedı ama keske bıraz etseymıs dıyorum. Tek basıma dusunmekten arastırmaktan aglamaktan cok yoruldum. Sureklı ben istiyordum ilişkiye girelim diye dusunsenıze tam tersi olması gerekirken. Bu arada tabıkı tartısımalar oluyor neden yanımda yatmıyorsun vs gıbı ya da evle bizle ilgili Baska şeylerden sıkıntı cıkabılıyordu. Bu ilişki olunca sanki her sey duzelecek gıbı geliyordu bana oncelerı ama anladım ki eşim oyle bırı degıl. Bıraz kafasına gore yasıyor evde gercekten tek yasıyor gıbı davrandı baya bı sure ben yokmusum gıbı degıl de hep bireysel takılıyordu evde baslarda (bazen tabıkı bireysel takılınacak ama hıc yenı evli gıbı olamadık ) . Yani bız bu işi aşsak da eşim yanımda yatmaz bılıyordum artık. Ben olmuyor dıye uzuldukce o o an yardımcı oluyor ama Yani nasıl desem sadece tatmin oluyor. Beraber bıseyler yasıyoruz ama onemlı olan bu sorunu aşmak degıl mı nereye kadar ben zevk alamadan yapıcam. Neyse ıste arkadaşlar ben artık nasıl yaklasmam gerektıgını bılmıyorum. Basta hoş gördüm tamm dedım alısır dedm olmadı. Ustune gıttım belim agrıyor yatamıyorum vs dedı tamm dedım. Hadı basta alısamadı. Yaz geldi sıcak dıye yatamıyorum dedi. Hadı tamm buna da tamm dedım. Kıs gelsın söz diyor. Ama hıc bır sekılde bı girişimi yok. Ne ilişkiye ne yan yana yatmaya. Bu arada, arada tabıkı birliktelik yasıyoruz ben cagırmadan kendısı haftada 1, 10 gune bır gelırse gelıyor. Cunku artık yoruldum. Bir Ay once anladım ki yok olmuyo ben hadi hadi demekten bıktım. Boyle yapmayı da istemezdım ilgilenmeyi severım cunku gercekten de isteyerek yaptım hep her seyi. İlgili davrandım hep cekınmedim hıc. ama baktım tek basıma mucadele edıyorum bıraktım. Bu arada tedavı olsana dıyecek olanlar ıcın ben tedavıyı 5.aydan berı oluyorum dılator seti ile. Arada psikolojik olarak yıpranmalarım ıle bıraksam da devam ediyorum . Özel Doktor ıcın maddi gucum yok (5-6 bin) ama burdakılerin yazıları ile dılator seti alıp yaptım hala yapıyorum. Artık cok yoruldum nasıl yaklasmam gerektıgını bilmiyorum anlatmak istedim sadece.( Bu arada eşimle gecımsızlığim kavgamız kotu sözümüz vs yok sadece kafasına gore yasamak ıstıyor sorun burdan cıkıyor hep. Ben bu sorunu vajınusmusu açmasam evde arkadas gıbı yasar gıderız onluk hıc problem degıl cıdden) uzun oldugu ıcın kusura bakmayın, tesekkur ederım sımdıden.
Senı cok ıyı anlıyorum bende 2 aylık evlıyım bosanma asamasına geldık .senınle yaşadığımız durumların cogu aynı sadece ben senın konumunda degılım esının konumunda yım. Psıkolojık sorunlarım var ve tedavı araştırıyorum berbat bır haldeyız ıkımızde.demekkı sadece bızım basımızda degıl herkes yaşıyor.

ve bu yapilan yorumların hiçbirini önemsemeyin çünkü herkes kafadan bişey sallamış cahiller hastalıkla alakalı bir halt bildikleri yok bizim whatsap grubumuz var vajili kızlar yenenler yenemeyeler tedavisi bitenler devam edenler filan istersen oraya ekleyebilirim seni için rahatlar ne yaşadığını ne yapman gerektiğini bilirsin
Siz kimsiniz? Tam olarak hangi vasıfla buradaki insanlara cahil diyorsunuz? O zaman neden bu kadar cahil insanın arasına gelip üyelik aldınız? Ayrıca WhatsApp grubunuzu burada paylaşamazsınız, yasak.

bi de şu vajinismus hakkında hiçbir bilgisi olmayan onunla bununla düşüp kalktığı için konuyla alakalı çok basitmiş gibi falta geçer gibi yorum yapan dangalaklar bi ikileyin buradan misalll şu crilla mı ne boksa o gitsin önce
Üff haddini bil ya, onunla bununla düşüp kalkmış ne demek? Düşünce yapısına bak,neden böyle olduğuna şaşırmamak gerek.

Son düzenleme:
Yok yok. Bundan eminim bu konuları konusuyoruz edıyoruz. Tanıyorum 7 senedır. 3senedır sevgililık vardı iste. O konudan emınım en azından :KK48:
ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz 🤭🤭
kusura bakmayın ama sizin de fazla gozu kapali oldugunuzu dusunuyorum
boyle bir erkek asla normal degil, kendinizi kandirmayin
nedense kadinlar hemen kendilerine pay biscerler kosa kosa tedaviler aglamalar sizlamalar, bu sirada erkekimiz salonda yerde yuvarlaniyor🤨🤨

bi de şu vajinismus hakkında hiçbir bilgisi olmayan onunla bununla düşüp kalktığı için konuyla alakalı çok basitmiş gibi falta geçer gibi yorum yapan dangalaklar bi ikileyin buradan misalll şu crilla mı ne boksa o gitsin önce

nasil bi laf bu anlamadim?

vajinusmus olmayan herkes "onula bununla dusup kalkmis" mi oluyor?

ne guzel , esiyle bile rahat rahat iliski yasamak suc olmus da haberimiz yok.

Erkeklerde bile var bu fikir , "kadının erkekten korkmasi ve kasilmasi lazim" yoksa "hmm demekki aliskin, düsüp kalkmiş daha önce!"

vaninusmustan hic haberimiz yok ve "dusup kalkmadik"

(denilmek istenen serbest cinsellik yasayanlar haricinde her kadin cinsel olarak özürlü/korkak/hasta/beceriksiz/ psikolojik olarak takıntılı vs vs)

"ayrica dusup kalkan " lafinda bi kotu niyet var , o da sizin gibilerin sorunu.

Neyse ki üye banlanmış, ben yine yazmış olayım.

Konu sahibi bu adam sizi sevmiyor gibi üzgünüm. Ne kadar 7 yılı birlikte geçirsenizde belki alışkanlıktan ayrılamadı veya evlendikten sonra pişman oldu. 'Normal' hic bir erkek 7 yıl ayni yatakta uyuyup uyanmayı hayal ettiği insana kavuşmuşken, ayri yataklarda yatmaz.
Bence siz vajinusmus falan değilsiniz, eşinizden kaynaklı bir sıkıntı var.
Ayri yataklarda yatmak ve esinizin bu kadar umursamaz ve rahat davranması sizi mutsuz ettiği için olaya odaklanamiyorsunuz.

bence esınzde sorun var gıbı geldı. ereksıyon sorunu var mı?
basarısız olmakta n mı korkuyor, tecrubesı mı az dırek benım aklıma buınlar geldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X