Ayrı yataklarda, ayrı odalarda yatmak

ben bekarken ÇOÇUKLAR DUYMASINDA abidinin babası gelmisti ve ona bi öğüt vermisti ... YATAGA EŞİNLE KÜS GİRME DİYE HERSEY DISARDA KALSIN DEMİSTİ...

NİSANLANDIM ESİME ÖYLE DEMİSTİM ayrı yatmak yok yatağa küs girmek yok diye... 3 yıla giden evliligim var ve ayrı yatmadık bebek durumu haricinde..

ve yeni evlilere tavsiyem kesinlikle bu öğütü kullanın kesinlikle yatak ayırmak gbi bir yalnısa gitmeyin..

kavganın sonunda barısırsınız ama her tartısmada bunun olması iyi değildir.. ve malesefki soğukluk girer aranıza ..

ki küs girseniz yatağa bile mutlak birsey olur barısırsınız yalnıs anlamayın haaaa:))

bi tanıdığım yeni evli 4 aylık ve ilk hafta bu denğesiz arkadasım kavgada yatak ayırmıs ve haallaaa ayrı yatıyorlarmıs .. ve soğukluk baslamıs ancak belli süre içinde aynı yatağa giriyorlarmıs bu da bi kadın için ne kadar onur ve gurur kırıcı bi durum ..

Bir sefer ayri yatmaya kalktim sirf esimi denemek icin..napcak diye,tepkisi ne olcak diye. Ama hemen beni yatagimiza tasidi :)) sonra sabah ' aksamki hareketini sevmedim dedi Ayri yatmak yok hic bir zaman dedi'
bende ' ne olmus ya belki kafam bozuk senle yatmak istemiyom' dedim. ( tepkisine bakiyorum )
' izin vermem ayri yatmana aksamki gibi gelir seni yatagina tasirim veya yaninda uyurum' dedi

O zamandan beri yapmadim zaten :) Dogru bulmuyorum sadece bir deneme yapim dedim

aslaa ben ne olursa olsun ayrı yatma taraftarı diilim
hiç hoş diil bence zamanla arda soğukluk olmasına sebebp olur
arada cok büyük tartışmalarımız oldu ama hiç bir zaman düşünmedim bile küstüysem arkamı dönerim
hırs uğruna niye sıcacık yatğımdan olayım
bebeişim olduğunda bile bana öneride bulundular ayrı yatın bebeişinle yat bi süre rahat edersin vs dedielr
ama yindede zorluk ceksem de yatmadım yatamam ben ondan ayrı illa elim elinde olucak

Son düzenleme:
Her ne olursa olsun eşimle yatmayı tercih ederim ... Evlilik başka bir kadın olmadığı takdirde beraber yatarak her problemin çözümü olacaktır idye düşünürüm....

çok horladığı zamanlar alırım yastığımı battaniyemi giderim başka oda.
kavga ettiğimiz zaman gelmesin başka odada yatsın derim yok illa gelir yanıma
bende gitmem içimde kalanları dökmek için:)))))))

Evliliğimizin ilk başlarında ben bir kural koydum. bu kural kavgada olsa kırgınlıkta olsa o yataktan çıkılmicak arkanı dönüp yatılmicak yatağa yattığın an herşey geride kalacak küs yatılmicak yataktan kalkınca yine küs konuşma ama illaki o yataktan çıkarsan, bunun dönüşü yok bitmiştir demiştim.15 yıllık evliyim bu kuralı bir defa ben yıktım ve benden özür dileyene kadar da geri dönmedim..:jeyyar:.Allah hiç kimseyi ayırmasın..:Saruboceq:

ayri yatcak oldukdan sonra evlenmenin bi anlami yok bence
her nekadar küssekde belki küsde girsek yataga onun sicakligini ararim daima
sadece simdi bazen ayri odada yatiyo oda kizimiz yüzünden ya babamiza rahat vermiyo yatakda yada sabah erken kalkicaksa saatin sesinden rahatsiz olup uyanmayalim diye saolsun onun disinda aklimizin ucundan bile gecmez

bizde sürekli didişiriz ama yatakları hiç ayırmadık..
bazen eşim televizyonun karşısında uyurdu ancak ozaman ayrı yatardık..
ama bir türlü sabah olmazdı.. :nazar:
onu kokusunu duymadan, nefesini hissetmeden asla rahat uyuyamıyorum... :1rolleyes:
canım kocam benim..:asigim::nazar:a.s..

Bir kere oldu bu bir kerecik salona taşındım ama çok kızdırmıştı ve kırgındım ona tartışmıştık malesef...yanıma gel diye çağırdı gitmedim onun üzerine yattı uyudu sabah özür diledi ve barştık akşama meğer yanıma gelip üstümü örtmüş yanağıma öpücük kondurup kaçmış farkında bile değildim uykum ağırdır sağolsun :)))

bizde küsüyoruz sırtımızı birbirimize dönüp yatıyoruz....umarım hep böyle devam eder....

son ıkı yıldır kavga ettıgımızde ya ben yada esım kanapede yatar.cocugum dogdugundan berı 9 aydır kendısı kanepede ben oglumla yatagımda yatıyorum.valla cokta memnunum.gecenlerde bır gece annemde kaldı oglum.esımle aynı yatakta yattık.bır tuhaf geldı acıkcası yanımda yatıyor olmasından rahatsızlık duydum.cocuktan sonra sogudum sanırım esımden

bizimde özel sebeblerimiz var aslıdan yanında hiç yatmamalıyım ama ne promlem olursan olsun eşinden ayrı başka bi yerde yatmamalı

eşimle bir kere ayrı odada yattım
oda uykusunda patır patır indirmişti kızlar eger yanında yatmaya devam etseydim agız burun dağılacaktı
sabah ta kalkmış yanıma gelmiş niye burda yatıyorsun aşkım diyor hatırlamadı bile naptıgını kime kızdıysa rüyasında ben aglıyorum o gülüyor komikti aslında:)))

bende hiç yalnız yatmadım yalnız yatamama evet benim eşimde bazen küser gider ama ben dayanamam giderim yine yanına :KK70: uyuyamam onsuz :)

ne kadar tartışsakta kırlısakta asla yataklarımızı ayırmadık. Evliliğimde 3. yıla girdim ama eşimle asla kırgın yatmadım illaki barışmış olurduk..
40 gündür ayrı yataklarda ve ayrı şehirlerdeyiz nasıl bir boşluk nasıl bir yalnızlık hissi bilemezsiniz..
Siz siz olun yanınızdayken kıymetini bilin, İllaki her evde her çiftin tartışmaları hatat kavgaları olur hemen yatakalınızı ayırmayın , küs - kırgın yatmayın.
Ben yatak ayıranlara çok kızıyorum, çok saçma ve gereksiz. Bir insan tartışma sonrasında yatağını ayırıp gidiyorsa
ciddi bir durum söz konusu olduğunda ona nasıl güvenip sırtımızı dayıyacağız ?
İnsan her durumda ne olursa olsun eşinin yanında olmalı ve bunu karşısındakine hissettirmeli.
İnsan yalnız kalınca bir çok şeyin kıymetini daha iyi anlıyor , onun hayatınızdaki önemini anlamak için ayrı düşmeyi beklemeyin.
Allahım sen sabrını ver sen bizi kavuştur...

ayrı yatılmamasını düşünüyorum
zaten sevgiliminde en hassas olduğu konu ve şimdiden söyledi
ne olursa olsun ALLAH korusun hastalık ölüm kalım yani mecburi nedenler olmadığı müddetce
ayrı yatılmıycak kavgada etsek,ne ben tek yatıcakmışım ne de o.
yani canım istedi bugün ben arkadaşımda kalcam yada annemde kalcam sen eve git falan yok
anca beraber kanca beraber:asigim: bakalım sözünde durcakmı :nazar:

asla ve asla yatağa küs gidilmemesini tavsiye ederken ayrı yatılmasıni hiç ama hiç tavsiye etmiyorum :nazar:
madem ayrı yatıcan niye evlendin derim mirmirmirmir

bugüne dek bizde hiç yatak ayırmadık
gerçi eşimle aynı yatağı enfazla 3 ay kullanma şansımız oldu ama
yinede ayırmadık
bekarken bunu konuşmuştuk ne olursa olsun ayrı yatıp uzak durmak yok
yatakta küslük yok diye
yatak ayırmayı doğru bulmuyorum
heleki çocuklu ailelerde kavga üzerine yatak ayırılması çocuğa çok kötü bi aile imajı verebilir

kavga gürültü zamanları değilde, hasta olduğum zamanlar, öksürüp dururken mesela hem eşimi uyandırmamak hemde kendim rahat etmek için ayrı yattığımız olur, bi de ilk evlendiğimiz zamanlar ben rahat edemediğim alışamadığım için bi dönem ayrı yatmıştık, ama kavgalı falan değildik yani, çok deli yatarımda benkaydirigubbakcemile3

bi de bence hep ayrı yatmanın bi sanıncası yok ya, yani küslükten bahsetmiyorum, doğal olarak hep ayrı yatılabilir, çiftin arası iyise ben bunun araya bi soğukluk katacağına inanmıyorum, cinsellik denen olayın aynı yatakta yatmaylada bi alakası yok bence, aynı aytakta yatıp senede bir beraber olanlarda var, ayrı yatıp sık beraber olanlarda var bence, bu tamamen uyku kalitesi, rahat edip etmemek, kişisel tercihlerle alakalı olabilir.

X