Ayrılmaya dünden razı gibi lütfen akıl verin

Bilmiyorum hayatınız nasıl ama aileniz dahil size gelip sizden nefret ediyorum deyip hem evden kovuyorlarsa hem de evden gitmek isteyince dize hayatı zindan ediyorlarsa ya da yalnız olduğunuzu iliklerinize kadar hissediyorsanız herşey üst üste gelmişken arkadaşınız sırtınızdan vurmuşken bu hayatta tek başınızayken kimseniz yokken her gece ağlıyorken sürekli mutsuzlen insanlara bir adım atmak isterken size tekme olarak geri dnüyorken benim hayatta aşık olduğum dediğiniz adamdan manevi destek beklemez msiniz? Sadece soruyorum. Sevdiğiniz adamı sevginizi sonsuza kadar sunabiliyorlar odan manevi destek beklemez misiniz?
Sevdiğiniz adamdan manevi destek beklemez misiniz?

Çok güzel giden bir ilişkim var her şey çok ama çok güzeldi. Ama tek ve en büyük sorun tartışma sonrası erkek arkadaşımın bunu görmezden gelmediydi. Kırgın uyumayalım dememe ve sorunları hemen halledelim dememe rağmen hiç bir zman dediğime uymadı. Haklı olduğum halde hep kırgın uydum gönlümü hiç almıyordu. Bu aralar psikolojik olarak iyi değilim sürekli ağlıyorum ve mutsuzum hem ailevi hem iş ortamımda hem de ilişkimde son tartışmadan bu yana kendimi değersiz hissediyorum. Aile i sorunlarımı çözemedim için işimi değiştiriyorum . İş ortamımızda sorunlar ailevi kaynaklı olduğu için orayı bırakıyorum. Ve en önemlisi dün sevgili arayıp ayrılmak istediğimi söyledim . Telefonda ağlayarak değersiz hissediyorum dedim. Seni seviyorum ve seninle çok mutluyum dedim. Hayatımı değiştiriyorum ve değersiz hissettiren kimseyi istemiyorum yeterince değersiz hissediyorum dedim ve ayrılmak istediğimi söyledim. Ben hayır olmaz seni seviyorum destek olucam sana demesini beklerken o bana şuan aklın başında deil o zaman konuşuruz bu konutunda zamana bırakalım dedi ve telefonu kapattık. Dünden beri ağlıyorum herşey çok güzeldi neden böyle. Zamana bırakalım deyip instadan story atıp bana gizlemiş. Dünden razı mıydı ?
Zamana bıraksanız

Yazdiklarinizi tekrar okur musunuz?

Guzel giden bir iliski tam olarak nerede ve neye agliyorsunuz? Adam beklediginiz tepkiyi vermedi ve egonuz zarar gordu diye mi agliyorsunuz? E bu adam size iyilik yapmis, bunu farketmeniz icin ne diyelim mesela? Biz ne desek siz bu yalandan mutluluga coktan ikna olmussunuz.

Telefonda agladiginiz icin olsa olsa size acirdi. Kendinizi neden bu hallere sokuyorsunuz? Herkesin hayatinda baska baska alanlarda sorunlar var kimse gidip birilerine aglamiyor. Sorunlarinizi asmakta zorlaniyorsaniz destek alabilirsiniz.
Evet ya bunu bende kendi ilişkimde yaşıyorum bazen, ağlayınca neden erkekler destek olup yatıştırmak yerine tam tersi sinirleniyor buna anlam veremiyorum e ağlatmışsın demek ki ,

Zamana bıraksanız
Zamana bırakmak … ya geri gelmez ve giderse başka birine. Onu çok seviyorum ve bunu ona ayrılalım derken de söyledim sadece değersiz hissediyorum dedim. Onu sevdiğimi bile bile beni yapayalnız bırakması… şuan sadece beni aramasını isterdim iyi misin demesi bile en azından yanımda olduğunu hissettirmesi bile yeterliydi bana

Bilmiyorum hayatınız nasıl ama aileniz dahil size gelip sizden nefret ediyorum deyip hem evden kovuyorlarsa hem de evden gitmek isteyince dize hayatı zindan ediyorlarsa ya da yalnız olduğunuzu iliklerinize kadar hissediyorsanız herşey üst üste gelmişken arkadaşınız sırtınızdan vurmuşken bu hayatta tek başınızayken kimseniz yokken her gece ağlıyorken sürekli mutsuzlen insanlara bir adım atmak isterken size tekme olarak geri dnüyorken benim hayatta aşık olduğum dediğiniz adamdan manevi destek beklemez msiniz? Sadece soruyorum. Sevdiğiniz adamı sevginizi sonsuza kadar sunabiliyorlar odan manevi destek beklemez misiniz?
Beklemem hakkım da yok size manevi destek vermek zorunda mı değil?
Her ne olursa olsun kendiniz halledeceksiniz yetişkin bir bireyseniz.
Kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil Allah kimseye taşıyamacağı yükü yüklemez bi şekilde nasıl kurtulurum diye kendiniz bulacaksınız maalesef hayatın gerçeği bu.
Sizi sevmiyor yada istemiyor neden destek olsun? Siz de aynı durumda onun yerinde olabilirdiniz belki sizin sıkıntılarınızla uğraşmak istemiyor ki hakkı bu da yapacak birşey yok önünüze bakacaksınız bu yaşınıza kadar hayatınızda yoktu sonuçta.

Vallahi kocam da karşıma geçse "ben değersiz hissediyorum seni seviyorum ama ayrılmak istiyorum ..." dese aha bak şoordan ... git derdim. Değersiz hissediyorsa kendi sorunu. Ne yani, yalvarmasını mı beklediniz anlamadım. Seviştiniz diye neden kullanılmış hissettiniz ki orayı hiç anlamadım. Adam sevişince morali yükseliyor mutlu oluyor diye mi değersiz hissettiniz? Sevişmeyle değeriniz düşüyorsa sevişmeyin madem. Ben de iş yatağa gelince sevinçli oluyorum modum yükseliyor. Eşim dese ki "ulan hanım az önce suratın mahkeme duvarı gibiydi şimdi yüzünde güller açıyor sen beni kullanıyorsun ben değersiz hissediyorum" ya verecek cevabım bile olmazdı. Karşılıklı yaşıyorsunuz bir şeyleri di mi. Kocaman kadınsınız. Bence ne istediğinizi, nasıl bir ilişki istediğinizi anlamaya çalışın ve bir müddet kimse ile ilişki kurmayın.

Çok güzel giden bir ilişkim var her şey çok ama çok güzeldi. Ama tek ve en büyük sorun tartışma sonrası erkek arkadaşımın bunu görmezden gelmediydi. Kırgın uyumayalım dememe ve sorunları hemen halledelim dememe rağmen hiç bir zman dediğime uymadı. Haklı olduğum halde hep kırgın uydum gönlümü hiç almıyordu. Bu aralar psikolojik olarak iyi değilim sürekli ağlıyorum ve mutsuzum hem ailevi hem iş ortamımda hem de ilişkimde son tartışmadan bu yana kendimi değersiz hissediyorum. Aile i sorunlarımı çözemedim için işimi değiştiriyorum . İş ortamımızda sorunlar ailevi kaynaklı olduğu için orayı bırakıyorum. Ve en önemlisi dün sevgili arayıp ayrılmak istediğimi söyledim . Telefonda ağlayarak değersiz hissediyorum dedim. Seni seviyorum ve seninle çok mutluyum dedim. Hayatımı değiştiriyorum ve değersiz hissettiren kimseyi istemiyorum yeterince değersiz hissediyorum dedim ve ayrılmak istediğimi söyledim. Ben hayır olmaz seni seviyorum destek olucam sana demesini beklerken o bana şuan aklın başında deil o zaman konuşuruz bu konutunda zamana bırakalım dedi ve telefonu kapattık. Dünden beri ağlıyorum herşey çok güzeldi neden böyle. Zamana bırakalım deyip instadan story atıp bana gizlemiş. Dünden razı mıydı ?
İlgi çekmenin başka yolu yok muydu? Ayrılalım, boşanalım, vb blöfleri sonradan böyle dönünce pişmanlık olur tabi. Dertlerinizden sıkıldıysa o da biraz uzaklaşmak istemiştir, etrafımda daha sevgiliyken bu kadar sorunu olan birini ben de istemeyebilirdim.

Evet ya bunu bende kendi ilişkimde yaşıyorum bazen, ağlayınca neden erkekler destek olup yatıştırmak yerine tam tersi sinirleniyor buna anlam veremiyorum e ağlatmışsın demek ki ,
Cevap veriyorum. Bir psikologun cevabi bu. Kendilerini yetersiz hissettikleri icin. Erkek yetersiz hissettiginde sinirlenir. Kadin aglar.

Zamana bırakmak … ya geri gelmez ve giderse başka birine. Onu çok seviyorum ve bunu ona ayrılalım derken de söyledim sadece değersiz hissediyorum dedim. Onu sevdiğimi bile bile beni yapayalnız bırakması… şuan sadece beni aramasını isterdim iyi misin demesi bile en azından yanımda olduğunu hissettirmesi bile yeterliydi bana
Giderse gider. Hem degersiz hissediyorum diyorsunuz hem devam etmek istiyorsunuz?

Ayrıldığınız sizin isteğinizle ayrıldığınız adamın dünden razı olup olmaması sizi niye ilgilendiriyor?
Belli ki yapma etme seviyorum ölüyorum desin peşinizden koşsun istediniz ama ters tepmiş
Adam da gayet naif cevap vermiş sizin gibi kestirip atmamış daha ne istiyorsunuz ki

Ayrılalım demişsiniz kabul etmiş.
Derdiniz durumunuzu cozmekse blöf yapmasaydiniz, ayrılalım cümlesini kurmadan devamindaki şeyleri soyleseydiniz. Eminim her şey daha farklı olabilirdi...
Biri de bana ayrılalım çünkü vs vs vs vs dese cunkulerin hiç önemi olmaz. Ayrılalım dediyse ayrılırım . Bana ne çünküsünden?

Bende de tam tersi. Ağlayarak yaptiramayacagim bir şey yok. En yapılmaması gereken şeyi yapayım (gercekten bir ilişkiyi bitirmek gerekecek bir hata bu kasdettiğim) iki damla gözyaşı dökeyim, hemen 'tamam tamam geçecek' diye kucak aliyroum, haksizken de haklı konuma geliyorum.
Bence sebebi normalde de sulugozlu olmamak. Eğer sık sık gözleri dolan , alınan, modu düşen bir insansan ağlayınca artık tahammül edemiyor olabilir.
Mesela ben karşımdaki insan kalacak yer ayarlamayı salladigi için bilmediğim ülkede parkta yatmak zorunda kaldığımda bile 'olsun, tatlı bir hatıra oldu. Hadi dans edelim, canımızi sikmayalim' diye gulen geçen, her durumda hep ağzı kulaklarında bir insanım - tanışıp aşık olduğumuz günden beri. Yolda bile sekerek yürürüm, Neşe veririm... O yüzden bu mutlu halime o kadar alisiyorlar ki iki damla gözyaşı (ki ilişki boyunca birkaç kere dökerim en fazla. Bazen de hiç dökmem) karşı tarafa çok büyük bir olay gibi geliyor.. o yüzden hemen yelkenleri indiriyorlar.
Tavsiye ederim. Sıksık ağlamayın, gozyasiniz kıymetli olsun

Ayrıldık yazmıyor etmiyor. Dün gece iyi misin diye mesaj almak o kadar çok isterdim ki ya da bu sabah. Çok bi şey değil nasıl oldun demesini isterdim şuan
Hem onunla mutlusun, iliskin iyi gidiyo, hem de ayrilmak istiyorum diyosun adama, conta yanik gibi bi izlenim veriyo karşidan, adam seni o yuzden umursamamis olabilir. Kafa gidip geliyo bunun demis olmasi muhtemel.

Bende de tam tersi. Ağlayarak yaptiramayacagim bir şey yok. En yapılmaması gereken şeyi yapayım (gercekten bir ilişkiyi bitirmek gerekecek bir hata bu kasdettiğim) iki damla gözyaşı dökeyim, hemen 'tamam tamam geçecek' diye kucak aliyroum, haksizken de haklı konuma geliyorum.
Bence sebebi normalde de sulugozlu olmamak. Eğer sık sık gözleri dolan , alınan, modu düşen bir insansan ağlayınca artık tahammül edemiyor olabilir.
Mesela ben karşımdaki insan kalacak yer ayarlamayı salladigi için bilmediğim ülkede parkta yatmak zorunda kaldığımda bile 'olsun, tatlı bir hatıra oldu. Hadi dans edelim, canımızi sikmayalim' diye gulen geçen, her durumda hep ağzı kulaklarında bir insanım - tanışıp aşık olduğumuz günden beri. Yolda bile sekerek yürürüm, Neşe veririm... O yüzden bu mutlu halime o kadar alisiyorlar ki iki damla gözyaşı (ki ilişki boyunca birkaç kere dökerim en fazla. Bazen de hiç dökmem) karşı tarafa çok büyük bir olay gibi geliyor.. o yüzden hemen yelkenleri indiriyorlar.
Tavsiye ederim. Sıksık ağlamayın, gozyasiniz kıymetli olsun
Evet biraz ben sulugözüm kendimi tutmaya çalışsam da olmuyor, çoğu zaman duygularım ağlayarak çıkıyor , rahatlama yöntemi gibi brişey… ama dediğiniz gibi sıklıkla olmaması gereken birşey, yazdıklarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim bu konuda kendimi geliştirmeye çalışacağım 🙂

Üzgün, yıpranmış ve kırılgan gördükleri insanlara bunu daha çok yapıyorlar. Mesela bir ev düşünün, boyası sıvası akmış, camları kırık, bahçe kapısı yok, kimse o evi umursamaz bir çöp de kendisi atar bahçesine, zarar görecek diye korkmaz çekinmez. Ama tam tersine iyi bakılmış, özenilmiş, pırıl pırıl bir ev düşünün, kimse cesaret edemez o eve zarar vermeye. Bunun gibi bir şey…

Üzgün, yıpranmış ve kırılgan gördükleri insanlara bunu daha çok yapıyorlar. Mesela bir ev düşünün, boyası sıvası akmış, camları kırık, bahçe kapısı yok, kimse o evi umursamaz bir çöp de kendisi atar bahçesine, zarar görecek diye korkmaz çekinmez. Ama tam tersine iyi bakılmış, özenilmiş, pırıl pırıl bir ev düşünün, kimse cesaret edemez o eve zarar vermeye. Bunun gibi bir şey…
O kadar güzel anlattınız ki… Çok doğru teşekkür ederim

X