Erkek İnfertilitesi AZOSPERM ERKEK İNFERTİLİTESİ İLE İLK TÜP BEBEK DENEMESİ

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhabalar , biz de nasipse bu ay başlıyoruz. 7 aylık evliyiz ve deniyoruz eşimin önceden varikoseli vardı bu sebeple evlendikten 3 ay sonra doktora gitti ve sprem seviyesinin düşük olduğunu öğrendik normal yolla çocuk sahibi olmanız zor dediler ve tüp bebek merkezine yönlendirdiler . Koç da başladık sağolsun doktorumuz Gürkan Bozdağ çok güven veren ve ilgili bir doktor. Bize ortalama %60 şans verdi. Yarın ilk adet günüm kontrole gidip yumurtalarıma bakıcak ve inşallah ilaca başlayacağız . Allah’ın izniyle ilk seferde tutar diye umut ediyorum. Herkesin Allah yardımcısı olsun sürecinde🙏🏻
nasıl gıdıyor canım tedavı ?
bende koç ta Barıs beyın hastasıyım,
tüp bebek ıcınde gurkan beyı duusnuyorum nasıp.
benımde sımde sperm azlıgı ve hareket sorunu var .

nasıl gıdıyor canım tedavı ?
bende koç ta Barıs beyın hastasıyım,
tüp bebek ıcınde gurkan beyı duusnuyorum nasıp.
benımde sımde sperm azlıgı ve hareket sorunu var .
Merhaba canım, bende yumurta toplama işlemi yapıldı 5 embriyo donduruldu. Fakat biraz dinlendirme yapalım dedi doktor bey, şimdi bu ay olacak adetimle birlikte transfer süreci başlayacak inşallah . Doktorumuzdan da memnunum , bi sorumuz olduğunda direk arayarak ulaşıyoruz yanıtlıyor hemen .

Merhaba canım, bende yumurta toplama işlemi yapıldı 5 embriyo donduruldu. Fakat biraz dinlendirme yapalım dedi doktor bey, şimdi bu ay olacak adetimle birlikte transfer süreci başlayacak inşallah . Doktorumuzdan da memnunum , bi sorumuz olduğunda direk arayarak ulaşıyoruz yanıtlıyor hemen .
Çok sevindim masallahh hemen ilk denemede tutar inşallah ❤🤲
Bende barış beyden çok memnundum ama artık çoğunlukla yurtdışındaymis.
Gürkan beyide çok iyi diye duydum Hacettepe den gelmiş. Bende onunla bir konuşmayı düşünüyorum bakalım nasip

Çok sevindim masallahh hemen ilk denemede tutar inşallah ❤🤲
Bende barış beyden çok memnundum ama artık çoğunlukla yurtdışındaymis.
Gürkan beyide çok iyi diye duydum Hacettepe den gelmiş. Bende onunla bir konuşmayı düşünüyorum bakalım nasip
Evet bizde başta Barış beye diye gitmiştik hastaneye bizi Gürkan bey e yönlendirdiler. Zaten Gürkan beyle ilk randevuda direk güven verdi bana ve eşime , süreci öylece başlattıık

Evet bizde başta Barış beye diye gitmiştik hastaneye bizi Gürkan bey e yönlendirdiler. Zaten Gürkan beyle ilk randevuda direk güven verdi bana ve eşime , süreci öylece başlattıık
Gürkan beyde zaten Barış bey yetiştirmiş. emınım oda Barıs bey gıbıdır.
sızın ortalama kac bın tuttu canım ?
transferın dıger ay mı ?

Merhaba, tedaviniz hayırlı olsun🙏 8 sene önce Ankara Hacettepe de Gürkan Beye gitmiştim tedavi sonrası 1 kızım oldu. 2 senedir tekrar başladık kızımıza bir kardeş için 3 defa transfer oldum. Biri hiç tutmadı diğer ikisi tuttu ama devam etmedi. Şuanda 4.transferi oldum ikinci günümdeyim inşallah hayırlısıyla rabbim nasip eder bu defa. Ama olmazsa hastane ve doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum Gürkan bey İstanbul Koç üniversitesinde mi acaba?

Merhaba, tedaviniz hayırlı olsun🙏 8 sene önce Ankara Hacettepe de Gürkan Beye gitmiştim tedavi sonrası 1 kızım oldu. 2 senedir tekrar başladık kızımıza bir kardeş için 3 defa transfer oldum. Biri hiç tutmadı diğer ikisi tuttu ama devam etmedi. Şuanda 4.transferi oldum ikinci günümdeyim inşallah hayırlısıyla rabbim nasip eder bu defa. Ama olmazsa hastane ve doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum Gürkan bey İstanbul Koç üniversitesinde mi acaba?
Teşekkür ederim, bizde memnun kaldık hocanın ilgi alakasından.Evet hala orada ,

Merhaba,
Azosperm nedeniyle tüp bebek tedavimizde 2 aylık ilaç tedavimizi geride bıraktık. 08.02.2022 salı günü ilk yumurta takibi iğnemi oldum :)
iğnelerimi toplamda 6 gün uygulayacağım. 14 Şubatta kontrolüm var ( cem çelik), yumurta takibim devam edecek. Yumurta toplama işlemimizin olduğu gün eşimde sperm için operasyona girecek (bülent erol). Kaliteli embriyolar oluşturabilirsek bir adet dönemi sonrası transferimiz olacak (bahçeci tüp bebek merkezi umut/üsküdar ) Süreci paylaşmayı ve umut olmayı planlıyorum. Sorularınız varsa konuşalım... İsteyen herkese hayırlı evlatlar diliyorum.
Merhabalar benim sorularım olacak size cevaplarsaniz sevinirim bugün Memorial le gittim tüp bebek için gorusmeye birseye baslamadan rahat 65 bin liralık bir rakam çıkardılar önümüze benim eşimde azosperm i 1 ay önce 4 milyon çok şükür sperm çıktı. 21.500 diye gittik emriyo dondurarak işlem yapiliyormus taze emriyo transferi yapmiyoruz dedi 12 bin lira he birde dolardan bunlarin hepsi birdahaki ay dahada pahalanacakmis emriyolati mutlaka genetik teste gondereceklermis buda her emriyo basi para türk parası olarak 5 6 bin arası en az 3 tane bakilmasi lazımmis. Şimdi siz aslında Şubat ayıyla şimdi arasinda fark vardır ama toplam ne kadar odediniz bahceciye tüm işlemler için. Ve emriyo dondurularak mi yapiliyor transfer ve emriyoya genetik test yapılıyor mu bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Merhabalar benim sorularım olacak size cevaplarsaniz sevinirim bugün Memorial le gittim tüp bebek için gorusmeye birseye baslamadan rahat 65 bin liralık bir rakam çıkardılar önümüze benim eşimde azosperm i 1 ay önce 4 milyon çok şükür sperm çıktı. 21.500 diye gittik emriyo dondurarak işlem yapiliyormus taze emriyo transferi yapmiyoruz dedi 12 bin lira he birde dolardan bunlarin hepsi birdahaki ay dahada pahalanacakmis emriyolati mutlaka genetik teste gondereceklermis buda her emriyo basi para türk parası olarak 5 6 bin arası en az 3 tane bakilmasi lazımmis. Şimdi siz aslında Şubat ayıyla şimdi arasinda fark vardır ama toplam ne kadar odediniz bahceciye tüm işlemler için. Ve emriyo dondurularak mi yapiliyor transfer ve emriyoya genetik test yapılıyor mu bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Genetik test şart koşulmadı. Konusu dahi olmadı. İlaçlar dahil benim ve eşimin tüm işlemleri 60 bini buldu diyebilirim.

Selam kızlar her testte sonuçlar hep 0 çıkıp sonra olumlu sonuç alan varmı biz birkere tüp bebek yaprık tesede çıkmadı malesef ilkinde hiç çıkmayan ikincide niyr çıksın diye düşünüyorum ama bilmiyorum

eşiniz tese olucak sanırım anladığım kadarıyla umudunuzu kırmak istemem ama ya tesede sprem çıkmazsa? boşuna iğne kullanmış olucaksiniz eşiniz boşu boşuna tese olmuş olucak.
Kaç senelik evlisiniz tedaviye ne zaman başladınız bilmiyorum ama şu an azospremi hastalarının çoğu doğal yoldan çıkış için çabalıyor telegramda azospremi grubu var bende çoğu bilgiyi ordan öğrendim tese de sprem çıkarsa sizin adınıza çok mutlu olurum ama ya çıkmazsa ihtimali de var bizde yeni öğrendik azosprem olduğumuzu detaylı sprem testi verdikten sonra iyi bir urologla çıkış için 1 sene kadar cabaladiktan sonra son çare olarak tese düşünüyoruz.
Umudunuzu kırmak istemek diyip kırmak... Hele ki aynı yoldan geçenlerin böyle yorum yapması.. Arkadasım herkesin süreci farklıdır ve en iyisine karar verir nasip işi bazen de..

X