Erkek İnfertilitesi AZOSPERM ERKEK İNFERTİLİTESİ İLE İLK TÜP BEBEK DENEMESİ

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Eveeeet bugünü de atlattık🙂 sabah sperm testi sonrası (tese işlemi öncesi yapılıyor) yine sperm çıkışı olmayınca bizi odamıza aldılar ve hazırlanıp bekledik. Bu süreçte hemşireler ilgiliydiler. Eşimi 11 buçukta mikro tese işlemi için ameliyathaneye aldılar. Saat 12 de bülent hoca odaya geldi. Eşimden tesa işemi ile ( iğne ile testisteki sperm deposundan sperm çekilmesi ) güzel spermler alındığını müjdeledi o anki mutluluğum sizlerede nasip olsun. Eşim mikro tese işlemi olmadı ve şırınga ile sperm alınmasıyla bu adım tamamlandı. Bülent erol a minnettarız 🙏🏻 Eşim hemen odaya geldi narkozun etkisindeydi. O sırada ben hazırlandım yumurta toplama işlemi için beni de ameliyathaneye aldılar orda da ortam güzel ve huzurluydu sevinçten ağlayarak cem çelik hocamı bekledim selamlaştık ve uyutuldum 🙂🙏🏻 Bi 15 dakika sonra eşimin yanındaydım. Yan yana yataklarda yattık narkozu attık kâh ağladık kâh güldük. Kardeşim bize refakat etti. Biraz ağrım oldu ne yalan söyleyeyim ama ağrı kesici iğne ile rahatladım. Cem hoca odaya geldi iyi geçtiğini nasıl olduğumu sordu. 20 tane yumurta topladığımızı söyledi 20 yumurta mı 20 folikül mü emin değilim narkoz kalp ben🙂 açıkçası önemsemedim olacaksa eğer 1 yumurta da bir 10 yumurta da bir gözümde. 15 dk sonrasında meyvesuyu ve sandviç ikramı oldu ikimizede. Bunun sonrasında ayağa kaldırıp bizi yürürttüler idrarırımızı yapmamızı istediler. Çok şükür kanamamız yoktu. Üzerimizi değiştirdik bülent erol hocamız geldi ihtiyacımız olandan fazla sperm bulduğunu ekstra 3 tüp sperm de dondurabileceğimizi söyledi çok daha mutlu olduk. Bülent erol hoca mikro tese nin her zaman en son çare olduğunu, öncesinde ilaç tedavileri sperm örneği alınması şırınga ile almayı denemek gibi her kişiye özel tedaviler olduğunu bi kez daha vurguldı. İyili bülent erol a gittik iyi ki❤️ Kendisiyle bebek müjdesiyle görüşmek üzere sözleştik. Bu andan itibaren cem çelik hocam ile beraberiz bi ay rahim dinlendirme kararı aldık. Adet olmamla beraber transfer için buluşacağız inşallah🙏🏻 Tabiki kaliteli embriyolarımız oluşursa.. önümüzde beş günlük embriyo gelişimi oluşumu bekleme sürecimiz var. İnşallah istendiği gibi embriyolarımız olur inşallah 🙏🏻 Bir de ikimizde beş gün enfeksiyonlara karşı antibiyotik kullanacağız. Buraları yine güncellerim. Azosperm olanlar umutlu olun muhakkak bülent erol ile yollarınız kesişsin 🙏🏻
Merhaba son durumda ne yaptınız? :)

Evet neyazikki bu bizim basimiza geldi benden yumurta toplandi ve ayni gün Esim ameliyat oldu neyazikki sperm bulunamadi bu benim piskolojime cok zarar vermisti.
şu anda sperm yoksa doktorunuz ne öneriyor ne yapıyorsunuz spermi arttırmak için? aynı durumu bende yaşıyorum ancak biz daha tese olmadık

Merhabalar , biz de nasipse bu ay başlıyoruz. 7 aylık evliyiz ve deniyoruz eşimin önceden varikoseli vardı bu sebeple evlendikten 3 ay sonra doktora gitti ve sprem seviyesinin düşük olduğunu öğrendik normal yolla çocuk sahibi olmanız zor dediler ve tüp bebek merkezine yönlendirdiler . Koç da başladık sağolsun doktorumuz Gürkan Bozdağ çok güven veren ve ilgili bir doktor. Bize ortalama %60 şans verdi. Yarın ilk adet günüm kontrole gidip yumurtalarıma bakıcak ve inşallah ilaca başlayacağız . Allah’ın izniyle ilk seferde tutar diye umut ediyorum. Herkesin Allah yardımcısı olsun sürecinde🙏🏻
Merhaba tani olarak kriptozospermi mi koydular. ? Bizde canlı sperm az ama azosperm demedi çok şükür 3 4 tane canlı çıkış var. Sizinde umarım yumurtalarınız güzel çıkar hemen hallolur. 💐

Merhaba,
Azosperm nedeniyle tüp bebek tedavimizde 2 aylık ilaç tedavimizi geride bıraktık. 08.02.2022 salı günü ilk yumurta takibi iğnemi oldum :)
iğnelerimi toplamda 6 gün uygulayacağım. 14 Şubatta kontrolüm var ( cem çelik), yumurta takibim devam edecek. Yumurta toplama işlemimizin olduğu gün eşimde sperm için operasyona girecek (bülent erol). Kaliteli embriyolar oluşturabilirsek bir adet dönemi sonrası transferimiz olacak (bahçeci tüp bebek merkezi umut/üsküdar ) Süreci paylaşmayı ve umut olmayı planlıyorum. Sorularınız varsa konuşalım... İsteyen herkese hayırlı evlatlar
Merhaba 2 ay ne tedavisi gördünüz ? Benim eşimin de sperm sayısı çok az ve morfoloji çok kötü. Bizde tüp bebek tedavisine başladık. Eşimden 15 gün sonra tekrar gelin sperm alacağız dediler

Merhaba son durum şöyle 3 tane birinci kalite 5.gün embriyosu dondurduk. Rahim dinlendirme sürecindeyiz adet olduğumda donmuş embriyo transferi için tedaviye devam edeceğiz :)
Dün bu cevabı yazdıktan sonra adet oldum :) adetimin 3. gününden itibaren bir ilaç kullanmaya başlıyorum. 15 martta kan verip muayene olacağım. Sonuçlar transfer için belirleyici olacakmış...

Merhaba azosperm nedeniyle çocuk sahibi olamiyqcagimizi öğrendik ancak tüp bebekle olabilirmiş ,ve süreç nasıl işliyor hiç bilmiyorum yani ne kadar sürüyor ücret ne kadar oluyor vb hakkında bilgi ararken siteye kaydoldum mesajinizi gördüm inşallah en kısa zamanda kucağınıza almak nasip olur
son durumda ne yaptınız sperm sayında artış oldu mu tüp bebeğe başladınız mı

Merhaba,
Azosperm nedeniyle tüp bebek tedavimizde 2 aylık ilaç tedavimizi geride bıraktık. 08.02.2022 salı günü ilk yumurta takibi iğnemi oldum :)
iğnelerimi toplamda 6 gün uygulayacağım. 14 Şubatta kontrolüm var ( cem çelik), yumurta takibim devam edecek. Yumurta toplama işlemimizin olduğu gün eşimde sperm için operasyona girecek (bülent erol). Kaliteli embriyolar oluşturabilirsek bir adet dönemi sonrası transferimiz olacak (bahçeci tüp bebek merkezi umut/üsküdar ) Süreci paylaşmayı ve umut olmayı planlıyorum. Sorularınız varsa konuşalım... İsteyen herkese hayırlı evlatlar diliyorum.
Ben de bahçeci umut tüp bebekte Tedavi gördüm biz de azospermi hastasıyız.
Eşim üç sene önce orada ameliyat olmuştu ozamanlar Ege bey vardı.
Üç başarısız denemem var ne yazıkki hepsi cem bey de oldu. Son deneme pozitifti üç aylık hamileydim ama bebeğimde bazı problemler çıktı ve gebelik sonlandı.
Elimizde embriyo kalmamıştı dondurulmuş spermlerle tekrardan deneme yapalım dedik toplanan 15 yumurtanın hiçbiri beşinci güne ulaşmadı Ve tedavi yarıda kaldı.
Bunun spermleri dondurup çözdürdüğümüz için olduğunu düşünüyoruz umarım sizin ilk denemede tutar

Üç başarısız denemem var ne yazıkki hepsi cem bey de oldu. Son deneme pozitifti üç aylık hamileydim ama bebeğimde bazı problemler çıktı ve gebelik sonlandı.
Elimizde embriyo kalmamıştı dondurulmuş spermlerle tekrardan deneme yapalım dedik toplanan 15 yumurtanın hiçbiri beşinci güne ulaşmadı Ve tedavi yarıda kaldı.
Bunun spermleri dondurup çözdürdüğümüz için olduğunu düşünüyoruz umarım sizin ilk denemede tutar
bence sizin yakında bebiş haberleriniz olucak öyle hissediyorum :)

tekrar transfer yapmayı dusunuyor musunuz peki? yumurta toplama yaptırıp bıdaha. sperm var mı dondurulmuş elinizde.

Hakkımızda hayırlısı olsun, bir çok etken var umarım güzel sonuç alırız hepimiz... Gerçekten çok zor bir süreç.

Bir de internette mfk yöntemi diye bişey dolaşıyor bı sürü gebelik haberi falan paylaşılıyor azosperm hastaları için de azoperm adında bi ilaç çıkmış bilgisi olan var mi

O kadar haklısnız ki.. Cem Bey ile olan süreciniz nasıldı bana verebileceğiniz tavsiyeniz olur mu?
Ben son denememe kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım gayet güveniyordum başarısına.
Ama iki ay önceki olumsuz yumurta toplama denememden sonra bir daha gitmemeye karar verdim tamamen ticaret amaçlı bakılıyor üç senedir cem beydeyim altı ayda bir deneme yaptım benim bebeğimin başına gelenleri sorgulamadı bile raporlarına bakmadı bile güldü geçti hiç beklemediğim şeyler di ondan.
Her karşıma çıkana sonuna kadar cem beyi savunuyordum ama artık değil.
Çok kalabalık çok yoğun muhteşem ilgiler beklemeyin göremeyeceksiniz çünkü😢 el mahkum gidiyoruz işte inşallah siz basarı elde edersiniz.

Ben son denememe kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım gayet güveniyordum başarısına.
Ama iki ay önceki olumsuz yumurta toplama denememden sonra bir daha gitmemeye karar verdim tamamen ticaret amaçlı bakılıyor üç senedir cem beydeyim altı ayda bir deneme yaptım benim bebeğimin başına gelenleri sorgulamadı bile raporlarına bakmadı bile güldü geçti hiç beklemediğim şeyler di ondan.
Her karşıma çıkana sonuna kadar cem beyi savunuyordum ama artık değil.
Çok kalabalık çok yoğun muhteşem ilgiler beklemeyin göremeyeceksiniz çünkü😢 el mahkum gidiyoruz işte inşallah siz basarı elde edersiniz.
Sizin azosperm dışında başka bir durumunuz var mıydı? yumurta toplama denemenizin olumsuz olması düşündürücü gerçekten... çok üzüldüm.

X