Erkek İnfertilitesi AZOSPERM ERKEK İNFERTİLİTESİ İLE İLK TÜP BEBEK DENEMESİ

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Sizin azosperm dışında başka bir durumunuz var mıydı? yumurta toplama denemenizin olumsuz olması düşündürücü gerçekten... çok üzüldüm.
Hayır hiç bir sorunumuz yoktu bende hersey normaldi.
Biz de ona çok şaşırdık işte ne demek 15 yumurtadan bir tane bile beşinci güne ulaşmaması. Söyledikleri tek cevap sitemler çözüldüğünde şekil bozukluğu görülmüş o zaman ne diye döllüyorsun beş tüp sperm var orada diğer tüpü aç değil mi.
Ne desem boş güvenimizi sarstılar canım

Hayır hiç bir sorunumuz yoktu bende hersey normaldi.
Biz de ona çok şaşırdık işte ne demek 15 yumurtadan bir tane bile beşinci güne ulaşmaması. Söyledikleri tek cevap sitemler çözüldüğünde şekil bozukluğu görülmüş o zaman ne diye döllüyorsun beş tüp sperm var orada diğer tüpü aç değil mi.
Ne desem boş güvenimizi sarstılar canım
Gerçekten öyle dondururken bahsetmiyorlar ama çözerken bozukluk görülebilir diye. Çok karışık işler o kadar alengirli ki. Olacağı varsa olacak artık. Transfer öncesi iğne kullandırmış mıydı peki?

Gerçekten öyle dondururken bahsetmiyorlar ama çözerken bozukluk görülebilir diye. Çok karışık işler o kadar alengirli ki. Olacağı varsa olacak artık. Transfer öncesi iğne kullandırmış mıydı peki?
Ne iğnesi progestan mı ? Oysa evet transfer öncesi ve sonrası kullandım. Kan sulandırıcı iğnede kullandım pıhtılaşma olmadıgı halde önlem amaçlı vermişti bağışık serumu bile kullandım

Ne iğnesi progestan mı ? Oysa evet transfer öncesi ve sonrası kullandım. Kan sulandırıcı iğnede kullandım pıhtılaşma olmadıgı halde önlem amaçlı vermişti bağışık serumu bile kullandım
Anladım ben sadece estrofem başlayacağım bakalım inşallah yolunda gider. Sizde en kısa sürede kucağınıza alın inşallah🙏🏻

Bir de internette mfk yöntemi diye bişey dolaşıyor bı sürü gebelik haberi falan paylaşılıyor azosperm hastaları için de azoperm adında bi ilaç çıkmış bilgisi olan var mi
Daha öncede duydum bu adamı ancak bunun gerçek olduğuna inanmıyorum. Dr kendi reklamını ilaçlarını tanıtıyor . Ticaret ve para peşinde bence. İşe yarayanda pek duymadım görmedim açıkcası. Deneyenlere ulaşmak istedim tek tük . Onlarda da büyük sorunların zaten olduğunu düşünmüyorum.azospermi biri normal yolla düşük ihtimal hamile kalması.

Kızlar yeniden yaptığımız spermiogram testinde eşimin sperm sayısı 6 milyon ama ileri hızı yavaş sizce tüp bebek ile hamile kalma şansım var mı ?

Merhaba,
Azosperm nedeniyle tüp bebek tedavimizde 2 aylık ilaç tedavimizi geride bıraktık. 08.02.2022 salı günü ilk yumurta takibi iğnemi oldum :)
iğnelerimi toplamda 6 gün uygulayacağım. 14 Şubatta kontrolüm var ( cem çelik), yumurta takibim devam edecek. Yumurta toplama işlemimizin olduğu gün eşimde sperm için operasyona girecek (bülent erol). Kaliteli embriyolar oluşturabilirsek bir adet dönemi sonrası transferimiz olacak (bahçeci tüp bebek merkezi umut/üsküdar ) Süreci paylaşmayı ve umut olmayı planlıyorum. Sorularınız varsa konuşalım... İsteyen herkese hayırlı evlatlar diliyorum.
Sonucun ne oldu acaba sizin

Kızlar bu sonuçlarla tüp bebek şansım nedir sizce :KK43: ileri hareketli eşimin çok düşük
70B6BCCA-2B97-4B92-99C6-AE164F5E7287.jpeg

Tüp bebekte şansınız elbette var çünkü tek bı canlı kaliteli sperm bulunması bile tüp bebek için yeterli olabiliyor.Hatta sizin durumda ileri hız problemi yaşayanlar takviyelerle doğal yoldan bile hamile kalabiliyor açılmış konular var araştırin isterseniz . Ama sizin eşiniz azosperm değil yanlış grupta soru olmuş.

Tüp bebekte şansınız elbette var çünkü tek bı canlı kaliteli sperm bulunması bile tüp bebek için yeterli olabiliyor.Hatta sizin durumda ileri hız problemi yaşayanlar takviyelerle doğal yoldan bile hamile kalabiliyor açılmış konular var araştırin isterseniz . Ama sizin eşiniz azosperm değil yanlış grupta soru olmuş.
3 ay önce yaptığımız sperm testinde sayı 16 milyondu şu an sıfır dr tüp bebeğe yönlendiriyor sizce saçma değil mi 3 ayda sayının sıfırlanması . testte bence yanlışlık var . siz ne düşünüyosunuz

Arkadaşlar elinde gonal f merional olan varmı ücretsiz veya uygun fiyat verebilecek ihtiyacım var 🤲🏻

X